Sobota, 30 lipca 2022 r.

Michał Żyro: - Ta droga jest jeszcze długa

- To jest początek sezonu, więc to są tylko kolejne dopisane trzy punkty. Ta droga jest jeszcze długa, ale u siebie musimy wygrywać, a tak się dzisiaj stało - powiedział strzelec zwycięskiej bramki dla Wisły w meczu z Arką, a więc Michał Żyro.

- Na pewno na tym skupimy się w najbliższych dniach - przyznał napastnik Wisły zapytany o to, że o dziwo Arka swoje najlepsze okazje do zdobycia bramek miała wtedy, gdy zaczęła grać w "dziesiątkę". - Chodziło tylko i wyłącznie o "mental" i podejście, żeby tego przeciwnika dobić jeszcze i podejść agresywniej, a my tak jakby baliśmy się, że ich zranimy. Na pewno musimy z tego wyciągnąć wnioski - stwierdził zawodnik Wisły.

- Zdobyte bramki na pewno budują, cieszę się, że drużyna punktuje. To jest najważniejsze i obojętnie kto będzie strzelał gole, ale oczywiście to fajne uczucie, że zdobyłem pierwszą bramkę u nas w domu - powiedział Żyro.

- Początek spotkania był naprawdę dobry, bo graliśmy to co zakładaliśmy, to co ćwiczyliśmy. Później po tej czerwonej kartce, tak jak mówiłem, ten mental trochę się może przestawił i przez to słabiej wyglądaliśmy. To jest do poprawy, a w drugiej połowie powinniśmy strzelić przynajmniej jednego gola więcej, aby zakończyć ten mecz, bo mieliśmy przewagę jedenastu na dziewięciu, więc szybciej kończąc mecz możemy sobie wtedy grać spokojniej, na utrzymanie piłki. To są rzeczy do poprawy. Wiedzieliśmy, że to jest hit oraz że kibicowsko obydwie drużyny nie są ze sobą związane, ale cieszę się, że drużyna po tym początku z Sandecją, który był taką dużą niewiadomą, to dzisiaj wyszliśmy i te pierwsze 20 minut były bardzo dobre - zakończył najlepszy jak na razie strzelec Wisły Kraków.


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

~~~Fanka
Michał
Masz rację w tym co powiedziałeś. Może być tylko lepiej. Po analizie, może sztab dojdzie do tego, dlaczego przy osłabionym przeciwniku gramy gorzej?

62            -2
~~~Badacz
Frajer
Michał dobrze mówi! Zawsze powtarzam że jak masz frajera na łopatkach TO GO DOBIJ a nie licz że to już jego Koniec!! Mam nadzieję że chłopaki się ogarną i za kilka tygodni będzie to wszystko lepiej wyglądało!

51            -1
~~~Onomatope jus
Wyważony facet
I robi co może. Tacy są bardzo potrzebni!

9            0
~~~Anna
Brawo
Brawo Panie Michale, ładny strzał. :) Widać po wypowiedziach, że Chłopak świadomy sytuacji Wisły i w głowie ma poukładanem dobrze. :)

9            0
~~~Walerian
Sprawy Wisły od dawna leżą mi na sercu
Mocno ufam w powrót do ekstraklasy a początki w lidze są trudne ale będzie dobrze

1            0