Środa, 29 czerwca 2022 r.

Oficjalnie: Miasto Kraków i TS Wisła Kraków SA ustalili warunki najmu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana

Wisła Kraków opublikowała oficjalny komunikat dotyczący warunków najmu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

Oto on:

Reprezentujący Miasto Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz TS Wisła Kraków SA uzgodnili warunki zmiany umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie na potrzeby rozgrywania przez drużynę Białej Gwiazdy meczów w ramach Fortuna 1. ligi. W najbliższym czasie podpisane zostaną aneksy do umów między stronami.

W związku z planowanymi na 2023 rok Igrzyskami Europejskimi obiekt w przeciągu kilku miesięcy poddany zostanie gruntownej modernizacji niezbędnej do organizacji tego przedsięwzięcia (Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie będzie areną ceremonii otwarcia oraz zamknięcia wydarzenia). Prowadzone prace będą miały wpływ na wyłączenie części południowej stadionu, która w tym czasie nie będzie dostępna dla kibiców Białej Gwiazdy. W sezonie 2022/23 ze względu na zakres prac niedostępne dla publiczności będą: narożnik południowo-wschodni, sektory H11 i H21 oraz trybuna południowa wraz z sektorem gości.

Przedstawiciele ZIS oraz TS Wisła Kraków SA w toku rozmów wypracowały rozwiązanie polegające na dostosowaniu kosztów dzierżawy obiektu proporcjonalnie do jego procentowego udostępnienia.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


27    Komentarze:

~~~Diogenes2 2
Kibice gosci maja byc wpuszczeni na inne trybuny?
Nie wyobrazam sobie meczow bez kibicow z Rzeszowa, Lodzi, GDyni itd. Skonczy sie to bojkotem przez kibicow Wisly... Zarza mamy katastrofalny i pokazuja to na KAZDYM KOLEJNYM KROKU. Tragedia.

36            -194
~~~Robert
Sezon
Pilka nożna dla kibiców

39            -73
~~~nołnejm
Koszty
Czyli kurna ile w końcu? Ach ta wiślacka transparentność...

80            -14
GrzegorzS
No tak bardzo mnie cieszy, że kibic z Amsterdaamu
domaga się dostępu do stadionu. Jak rozumiem diogens kupujesz karnet na cały sezon??

54            -26
~~~Diogenes2 2
@GrzegorzS
domagam sie normalnosci, niczego wiecej. Dla mnie sport ma sens z kibicami, z cala otoczka, zyciem, energia, barwami. Na tym polega piekno sportu. U nas normalnosci juz dawno nie ma, a teraz robi sie aspoleczna patologia. Lepiej zeby znalezli wyjscie z tej sytuacji, bo beda mieli ciezko z slupkami wyborczymi. Na R22 zajada fajne firmy, ŁKS, ARKA, obie ekipy z RZESZOWA, GIEKSA - to jest klimat, emocje, zabawa, rwyalizacja. ps. A co do ciebie to przypomne ci jak wspierales Gule, jak wspierales dziesiatki katastrofalnych decyzji zarzadu, takze spusc z tonu najemniku Krolewskiego i pamietaj co wypisywales, jakich opcji broniles i gdzie przez takich jak ty jest teraz WISŁA KRAKÓW.

33            -87
~~~Obserwato r
Przy tym zarządzie i tak stadion będzie świecił pustkami więc można było zamknąć 2 trybuny
Nie znam nikogo kto by mógł z czystym sumieniem powiedzieć: "tak ufam Dawidowi Błaszczykowskiemu, Maciejowi Bałazińskiemu, Arkadiuszowi Głowackiego". (Poza kilkoma emerytami którzy tu klikają albo rodzicami dzieci ze szkółki Wisły robiącymi dobra minę do złej gry) Niestety brak zaufania zaprocentuje w postaci frekwencji. Dopóki klub się nie oczyści tak niestety będzie.

39            -68
~~~Kibic
Na nie
Po co na co. Burdy robić i dewastować. Tak są potrzebni jak wszy w d....

56            -20
~~~kibic
remont
Poczekajcie z opinieami. Prawo wyraźnie zabrania przyjmowania kibiców gości podczas remontu. Inna trybuna nie jest przystosowana. Żeby przyjąć na niej gości potrzebna jest inwestycja. Kto za to zapłaci? Fajnie się narzeka, tylko czy to cos daje poza ego? Remont stadionu zaplanowało miasto przypominam. Proszę właściwie adresować swoje awantury.

89            -10
~~~esaper
~~~kibic
Mądrego przyjemnie posłuchać.... o wyłączeniu tej części stadionu tzw media informowały jeszcze w czasie kiedy mieliśmy złudzenia, że się utrzymamy.

75            -7
~~~Kiku 78
Nic dodać nic ująć.
To znaczy że remont stadionu to wina zarządu?(A tak na marginesie.) Mówię z czystym sumieniem: Wierzę w Wisłę,ufam jej zarządowi!!

53            -17
Anty Królewski
Kuriozalna umowa najmu
Kolejna kompromitacja tego nieudolnego zarządu, no ale to jest już nic nowego. Oczywiście miasto też jest współwinne, żeby była jasność. Ta cała umowa dzierżawy stadionu to jakieś kuriozum. Nie mówię już tylko o absurdalnie wysokich najmu tego obiektu. W szczególności skandalem jest sam fakt braku sektora gości przez cały sezon. A przecież nawet w I lidze jest sporo ciekawych ekip kibicowskich np. ŁKS, Ruch, Arka, GKS Katowice, Stal Rzeszów, Resovia, itd. Tego to jeszcze nie było ... Nie zdziwię się jak niektóre kluby też nie będą chciały wpuszczać kibiców Wisły na swoje stadiony.

19            -58
~~~Jabi
Hmm
To, że Wisła wynajmować będzie stadion to było wiadomo, problem polegał tylko na tym, na jakich zasadach (głównie pod kątem finansowych). Rozmowy trwały kilka tygodni i patrząc na to, że otwarty będzie praktycznie cały stadion (poza sektorem G), to raczej nasz zarząd nie dogadał się tak się tak jak chciał. Wszyscy myśleli, że otwarty będzie tylko sektor C i E (maks 15 tys krzesełek, co i tak byłoby dużo), żeby jak najbardziej zaoszczędzić.. bo otwarcie każdej z trybun to ogromne koszty utrzymania (choćby na niej zasiadło 40 kibiców), to wszystko musi być włączone - prąd, gaz, woda, a do tego ochrona, i całe zaplecze.

24            -9
~~~Nikos
Nie brzmi optymistycznie...
Czytając news, nie brzmi to optymistycznie.. otwarty praktycznie cały stadion, poza sektorem G. Po co? To tylko dodatkowe koszta utrzymania... Zapewne miasto i ZiS wymusili na władzach Wisły otwarcie prawie całego stadionu, bo dla nich to dodatkowa kasa. Przypominam, że my teraz mamy budżet mniejszy o jakieś 16 mln złotych, a warunki wynajmu stadionu prawie na tych samych zasadach, gdy klub gral w Ekstraklasie, przy budżecie o jakieś 16 mln większym.

28            -13
~~~Hehehe
Heheheh
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że nasze mądre głowy, chciały otworzyć cały stadion.. a po prostu przez plan remontu, nie mogli. Tak wynika z tego newsa.. a ja się pytam - po co Wiśle otwarcie prawie całego stadionu? Jak wystarczyło otworzyć sektor C i E (a i to byłoby za dużo). Każde otwarcie sektora to dodatkowe koszta.. średnia frekwencja w 1 lidze będzie u nas w granicach 7-10 tys widzów. A będziemy wynajmować stadion o pojemności 27 tys krzesełek. Rekiny biznesu..

20            -23
~~~Za połowę
Szukam pracy - a Wisła korektora - zrobię to za połowę
Błędy w oficjalnym oświadczeniu liczącym kilka zdań to chyba znak, że coś jest nie tak? Jeden przykład: "Przedstawiciele ZIS oraz TS Wisła Kraków SA w toku rozmów WYPRACOWAŁY rozwiązanie". Przedstawiciele wypracowały?? Serio?

26            -16
~~~esaper
Stadion
1. Na jakiej podstawie twierdzicie, że frekwencja będzie wynosiła 7-10 tys. ? A nie np. 15-17 ? Tego NIKT nie jest w stanie przewidzieć ? 2. Dlaczego kibice siedzący od lat na sektorach np. B i D mają być dyskryminowani i zmuszani do zajmowanie innych /droższych/ sektorów. 3. Brak profesjonalizmu obecnego Zarządu to nie wyniki negocjacji /tak naprawdę to wg mnie nie mieli żadnego pola manewru/ a tzw drobiazgi rzutujące na całość. Już w 5 minut po komunikacie na temat stadionu powinny zostać opublikowane cenniki biletów i karnetów, które PODOBNO już są gotowe. Takie "drobiazgi" rzutują na całość...

10            -7
~~~Cinek77
Dość
Napiszę szczerze, że mam już dość czytania tych wszystkich narzekań. Ciągle jest źle, zarząd jest głupi, transfery do bani a stadion za duży albo za mały. Ludzie! Dajcie sobie siana. Jestem za Wisłą na dobre i złe. Każdy ma prawo do swoich opinii ale to już jest po prostu nudne.

41            -10
~~~Azyl
Stadion
Każdy ma już karnet..bo lipiec za dwa dni a tu cicho o karnetach i biletach.organizacja niestety u Nas kuleje

6            -19
~~~Ludojad
Caly sezon bez kibicow gosci?!
porazka

7            -35
~~~Britney
Czyli h wypracowane ?
Z tego wynika ze kwota jest jaka była jedynie zostanie stosownie pomniejszona o ilość niedostępnych miejsc jak napisano. Jeżeli tak to zarząd do dymisji. Są to defacto pieniądze publiczne to czemu nie podali szczegółowo ? Czyżby kolejna wtopa i nie ma się czym chwalić ?

9            -24
~~~Mark
Bardzo "zetelna" informacja
Zastanawiam się czy w Wiśle jest jeszcze "zazond" czy tylko grupa wzajemnej adoracji?

10            -27
~~~Janko Buszewski
To co zawsze
czyli laicy szczekają a ludzie obeznani z tematem,podchodzą racjonalnie.Miasto jest właścicielem stadionu i to ono odpowiada za takie decyzje, jak zamknięcie iluś tam trybun.Jest to związane z impreza,którą ma zorganizować nasz samorząd. Mieszanie do tego np Głowackiego to przyklad zwyczajnej falszywiości bądź kompletnego dyletanctwa.Owszem,futbo l jest dla ludzi,ale czasami ...vis maior.Informacja o rekoncie byla zreszta kolporyowana przez magistrat,juz jakis czas temu.No i jak się czyta ze mogłyby przyjechać "dwie ekipy z Rzeszowa" ,to nie wiadomo, czy płakać czy śmiać się? Owe "ekipy " w swoim mieście zasiedlaja stadion w sile tysiąca może czy dwóch ?Kurde ,zapomniałem że jeszcze "ekipa" z Niecieczy tez nie wejdzie.Sorry...:):):)

26            -6
~~~stary zgred
to nie jest w porządku
Nie jestem kibicem z Amsterdamu, jak nie będzie jakiegoś "trzęsienia ziemi" to po raz kolejny kupię karnet i będę przychodził (ściślej; przyjeżdżał, nie z Amsterdamu tylko nieco bliżej), ale popieram "Diogenesa". To nie jest normalne aby, pod byle pretekstem, nie wpuszczać kibiców gości i w ten sposób oszczędzać na organizacji meczów. To może w ogóle nie wpuszczać żadnych kibiców, będzie jeszcze taniej. Wygląda mi to jakieś "drobno - cwaniackie" myślenie zarządu i gminy. Szkoda, bo przez lata tyle razy o takie myślenie oskarżało się "przyjaciół" z drugiej strony Błoń. Ten pomysł to mentalne równanie do nich.

7            -25
~~~fan Wiselki
Diagenes2 2
Ty chcesz kibiców z Rzeszowa , Gdyni, Łodzi! , ale po co? Zeby była zadyma, przerwany mecz, i żebym musiał zapłacić kare za Twoje widzimisie! Takich kibiców to można sobie darować! Tu Trzeba walczyć o powrot do elity a nie zajmować się jakimiś śmierdzielami! Wszyscy na czerwono!

34            -6
pumex77
Goście wejdą, jak będą normalni
Narzekanie pod tytułem "piłka nożna dla kibiców" jest głupie. Remont nie jest zależny od naszego beznadziejnie zarządzanego klubu. Będą igrzyska, więc trzeba zrobić remont. Koniec. Kibice gości często wchodzą na sektory gospodarzy, arka nie wejdzie, ale inni kibice jak się dogadają to pewnie tak. To nie jest problem. Problem to Kuba i rodzina i przyjaciele. Jutro kupuje karnet ale kurde nie czuje blusa. Nie czuje dobrej zmiany w zarządzaniu klubem. I to jest problem.

7            -13
ed_rush
ten cały stadion...
...to jest jedna wielka porażka. Nie ma w mieście drugiego takiego bubla architektonicznego. Kosztował krocie i nadal wymaga jeszcze jakiś horrendalnie drogich remontów. Jak tak dalej pójdzie to jego cena dobije do tej jaką w Warszawie zapłacono za Narodowy :) ...że ktoś jeszcze za to nie odpowiedział karnie to jest kryminał. Najgorsze jest to, że to cudo architektury mimo tych milionów nie spełnia swojego zadania. Nie może normalnie przyjąć kibiców. Największa porażka Majchrowskiego.

19            -1
~~~Grześ
Stadion dla kibiców
Z jednej strony ciągle płaczemy że potrzebny remont , że trzeba zainwestować w stadion , gdy się to dzieje to ryczycie że nie wpuścimy na stadion kibiców przyjezdnych.. a ilu ich tu przyjedzie ? 20 ? 100 ? Dajcie już spokój z tą napinka.. bo to jest żałosne

0            0