Piątek, 1 lipca 2022 r.

Sztab szkoleniowy Wisły Kraków w sezonie 2022/2023

Nasz klub podał informację o składzie sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Wisły Kraków w nadchodzącym sezonie.

I tak pierwszemu trenerowi - Jerzemu Brzęczkowi - w roli asystentów pomagać będą: Tomasz Mazurkiewicz, Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski.

Przygotowaniem fizycznym zawodników w dalszym ciągu zajmie się Leszek Dyja, który przejmie także opiekę nad kontuzjowanymi zawodnikami.

Rola szefa działu analityków w dalszym ciągu przypadnie Michałowi Siwierskiemu. Pomagać mu będzie pracujący dotychczas w Akademii Wisły Kraków analityk - Krzysztof Siłka.

Szkoleniem bramkarzy zajmie się Artur Łaciak.

Członkami sztabu w dalszym ciągu pozostaną Jarosław Krzoska - kierownik drużyny oraz Jan Batko - kitman.

Pion medyczny współtworzyć będą doktor Mariusz Urban, a także fizjoterapeuta Marcin Bisztyga i masażysta Karol Biedrzycki.

Psycholog Damian Salwin pracować będzie na zmienionych zasadach - w ograniczonym zakresie czasowym.

Z klubem żegnają się natomiast trener przygotowania motorycznego Agnieszka Jasek-Stanek oraz masażysta Marcin Dudzik.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


23    Komentarze:

~~~Rav23
Ciekawe kogo Kmiecik będzie trenował?
Chyba powietrze, bo tu pół napastnika nie ma!!

66            -14
~~~Olafmaste r
Sztab medyczny
Karol Biedrzycki, Mariusz Urban i Marcin Bisztyga. Na nich się skupiam, w poprzednim sezonie nie poradzili sobie - mnóstwo kontuzji, urazów, piłkarzy narzekających na zmęczenie, i powracających do gry miesiącami (choć według ich zapewnień mieli wrócić po kilku dniach czy tygodniach).

57            -11
~~~Nick
Kmiecik
Kmiecik znów będzie trenował napastników? ;) Gość jest w sztabie za zasługi piłkarskie, choć wiadomo, że gość nie zna się na swojej robocie. Wspaniały piłkarz nie oznacza od razu że będzie wspaniałym trenerem. A wiadomo, że jest w sztabie tylko za zasługi piłkarskie.

69            -42
~~~tabaluga
Ehh
Czyli dalej bez trenera napastników... Szkoda, strzelanie goli kuleje od czasu odejścia Carlitosa i Imaza a jak wiadomo najlepszą obroną jest atak.

40            -18
~~~Darioo
ludzie bez honoru
Od samej góry aż do sztabu szkoleniowego ludzie bez honoru. Nagrodę za najlepszego strzelca 1 ligi można przyznać awansem.

15            -30
kuszczak
Nie potrzebujemy psychologa na pełen etat.
Nie mamy w drużynie wariatów.

17            -8
~~~Młody
TSW
Kmiecik na Marsa!

25            -38
~~~Obserwato r
Super że są Kmiecik i Biedrzycki
Dobrze że zarząd zadbał by nie podebrał nam ich Lech Poznań.

37            -28
~~~stary wiślak 47
trenerze...
Kaziu idź na emeryturę,daj młodszym popracować. Zagraj w zechcyka, wypij piwo i odetchnij co nieco.

55            -26
~~~szczebele k
Taki pomysł
Mam pytanie czy zamiast zatrudniać Brożka jako skauta to nie lepiej mu ułatwić drogę zostania trenerem napastników?

16            -16
bochen
Kazimierz Kmiecik
Nie przystoi Wam mieniącymi się kibicami Wisły jechać po Nim, nigdzie nie jest napisane że to on będzie odpowiedzialny za napastników, jest legendą klubu któremu rzekomo kibicujecie, jest na ławce bo tego chce, jako jedyny płakał po spadku a credo jego i jego śp. matki to była WIERNOŚĆ, choćby miał siedzieć na ławce tylko po to żeby siedzieć, to dla mnie jest ok.

43            -28
stary wiślak
~~~Rav 23!
A skąd posiadasz wiedzę,że K.Kmiecik pełni rolę trenera napastników. Jest jednym z asystentów,ale nic mi nie wiadomo,że ma rolę trenowania napastników.

30            -9
stary wiślak
Pytanie do wszyskich?
Skąd wasza wiedza,że K. Kmiecik jest trenerem napastników? Skąd wasza wiedza,że pełni taką rolę,którą mu przypisujecie? Pochwalcie się,bo może jestem niedoinformowany? Nie wykluczam tego,ale wedle mojej wiedzy nie ma przypisanej roli trenowania napastników.

32            -9
Maxi
Niezatapialny Kazimierz .
Bardzo go szanuję jako byłego piłkarza to prawdziwy Wiślak ale czy on ma już dożywotnią funkcję asystenta trenera mieć ? Świetny były napastnik ale czy świetny asystent trenera . Jakoś ci napastnicy u nas to zamiast strzelać gole to wykazują się impotencją strzelecką .

23            -21
wujek29
trener
nasza legenda i naprawdę wielki piłkarz nadal w sztabie szkoleniowym tak jak by był jakimś zbawcą... jest i trenerem był zawsze słabym żeby nie powiedzieć bardzo słabym, epizody na I trenerze.... no właśnie to były epizody bo im dłużej trenował tym wyglądało to gorzej, przypomnę poprzedni spadek kiedy przygotował drużynę do gry w I lidze, patrzeć się na ich grę nie dało i szliśmy raczej w dół tabeli niż w górę, sezon próbował uratować śp Franczak ale trochę nas przekręcili wtedy nasi przyjaciele w Wrocławia i fryzjer z Wronek, nadal nie wiem dlaczego Pan Kazimierz Kmiecik jest w sztabie szkoleniowym szczególnie po ostatnim sezonie kiedy jego charyzmatyczna osoba i wiślacki autorytet nie pomogły....

15            -20
GrzegorzS
Ignorancja i niewiedza potrafi tworzyć bajdy i legenty
a te przeradzają się w mity. W efekcie mamy wśród największych ignorantó mitycznego trewnera napastników wybrali do tej roli Kazimierza Kmiecika. Jak by jeden z drugim wybrał się chociaż raz w życiu na trening Wisły w Myślenicach to może przestałby bredzić o kolorach. Ale gdzie by tam się chciało lepiej bredzić o kolorach i podjudzać sie w nienawiści. Było się wybrać chociaż na otwarty trening jaki miał miejsce w maju to by zobaczyli na własne oczy jaki imbecylny mit stworzyli. Koncepcję gry w ataki i formę układa Brzęczek i to on pilnuje realizacji załorzeń zespołu w grze ofensywnej. Rola Kmiecika jest wogóle inna. I jeśłi ktoś myśl, że on pokazuje jak strzelac bramki to tworzy kolejny mit. Pan Kazimierz to pomoc trenera i wiedza o zespole i futbolu. Bardzo szanowany przez wszystkich pracowników. Służy kolejnym trenerom swoją wiedzą i piłce i jest doradcą a nie realizatorem wizji pierwszego szkoleniowca. Jeśłi w Wiśle mamy kogoś od specjalnych poruceń to jest to Sobol, który piłuje zespół pod względem gry w obronie i grania taktyki oraz jest takim powiedzmy sobie trepem od gonienia leni i pokazywania na przykładzie jak zawodnicy mają zagrać daną akcje jak bronić jak zakładac pressing. Ta praca przynosi efekt od jakiegoś czasu. Główny z oboma asystemntami razem opracowują koncepcję grania i taktykę co przekazują zawodnikom. W Wiśłe nie ma trenera napastników to wierutny mit stworzony na zasadzie niechęci uimbecylów mieniących się kibicami Wisły do rzeczywistej Wisły a nie stworzonego mitu. Zarazem warto w zwrócić wielu uwagę, ze w cieniu Brzęczka rośnie nam trener na lata czyli Radek Sobolewski, który będze naturalnym następca pierwszego szkoleniowca po jakims czasie.

15            -22
~~~Kiku 78
Jutrzejsze wydanie gazety wyborczej
Sztab szkoleniowy Wisły Kraków rozwścieczył kibiców.Żądają dymisji Kazimierza Kmiecika.

11            -8
~~~Kiku 78
Kmiecik Kazimierz.
Nie rusz Kazika bo zginiesz.Tak dawniej śpiewali KIBICE na X-ce.

11            -6
hutniczek12
cały ten tzw. sztab...
Zostawcie PANA KAZIMIERZA KMIECIKA w spokoju. Czepcie się tramwaju. To jest jeden obok SOBOLEWSKIEGO człowiek w tym gronie ,któremu prawdziwy kibic WISEŁY powinien podać rękę !!

15            -6
~~~Lolek
sztab
Niestety Pan doktor Urban to tragedia, zaden z niego lekarz - slaby fachowiec lasy na kase i fejm.

8            -5
~~~Wqrwiony
GrzegorzS
" Ignorancja i niewiedza potrafi tworzyć bajdy i legenTy"Czy Ty czlowieku nauczysz sie w koncu pisac bez bledow?Ty tak robisz czesto bledy bo: 1.jestes faktycznie analfabeta. 2. Bo nie potrafisz pisac po polsku?

3            -11
stary wiślak
Grzegorz S!
Zapomniałeś przypomnieć "specom" od K. Kmiecika,że to nie jest jakiś tam przygarnięty do składu trenerzyna, za piłkarskie zasługi,tylko pełnoprawny trener z najwyższą licencją,czyli UEFAPro.

10            -3
stary wiślak
kuszczak!
Psycholog nie jest lekarzem i nie zajmuje się wariatami. Od wariatów jest lekarz o specjalnośąci psychiatria. Psycholog kończy psychologię,a lekarz medycynę. To nie to samo.

4            -2