Niedziela, 17 lipca 2022 r.

Komunikat klubu po meczu Wisła - Sandecja

Spotkanie inaugurujące sezon 2022/2023, w którym Wisła Kraków zmierzyła się z Sandecją Nowy Sącz, było zdecydowanie nieudane na murawie, ale także organizacyjnie na trybunach, gdzie zjawiło się prawie 16 tysięcy kibiców. W związku z tym ostatnim faktem nasz klub wydał komunikat.

Oto jego treść:

Poziom organizacji sobotniego meczu Wisły z Sandecją zawiódł Wiślacką Społeczność - Kibiców oraz Sponsorów Białej Gwiazdy, którzy zjawili się przy R22, aby ponownie okazać wsparcie klubowi, za co serdecznie przepraszamy. Zdajemy sobie sprawę, że nie powinniśmy dopuścić do takich wydarzeń.

Przed sobotnim spotkaniem wszelkie istotne i kluczowe informacje o infrastrukturze, rozlokowaniu punktów oraz zapotrzebowaniu zostały przekazane firmie cateringowej, lecz zdajemy sobie sprawę, że Wisła jako organizator imprezy ponosi konsekwencje zaistniałych wydarzeń. Klub na bieżąco starał się również rozwiązywać pojawiające się niedogodności.

Odpowiedzialność za niepoprawną organizację meczu - w tym niewystarczające zaopatrzenie punktów gastronomicznych oraz pozostałych przestrzeni stadionu - ponosi TS Wisła Kraków SA. W związku z tym zaraz po zakończeniu spotkania odbył rozmowy z dostawcami usług tak, aby uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

Trwają prace nad stworzeniem dokładnego modelu rekompensat dla uczestników meczu #WISSAN. W nadchodzącym tygodniu poinformujemy o szczegółach. Już teraz zapewniamy, że czas otwarcia bram i kas zostanie odpowiednio wydłużony. Dołożymy wszelkich starań, aby znacząco poprawić jakość świadczonych usług i zapewnić komfort naszym fanom.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


53    Komentarze:

~~~maxel
"Dołożymy wszelkich starań........
aby znacząco poprawić jakość świadczonych usług i zapewnić komfort naszym fanom." A kiedy zapewnicie faną przyjemną grę dla oka? Tego nie da się oglądać.

161            -12
~~~Mark
Zarząd wy potraficie
Wszystko zepsuć jesteście żałośni dość już waszych kompromitacji czas odejść!

136            -34
~~~Gothic
Rekompensaty
Dadzą 10 procent znizki do sklepu i spfawa z ich strony zostanie rozwiazana. Taka polityka porażka

91            -16
~~~WladekWis la
Komfort fanom zapewnicie
Wtedy kiedy w końcu zaczniecie grać w piłkę.

128            -7
~~~Jabadabad u
Samobój
Niedorzecznym jest, że firma zajmująca się cateringiem na stadionie Wisły pochodzi z miasta oddalonego o blisko 150 km od Krakowa - z Częstochowy. To powinna być firma z Krakowa, z obrzeży, żeby było szybko, sprawnie, funkcjonowała logistyka, cały towar był na czas. Wracając do reszty - na początku maja Jarosław Królewski informował, że idzie nowe, lepsze. Blisko 2 miesiące ogarniali nowy catering. Wczoraj przed meczem rzeczniczka klubu Karolina Biebrzycka napisała, że pojawi się długo wyczekiwany catering z prawdziwego zdarzenia.. a co wyszło w trakcie meczu? Kto był, ten widział.. ja nie wiem, czy oni żyją w alternatywnym świecie, czy o co chodzi.. kolejne przeprosiny, które z kolei? Trudno zliczyć. Ok, zaczekamy do kolejnego meczu przy Reymonta, aczkolwiek nie dopuszczalnym jest, żeby na inaugurację, gdy na stadion przychodzi ponad 15 tysięcy kibiców, odwalić taką kompromitację, po spadku klubu, gdy z kibiców nie zeszła jeszcze złość.. tym bardziej, że ja zaznaczyłem wcześniej - przygotowywali catering blisko 2 miesiące.

136            -5
~~~Władca
Hmm
Ponoć ta nowa firma cateringowa zajmuje się cateringiem na Włókniarzu Częstochowa, gdzie przychodzi po 2/3 tysiące osób. I dlatego przerósł ich catering na stadionie Wisły.. heh.. tośmy się wpakowali, ale taką firmę wybrali włodarze Wisły.

110            -3
~~~stary zgred
Firma z Częstochowy..... ?
........ to przecież blisko rodzinnych stron zarządu. Może znowu jakiegoś krewnego albo kolegi z podwórka?

110            -15
~~~Nieciekaw ie
Brzmi to
Jak anons amatorskiego klubu, który pierwszy raz organizuje mecz na innym szczeblu niż liga okręgowa

92            -7
~~~hm
ehhh
Wygląda jakby pierwszy raz mecz był organizowany przez nich w ogóle. Czy firma cateringowa to też jakaś rodzina? Wcale bym się nie zdziwił. Przykre to, że w ogóle przychodzą do głowy takie pytania. Przykre jest to, że takie złośliwości kieruje się w stronę ukochanego klubu, ale dokąd ta amatorka będzie jeszcze trwać? Ja osobiście stałem jakieś 35-40 min w kolejce żeby coś kupić. Ludzie czekali z dziećmi i dostawali szału, że stali tyle czasu, aby się na końcu dowiedzieć, że nie ma przekąsek dla ich dzieci. Można było kupić tylko kiełbasę i piwo czy colę. Zapowiadali ci rodzice, że dzieci na pewno nie będą chciały wrócić na stadion... Wszystko to tak jakby właściciele na nowo koło wymyślali. Dokąd to wszystko zmierza :(

97            -5
olszaI
Pamiętacie ....
jak dobrze pamietam Pana Wojtka od kiełbach na starym stadionie.....myślę że on catering lepiej ogarniał niż obacna firma a zaplecza nie miał praktycznie zadnego....

113            -2
~~~Obserwato r
TYLKO Sprzedaż WISŁY.
Nie chcieliście zrobić nowego rozdania, wymienić zarządu i skautingu - będziecie musieli SPRZEDAĆ klub. Wisła to Kibice! WISŁA TO MY! Nie pozwolimy WAM JEJ ZNISZCZYĆ!

82            -28
Anty Królewski
Kolejne żenujące oświadczenie
Kolejne żenujące oświadczenie, z którego nic nie wynika. Organizacja meczów to jest kompromitacja, śmiem twierdzić, iż wygląda ona coraz gorzej. To jest po prostu skandal, aby otworzyć stadion zaledwie godzinę przed meczem, jeszcze biorąc pod uwagę fakt, iż wiadomo było, że frekwencja będzie na poziomie 15-16 tysięcy osób. Podobnie absurdalny jest sposób organizacji wpuszczania kibiców na trybuny. Żeby tak dużą kolejkę kibiców wpuszczać jedną bramką na podsektor to jest już totalne kuriozum! Sam tego wczoraj doświadczyłem, czekając na wejście na stadion ... Catering w Wiśle od dawna kuleje, ale wczoraj klub przeszedł sam siebie. Jak można było dopuścić do sytuacji, że kibic nie może w trakcie meczu kupić sobie czegoś do jedzenia i picia, gdyż zabrakło towaru?! Nie dość, że nasi kopacze kompromitują się podczas zdecydowanej większości spotkań, to jeszcze coś takiego tutaj się odwala ... To jest skandal jak się traktuje nas kibiców, jeszcze biorąc dodatkowo niemałą (delikatnie mówiąc) cenę biletów i karnetów. W Wiśle niemal wszystko leży i kwiczy, zarówno pod względem organizacyjnym, PR-owym, jak i sportowym. No ale dyletanckie władze klubu, na czele z Trio, dalej będą żerować na kibicach i wyciągać od nas pieniądze pod byle pretekstem.

80            -14
~~~Borsuk
Wstyd i zażenowanie
Czuję wstyd i zażenowanie. Nie mam pewności czy w klubie czują podobnie :(

80            -7
~~~Romul
Catering
Tutaj dziennikarz z Częstochowy potwierdza, że to firma z jego miasta: link » , dalszej części wpisu nie bardzo rozumiem... Co to znaczy niedoszacowali, przecież licznik frekwencji pojawiał się na bieżąco i wiadomo było, że na meczu będzie 14-15 tysięcy widzów. I czy komuś smakowało.. nie znam takich, bo prawie nikt tych potraw nie spróbował.

46            -5
~~~WM
Opinia
Ale amatorka !

45            -4
~~~Steven
Podsumowując
Ten klub coraz bardziej przypomina mem. Transfery, catering, konferencje marsjańskie, trenerska ruletka....z tą ekipą możemy liczyć na wiele atrakcji, ale nie boiskowych. Przykro patrzeć.

70            -7
~~~tabaluga
będzie
będzie zniżka - 30% na kiełbasę na najbliższym meczu. Jak ta firma organizuje catering na ESIE to łęczna lub cracovia lub raków gdzie jest po 5 tys widzów a nie 15 tys. Widzieliście gola Śliwy, naszego juniora oddanego bez żalu. Pomógł awansować a dziś piękna bramka dla Miedzi.

45            0
GrzegorzS
Cały problem wynika z przeciągania przez miasto rozmów
w temacie stadionu. Formalnie to umowę na nowe warunki wynajmu za czym idzie szereg kolejnych działań podpisano 13 lipca czyli na trzy dni przed meczem, co rzutowało na wszystkie kolejne działania. Bo to oczywista oczywistość. Niby porozumienie mieli na początku lipca bo o tym była mowa na spotkaniu Socios, ale dlaczego miasto czekało prawie dwa tygodnie by podpisać umowę i udostępnic stadion, bo rozgrywano na nim mistrozstwa ragby i .... udało im sie zniszczyć płytę. Co więcej miasto nie posprzątało stadionu w związku z mającym się rozpocząć remontem nie odmalowano numerów na krzesełkach nie wymieniono krzesełek uszkodzonych. Ot zamknięto stadion po ostatnim meczu posprzątał go klub po tym meczu w maju. I Gmina zajęła się sama sobą i nic słownie nic nie robiono w trakcie maja i czerwca bo czekano na umiowy remontowe. Więc nie mozna było dokonać napraw na sektorach np. C D E bo debatowano że F i G beda remontowane. Tak to wyglądało w praktyce. Klub swoją droga miał wiele ważnych spraw i też odpuścił te organizacyjne jak np. umowy w spraie ochrony. To są ewidentne powody całego bałaganu. Z tego co było widać to wczoraj brakowało pracowników ochrony, stewardów. W efekcie na prędce organizowano obsady bram wejściowych i ochrona była iluzoryczna na E24 dwie kobitki niby coś sprawdzały, ale tak naprawdę nie radziły sobie z tym. Co więcej jakiś dureń zaparkował samochód na wprost wejścia utrudniając wchodzenie na trybunę. Konsekwencją było późne otworzenie bram wejściowych i od samego początku ludzie musieli stać w zbędnych kolejkach co odbiło się na kolejkach do punktów gastronomicznych. O ile z tego co słyszałem to ludziom smakowało to obsługa trwała tyle co wcześniej. Ewidentnie niedoszacowano liczby widowni, bo nie zwracano uwagi moim zdaniem na to jak schodzą bilety. Pewnikiem uznali te parę dni przed meczem, że widownia dojdzie do 10000 jak to bywało w innych inauguracjach i brakło wszystkiego ludzi sprzętu, ale z drugiej strony jak weszli na obiekt formalnie na trzy dni przed meczem to nie ma co się dziwić, że był to chaos totalne zamieszanie i szczątkowa organizacja brakujących stoisk pod presją chwili. Na E było jako tako na D z tego co słyszałem to było już pospolite ruszenie co o tyle dziwi, że ten sektory był sprzedany na dwa dni przed meczem. Nazwać to inaczej niż bałagan i typowo Polskie pójście na żywioł to napisać delikatnie. Gdyby jeszcze mecz był Wygrany to by to przykrył, ale nie przykrył. NOIc drugie podejście z Arką oby wypaliło we wszystkich elementach tak organizacyjnych jak i sportowych.

16            -63
~~~Jab
kRS
Ta nowa firma kateringowa została zarejestrowana 2 miesiące temu: link »

34            -2
~~~Tomasz S
Kurcze to nie chodzi o rekompensaty
Naprawdę Klub ,zarząd,decydenci przekraczają cienka czerwona linie.Kupilem raz akcje Wisły,kupiłem drugi raz akcje Wisły,zakazdym razem po 10 sztuk.Myslalem sobie tak trzeba,jest sytuację ciężka,wszystkie ręce na pokład,ile kto może pomagajmy.Za pierwsze akcje dostalem jakieś badziewie .Myślę sobie nie ważne tniemy koszty ,ważne żeby klub stanol troszkę na nogi,za drugim razem nic nie dostałem,myślę sobie kurcze dobra liczy się Klub.Miedzy czasie oczywiście o pełno gadżetów ,pamiątek ,karnety.Troszke się uzbierało.Ostatnio przedłuzylem karnet przez internet z mojej winy transakcja nie doszła do skutku,nie byłem tego świadom ,dowiedziałem się po 10 dniach jak klub przysłał mi anulację transakcji,PO 10 DNIACH jak już moje miejsce wykupił ktoś inny,myślę sobie moja wina ,choć klub mógł mi wcześniej napisać że anulują mój zakup .Dziś rano sobie myślę kurcze ok kupię sobie karnet na inne miejsce nawet na inny sektor żeby coś zmienić.I tak sobie dziś czytam te wszystkie komentarze te wszystkie wiadomości jak Klub dyma wszystkich kibiców to pękło coś we mnie ,a dodam że do tej pory umiałem sobie wszystko wytłumaczyc tak żeby nie było dobrze dla klubu..Ale kurcze już ostatni raz jestem głupi,już ostatni raz biorę się na jakieś oświadczenia,już nie uwierzę w żadne cudowne historie.Jutro kupię karnet na cały sezon,i powiem SPRAWDZAM.Teraz naprawdę będę rozliczał z każdego słowa,z każdej obietnicy,z każdego meczu,i jak mnie głupiego kibica ślepo wierzącego w klub nie przekonacie to już k......wa nikogo nie przekonacie.

62            -4
~~~diego
czas wejścia na sektor
na sektory E25 - E26 jedno wejście i 2 kołowrotki i mimo ze byłem pól godziny przed meczem to wszedłem 10 minut po rozpoczęciu . Jak tam ma to wyglądać to odstraszy całą masę ludzi . Zróbcie coś z tym .

46            -2
~~~...
po kilku "widowiskach" takich jak to sobotnie
nie będzie problemu dużej ilości kibiców...

80            -1
~~~Eoeo
Zawsze zle
Wielu z nas narzeka i twierdzi że ma do tego prawo bo kupiła karnet za 350 zł i kupuje kiełbasę na meczu ale prawdą jest taka że zdecydowana większość widzi błędy zarządu ale w dalszym ciągu jest wdzięczna za pomoc jaką wsparli nas Kuba i pozostali. Gdzie była by Wisła bez tego i proszę nie piszcie że lepiej było startowac od 4 ligi Sam jestem wku..... że jesteśmy w 1 lidze ale mam nadzieję że na wiosnę będzie święto i powrót na nasze miejsce do ekstraklasy (mimo mizernego startu).

20            -52
~~~Herti
...
Słów już brak na tę bandę nieudaczników. Catering lepszy to już zapewniał gość co preclami handlował na starym stadionie. Jak długo guru wielu kibiców święty Jakub Błaszczykowski wraz z całą familią będzie robił z nas pośmiewisko? Jakie atrakcje szykuje klub na kolejny mecz? Brak wody w sraczach?

50            -14
~~~Kwadrat
Żarełko
Czyli catering z pod Częstochowy to mamy następna osobę z rodziny?!

44            -10
~~~TSW_KCH
Wejście
Już c..j z tym cateringiem, ale ile mozna na stadion wchodzić. Naprawdę ludzie rezygnowali, nawet mając już bilet w ręce.

41            -4
~~~tabaluga
hehe
GrzegorzS to chyba nie Grzegorz a chyba jakiś wieloletni pracownik Wisły, który nie widzi niczego złego, tak jakby go okradli, bo nie zamknął drzwi to odpowiedzią by było "trzeba się cieszyć, że do tego nie zabili". Kaziu Kmiecik to nie jest, z tego co wiem, nie jest zbyt dobry w komputery, ale może Jarek Krzoska. A tak serio to klub po raz kolejny się zhańbił. Jaka tu wina miasta? Mogli to podpisać miesiąc temu a nie dzień przed. Każdy widział jak zasuwał licznik biletów. Ale to już nawet nie jest kamyczek do ogródka a głaz. Robią z nas [...] a my na to patrzymy.

50            -10
~~~Maru
Stary prezes, stale problemy
Tak trochę z ironią, czy prezes dalej ten sam, bo bałagan i brak odpowiedzialności bez zmian

33            -1
~~~Alfer_77
Konie
Już nic nie musicie poprawiać. Dla osób typu ,,GrzegorzS" i innych to nawet jak spadniemy do IV ligi to będą mieli nadzieje na lepsze jutro. Mnie się już nawet nie chce tego wszystkiego czytać i słuchać. Catering w sumie tylko wpasował się w klimat wiec nie ma co go już popoprawiać. Jeszcze kilka meczy i będzie to całkowicie bez znaczenia. Wuja i jego drużyna sa na dobrej drodze aby o cateringu wszyscy zapomnieli ...

38            -4
~~~Młody
TSW
Błaszczykowska inkompetencja. Chłop grał tyle lat na zachodzie i niczego się nie nauczył. Nawet nie stara się niczego naśladować tylko otacza się rodziną jak mafia. Do kierowania klubem wybrał brata; na trenera wuja. Teraz znajomi z Częstochowy? Trzymajcie się bo my naprawdę lecimy z nimi Marsa absurdu.

43            -8
~~~Ona
niestety tak to jest
gdy wchodzą w gre jakieś dziwne układy.Gdzyby był porzadny przetarg to i pewne ze byłyby w umowie obostrzenia i w takiej sytuacja jak ta w sobote to firma już nie miałaby wstepu na stadion.Niestety tak nie jest i cokolwiek beda robic zostaną bo...

33            -2
~~~Kiku 78
Miód na żydowskie serca.
Zdjęcie sobie sprawę, jak wasz lament robi dobrze,,wszystkim tym którzy nam źle życzą.

16            -47
stary wiślak
Tylko catering?
A kto przeprosi kibiców,którzy byli przed stadionem o godz .16.55,a weszli na stadion 8 minut po rozpoczęciu meczu? Tłumy w kolejce do wejścia przy ul Reymana wzięły się z póżnego otwarcia bramek. Klub doskonale wiedział o ilości sprzedanych biletów,a nie zrobiono w tym temacie nic. Takich "korków",przy wchodzeniu na stadion,nie widziałem nawet na meczach z kompletem widzów.

28            -6
~~~El Romano
Powinni zwracać pieniądze za bilet
Powinni zwracać pieniądze za bilet tym, którzy nie weszli na czas na mecz. Przyznali się do winy. Kiedy w końcu oni się naucza, że sprzedają kibicowi produkt/usługę polegającą na obejrzeniu meczu przez 90 minut, skoro w tej cenie sprzedają tylko 55-60 minut to usługa nie została należycie wykonana. Przeprosiny za kolejne swoje nieudacznictwo nie wystarczą!! A kolejne jąkanie się bez widocznej poprawy staje się bardzo żenujące

31            -2
~~~Prezes
Złoty Mi(Ku)das
Król Midas czego się nie dotknął zamieniał w złoto tutaj za co się nie wezmą to sp...dlą. Wystarczy ! Za wszystko przepraszacie - za grę, za trenera, za organizację , za spadek - już nie chcę tego słuchać.!! Amatorka i żenada podniesiona do poziomu sztuki ! DAJCIE SPOKOJNIE UPAŚĆ MOJEJ WIŚLE. Wstaniemy bez wstydu na kraj i świat, nie takie kluby wstawały i nie takie upadały. GrzegorzS - ty weź na początku pisz Moja Każda Wypowiedź Sponsorowana.

30            -9
stary wiślak
Grzegorzu S.
W czym miasto zawiniło,że kibic,który z biletem czy karnetem stawił się pod stadionem o 16.55,a wszedł na mecz 8 minut po rozpoczeciu meczu? Czyli stał w kolejce do wejścia 43 minuty. To wina miasta,nie klubu?

37            -9
~~~OldTS
Panowie właściciele
Darujcie sobie już i wystawcie Wisłę na sprzedaż. Z Waszym przygotowaniem biznesowym mentalnym i finansowym pokazujecie że jesteście amatorami. Ta obsługa cateringu nie od tego meczu jest fatalna, płaciłem w złotej strefie straszne pieniądze za bilet a po piwo musiałem stać po 20 minut i dłużej czysta amatorka obliczona na zysk a nie komfort kibica. Na tym poziomie kończę z rozrzutnością może przy zmianie właściciela spróbuję ponownie...

26            -6
~~~as
Zarząd
Myslałem że to poważni ludzie którzy mają jakieś pojęcie o zarzadzaniu i nie przyłaczałem się do głosu krytyków. Ale okazało sie że byłem strasznie naiwny,oni rozłoża ten klub spuszczą go na dno....dyletant dyletantem pogania..

24            -7
GrzegorzS
stary wiślaku a w czym zawinił Zarząd
że firma ochroniarska obsługująca mecz nie potrafiła się ogarnąć i wykonać swojej roboty znaczy otworzyć bram w tym samym czasie co zawsze. Nie wiem nie znam przyczyn dlaczego bramy jakiś cymbał otwierał jak otwierał i dlaczego a z komunikatu przed meczem było zaznaczone, że będą otwarte na dwie godziny przed meczem a były z tego co słyszałem zamknięte. Co do mnie na E24 wszedłem po 5 minutach od przyjścia pod stadion i bez większych problemów, bo kobitki na bramie były dwie ewidentnie sobie nie radziły i wiele spraw odpuściły. Z drugiej strony znam zwyczaje panujące np pod C i D, że wiele osób stoi i do ostatniego momentu "piwkuje", pogaduchy uprawia a potem na hura chce wejść w kwadrans na mecz. Ja zwyczajowo staram się być na przynajmniej 50 minut i czasem tez przy meczach podwyższonego ryzyka jak to nazywają mam problem. Akurat w sobotę nie miałem żadnego po prostu przyszedłem i wszedłem. Co więcej kupiłem piwo bez problemu po chwili stania w kolejce. Ale ewidentnie ktoś zawalił parę sprawa bo nie wykonał swojej pracy. Tyle, że wine ponosi nie tyle Zarząd czy władze klubu bo to nie oni otwierają bramy tylko wyznaczenia pracownicy, firmy wykonujące usługo. Najłatwiej mieć pretensje do Prezesów, ale ile bram może obsłużyć w dniu meczu Błaszczykowski. Zawalili pracownicy i osoba która uznała z ramienia klubu, że w końcu firma obsługująca bramy robi to od paru sezonów więc da sobie z tym radę i powinni być z tego rozliczeni. Zawaliło miasto bo umowa z klubem powinna być podpisania najpóźniej 3/4 tygodnie wcześniej, bo to jest przyczyna wszystkich opóźnień od sprawy sprzedaży karnetów i biletów, która ruszyła 3 tygodnie za późno, przez sprzątanie i przygotowanie obiektu, zdewastowanie murawy w końcu przeciąganie podpisania umowy, a co za tym idzie ograniczenie czasu dla klubu i firm obsługujących mecz. Oczywiście obrywa za to klub bo tak najprościej, TS wziął na barki cały problem i dobrze. Przeprosił nie za swoje winy, tylko Gminy i firm które powinny wykonać dobrze c swoją pracę. Miejmy nadzieję, że drugi mecz przy R22 wyjdzie już pod kontem organizacji widowni na poziomie takim jak to miało miejsce w poprzednim sezonie. Też nie było idealnie, ale był to wypracowany system. Dobrze tez sobie uświadomić, że ten mecz pod względem frekwencji był największym widowiskiem piłkarskim w Polsce i to ewidentnie zaskoczyło organizatora, który się nie popisał, ale też nie miał wpływu na wiele spraw w związku z lekceważącym podejściem do obowiązków właściciela stadionu jakim jest Gmina a raczej jej pracownicy odpowiedzialni za podpisywanie umów i wynajmowanie stadionu.

8            -47
ed_rush
co się z tą Wisłą dzieje?...
...widzę że klub kontynuuje pasmo wpadek przedłużając serię na nowy sezon, a wraz z nią niekończące się pasmo przeprosin. Czy to się kiedyś w końcu skończy i wróci normalność?

24            -4
~~~Marek
Do Grzegorz S
A może było tak że klub chciał zaoszczędzić i postanowił wynająć firmę ochroniarska na jedną godzinę mniej? A to już decyzja zarządu. Poza tym źle zaplanowano obstawę na taką ilość kibiców. Moim zdaniem było grubo ponad 16 tys ale Wisła nie może tego przyznać ze względu na to co zglosila jako imprezę masową. Poza tym kolejny zaciąg nieznanych nikomu zawodników uniemożliwia rozwój. Wisła musi mieć 2-3 grających piłkarzy z nazwiskami tak żeby ciągnąć resztę do góry. Obecnie w pierwszym składzie przeciętny piłkarski kibic nie zna nikogo.

26            -7
stary wiślak
Grzegorzu S!
A skąd ty wiesz,że firma ochroniarska decyduje o godzinie otwarcia wejścia na stadion? Skąd wiesz,że to nie było przedmiotem umowy i Wisła taką usługę zaakceptowała,by otwierać bramki godzinę przed meczem? Znając na bieżąco ilość sprzedanych miejsc należało zadziałać wcześnie i dogadać się tą firmą. Nie jestem jałowym krytykantem i jeśli już coś krytykuję,to zasadnie. Przestań z urzędu bronić zarządzających tym tematem w klubie,tylko oceń realia. Mamy wnosić do firmy ochroniarskiej reklamację,skoro działała zapewne zgodnie z umową z klubem? A czemu nie do klubu?

25            -8
MISIEK_BIS
Gdyby wygrali to było trochę mniej jazdy
Ale jak nie ma gry to wszystko inne doskwiera mocniej. Zarząd Klubu odpowiada a za wszystko - za porażki i sukcesy tak już jest i nie tylko w Wiśle ale każdej firmie. Kolejny raz kibice przychodząc na stadion pokazali że są z klubem, tylko dlaczego kolejny raz Zarząd nie może/potrafi dopilnować spraw organizacyjnych - niby prostych - agencji ochrony, cateringu. Obiektywnie trzeba powiedzieć ze system zakupu biletów wytrzymał intensywne kupowanie w piątek i sobotę. Brakami organizacyjnymi klub odcina się od kibiców innych niż przychodzący na trybunę C. Słyszeliście jakieś narzekania na catering albo ochronę z trybuny C?

16            -4
stary wiślak
I jeszcze jedno Grzegorzu S!
Mylą ci się pojęcia! Miasto wynajmuje klubowi stadion. Ale to nie miasto opłaca firmę ochroniarską,nie miasto zawiera z nią umowę,nie miasto zajmuje się cateringiem i porzadkiem na meczu. Miasto wynajmuje tylko stadion na konkretną imprezę. Wszystko inne jest w gestii klubu.

24            -6
GrzegorzS
Nie da się wynająć ochrony na godzinę mniej czy więcej
bo ochrona działa od momentu przejęcia przez Wisłę obiektu do momentu jego zdania. I obejmuje cały sezon i jest to ta sama firma co ochraniała obiekt rok do tyłu. Nie wiem z czego wynikły problemy z otwarciem bram, ale wiem jedno, że było bardzo mało pracowników na bramkach i wnioskuję z tego, że po prostu maja problemy kadrowe, są wakacje, mało kto zakładał, że na mecz zejdzie tyle biletów, że będzie trzeba udostępnić dodatkowe sektory, nie wykazano się obrotnością, ale tez uwidocznił się problem gnębiący naszą gospodarkę. Nie ma ludzi do pracy i wszystkie firmy mają problem z pracownikami i trudno z godziny na godzinę czy z dnia na dzień organizować pracowników jak nie ma studentów w mieście to samo tyczy cateringu po prostu nie da się w Krakowie w wakacje nagle zorganizować 100 na parę godzin na obecnych stawkach. Moim zdaniem źródłem całego problemu jest za późno podpisana umowa z Gminą i za późno ustalone zasady ile trybun i miejsc będzie udostępnionych miejsc dla kibiców. To rzutowało na organizację pierwszego meczu, co nie uzasadnia spóźnionego otwierania trybun. Ja nie jestem rzecznikiem klubu, ale z tego co widzę spodziewali się problemów, bo nikogo nie obciążają i się nie tłumaczą tylko biorą na klatę, przepraszają i obiecują poprawę. Wisła chce mieć dobre układy z miastem więc po prostu wybrała drogę milczenia, zresztą podobnie jest z problemem sprzątania stadionu nie wykonywania koniecznych napraw. Kolejna sprawa wiadomo, że umowa z firma cateringową obejmuje pewien okres rozruchu obiektu i usługi szczególnie jak wchodzisz na obiekt na parę dni przed meczem nie może być inaczej. Od czegoś muszą wystartować a robią wszystko od początku więc i oferta na razie jest taka sobie i usługa ma wady, co więcej nakłada się na to rekordowa frekwencja jak na inaugurację. Ja wiem, ze wielu zapłaciło za karnet te kasę i od razu chce najwyższy standard to naturalne, ale też trzeba brać pod uwagę okoliczności i wiele nie wiadomych. Trzeba spokojnie poczekać na kolejny mecz będzie pewnikiem lepiej na wszystkich frontach, ale nie idealnie. Dopiero w praktyce działania catering pozna specyfikę danego meczu, specyfikę zapotrzebowania danej trybuny, bo podejrzewam, ze są one różne i to w ramach jednego obiektu. Pewne sprawy wyjdą w toku działania i ważne by firma po prostu z czasem poprawiła ofertę i organizację. Przykładowo zainwestowała w maszyny samoobsługowe do sprzedaży napojów, kanapek batonów, itp. Natychmiast moim zdaniem zmniejsza się kolejki. I na koniec kto Ci stary wiślaku napisał i gdzie że uważam, że Gmina płaci za ochronę, gdy Wisłą przejmuje obiekt. Ale gdy go oddaje to płaci a przynajmniej powinno. Nie wszystko jest czarno białe są szarości. Grunt, że Władze klubu zrozumiały, ze nie ma co się tłumaczyć, tylko trzeba przeprosić nawet uderzyć się w nie swoje piersi i poprawić działania. I na to liczę, bo o ile na pierwszym meczu spodziewałem się problemów (i np. mimo posiadania karnetu wydrukowałem sobie bilet na wszelki wypadek) to powtórka z rozrywki na taka skale jak była w sobotę, będzie już szła w całości na nieudolność władz klubu i wynajmowanych firm. Mam nadzieję, ze będzie poprawa, ale na perfekcję nie liczę, bo się zawiodę.

10            -39
~~~Mark
Praca Zarzadu
To pasmo kompromitacji i wpadek może lepiej idźcie pietruszka handlować razem z Grzegorzem S ale chyba nawet do tego się nie nadajecie.To co wy sobą reprezentujecie to tylko hańbę przynosicie nam i takiemu klubowi jak Wisła.Dosc już waszych nieudolnych niby rządów.Jestescie beznadziejni w działaniu czas na wasze odejście poki nie jest za pozno.pozegnamy my was kibice Wisły bez zalJako działacze jesteście ZEREM!Waszymi komunikatami to można sobie wytrzeć ale wytrzyjcie wy sobie sami

22            -7
~~~Diogenes2 2
Czy GrzegorszS to Adrianna Biedrzycka? ;))
Na 100% dzialacz klubu lub bardziej maz/zona dzialacza klubu. Jesli skrytykujesz zarzad za to, ze nie dostales sie na czas na stadion to ci napisze, ze jestes kibicem Ajaxu Amsterdam itd. Jesli napiszesz w pazdzierniku, ze Gula nie ogarnia to tez jestes z Ajaxu i bedzie cie odsylal na Kaluzy itd itp. Ale to co on pisze pokazuje jak swietnie sie czuja ludzie w srodku klubu - czytajcie GrzegorzaS, a poznacie punkt widzenia zarzadu na samych siebie. Kompromitacja z kielbacha i bramami to jednak pikus przy tym co zrobili sportowo z Wisla, a na dzis jestesmy blizej spadku niz awansu. Przypomne, spadaja 3 druzyny.

25            -7
~~~Diogenes2 2
Co pisal GrzegorzS w innym poscie o DMD
"Przestań jeden z drugim bredzic, to jest część dużej grupy / firm zajmujących się cateringiem. Jedna z tych firm obsługuje ICE. To jest całkiem nowy pomysł działania firmy gdy pojawia się na horyzoncie duży projekt to w grupie firmowej pojawia się nowy byt zajmujący się danym projektem. Jeśli zapewnia standard jaki jest w ICE to będzie na pewno ciekawie. Firma z tego co wiadomo kupiła nowy sprzęt do gotowania zapłaciła za piwo, które ma być lane na stadionie z wyprzedzeniem. To dla nich inwestycja w duży projekt. Co więcej tym razem jeśli by się nie spisali i klub był niezadowolony bo klienci będą nie zadowoleni to jest możliwość ze strony klubu zakończenia współpracy z półrocznym wyprzedzeniem. Więc to normalna umowa a nie jak ze Smokiem uwiązanie na pięć lat. Kolejna spraw był normalny przetarg i wybór z trzech oferentów a nie żadne kolesiostwo czy układy rodzinne. To ze firma rejestrowana jest w Częstochowie nie ma znaczenia. Z tego co wiadomo to strategią jest by jeden podmiot grupy nie rywalizował na danym rynku z drugim. W Krakowie jest już spółka należąca do grupy więc logicznym jest, że chcąc wejść na rynek z drugim bytem muszą mieć inną centralę władze zarząd. To nie jest sieć jednej marki tylko spółka wielu marek marketingowo związanych z DMD Agency taka forma bytu co zabezpiecza rozwijanie każdego projektu osobno bez obciążeń związanych z możliwością niepowodzenia, któregoś z projektów prowadzonych w ramach jednej grupy marketingowej." - czyli klasyczny insider/klakier zarzadu, maz/zona osoby pracujacej w klubie. Wie wszystko o DMD, a zarzad wybieral ta firme "w drodze przetargu" ; ) GORZEJ NIZ ZA WSH.

23            -4
~~~Słaski
Damy e panove
Attention!wszystko nam pieknie GrzegorzS i kiku78 wyjaśnili. Za stan rzeczy w sobotę odpowiada miasto, w którym jak wiemy jest niesprzyjajacy Wiśle prezydent, namawiający do nie zejścia na psy, oraz sami jesteśmy Żydami jak mówił kiku78 i nasz lament daje mu miód na serce bo jest super jest super więc o co ci chodzi!ja myślę że na serca tych Żydów to w ostatnie miesiące miodu to rozlały sie całe słoje, ule i pasieki widząc to co się z Wisła stało, jej wyniki, jej skład, jak zresztą każdemu kto zyczy jej źle, bowiem trio nieudaczników zrobiło z tego klubu pośmiewisko.

17            -5
GrzegorzS
Nakup sobie diogenes sreberek dziecko
będziesz te kompleksy sobie mógł w nie popakować.

4            -24
~~~GrzegorzS
Zaś problemów Wisły z Gmina nie przenosiłbym na takie czy inne stanowisko wobec klubu Majchrowskiego
to raczej typowa dla urzędasów inercja w działaniu i sposób zarządzania po przez pełnomocników, którzy jednak sami nie podejmują decyzji i są dodatkowym poza strukturalnym stopniem administracji gminnej, którzy opiniują i wnioskują to wydłuża procedury. Nawet w sprawach oczywistych. W tym roku dołożył się problem z tymi umowami i przetargami na remonty pod kontem Igrzysk. Klub z tego co słyszę bierze na klatę sprawy zawalone przez Gminę w sprawie stadionu, bo zależy władzom TS na wsparciu ze strony Gminy w sprawie boiska, rozporządzeń, poprawiających ustawę specjalnej, co będzie korzystne i warto schować pretensje i przełknąć nawet uzasadnione żale kibiców, kierowane nie w tę stronę w którą iść powinny. Mam nadzieję, że na kolejnym meczu wpadek, firm dostarczających usługi w czasie meczu będzie znacznie mniej, bo pewne problemy odpadną. Zaś na marginesie tej sprawy z soboty problem kolejek przy wejściu na stadion między 15.30 a 16.30 i zamkniętych bramach to jedna sprawa, ale odrębna jest tradycyjny już problem, że wielu kibiców chce się dostać na stadion tak 30/20 minut przed meczem i nerwowo przebierają nogami w kolejkach. Tak jest sezon w sezon. Podobna sprawa z "pasjonatami kolejek do kas przed meczem". Co mecz sezon w sezon ta sama melodia i narzekanie, że się w kolejce do kasy stoi lub pięć złotych za wydruk dopłaca. Mam karnet w efekcie odpada mi problem z kupowaniem biletów i stania w kolejkach przed meczem. Przychodzę na mecz tak ok. 50 minut wcześniej zwyczajowo nie stoję przed stadionem wyczekując na ostatni moment i nie ma problemów z wejściem nawet przy większej kolejce z wejściem na czas w trakcie rozgrzewki piłkarzy. Mam swoje zwyczaje. Rozumiem, że inni maja swoje (i niech mają), ale dlaczego potem jest co rusz skarga, że się ktoś spóźnił na mecz. Bo wraz z tłumem podobnych chciał się przez te kilka bram dostać do środka na 20 minut przed gwizdkiem. No to się spóźnił było przyjść wcześniej. Z relacji paru osób wchodzących na E wiem, że najdłużej Ci koledzy, którzy przyszli między 16.30 a 17.00 w sobotę stali w kolejce do wejścia 15/20 minut i na mecz zdążyli nawet z lanym browarem w rękach. Ale pili na stadionie a nie przed nim.

4            -20
pawelkaper1
@GrzegorzS
Za czas otwarcia stadionu odpowiada tylko i wyłącznie klub. Firma robi to co jej każe organizator imprezy.

20            -3
~~~Krystyna
W normalnych klubach
W normalnych klubach na całym świecie bramy stadionu otwiera się parę godzin przed meczem , ludzie przychodzą jedzą , piją idą do sklepu klubowego , spotykają się wcześniej i dyskutują przed meczem. W naszym klubie normalność to to odwrócene tych standartów do góry nogami jest normą. A wydawało by się że mamy właścicieli którzy powinni wiedzieć co i jak bo mają się za obywateli Europy także tej sportowej. O poziomie sportowym naszej drużyny nie wypowiadam się szkoda czasu i nerwów.

23            -2