Środa, 13 lipca 2022 r.

Stadion Miejski im. H. Reymana: aneksy do umów na dzierżawę podpisane

13 lipca przedstawiciele reprezentującego Miasto Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz TS Wisła Kraków SA podpisali aneksy do umów na dzierżawę Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie na potrzeby rozgrywania przez drużynę Białej Gwiazdy meczów w ramach Fortuna 1. Ligi.

Ze względu na rozpoczynające się w najbliższym czasie prace remontowe na stadionie, związane z organizowanymi w przyszłym roku Igrzyskami Europejskimi, konieczne było ograniczenie powierzchni przekazywanej Spółce na dni meczowe. W umowie dotyczącej udostępnienia stadionu na potrzeby rozegrania zawodów piłkarskich drużyny Wisły Kraków w ramach Fortuna 1. Ligi w sezonie 2022/2023 Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zaproponował wprowadzenie do obowiązującej umowy dzierżawy zapisów pozwalających na czas remontu zrezygnować z przekazywania przygotowywanej do modernizacji trybuny południowej oraz południowego narożnika trybuny wschodniej, a także sektorów H11 i H21 na trybunie zachodniej.

W przypadku zaistnienia konieczności wyłączenia z użytkowania innych powierzchni na terenie obiektu w trakcie prowadzonych prac budowlanych, strony umowy będą na bieżąco uzgadniać nowe warunki.

Opłaty wynikające z podpisanych dokumentów:
» za mecz
Od 13 lipca br. do 31 sierpnia br. - 78 374,74 zł + VAT
Od 1 września br. do zakończenia modernizacji obiektu (nie później niż do 11.06.2023 r.) - 94 049,69 zł + VAT
Po zakończeniu modernizacji obiektu (nie później niż od 11.06.2023 r.) - 129 020,76 zł + VAT
» za miesiąc dzierżawy powierzchni biurowej
W lipcu br. - 29 786,57 zł + VAT
W sierpniu br. - 30 000,00 zł + VAT
Od 1 września br. - 36 000,00 zł + VAT


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


22    Komentarze:

~~~Jabadabad u
Ola Boga..
Od 1 września 94 tys złotych + VAT.. dla porównania Wisła płaciła 120 tys złotych gdy grał w Ekstraklasie i dysponowała budżetem o jakieś 15 mln złotych wyższym niż teraz. Ten stadion i te stawki nas zniszczą..

87            -11
~~~Dopisek
Tragedia
Po modernizacji stadionu Wisła będzie wiecie płaciła niż przed modernizacją.. Monty Python. Przecież po to jest ta modernizacja, żeby Wisła mniej płaciła (bo w nadchodzącej modernizacji ma chodzić o to, żeby wymienić wszystkie elementy stadionu na energooszczędne, i żeby koszty utrzymania były znacznie niższe).

72            -7
~~~WNH
Nie
Będę się rozpisywał na temat warunków wynajmu stadionu PORA RUSZYĆ NA SPODKANIE Z Jackiem Majchrowski i jego garbatymi przyjaciółmi z urzędu miasta.Skandal to jest słabe określenie tego co robi miasto z nami i do kiedy my kibice Wisły nie powiemy twardo dość dotąd tą chołota będzie na okradać ,najpierw budując bubel A teraz patrząc tyle za niego płacić, przypomnę żď Garbarnia płaciła w 1 lidze 17 tyś za mecz.

91            -7
~~~inek
kwoty
Nie wydaje mi się żeby te kwoty było wyjątkowo niższe.

67            -4
~~~kazek
Czyli mamy docelowo płacić WIĘCEJ niż w Ekstraklasie?!
Miasto Kraków pokazało, że Wisłę ma w du.ie.

78            -4
~~~Mark
To jest dranstwo
Wychodzi więcej niż w ekstraklasie tak Urząd Miasta i Majchrowski popiera sport Majchrowski nie kopie się lezacego zamiast pomagać dołuje klub takie zasady komucha

72            -7
~~~Hv
.
Ładnie nas grabią

65            -6
~~~Mark
Znowu
Wielki "sukces" Zarządu dość już tego jak długo jeszcze?

72            -19
~~~pol
Nie w temacie?
Chodzi że w Piątek poprzedni miał być podany Napastnik no i dziś jest Śiroda . Do właścicieli lub Pana Brzęczka gdzzie jest ten super napastnik ?

38            -24
~~~Klaus
Panowie właściciele wynegocjowali to..
.. pewnie ich stać.

38            -13
~~~Kiku 78
Znowu wina zarządu.
Mam w domu plakat z autografem Sobola WisłaTylkoPrzyReymonta , pamiętacie taką akcję panowie krytykanci.(Może należało wynająć stadion Hutnika?)

23            -22
~~~OMG
Ze co ??
Rozumiem, że jak NIE DAJ BOŻE spadniemy do 2 ligi, to będziemy płacić 150 000/m-c ? No bo to przecież logiczne prawda ? xddddd

46            -7
~~~kibic 1968
coooo!.....
To już się w głowie nie mieści co miasto robi z klubem Wisła Kraków. Szczecin , Białystok, Wrocław, Kielce i kilka innych utrzymuje kluby, a Władze Krakowa robią wszystko żeby Wisłę zniszczyć na zawsze. Trzeba zorganizować w pierwszej kolejności spotkanie Soccios z Zarządem Klubu. Tu nie ma co czekać, żeby nie było znow za pożno!

54            -3
Maxi
To jest chore jak dużą kasę musimy płacić za dzierżawę ! bardzo chore
Wiem wiem to nasz dom ale może należy poszukać jakiejś alternatywy . Nie daj boże nie awansujemy do ekstraklasy to co k...a od czerwca 2023 roku mimo gry w 1 lidze będziemy więcej płacić niż grając wcześniej w ekstraklasie !!!!

47            -6
Maxi
Domem Wisły jest Stadion Henryka Reymana ale zmuszają nas do wyprowadzki
Przecież płacąc 129 020,76 zł + VAT jeszcze k...a ile ten VAT wyniesie procent bo się nie znam z 22 procent to płacąc taką kasę od czerwca 2023 roku za dzierżawę i grając w 1 lidze ( nie daj boże ) klub może sobie z takimi kosztami nie poradzić . Trzeba będzie przeczekać ten okres i wyprowadzić się ze stadionu Wisły do czasu wyboru nowego prezydenta bardziej przychylnego Wiśle .

39            -11
~~~Litzakis
A ile placi Cracovia za swoj stadion?
Garca placila 17.000pl , my 100.000pln. Rozumiem, ze Garca brala mniejsza powierzchnie stadionu, ale czy to sie schodzi na proporcjach?Moze nastepnym razem trzeba pokazac Majchrowskiemu srodkowy palec? Grac na Suchych Stawach? Jak im zabraknie tych 100.000n pln co miesiac to moze ocuca sie i zejda na ziemie? Miasto sobie robi z Wisly skarbonke na wlasna niegospodarosc.

20            -3
~~~Trogdor
Czy ktokolwiek z was zwrócił uwagę...
na to o ile wzrosły ceny mediów, zwłaszcza prądu? I dalej was dziwi rosnącą cena najmu skoro obejmuje ona też zużytą energię? Czy uważacie że w 1 lidze prąd jest tańszy niż w Ex więc cena powinna automatycznie być niższa? Pomyślcie zanim wylewacie swoje żale.

6            -19
~~~kibic62
stadion
no .... miasto nie pomaga!

5            -1
Maxi
~~~Trogdor
Mądralo w innych miastach kluby dostają milionowe dotacje i do tego za stadion płacą naprawdę o wiele wiele mniej niż Wisła . To już miasto Kraków mogło by się zlitować nad naszym klubem . Przecież Wisła to tradycja to symbol Krakowa i jego historia . Wiadomo że koszta rosną ale nie udawaj greka i nie rób z siebie d...la oczywiście że prąd kosztuje tyle samo co gdyby Wisła grała w Ekstraklasie ale ile Wisła dostawała kasy za grę w Ekstraklasie a ile dostanie za 1 ligę . Tak że Miasto mogło by być bardziej wyrozumiałe

17            -3
~~~Kiku 78
Szybki quiz
Czyja to wina, że w innych miastach (a nie u nas) kluby otrzymują milionowe dotacje:A- Zarządu Wisły.B-KibicowWisly.C-towarzysza Majchrowskiego.

3            -4
GrzegorzS
Problem nie leży w tym, że Wisła płaci za wynajem stadionu i w tym ile płaci
bo to są czyste normalne relacje handlowe. Nie jesteśmy i chyba nie będziemy operatorem stadionu. Jest nim spółka miejska. Tak Wisła jak i Gmina są na siebie skazane i muszą współpracować. Problemem jest natomiast nierówne traktowanie przez Gminę Wisły oraz innych podmiotów prowadzących taka działalność w Krakowie. Drugim problemem jest to, że Spółka miejska nie ma pomysłu jak zarabiać na stadionie jak zmodernizować obiekt i otworzyć stadion na miasto i zarobić na nim kasę by do niego nie dokładać. Bo co to za pomysł wynająć go innym spółkom miejskim na biura. Z tego co słyszałem stadion i okolice miały być modernizowane a z tego co czytam i widzę będzie w sumie poprawa komunikacji wewnątrz obiektu naprawienie fuszerki z dachem i zmiana fasady i chyba przebudowa wnętrza jednej północnej trybuny. W planach miały być parkingi boisko z trybunami, itd i to chyba z planów wypadło (chyba, że się mylę). Miało być otwarcie stadionu na park Jordana i zrobienie z tego obszaru jednego organizmu i też ten pomysł upadł? Całkowicie zaś inna kwestia jest to, że prawo w Polsce pozwala by środki Gminne były inwestowane w spółki piłkarskie na zasadzie pseudo wykupywania usług. Już zaś szczytem szczytów jest to by Gminy samorządowe były właścicielami Spółek Akcyjnych zajmujących się sportem. BO wychodzi na to, że to nie rywalizują w lidze kluby tylko prezydenci miast zamiast zajmować się sprawami publicznymi stają się szefami piłkarskich klubów, których miasta są siedzibami. To chore marnowanie środków publicznych pochodzących z podatków i dochodów gmin na wypłacanie kasy trenerom i zawodnikom. No jeszcze sens miało by wydawanie ich na działalność w sporcie młodzieżowym, ale to też sprawa moralnie wątpliwa bo w Krakowie mamy klubów kilkadziesiąt a w takim Zabrzu raptem kilka. Kolejny problem naszej piłki to odtwarzanie układów branżowych w strukturze właścicielskiej klubów piłkarskich. Jeszcze bym rozumiał, że to pracownicy kopalni składają się z funduszu socjalnego na klub, ale Zagłębie Lubin jest po prostu finansowane przez kopalnię ze środków które powinny trafiać do budżetu państwa.. W efekcie Wisła musi płacić twardą kasę za wynajem obiektu, które to środki inne kluby dostają w prezencie od Gmin. Nie mówiąc już o tym, że kilka tych Gmin dostało obiekty za frico z budżetu Państwa. W Polsce nie mamy nadal kapitalizmu mamy co najwyżej jego namiastki. Efekty widać w pucharach.

1            -5
MISIEK_BIS
inna perspekywa
Szanowna Redakcjo, pisze jeszcze raz, po mój poprzedni post w tym temacie pisany wczoraj wieczór przepadł. Dostajemy około 27 tys, miejsc na stadionie do wykorzystania + skyboxy. Jeśli do czerwca 2023 opłata za stadion nieco poniżej 1 mln +vat to przy 17 meczy domowych ( nie licząc PP ) będzie wynosiła od 54 do 56 tys. netto za mecz. Czyli jeśli przyjdzie 10.000 ludzi do koszt wynajmu wynosi około 5,5 zł na osobą. Wszystko zależy od tego jak drużyna będzie grać, jak będzie zarządzany klub i w końcu ilu ludzi przyjdzie na mecz. Ile klubów ma do dyspozycji tyle krzesełek? Po drugie jeśli stadion kosztował 600 mln a jest wynajmowany za 1.2-1.3 mln rocznie to bez kosztów finansowych i eksploatacyjnych spłaci się 461 lat! Nie dyskutuje czy miasto powinno pomagać klubom piłkarskim - bo to jest zupełnie inny temat. Doceńmy to co mamy, doceńmy co zostało wynegocjowane przez Zarząd i przyjdźmy na mecz.

2            -5