Czwartek, 28 lipca 2022 r.

Zmiany w Zarządzie TS Wisła Kraków SA

Dawid Błaszczykowski i Maciej Bałaziński przestali pełnić role Prezesa i Wiceprezesa TS Wisła Kraków SA. Złożona po spadku drużyny z Ekstraklasy rezygnacja Zarządu - zapowiadana podczas konferencji prasowej - będzie skuteczna na koniec lipca 2022 roku.

W związku z degradacją drużyny Białej Gwiazdy do rozgrywek Fortuna 1. Ligi - wpływającą na funkcjonowanie klubu - Zarząd pozostał na stanowisku do momentu uporządkowania bieżących spraw: sportowych, organizacyjnych i finalizacji rozmów z Partnerami biznesowymi. W tym czasie przygotowano Spółkę pod płynne przekazanie zadań osobie, która zostanie oddelegowana przez Właścicieli TS Wisła Kraków SA do sprawowania funkcji Prezesa.

Dawid Błaszczykowski stanowisko Prezesa TS Wisła Kraków SA objął 20 kwietnia 2020 roku, a od 19 czerwca 2020 roku Zarząd współtworzył także - jako Wiceprezes - Maciej Bałaziński.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


13    Komentarze:

~~~Mike
Dokonało się
No i się dokonało. W ramach gruntownych zmian w klubie proponuję, żeby od sierpnia prezesem był Bałaziński, a wiceprezesem Błaszczykowski :P

79            -43
~~~popleczni k klubu
No i co ?
No i co niedowiarki? :>

26            -65
~~~Johnny
Zamienił stryjek....
siekierkę na kijek.Teraz Jażdżyński Prezesem i wszystko zostaje po staremu.

52            -75
Mario
Chcieliście krwi to ją macie
Myślę , że to zakańcza temat kolesiostwa itp.

38            -63
~~~Mark
A kiedy Jazdzynski
Żeby wszystko nie zostało po staremu oby nie

56            -22
~~~WisłaFan1 906
Zarząd
Grabarze

62            -46
~~~darshin
Umówmy się
Że nie zostałby prezesem gdyby nie nazwisko, zero kompetencji, cv już przed nie powalało i to się niestety potwierdziło, jeden z najsłabszych w ostatnich latach prezesów.

73            -26
~~~Obserwato r
Pomimo sympatycznych osobowości
Zapisali się czarną kartą w historii klubu ignorując ostrzeżenia kibiców i zrzucając Białą Gwiazdę do 1 ligi. Powodzenia w innym miejscu.

82            -18
olszaI
To powinno....
mieć miejsce co najmniej rok temu.

49            -8
GrzegorzS
Trzeba podziękować obu Panom
za dużą pracę włożoną w odbudowę klubu po kryzysie u akcji ratowania klubu. Wisła także dzięki ich pracy znajduje się w dobrej pozycji wyjścowej. Pewni, że spadek z ligi idzie na ich konto, ale nie było ich dziłką bopo to pracował dział skautingu i po to zatridniono Piasecznego by prowadził politykęsportową Wisły. To okazało się klapą, ale ile w tym winy Prezesa i Wiceprezesa klubu pewnie jakas część, ale decyzje zapadały zbiorowo a oni jak to bywa podpisali się pod tym z imienia nazwiska bo taka drobę budowy sportowejWisły wybrano. Porażka jest więc porażką wszystkich odpowiedzialnych za decyzję o zatrudnieniu Gulii i Piasecznego. Pytanie czy obaj członkowie Zarządu mieli wystarczający nadór nad sytuacją i rozliczali trenera i dyrektora sportowego z wyników. ALe przyczyną klęski przed sezonem było zbiorowe uznanie, że ten sezon jest na straty i będzie się budowac zespól na lata, więc wliczono w obraz konieczne porażki i czekano na efekty o dwa miesiące za długo, gdy inni w pażdzierniku walczyli o ligowy byt to u nas spokojnie budowano zespól zawalając zimowe przygotowana do utrzymania się w lidze. Potem akcja ratunkowa się nie powiodła, ale nie ma co wraceć do tego bo już multum o tym napisano. Organizacujnie Wisła na przestrzeni pracy oby Panów poszła znacznie do przodu. Wisła jest partnerem dla wszystkich we władzach miasta, jest partnerem dla sponsorów jest wiarygodnym płatnikiem i duża wiarygodną firmą. Nasz wizerunek jako klubu to duży plus i także efekt pracy obu Panów. I należą im się po prostu słowa dziękuję za dołożona cegiełkę. Teraz praca będzie kontynuowana przeznastępców w tym wypadku jdnego z udziałowców i zarazem sponsorów, czyli kontrola i mocdecyzyjna będzie mocniejsza a droga podejmowania koniecznych decyzji krótsza. Ale napiszę tak moim zdaniem to i tak okres przejściowy,bowiem prawdziwy moim zdaniem docelowy następca prezesa Nowaka nadal chce jeszcze wrócić na boisko. Ma do tego prawo więc musimy czekać. I tak a uwga straszono nas Pane Jażdżyńskim a moim zdaniem nie był by to zły wybór. Tak czy inaczej dziękuje oby Panom, którzy z dniem 31 lipca kończą swoją misję.

20            -72
~~~Kroolik
Normalne
To jest standardowa sprawa w biznesie. Po takiej porażce zarząd musi ponieść konsekwencje. Taka praca, że odpowiadasz głową. Raczej nikt nie miał szczególnych wątpliwości, że winę za spadek ponosi tragiczne zarządzanie pionem sportowym, który tutaj jest corowym elementem biznesu. Czekam na dalsze zmiany w obszarze scoutingu i transferów, bo to co się dzieje, woła o pomstę do nieba. Trzeci rok szukamy napastnika. Bogu dzięki za Żyrę, oby się wpasował w pozycję 9, bo w pozyskanie prawdziwej dziewiątki już przestałem wierzyć.

20            -2
wujek29
jeden z niewielu...
prezesów który działał jak lunatyk i w tym półśnie zniszczył sportowo wielki klub: Wisła Kraków, to za jego kadencji musieliśmy się wstydzić niemal w każdej kolejce oglądając żenujące porażki, to za jego kadencji Wisła wydała najwięcej ze wszystkich klubów za dobycie jednego punktu w sezonie co i tak skończyło się spadkiem, trenerzy byli zatrudniani na chybił trafił i zwalniani pod wpływem emocji, nieudolny w realizacji projektów jak w przypadku ostatniego hucznie obwieszczonego z Pasiecznym w roli głównej, brak zdolności kontrolnych i nadzorczych, w każdej normalnej spółce taki prezes zostałby pociągnięty do odpowiedzialności za niegospodarność, takich niewykształconych ludzi bez doświadczenia i wiedzy można znaleźć tylko w spółkach słupach gdzie potrzeba jedynie nazwiska albo na placach targowych, człowiek niekompetentny nie wspominając o problemach z wyrażaniem swoich myśli w języku polskim, od wielu wielu lat nie widziałem tak żenującej postaci na takim stanowisku wśród jego poprzedników: Czerwiński, Basałaj, Bednarz, Obidziński, Pilch, Ziętek, Gaszyński.... nie wiem za co ludzie dziękują mu na TT, nikt tylu podziękowań nie dostał po spuszczeniu klubu do niższej ligi....!

34            -7
~~~felo-tsw
Dokładnie, jak powyżej
ktoś tu napisał: o rok za późno. Braciszek Kuby na tym stanowisku, to było nieporozumienie - delikatnie mówiąc. Teraz może prezesować, kółku wędkarskiemu w Truskolasach. Tam przyda się bardziej

35            -10