Sobota, 18 czerwca 2022 r.

Jerzy Brzęczek po meczu z Garbarnią: - To jest szansa dla tych młodych ludzi

- Było to dla nas ważne spotkanie, bo chciałem zobaczyć tych młodych chłopaków. Jesteśmy dopiero w trzecim dniu treningów. Całe szczęście, że mogliśmy wystawić dwie jedenastki, a ważne jest to, że nie ma żadnej kontuzji. Patrząc na nasze "szczęście" i te problemy, jakie mieliśmy z kontuzjami, mam nadzieję, że ten sezon będzie dla nas po tym względem zdecydowanie lepszy - mówił po spotkaniu sparingowym z Garbarnią trener piłkarzy Wisły Kraków - Jerzy Brzęczek.

- Mam kilka ciekawych spostrzeżeń na gorąco. Młodzi zawodnicy potrafili w niektórych momentach pokazać ciekawe rzeczy, a na pewno pokazują serce i zaangażowanie. I to jest dla nas ważne. Podchodzimy z szacunkiem do Garbarni, bo bardzo dobrze rozgrywała piłkę, często ryzykując. Strzeliliśmy trzy bramki, a ta, którą straciliśmy, to błędy w naszym ustawieniu. Jak zawsze w takich sytuacjach jest to element do analizy, do pokazywania i do poprawiania. Od poniedziałku zaczynamy bardzo ciężką pracę i mam nadzieję, że ci młodzi zawodnicy wytrzymają. Na pierwszym spotkaniu, gdy rozpoczynaliśmy ten okres, powiedziałem im, że to jest dla nich szansa. Często taka tragedia, jak nam się przydarzyła, czyli spadek do pierwszej ligi powoduje, że otwiera się szansa dla młodych wychowanków, którzy są w klubie, a na wyższym poziomie mogliby nie otrzymać szansy. Powiedziałem im, że życzę im, aby to wykorzystali. I żeby nie było takiej sytuacji, że ktoś kiedyś będzie żałował, że nie poświęcił się do końca. Będziemy ich obserwować i jasną jest rzeczą, że nie wszyscy zostaną, ale życzę jak największej grupie tych młodych zawodników, żeby wywalczyli sobie miejsce i mogli być w kadrze naszego klubu - powiedział trener.

Brzęczek został zapytany o bardziej szczegółową ocenę strzelca jednej z bramek w potyczce z Garbarnią, a mianowicie o Marcina Bartonia. A także o to, czy wyróżniłby już teraz któregoś z młodych piłkarzy.

- Marcina Bartonia mieliśmy już w treningu, był z nami na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej. Jest to taki zawodnik, który gdy dostanie piłkę w polu karnym, to potrafi strzelać bramki. I dziś to pokazał. Ważną kwestią jest jego strona fizyczna. Ta grupa naszej "CLJ-tki", obydwa roczniki, są już od dłuższego czasu prowadzone w takiej filozofii Leszka Dyji - jeśli chodzi o przygotowania, więc jest im się łatwiej zaadaptować do naszych metod treningowych. Będziemy ich obserwować, również tę grupę zawodników, która wróciła z wypożyczeń. Powiem, że bardzo pozytywnie wyglądał Sławek Chmiel, który był dość dynamiczny i przebojowy. Zrobił kilka fajnych akcji. To jest szansa dla tych młodych ludzi jedna na milion. Oni są tego świadomi, żeby walczyć i robić wszystko, by to wykorzystać - mówił szkoleniowiec.

Na zakończenie Brzęczek został zapytany o dwóch nieobecnych w dzisiejszym meczu, a więc o Piotra Starzyńskiego oraz o Stefana Savicia.

- Starzyński jest po kontuzji i dopiero zaczyna trening biegowy. Mam trochę obawy, bo po tym pęknięciu kości badania pokazują, że jest to już dość mocno zagojone, ale zaczął trening i jeszcze trochę narzeka na ból. Musimy być ostrożni, żeby nie odnowiła mu się kontuzja. Jeśli chodzi o Savicia, to dostał dzisiaj wolne, ale dopiero czas pokaże, czy zostanie z nami - zakończył trener piłkarzy Wisły Kraków.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


12    Komentarze:

~~~Dec
Nie sądziłem że to napiszę
Ale w Tobie Jurku cała nadzieja. Jako jedyny działasz z sensem i w dialogu z kibicami. Oby boisko ten sens potwierdziło.

154            -66
kaem1414
Trener na lata
I to jest to. W końcu będziemy mieć trenera, który z drużyną przepracuje więcej niż sezon. Dużym plusem jest to, że żaden z właścicieli nie będzie mu się wpieprzał ze swoją wizją, ba dobierze sobie takich piłkarzy jakich potrzebuje, a nie takich których manager potrafi wypromować. Najlepszym przykładem jest raków, jeszcze lepszym MU Fergusona.

88            -79
~~~Hm
jaja
kaem1414, czyli chłop spadł z Wisłą z ligi a ty na podstawie sparingu z ...Garbarnią oceniasz, że to trener na lata? Rozumiem być optymistą, ale bez przesady. Nawet nie napiszę, oby tak było jak sobie to wyobraziłeś, bo to może też oznaczać lata całe w 1 czy 2 lidze, bo i tak przecież rodzinka go nie zwolni. Żeby było jasne, trzymam kciuki, aby się mu powiodło, ale póki co nic na to jeszcze realnie nie wskazuje.

100            -47
GrzegorzS
Dorzucił bym do tego co napisali przedmówcy
że coraz lepiej wygląda praca Sobola z obrońcami, a i dzięki objęciu przez Dyję opieki nad treningami naszych młodych zawodników widać, że zawodnicy naprawdę wyglądali lepiej fizycznie nz rywale. Ale to dopiero początek treningów i jes tjeszcze świeżość po urlopowa zobaczymy jak to będzie wyglądac za trzy tygodnie jak przyjdzie zmęczenie. Fajnie też że u nas wreszcie wszystkie drużyny od U-16 pracują w jednym rygorze taktycznym. W efekcie młodzi zawodnicy jak wchodzą jak dziś na swoje pozycje to nie mają problemu z ustawieniem. A jak wcześniej ze sobą grali w poprzednich drużynach do naprawdę dobrze klecą akcje i potrafią z sobą grać.

32            -82
~~~Optyk
Może jednak
Czasami warto spaść niżej żeby się lepiej odbić. Ostatnie lata to był marazm i odrzucanie największej wartości jaka zawsze dla Wisły byli Wychowankowie. Mam dobre przeczucia... PS. To moja opinia i malkontentom dziękuję za "konwersacje".

48            -75
~~~kaem1414
Do komentarzu ~~~Hm
Ja nie odnoszę się do tego sparingu. Piszę o tym że najważniejsze to żeby trener mógł popracować kilka lat i żeby transfery były pod jego taktykę. Z mojej perspektywy podczas pracy trenera Brzęczka, byliśmy słabsi, tylko w meczu z Pogonią. Każdy kto widział mecze Wisły nie może powiedzieć, że na jakiś punkt który zdobyliśmy, to nie było zasłużone. Dodam że w większości byliśmy o wiele lepsi, jedyne czego brakowało, to udokumentowanie tego bramką. A ty nazywjac trenera Brzęczka chłopem, znajdź siebie w tej chierarchi.

47            -66
~~~soso
Wuja ratuj!
No i już jedzie stary ogór, tylko w nim tak buja Dół, góra, w obłokach i na dziurach Buje, bo kieruje ogóra na czuja wuja Wuj ma cojones i grubego camela pali Weteran szos, nerwy jak ze stali Nagle wstaje i krzyczy: aaa, umrzemy wszyscy Ha, ha, no i co taka cisza? Spokojnie, świeżaki - kiedyś, nie dzisia

53            -45
~~~hm
kaem1414
Znalazłem się w tej "chierarchi" a nawet w tej hierarchii - też jestem chłopem. Nie użyłem tego sformułowania, aby go poniżyć. Nie wiem jak można się do czegoś takiego przyczepić. Co do meritum zaś - napisałeś że to wg Ciebie trener na lata po jego komentarzu po meczu sparingowym z Garbarnią, zatem widać że wnioski takie wyciągnąłeś właśnie teraz. Niestety nie byliśmy od innych zespołów lepsi, wygraliśmy z Brzęczkiem 1 raz na 14 spotkań. Nie ma tutaj przypadku czy pecha. Oby jednak Twój irracjonalny niepoparty niczym do tej pory optymizm się sprawdził, tak aby nas ten trener bez żadnych sukcesów w swojej karierze trenerskiej wprowadził do ekstraklasy a nawet dalej!

49            -15
~~~SMOK
Jurku wyciągnij proszę jeszcze raz asa z rękawa
Kiedyś tym asem okazał się być Kuba. Przypomnij sobie, jak to się odbywało bo teraz potrzebujemy takiego. Daj wytyczne chłopakom ze skautingu a może dałbyś rady ściągnąć do nas na powrót Marcina Kużbę?

13            -23
~~~Słaski
$$$ Sławomir Chmiel $$$
Zobaczycie warto śledzić tego chlopaka oraz całą generacje, Wisła na tych młodych chłopakach zarabia konkretne siano, Chmiel, Dorian Gądek, Kacper Chelmecki, Wiktor Szywacz, Patryk Warczak...zobaczyvie jak będą transferowani do najlepszych lig

11            -15
~~~SMOK
Słaski
Oby po awansie. Mam nadzieje, ze poradzimy sobie w tym sezonie a najpóźniej w następnym. Innej możliwości nie ma

1            -5
~~~Z Pomorza
Po
Takim meczu nie wyciągałbym żadnych wniosków. Garbarnie leją słabsze kluby niż nasz. Już w listopadzie będzie wiarygodna odpowiedź po meczach I ligi.

5            -2