Czwartek, 28 lipca 2022 r.

Władysław Nowak Prezesem TS Wisła Kraków SA

1 sierpnia 2022 roku stanowisko Prezesa TS Wisła Kraków SA obejmie Władysław Nowak, który został powołany do sprawowania tej funkcji przez Radę Nadzorczą klubu.

Władysław Nowak urodził się w małopolskiej miejscowości Bobowa. Całe dotychczasowe życie zawodowe związany był z branżą budowlaną, kształcąc się wcześniej w tym obszarze na Politechnice Śląskiej. Karierę zawodową rozpoczynał z kolei w Zakładzie Mostowym PKP, w późniejszych latach realizował się zawodowo jako Wiceprezes w firmie Banimex, a także od 2015 roku jako Wspówłaściciel w firmie Nowak-Mosty Sp. z o.o.

Od wczesnych lat pasjonował się sportem, który obecnie jako właściciel firmy Nowak-Mosty wspiera i finansuje. Dołączając do grona Oficjalnych Sponsorów 13-krotnego mistrza Polski miał możliwość poznania krakowskiego klubu od środku, systematycznie zwiększajac swoje zaangażowanie.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


40    Komentarze:

~~~Kibol z Reymonta
W końu bardzo mądra decyzja.
Spózniona co najmniej o rok ale lepiej pózno niż wcale.Panie Nowak obyś dał radę i awansował już w tym sezonie.

157            -37
~~~Władek
Nepotyzm c.d.
- zatrudnijmy fachowca z krwi i kości, kogoś kto siedzi w sporcie od lat, takiego specjaliste co nam to ładnie ułoży. - a po co, jest Waldek, on nie jeden most zrobił to i klub poprowadzi, ja go znam więc to najważniejsze [Kurtyna]

65            -160
Mario
Zaskoczenie
Zobaczymy co z tego wyjdzie??

71            -27
~~~Jabadabad u
Yyy
Miał być Tomasz Jazdyński (według wszystkich dziennikarzy), nazwisko tego Nowaka w ogóle się nie przewinęło wśród osób, które miałyby zostać prezesem Wisły. Nawet nie wiem kto to jest.. dopiero po firmie Nowak-Mosty coś zacząłem kojarzyć.

47            -60
~~~Dopisek
50/50
Mieszane uczucia.. wolałbym, żeby prezesem Wisły, nie był jeden ze sponsorów klubu. Trochę to niekomfortowe dla pozostałych sponsorów. I czy on ma kompetencje do prowadzenia klubu piłkarskiego ..?

109            -33
~~~Nick
O co chodzi?
Kto to jest? To już chyba wolałbym status quo z Dawidem.

25            -133
~~~Ona
oby to była zapowiedź
że Nowak Mosty przejmą cały Klub bo niestety prawda jest taka ze sama miłośc do Klubu( Kuba) nie wystarcza i trzeba kasy.

132            -22
~~~Tad
Opinia
Nie wiem co myśleć o tej kandydaturze. PS. Robert Sermak - prezes Wisła Socios napisał na forum Wisły, że nie jest zadowolony z wyboru Nowaka na prezesa klubu i stwierdził, że były lepsze kandydatury.

39            -70
~~~Kibol z Reymonta
Tak na zdrowy rozum....
to firma Nowak-Mosty powinna dążyć teraz do stania się wiekszościowym udziałowcem w klubie.

106            -9
~~~Obserwato r
Zmiana na plus - bo ogranicza napotyzm
Jednak teraz jest to ktoś kto może się pochwalić sukcesem biznesowym w porównaniu do poprzedników. Natomiast jeśli nie weźmie do współpracy profesjonalisty z obszaru zarządzania klubem sportowym to wrócimy do punktu wyjścia czyli sukcesy propagandowe a upadek sportowy. Oczy szeroko otwarte, na cenzurowanym.

73            -12
~~~Olaf-1906
Moje przemyślenia.
I teraz tak.. według wszystkich z otoczenia klubu (również Bartosza Karcza), głównym kandydatem do objęcia posady prezesa w klubie był Tomasz Jażdżyński. Nazwisko Nowaka w ogóle nie przewijało. I teraz pytanie - czy Tomek zrezygnował na ostatniej prostej/ czy ktoś tupnął nogą (np. Kuba, który ma dobry kontakt z tym Nowakiem), i odstawiono Jażdżynskiego na boczny tor. Zmierzam do tego, żeby nie doszło do kolejnych niepotrzebnych spięć na linii Tomek vs Kuba. Jeżeli Tomek pozostanie w klubie, to widocznie jakoś się tam dogadali i rozwiązali temat w zgodzie (a mi on nie przeszkadza i podoba mi się choćby jego akcja historyczna, bo za nią trzeba było się zabrać już wcześniej, a nie patrzeć bezsilnie na Cracovię i przytakiwać). Kolejna sprawa - żeby ten wybór nie wpłynął źle na kontakty z pozostałymi sponsorami i partnerami klubu - bo jeden sponsorów otrzymał najważniejszą posadę w klubie i może to wykorzystać do faworyzowania właśnie firmy, kosztem innych sponsorów. Ciężko cokolwiek napisać o tym Nowaku.. wszyscy są zaskoczeni tym wyborem. Wyskoczył znienacka.

35            -57
olszaI
Na efekty poczekamy....
Ale prowadzi interes z niezłymi efektami więc myślę że żle nie będzie.

43            -28
~~~Mr. Kibic
Po staremu
Czyli po staremu ktoś z otoczenia Kubusia. Zamiast wziąć kogoś niezależnego obytego w piłce nakreślić zadania i obarczyć odpowiedzialnością za wykonanie to znów jakiś znajomek co w Częstochowie wiadukt buduje i w razie niepowodzenia będzie problemem go z tego rozliczyć. W biznesie nie ma zmiłuj się..../jak mawiał klasyk śp. Adam Musiał/ "kto ma miękkie serce ten ma twardą doopę". No ale nauka kosztuje tylko czemu my kibice mamy cierpieć dla czyjeś nauki.

51            -64
wujek29
zarządzanie
nowy prezes wcale nie musi być związany ze środowiskiem piłkarskim choć zapewne lepiej gdyby tak było, niestety rzadko się zdarza że byli piłkarze przechodzą również odpowiednią edukację żeby umieć zarządzać klubem czy wręcz podmiotem gospodarczym jakim jest w obecnych czasach klub piłkarski, nie wiem po co ta wstawka że od wczesnych lat pasjonował się sportem... ja też się pasjonowałem jak większość kibiców którzy lepiej lub gorzej ale znają się na piłce nożnej, w tym wypadku jednak wszystko będzie zależało od tego kim się otoczy i czy/ kto będzie jego wice, to ludzie jemu bezpośrednio podlegli będą działać merytorycznie a do niego będzie należało podejmowanie decyzji na podstawie uzyskanych informacji i inne funkcje zarządcze jak planowanie czy kontrolowanie i rozliczanie z efektów ich pracy, kolejna ostatnia kwestia to czy będzie działał samodzielnie czy raczej bliżej mu będzie do figuranta, jest nadzieja że skoro daje pieniądze na klub to może się uznać za kogoś równoważnego 3 właścicielom, zresztą jego decyzje wcale nie muszą kolidować z ich postrzeganiem funkcjonowania klubu, na koniec... jedno jest pewne że ten pan jest ZNACZNIE LEPIEJ przygotowany do bycia prezesem spółki niż Dawid Błaszczykowski którego odejście przynosi ogromną ulgę....

26            -30
~~~Wiślak z NH
Nepotyzmu ciąg dalszy
Przecież to ten sam człowiek, który mówił, że firma Nowak-Mosty będzie sponsorować Wisłę tak długo, jak długo będzie w niej grać Kuba Błaszczykowski. Teraz pozbyto się Dawida (bo tego chcieli kibice) a na jego miejsce przychodzi ktoś inny z tzw układu. Czyli nepotyzmu ciąg dalszy i status quo utrzymane. Niestety nasz klub powoli staje się "klubem-memem"...

61            -75
~~~TS_Maciek
O rany boskie...
Ci jak już coś zmienią, to boli zrywać...Z całym szacunkiem, ale co nowy Prezes wie o sporcie? Nie wystarczy być dobrym menadżerem i sympatykiem piłki nożnej by uważać się specjalistę w tejże. Okazuje się, że nie ma ani jednej osoby, która miałaby z organizacją klubu cokolwiek wspólnego. Ludzie z łapanki. Na miłość boską, czy w tym klubie już nikt nie chce pracować? :( niestety przypomina to słynne w sejmowych ławach parafrazowane tutaj powiedzonko, ,,bo Staszek chciał się sprawdzić w biznesie". Dno dna...

38            -60
~~~Kiku 78.
Prezesa powinni wybrać kibice.
Ten co był, był zły.Ten co będzie, będzie zły.A powinien być dobry i nie może znać "Kubusia".(Nawet z widzenia.)

27            -55
GrzegorzS
Powodze w pracy dla Wisły i nich nowemu Prezesowi na przekór i złość
tym co tu nawpisywali głupawych tekstów (patrz powyżej) się powioedzie i odniosą sukces na polu sportowymi organizacyjnym działalności Spółki. Pozycja wyjściowa jest dobra trzeba wygrać awans i dążyć do mistrzostwa w kolejnym szeonie.

57            -34
~~~mikowski
Słup
Boję się, że chłop tylko z nazwiska będzie prezesem, a dalej Błaszczykowscy będą rządzić i dzielić.

39            -39
~~~Raft
Prezes.....
Widzę tu sami fachowcy nikt nic nie wie i nowym Prezesie ...ale każdy wie że się za bardzo na sporcie nie zna.Po czynach go poznamy!!

56            -19
~~~Mike
Zaczekajmy
Moi drodzy, poczekajmy. Nowy prezes rozkręcił już w życiu niezły biznes i chyba jako tako nim zarządzał, skoro nawet w sponsorowanie klubu się zaczął bawić. A że nie był wcześniej prezesem klubu piłkarskiego? A Leśnodorski był jak siadał w fotelu prezesa Legii...? I chyba nie była to jakaś najgorsza kadencja w ich historii ;)

53            -13
~~~Antoni
Dla niektórych,
To nawet 007 byłby za słaby.

39            -17
~~~sadłok
bez entuzjazmu
Moi drodzy, jak świetnym managerem by nie był Pan Nowak - w jaki sposób ma efektywnie ogarnąć zarządzanie 2 zupełnie różnymi podmiotami, działającymi w kompletnie innych branżach? Czy ktoś naprawdę łudzi się, że nowy Prezes zaangażuje się w 100% w prowadzenie Wisły kosztem własnego biznesu? W sytuacji, w której się znajdujemy potrzebny jest profesjonalista i zadaniowiec, który wyciągnie nas z kryzysu, a nie właściciel zaprzyjaźnionej firmy budowlanej. PS: studząc zapał osób liczących na przejęcie Wisły przez p o t ę ż n e Nowak Mosty - według KRS firma ta miała w 2020 roku 143 mln zł PRZYCHODU (z czego zrobiła 13 mln zł zysku) - koszty operacyjne Wisły w analogicznym okresie to 35 mln zł :)

37            -20
~~~Tom
Wygląda na to, że zaczynamy poznawać nowego właściciela
Powodzenia! Gorzej niż z tymi goło...mi być nie może.

33            -27
~~~markos
Prezes nie gra
Tylko piłkarze, a skutecznego napastnika ( jeśli chcemy awansować) nadal brak.

44            -6
~~~TYLKO WISŁA
PREZES
Pare milionów w życiu zarobił ,to głupi nie jest.Trochę optymizmu panowie nie tylko narzekanie

53            -17
~~~Arni
Lepiej późno niż wcale
Ten Zarząd Wisły od samego początku nie nadawał się do prowadzenia takiego klubu jakim jest Wisła. Jestem pewien, że teraz wszystkie sprawy pójdzie normalnym torem. Powodzenia.

35            -9
~~~Tw Bolek
Do Sadłoka
Kolega Grzegorz Ci wytłumaczył że można. Zna to z autopsji bo sam zarządza dwoma podmiotami ,szatnią i kiblem w Jagiellonce więc doskonale wie że można a my jesteśmy głupi. Tak całkiem na poważnie to trzeba liczyć na to że akurat wyjdzie coś wbrew przewidywanion bo ostatnio w Wiśle tylko to kibicom zostało.

32            -18
~~~Ex-Pert
Eee
Czak Noris byłby lepszy bo umie kopać i od młodości jest miłośnikiem sportu.

8            -26
adrianrtf1
Do krytykantów...
Do wszystkich, którzy używają jako argumenty przeciwko nowemi prezesowi tekstów w stylu 'co on wie o piłce' , 'co on wie o sporcie' itp. Odpowiedzcie sobie na pytanie co wie o sporcie Florentino Perez, Laporta, Nasser z psg, Klimczak z Lecha czy Cygan lub Krawczak z Rakowa?... Do zarządzania klubem potrzeba dobrego managera, a nie człowieka, który ma mieć 'pojecie o piłce'. Dobry manager zatrudni sobie odpowiednich ludzi...

44            -12
~~~Hiro
A może
Nowak będzie chciał doinwestować Wisłę i mieć większy wpływ na wydawane pieniądze?

15            -16
~~~OMG
Gambit Sponsora
Sponsor staje się prezesem = Ograniczenie władzy właścicieli w podejmowaniu decyzji...to już nie jest pionek lecz figura

18            -18
~~~Krystyna
Nooo
No to widzę ciemność....ciemność widzę....

17            -33
~~~tomski
do ~~~sadłok
Mam takie samo zdanie. Ciężko mu będzie zaangażować się 100% w Wisłę bo prowadzi swój biznes i musi go pilnować. Chyba, że zatrudni odpowiednich ludzi do zarządzania Wisłą a sam będzie to tylko firmował swoim nazwiskiem. W każdym razie - POWODZENIA.

17            -15
~~~Darioo
doswiadczenie
Rozumiem że to chęć niejako odwdzięczenia się za sponsoring, ale to jest człowiek, który ma swój biznes, który jest dla niego źródłem dochodu i nawet jak powie, że ma tam wszytko ustawione, to nigdy nie będzie tak, że zupełnie się od niego odetnie a to powoduje to, że w Wiśle nie będzie w 100% na maxa. Poza tym, nie ma mowy w tym CV o jakimkolwiek doświadczeniu w piłce, czy w ogóle w sporcie. Był Obidziński, gość z mający doświadczenie, uczestniczący w restrukturyzacji, który wyprowadzał ten bałagan na prostą, to jak się później okazało, przeszkadzało to brylować Królewskiemu i go pogonili. Dla mnie właściciele cały czas błądzą, nie mają żadnego doświadczenia w zarządzaniu piłkarską SA, co gorsze nie potrafią dobrać sobie wykonawców, którzy by to ogarnęli, bo chyba im się wydaje, że są nieomylni i sami wiedzą najlepiej, tak samo jak było z Kubą i pokazaniem jego szacunku dla trenera. Oby ta zmiana była na lepsze, żeby przyniosła korzyści, ale na razie nie nie widzę ku temu przesłanek. Mam nadzieje, że się mylę.

24            -19
~~~tom88
dziwne
dziwne rozwiązanie. Nie da się przecież ogarnąć dwóch takich organizacji na raz... Tak więc, albo przygrywka do przejęcia Wisły przez Nowak-Mosty (lub kogoś innego), albo będzie jak w ostatnim odcinku Alternatywy 4, że i tak nadzorować wszystko będzie ... Michał Anioł x2

15            -10
~~~boh
budowa mostów
czy w związku z wyborem nowego prezesa TS Wisła zajmie się teraz budową mostów? .Ciekawe.

15            -10
~~~michu
Wisła
Dobra prezesem został W.Nowak ale my potrzebujemy dyrektora sportowego i taka osoba powinien zostać Kiko Ramirez potrafi wyciągnąć z 3 ligi chiszpanskiej do naszej ligi,przykład rakowa iwi Lopez, ale nie trzeba zapomnieć jak bym u nas fran Lopez, carlitos, pol lochn, Jesus imaż, kadra zbudowana bez funduszu a potrafiła i derby wygrać i Legię i co tu dużo mówić sentymentem Wisły się nie odbuduje także do boju K.B,T.J,J.K.W.M. ABG

2            -6
Niewierny Tomasz
GrzegorzS jak zwykle...
chwalenie i pisania peanów nowemu prezesowi czas zacząć.

8            -3
MISIEK_BIS
Prezes Nowak - Ratownik "ratowników"
Już raz wyciągnął pomocną rękę do "ratowników" kupując mniejszościowy pakiet akcji i wykładając pieniądze na sponsoring. To pewne że z Kubą ma dobre relacje, bo inaczej nie mógłby zostać Prezesem. Jednakże firmuje to własnym nazwiskiem, a w biznesie jak na polską skale coś osiągnął. Pytanie - jakim okaże się zarządzającym i kogo weźmie do współpracy. W porównaniu do Dawida Błaszczykowskiego to będzie nasz Lee Iacocca. I życzę Panu Prezesowi Nowakowi - dużo udanych decyzji - bo Wisła tego potrzebuje oraz wiele odporności na komentarze kibiców. Chętnie wysłuchałbym, jak planuje zorganizować pracę w Wiście i Jakie cele sobie stawia i na jaki okres?

2            -1