Sobota, 16 lipca 2022 r.

Sześć debiutów w wiślackich barwach

W spotkaniu rozgrywek Fortuna I Ligi z Sandecją Nowy Sącz w barwach krakowskiej Wisły zadebiutowało oficjalnie pięciu zawodników. W wyjściowym składzie zagrali Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, Michał Żyro, Ivan Jelić Balta i Kacper Duda, a po przerwie na murawie pojawił się ponadto Michaël Pereira.

Jaroch trafił do Wisły na zasadzie wolnego transferu z Resovii i podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. Łasicki w poprzednim sezonie był piłkarzem Pogoni Szczecin i jego umowa obowiązuje o rok krócej. Żyro przeniósł się na Reymonta z Białegostoku, gdzie grał dla Jagiellonii i podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku, podobnie jak Ivana Jelicia Balty. Chorwat trafił do nas ze słoweńskiego FC Koper.

Debiut zaliczył też 18-letni Duda, który na Reymonta trafił z GKS-u Tychy latem 2019 roku, ale najpierw występował w naszych zespołach juniorskich, a poprzedni sezon spędził będąc wypożyczonym do II-ligowej Garbarni Kraków. Kontrakt Dudy z Wisłą obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Ostatni z debiutantów, a więc Pereira, w poprzednim sezonie występował w tureckiej drużynie Kocaelispor Kulübü i związał się z nami roczną umową.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

~~~OldTS
Sześć debiutów
I zero bramek

26            -8
~~~SMOK
OldTS
i na zero z tylu

3            -1