Sobota, 16 lipca 2022 r.

Dariusz Dudek: - Zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie

- Na pewno z niecierpliwością po naszych przygotowaniach czekaliśmy na to dzisiejsze spotkanie. Miało ono dwa oblicza, natomiast myślę, że wyszliśmy z tego meczu w całości. Chcieliśmy wygrać na tak trudnym stadionie, jakim jest stadion Wisły. Natomiast jeśli chodzi o naszą inaugurację - co nasi klubowi historycy nam przypomnieli - to nie jesteśmy w stanie już od 15 lat wygrać tego inauguracyjnego meczu - mówił po meczu Wisły z Sandecją trener zespołu gości Dariusz Dudek.

- Chcieliśmy bardzo wygrać, ale Wisła postawiła nam wysoka poprzeczkę. Niejeden klub tutaj przegra. Wisła ma potęgę jeśli chodzi o kibiców i zaplecze. Tu jest duża historia, więc z tym przeciwnikiem będzie coraz trudniej zremisować, już nie mówiąc o wygraniu. Muszę pochwalić mój zespół. Zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie, mieliśmy kilka ciekawych sytuacji, szkoda że nie udało się jednej z nich wykorzystać, ale jestem zadowolony. Ten pierwszy mecz jest zawsze taki, że nie wiemy na co nas stać i jak zagra przeciwnik. Po 3-4 kolejkach będziemy w stanie określić o co gramy. Cały czas będę mówił, powtarzając to jak mantrę, że gramy w tym sezonie o utrzymanie. Wisła musiała dziś wygrać, Wisła to jest klub, który musi zrobić Ekstraklasę w ciągu tego roku, a my chcemy. Będę powtarzał jeszcze raz. My mamy się utrzymać, aczkolwiek bardzo cieszą nas rzeczy, które dzieją się wokół naszego klubu. Budujemy stadion, a także wracają do nas "nowi-starzy" sponsorzy. Prezes Szubryt wczoraj wrócił do naszego klubu, a też jest taką osobą, która może przyciągnąć kolejnych wielkich sponsorów. A przy okazji póżniej możemy mówić o Ekstraklasie. Po ostatnim sezonie mówi się o niej Nowym Sączu coraz częściej, ale jeszcze potrzeba czasu, żeby ją zrobić - zakończył szkoleniowiec Sandecji.


 Redakcja, KK

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~TSW
Wiadomo ,że to poziom 1 ligowy
Ale taktycznie Dudek zjadł naszego trenera na kolacje

23            -5
~~~Jazda
Jazda
Przynajmniej realista. Co do taktyki - kopanina na całego

18            -4
~~~:/
taktyka
Będzie ktoś uprzejmy mi to jakoś objaśnić? Bo ja to widziałem tak: kopnij, szarpnij za koszulkę, pociągnij za rękę i się przewróć krzycząc że bardzo boli!

17            0