Wtorek, 19 lipca 2022 r.

Czterech juniorów odeszło z Wisły

Wisła Kraków poinformowała o rozstaniu się z klubem czterech piłkarzy z naszych drużyn juniorskich.

Barw "Białej Gwiazdy" nie będą już reprezentowali: Filip Jania, Kamil Głogowski, Ashley Akpan oraz Jacek Gurgul.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


21    Komentarze:

~~~Obserwato r
I tak od 3 lat, przychodzą - odchodzą, a ja się pytam kto ich tu ściąga?
Nasz miszcz skautingu? Głowacki? czy może nowy kolejny "ekśpert" Brożek? Z kumplami to się chodzi na piwo do klubu ale disco! a nie obsadza stołki w profesjonalnym klubie piłkarskim z tradycjami.

61            -75
~~~KRAK
Też super prawda ?
Szkoda już nawet rozwodzić się nad tym...pierwszy Team rozwalony i zostały gruzy...teraz kolej na juniorów...

38            -49
~~~Maru
Juniorzy
Czy Wisła nie zmarnowała jakiegokolwiek juniora od czasów Brożków ? W sensie ze wypozeczeniami i wprowadzaniem do składu pozwolono im wyjść na conajmniej dobrych piłkarzy? Młodego Kuby nie liczę bo sam błyskawicznie odpalił. Reszta prędzej czy później popada w marazm lub konczy z profesjonalną piłką. Dziwne że chlopaki z okolic którzy ominęli Wisłę coś tam jednak osiągają...

56            -20
~~~Name
Ale bzdurne komentarze
Kazdy kto zna sie na szkoleniu wie ze większość dobrze rokujących juniorów nie staje się dobrymi seniorami. Kwestia rozwoju, prowadzenia się, determinacji. Nawet ze slynnej la massi 90 proc. wychowanków nie istnieje w seniorskiej piłce. Kluczowe jest te kilka procent. Normalne że z 20 juniorow wyrzucimy 17. Wazne aby choć 2-3 zaistniało. Wiec info ze 4 sie pożegnało to trzeba im zyczyc powodzenia poza swiatem pilki albo w 3-4 lidze. Ale znajdzie sie hejter co napisze " marnujemy talenty"albo "glowacki i brozek dramat jako skauci" jakby to oni ich sprowadzali...

84            -11
~~~Kiku 78
TAK.
Wisła to największy juniorobójca w Polsce.Oj ten zarząd.

19            -62
~~~Tomasz S
Jeżeli chodzi
O młodsze roczniki to w tym roku poznałem trzy historie dzieci które były w Wiśle i wszystkie te historie miały jeden wspólny mianownik, UKŁADY. Kto ich nie ma to choćby jaki kozak był w Wiśle się nie przebije.

49            -22
~~~fabio
To jest to stawianie na szkółkę Wisły Kraków?
Zaczynam być zmęczony bylejakością!

22            -25
~~~kibic 1968
Tomasz S
tez tak słyszałem!, a my myślimy że tylko kibole. Poważnie ze znajomymi myślimy o wystąpieniu z Socios! Karnet jeszcze aktywny! Albo ktoś tu będzie normalnie podchodził do sprawy ,albo trzeba odpuscić i poczekać jakiś czas.

20            -17
~~~Słaski
Zmarnowane talenty
Ogólnie nie uważam że jednym z najpoważniejszych błędów Cupiala był brak inwestycji w młodzież i akademie. W Krakowie jest pełno piłkarskich talentów, chłopaków co piłka im nie wadzi bynajmniej. Wtedy mając mnóstwo pieniędzy i marke w Europie mogłaby pozwolić na masowe transferowanie młodych piłkarzy za bardzo dobra penge jak teraz łach a wcześniej legia. Dość powiedzieć że nikt że złotej clj która w finale zgwałciła na umyśle, biła, opluwana i poniżała dotkliwie swoich żydowskich rowniesnikow 10-0 nic w świecie piłki nie osiagnal

19            -2
stary wiślak
~~~Maru!
Czy to Wisła tak marnuje juniorów? A nie przyszło ci do głowy,że juniorów,którzy by mogli grać od razu,czy trochę póżniej w piłce seniorskiej w wyższych ligach,prawie nie ma i dawno nie było?Czy juniorzy,którzy z Wisły odeszli, zdziałali coś większego w seniorskiej piłce? Bo jeśli Wisła im przeszkadzała w rozwoju,to czemu w innych klubach się nie rozwinęli?To nie taka prosta sprawa i nie tak jednoznaczna.

20            -6
~~~art
Akademia pi (łk) jarskie
Większość polskich Akademii to wyciskanie mamony od zakręconych rodziców. Kiedyś szkolenie było w klubach, trenował były zawodnik, namaszczony przez prezesa. Nie było Orlików, sztucznej trawy i tylu hal. Chętni do gry byli w nadmiarze. Gdyby trener nie miał CHARYZMY i umiejętności, to dzieci nie przychodziłyby do niego. W TS śp. Panowie Grabka, Franczak czy też dr Chemicz, Smoter, Turczynski, Płonka. Dostarczali piłkarzy do I drużyny na kopy. W HKS Baran, Kocoń, Bielenda, Gajewski... W Wandzie Maniuś Pomorski... Pierwsza weryfikacja to finanse. Później kolejne z niekoniecznie najzdolniejszych. W wieku 17-18 lat, gdy świadomość młodzieńcza zaczyna decydować, widząc patologie , młody, poniewierany chłopak daje sobie spokój z piłką. W grze zostają ci z czwartego rzędu. Z nich, po zakończeniu wieku juniora pozostają wyjątki. Stąd też tak duża grupa najemników, suto opłacanych. Ktoś grać musi... A FB czy TT wszystko przyjmie. Z resztą piłka nie jest wyjątkiem.

23            -4
~~~Art
Juniorzy
Ciekawa sytuacja z Janią i K. Głogowskim. Obaj chwaleni w CLJ i odpaleni w wieku 17 lat! Pierwszy, jako już nie pierwszy lewy bek odnalazł się w Bruk Bet. Drugi zadebiutował UDANIE w II lidze w HKS. Grał na stoperze u boku Jurkowskiego, do którego chce wrócić Hoyo. po 2 miesiącach w TS... Takie łączenie faktów. Przypomnę, że starszy Buksa też grał w naszych juniorach.

13            -3
~~~stary zgred
Co to znaczy "odeszło"?
Ja chciałbym się dowiedzieć tylko jedno; co to znaczy "odeszło"? Bo z tekstu nie wynika nic, a zwłaszcza najważniejsze; odeszli bo ich wywalono jako "nie rokujących na przyszłość", czy odeszli, bo mają dość WK? Reszta mnie nie interesuje. Swoją drogą; warto "zapisać" nazwiska. Może za kilka lat któryś z nich nam coś wpakuje do siatki. Warto wtedy będzie pamiętać.

26            -3
GrzegorzS
Najzabawniejsze, że żaden w wpisujących powyższe koment
po raz pierwszy dowiedział się, że Ci gwiazdorzy w Wiśle byli. To raz. I dwa No faktycznie polskie szkółki wszystkie do kupy poza Akademia Wisły to zapełniają stadiony w Świecie i Europie gwiazdami i co rusz to wylatują stąd mistrzowie kontynentów w piłce kopanej. Żałosna wiedza o klubie i piłce. Wisła wedle wszystkich wskaźników ma czołowa Akademię w kraju. Na dzień dzisiejszy do składu pierwszego naszego zespołu weszło 6 wychowanków tej Akademii, czy zrobią jakąkolwiek karierę pożyjemy zobaczymy. Wszystko w ich głowach nogach, płucach niestety wiele zależy od przysłowiowego antycznego "losu".

12            -15
Maxi
~~~Słaski a ja uważam wręcz przeciwnie
Nie stawianie na juniorów na rozwój akademii to był bardzo duży błąd Cupiała . A może ci chłopacy ze złotej drużyny juniorów prowadzeni odpowiednio przez odpowiednich trenerów i otoczeni odpowiednimi ludźmi grali by dzisiaj nie tylko w czołowych klubach ekstraklasy ale i za granicą . Popatrz kolego na Lecha na Legię ( tutaj ostatnio gorzej z juniorami ) czy też na inne kluby jaką kasę grubą kasę dostają z transferów za młodych Polaków. Także akademia i stawianie na młodych nie ma w tym nic złego a wręcz przeciwnie . Szkoda że Wisła od lat ma problemy z juniorami .

6            -6
Maxi
cd.....
...niby stawiamy na juniorów i niby wysoko byliśmy w pro junior system bodaj że 2 miejsce ale nic z tego nie wynika. GrzegorzS Wisła ma czołową akademie g...o prawda . Pod jakim względem jest czołowa ? jakich graczy wypromowała ta akademia kto z tej akademii stał się czołowym zawodnikiem Wisły kogo sprzedaliśmy za granicę za grubą kasę a wiele drużyn z ekstraklasy to robi u nas z tym ciężko . Tak że gdzieś tkwi błąd w szkoleniu młodzieży w Wiśle i w prowadzeniu dalszej kariery tych młodych graczy . Jestem bardzo za stawianiem na młodzież i za rozwojem akademii bo to same korzyści tylko w Wiśle to nie gra i należy to zmienić

18            -5
~~~Jabadabad u
Hehheeh
Pal licho tym juniorów.. jakaś bomba na Twitterze.. rebusy.. i że ponoć Fernandez miałby odejść z Wisły. Hehehe.. a przecież dopiero z nim przedłużali umowę.

4            -1
GrzegorzS
No fakty nie przeszkadzają w głoszeniu dziwnych tez
cóż drogi Maxi ty ewidentnie nadajesz się do kraju w którym rządzą a ludzie przeczący faktom. Proponuję zapoznać się w wynikami pracy Akademii, przecież nie najbogatszej w Polsce i nie mającej najlepszych warunków do codziennej pracy. Tymi wynikami są miejsca w tabelach rozgrywek, w których uczestniczą drużyny Akademii z poszczególnych roczników przeciwko swoim rówieśnikom a przeważnie zawodnikom starszym o rok. Przeciwko temu co piszesz świadczy liczba zawodników wychowanych przez Akademię uczestniczącym w zmaganiach na różnym poziomie ligowym w Polsce. Twoje twierdzenia dowodzą jedynie ignorancji w temacie i głupawego nastawienia przeciwko Wiśle jako takiej. naprawdę ty podajesz się za kibica Wisły podobnie jak paru innych obserwatorów z nie zrozumiałych dla mnie powodów. Weź chłopie ulżyj sobie i Wiśle. Przerzuć się na inny klub, który doceniasz za dokonania w pracy z młodymi piłkarzami, za wyniki w ligach czy poziom organizacji, itd. To co piszesz w temacie Akademii to stek bzdur. To dziwaczne pojęcie, że Akademii ma promować talenty no równie dobrze możesz twierdzić, że talenty to już ma promować przedszkole. Wisła prowadzi prawidłowa prace z młodymi piłkarzami i od lat dostarcza ich do zespołu Wisły czy innych drużyn w Krakowie i poza nim. Zawodnicy Akademii Wisły maja miarodajne sukcesy i układają sobie życie z piłka lub obok piłki. Akademii a to nie jest firma która ma przynosić zyski w produkcji żywego miecha piłkarskiego. Na pewno nie ta Wisły bo Wisła to klub działający od założenia na innych zasadach i wartościach. Ubocznym zaś procesem jest pozyskiwanie funduszy z ewentualnej przyszłości transferowej wychowanków. W Wiśle anno domini 2020 w roku pandemi trenowało i bawiło się w sport 14000 (za sprawozdaniem merytorycznym klubu) sportowców w tym większość to dzieci i młodzież i to jest prawda o Wiśle Kraków i jej pracy z młodymi ludźmi a nie to czy któryś z nich prosto czy bardziej krzywo kopnie piłkę i czy za transfer któregoś z młodych graczy wpłynie większa czy mniejsza kasiora. Z drugiej strony jestem dość pewien, że praca w Akademii za chwile przełoży się i na zyski transferowe klubu, ale to na prawdę moim zdaniem temat uboczny.

1            -7
~~~Słaski
Wkradła się pomylka
Oczywiście należy to do największych błędów Cupiala właściwie jeden. Wprawdzie trudno krytykować Pana Bogusława bo gdyby nie on licznik mistrzostw zatrzymałby się na roku 1978. Też zostało popełnione błędy, zawsze na Wiśle zerowali jak nie dukaty to wcześniej kapki i inni cupialowi doradcy. Jednakże 8 MP 2 PP i wiele emocji w pucharach i znakomitych(kilka blamazy rowniez) to rzecz, której nikt nie zabierze. Tak jak wielu upokarzających rezultatów za czasu slawetnego trio. No i oczywiście GrzegorzS nam wyjaśnił ze mamy cudowna akademie, ponieważ wprowadzamy najwięcej młodych do 1 zespołu jakby to był jakikolwiek wyznacznik

6            0
Maxi
GrzegorzS
Znasz bajkę o Tymitunie. To ty mi tu nie p...ol farmazonów . Akademia Wisły jeśli jest taka super to powiedz mi człowieku kiedy ostatnio z tej akademii czy ogólnie pozyskany przez Wisłę młody zawodnik zaistniał w pierwszej drużynie !! i stał się jej gwiazdą . Powiedz mi kiedy ostatnio sprzedaliśmy jakiegoś młodego zawodnika za dużą kasę . Wyznacznikiem jakości akademii nie jest to że ci młodzi zawodnicy super grają w swojej kategorii wiekowej zajmują wysokie miejsca w jakiejś tabeli ligi juniorów itd a co mnie to k....a obchodzi jak potem przepadają albo nie odgrywają istotnej roli w 1 zespole . Ja chcę by Wisła w końcu doczekała się takiego np Kacpra Kozłowskiego . I tyle w temacie .

5            -1
stary wiślak
Grzegorzu S! Uparcie bronisz przegranej sprawy.
Miarą jakości akademii,jest ilość wychowanych,póżniejszych ,dobrych ligowców ekstraklasowych,lub graczy dobrze sprzedanych za granicę. Wisła w tym temacie nie ma sukcesu. Pamiętasz rok 2014 i spektakularne mistrzostwo juniorów? Nikt z tego zespołu nie załapał się póżniej trwale do ekstraklasy,a zmienili kluby. Widzisz juniorów w Wiśle,którzy,szybko są w stanie adoptować się do piłki ligowej i stać się wzmocnieniem kadry? Może ślepy jestem,ale na dziś nie widzę. Starzeją się na wypożyczeniach i mało który wraca lepszym.Nie ma w Wiśle dziś piłkarzy w wieku juniora,lub deko starszych,którzy by rokowali nadzieje na bycie podstawowymi w kadrze.No,może jeden,dwa wyjątki i to wszystko. Zatem nie chwal akademii,bo nie ma osiągnięć.

5            -2