Wtorek, 9 sierpnia 2022 r.

Michał Żyro: - Dobrze się czuję w Wiśle Kraków

- Takie są mecze, jeżeli tracisz w pierwszych minutach gola. Drużyna z Katowic cofnęła się praktycznie dziesięcioma zawodnikami z pola w swoje pole karne i dopóki im sił starczyło, to nie kreowaliśmy sytuacji - powiedział po meczu z GKS-em Katowice napastnik Wisły Michał Żyro.

- W drugiej połowie jak widać to się odwróciło. Graliśmy w pierwszej połowie cierpliwie z jednego boku na bok, a to sprawiało, że zawodnicy GKS-u musieli więcej biegać i dlatego tych sytuacji może nie było za dużo, ponieważ grali bardzo ciasno. W polu karnym było bardzo mało miejsca, ale w drugiej połowie to się otworzyło. Zmieniliśmy to po analizie, bo trener Brzęczek przekazał nam fajne rzeczy, które poprawiliśmy. I co? Nie gra tylko jedenastu, a jeszcze tych pięciu, którzy mogą nam pomóc wejść na boisko. I dziś Luis to zrobił. To jest drużyna i to jest to czego oczekujemy - dodał Żyro.

- Dobrze się czuję w Wiśle Kraków - tak Michał Żyro odpowiedział na pytanie o to, czy dobrze czuje się w pierwszej lidze, w której otrzymał dziś tytuł "piłkarza lipca". Na zakończenie zawodnik Wisły został jeszcze zapytany o plany transferowe klubu, który wzmocnić chce jeszcze naszą siłę ofensywną

- Luis zdobył dziś dwie bramki, a czy jest dziewiątką, czy dziesiątką, czy piętnastką, szesnastką to nie ma żadnego znaczenia. Każdy zawodnik, który by przyszedł jest wartością dodaną, a gdy będzie potrafił wkomponować się w nasze zespół, w atmosferę, to serdecznie go zapraszamy. Jeśli ma nam pomóc, tak jak dziś, gdy był potrzebny ktoś nowy, bo Luis opuścił dwa spotkania, więc jakby to był nasz nowy transfer. To jest naszą siłą, że wchodzą kolejni zawodnicy, którzy wchodzą, strzelają gole i nam pomagają - zakończył wiślak.


Źródło: Polsat Sport

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:



Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


13    Komentarze:

~~~Francisco Scaramanga
Hmm
Napastnik, trochę naciągany :)

18            -44
~~~TSwiślak
OK riposta Michała Żyro.....
Inteligentna odpowiedź na zaczepkę cymbała z sitkiem w łapie...

137            -6
~~~Wiślanin
Michał Żyro
Panie Michale, widziałem dzisiaj jak machał pan rękami podczas meczu.. goniąc piłkarzy do większego pressingu w pierwszej połowie, już po stracie bramki. Czapki z głów . Szacunek. Były legionista kapitanem Wisły? Dzięki za walkę dzisiaj.

199            -5
~~~Dec
Ja się czuję lepiej
Od kiedy grasz z nami Girou :)

95            -7
~~~Kibic20
Michal
Panie Michale dziękujemy za walkę i zaangażowanie.Pan jest cichym liderem na boisku,bardzo też pomocnym dla naszej młodzieży. Pana wypowiedzi są super! Do tych co mówią," drużyna bez trenera", krytykują go, proszę dokładnie poczytać, co powiedział Michał.!!

128            -4
~~~dej
Transfer
To był dobry transfer. Takich piłkarzy potrzeba Wiśle.

99            -3
~~~TTT
Jakość
Chłop daje dużo jakości, wie kiedy zwolnić i poczekać na resztę, kiedy trzeba ugrać cenne sekundy to to robi i nie traci głupio pilki, widać też że potrafi regulować tempo i nieźle rozegrać. Jedyny minus to słabo wygląda kondycyjnie.

49            -2
~~~M14
Żyro
Panie Michale musze przeprosic bo przed startem ligi zakladalem ze bedzie pan wiecej kontuzjowany niz zdrowy i ze mierny z pana transfer. Bije sie w piers... lider na boisku, inteligentny w wypowiedziach, serducho i chec do gry. Jesli dalej pan tak bedzie gral to w duszy mam ze byl pan w leglej wazne ze teraz serducho dla Wisełki pan zostawia. Zdrowia i goli zycze

70            -3
~~~Onomatope jus
Odpowiedź godna "Wujka Staszka mistrza ciętej riposty"
...czyli krócej "Thug life":)

9            -2
~~~Stanisław
Brawo brawo brawo
Dla zespołu, dla sztabu, dla kibiców. Wszyscy wspaniale wywiązali się ze swoich ról. Wisła pokazała mocny mental, który w tym sezonie jest kluczowym elementem. Gdybyśmy tylko mieli taką pakę w ubiegłym sezonie...

39            -3
~~~Mark
Michał Zyro
Prawdziwy przywódca w Wiśle takiego nam brakowało!

31            -2
~~~SMOK
W następnym sezonie
W ekstraklasie Żyro znowu nam pomoże

27            -2
~~~Janko Buszewski
Jak pięknie mieć świadomość
że te wszystkie bubki,co Żyrę od kalek, szrotu,legionistów i niewypałów wyzywali muszą teraz siedzieć cicho w swoich norach patrząc, jak na boisku działa rzeczony Żyro I jaką różnice na nim robi.Wartość dodana dla zespołu.Byle tylko zdrowie dopisywało.

15            -3