Piątek, 5 sierpnia 2022 r.

Michał Żyro: - Liczą się trzy punkty

- Wychodzą jeszcze mankamenty związane z tym, że cały czas się poznajemy. Mimo że ćwiczymy grę od tyłu na treningach i wygląda ona coraz lepiej, to wygląda to dobrze do pola karnego, jeśli chodzi o kreowanie sytuacji, ale już taka inwencja twórcza, która jest w czasie minięcia pola karnego i te detale, które później każdy zawodnik musi indywidualnie pokazać, to jeszcze kuleje. Dlatego taki wynik - mówił po meczu w Opolu napastnik Wisły Michał Żyro.

- Odra grała dobrą piłkę, stwarzała sobie sytuacje z lewej strony, a my nie potrafiliśmy tego fragmentu gry szczelniej pokryć i tak się ustawić, aby oni tej piłki na lewą stronę nie grali. I to był nasz błąd. Musimy porozmawiać dlaczego tak się dzieje, czy to jest sprawa mentalna, czy fizyczna? Wiemy, że mamy następny mecz już we wtorek, więc na pewno tymi siłami trzeba też trochę szafować, ale liczą się trzy punkty - dodał.

- To, że nie straciliśmy jeszcze bramki to jest podstawa i fundament, o którym od początku sobie powiedzieliśmy. Tak jak po Sandecji mówiłem - cieszmy się z tego nawet 0-0, z tego punktu, bo to był pierwszy mecz, tak dzisiaj też był moment na początku drugiej połowy, że powiedzieliśmy sobie, że musimy zagrać na "zero z tyłu". Przyjadą tutaj drużyny, które będą traciły punkty, bo Odra w końcu urwie je komuś. Dziś mieli poprzeczkę, mieli również parę sytuacji, więc szczęście dziś po raz kolejny dopisało, ale po myślę charakterze, po ciężkiej pracy i jesteśmy szczęśliwi z trzech punktów - zakończył napastnik Wisły Kraków.


Źródło: Polsat Sport

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

~~~Mortal
Czy pan się dobrze prowadzi?
Jak od kilku lat wystarcza panu sił na jedną połowę. Mówi pan, że woli grać na boku, ale tam trzeba biegać od jednego do drugiego pola karnego. Ile wtedy pan wytrzyma 30 min?

18            -96
~~~Kibic20
Wypowiedz
Bardzo mądre i logiczne są Michała wypowiedzi. Doświadczony, widzi wszystkie mankamenty gry. Prawdą jest, że jeszcze ciągle muszą się zgrywać,poznawac itd. To na pewno przyjdzie z czasem. A "pan Mortal" się dobrze prowadzi? i czuje? Nie sądzę. Chyba mu nie po drodze z Michałem!,

90            -8
~~~Imiennik
Michał
Masz Michale swój czas, gdy możesz strzelać co masz dwie bramki. Byłeś legionistą, i wiem, i czuję, że masz ja w sercu. Ale zagraj te rundę dla siebie. Z korzyścią dla Wisły . Powodzenia . Michał.

76            -5
~~~Loża Szyderców alias Ciemny Średniowiecz
Do celu!
Panie Michale! Po wypowiedzi z Sandecją byłem bardzo krytyczny. Ale muszę przyznać, że widzę zaangażowanie i dostaje Pan ode mnie kredyt zaufania. Ale tylko w przypadku walki i dalszej, jeszcze większej aktywności.

61            -6
Mario
A mnie się Żyro podoba
Na pewno jest lepszy od Klimenta. Ciekawy zawodnik obu mu zdrowie dopisało

62            -3
~~~Ona
Madrze gada
I wali w.. Gruche bo problemy sie zaczely jak wszedl na boisko na prawa obrone. Teraz juz wiecie czemu przegrywa z Jarochem.

27            -9
~~~GURULI76
Do Kibic 20
Mortal ma racje gdy ogladałem mecz i usłyszałem ze Pan Żyro lepiej czuje sie na skrzydle lub w ataku to pomyslałem to samo skrzydłowy na dzień dzisiejszy musi byc wybiegany, a Pan Zyro nie jest w wieku zeby tam grac bo nie ma na to sił już szybciej widziałbym go na "10/' lub rozgrywajacy bo ma pojecie o dokładnym zagraniu pilki w tempo na dzien dzisejszy wole go na ataku bo Fernandez do tej pory nic nie pokazał choc licze że w koncu może coś strzeli a Zyro dobrze gra głową dobrze sie ustawia do dosrodkowan wiec nie wiem czemu tyle minusów dla "Motrala"

5            -2
~~~Arturo
Do Mortal
Ma Pan rację. Na bieganie to on nie ma siły, ma jakieś doświadczenie. Ale z drugiej strony kto ma? Druga połowa z Odrą pokazała. Cienko. Kurcze! Niech pokaże ktoś jak wygrać z GKS. Film dla piłkarzy puści ktoś? W szatni? Parma,Real, Frankowski, Żurawski. Dało się. Dziwne,że bez kontuzji. Ludzie!! Tam jest szpital? Szanuję Wisłę,ale coś nie tak. Martwić się o mecz z GKS, Puszcza, Tychy. No nie. Czekam, aby z Ległą w pucharach wygrali. Rezerwy. Jak odpadnie Wisła to dzięki. Na dobre i na złe. Ależ ile można?

0            0