Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Luis Fernández z ósemką! Hiszpan najlepszy w meczu z Katowicami

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem końcowy wynik głosowania na najlepszego piłkarza Wisły Kraków, w jej meczu z GKS-em Katowice. Został nim oczywiście Luis Fernández, którego dwa gole zapewniły nam czwarte zwycięstwo z rzędu, cenne trzy punkty i pozycję samodzielnego lidera po pięciu kolejkach pierwszoligowych zmagań.

Hiszpan nie miał najlepszego startu w sezon. Zaliczył słaby i zapewne frustrujący dla niego występ z Sandecją, po którym wypadł na dwa tygodnie z powodu kontuzji. Ta sprawiła, że gry już wrócił to zarówno w kolejce numer cztery, jak i numer pięć, mecze zaczynał na ławce rezerwowych. W potyczce z "Gieksą" na murawie pojawił się od 57. minuty i na trafienie przyszło mu czekać niespełna kwadrans! A na gola numer dwa w tym spotkaniu - tylko cztery minuty! Luis za grę i jakże cenne dla nas bramki dostał od Was wysoką ocenę 8.12 punktów i wyprzedził Michał Żyro oraz Igora Łasickiego, którzy otrzymali "szóstki". Warto też odnotować, że blisko niej był Adi Mehremić.

Czy już jednak pozostałe oceny są słuszne? Staramy się z notami nie polemizować, ale na pewno przy jednym nazwisku nie sposób się nie zatrzymać, bo notę poniżej "wyjściowej" zarobił Waszym zdaniem Patryk Plewka. To jednak on zaliczył asystę przy bramce na 1-1, a przy golu na 2-1, to właśnie Patryk przejął źle zagraną futbolówkę przez obrońcę i zainicjował akcję, która dała nam ostatecznie zwycięstwo. Ten nasz komentarz tak może dla Was do zastanowienia na przyszłość?

Nie zmienia to jednak faktu, że Wisła zalicza bardzo ważne zwycięstwo, w trudnym meczu, który układał nam się źle. Można jednocześnie stwierdzić, że takie występy mogą dać podwaliny pod "drużynę", bo wydaje się, że ta zaczyna się rzeczywiście przy R22 tworzyć!

Na pewno dodać trzeba też jedno zdanie o atmosferze na wiślackich trybunach, bo kibice w potyczce z "Gieksą" byli zdecydowanie "dwunastym" zawodnikiem "Białej Gwiazdy". No i ta frekwencja! Ponad 14-tysięczna widownia na pierwszoligowym spotkaniu, rozgrywanym wakacyjnie we wtorek? Dla wielu klubów to wynik nieosiągalny, a jesteśmy pewni, że to nie jest nasze ostatnie słowo! Duma!

A oto komplet wyników:

Luis Fernández Teijeiro 8.12
Michał Żyro 6.11
Igor Łasicki 6.06
Adi Mehremić 5.89
Ivan Jelić Balta 5.77
Mikołaj Biegański 5.63
Bartosz Jaroch 5.60
Mateusz Młyński 5.54
Krystian Wachowiak 5.50
Kacper Duda 5.31
Patryk Plewka 4.76
Piotr Starzyński 4.27
Konrad Gruszkowski 4.21
Momo Cissé 3.38
Pozostałe oceny:
Oceń atmosferę na trybunach 7.53
Gra zespołu: WISŁA KRAKÓW 5.91
Praca trenera: Jerzy Brzęczek 5.90
Gra Wisły w defensywie 5.64
Gra Wisły w ofensywie 5.55
Praca sędziego: Damian Kos 5.09
Gra zespołu: GKS Katowice 4.40


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

~~~Aleosocho zi
Nowa kategoria
Brakuje jednej kategorii - wywiady pomeczowe. Michał Żyro - 10/10! A na deser polecam dzisiejszą rozmowę z red.Karczem link »

43            -3
~~~tom123123
Luis
na swoją ocenę pięknie zapracował! Moim zdaniem Patryk Plewka za nisko oceniony. Miał udział przy dwóch bramkach, przy 1 asysta a przy drugiej zaliczył kluczowy odbiór i to od Niego się zaczęła akcja bramkowa. Ogólnie Barawo Panowie! Teraz pogonić Tychy i na Skrę zapełniamy stadion!

48            -10
~~~XD
Plewka
Ktoś z redakcji widocznie jest rodziną Plewki. Ocena i tak zawyżona, piłkarz duch, niech się uczy od pana Balty jak się pokazywać do gry a nie chowa się za piłkarzami przeciwników cały mecz. Fazlagic za taką gre jak Patryk dziś to zostałby zlinczowany.

19            -59
~~~kazek
@tom123123
I to bodajże Plewka przy straconej bramce rzucał się rozpaczliwie do wybicia głową - niewiele brakło, by zdołał piłki dosięgnąć, a wtedy byłaby to interwencja sezonu lub przynajmniej rundy. Chłopak jest pracowity i niesamowicie haruje, może jeszcze zdoła poprawić pewne parametry, nazwijmy to, czysto piłkarskie i wtedy może być naprawdę świetnym środkowym pomocnikiem. Na pewno ma na to papiery

61            -7
~~~Kkkk
Nasz mały Kante :)
Ktoś piszę ze Patryk jak duch.... Nie znam statystyk przebiegnietych kilometrów, ale założe się, że był w czołówce jak nie najwyżej, udane odbiory, ciągły pressing i może lekko przypadkowa asysta, ale jednak, składa się na dobry występ. Pod koniec pierwszej połowy dwa razy fajnie obrócił się z piłką zrobił przewagę i zagrał prostopadle, a wiadomo, że solą piłki jest klepa i prostopadłe piłki! Jedyny kamyczek do ogródka to taki, że Patryk był w trójce grupy pościgowej, która poszła do jednego zawodnika zamiast próbować odciąć możliwość podania.

31            0
GrzegorzS
Co do Plewki to jedyny minus w tym meczu to udział w zbiorowej
utracie bramki. Przy czym on wykonywał akcję ratunkową bo Cisse nie potrafił zatrzymać akcji w jej zarodku. Jego akcja ratunkowa była wyborem mniejszego zła między atakiem na rywala z piłka a odcięciem go od podania od Błąda. Moim zdaniem powinien zaryzykować i zostawić atak na zawodnika z piłka Wachowiakowi i Biegańskiemu. Gracz Katowic prowadzący piłkę był w coraz gorszej sytuacji tracił siły Biegański skracał nu kont Wachowiak zamykał możliwość zejścia do boku i minięcia bramkarza. To młody chłopak możliwe, że suma sumarum by spartolił wykończenie. Możliwe że Plewka wiec powinien podjąć ryzyko blokowania Błąda, al na dwoje babka wróżyła. Co do reszty spotkania w wykonaniu Plewki to był dobry mecz. Razem z Baltą opanowali środek i wielokrotnie przecinali próby akcji rywala, co więcej obaj dobrze włączali się w rozgrywanie akcji. Za nisko oceniono tez moim zdaniem występ Starzyńskiego naprawdę aktywnego w pierwszych 30 minutach spotkania co więcej miał on udział w akcji przy pierwszej bramce dla Wisły. Ale nadal brakuje chłopakowi siły i ma problemy w akcjach , gdy próbuje obiec rywala. Unika kiwki w piłka krótko trzymana przy nodze możliwe, że to jeszcze uraz mentalny po kontuzji. Musi nabrać krzepy na siłowni tak jak swego czasu robił to Małecki lub przyjrzeć si jak na boisku pracował Grzegorz Pater, bo początkowo młody Pater miał te same problemy co obecnie Starzyński, ale nabrał doświadczenia i nauczył się wyprzedzać ruch rywala wymuszając na kolegach swoim ruchem granie. Starzyński nie potrzebnie czeka a powinien ruszać w ciemno na wolna pozycję, gdzie chce dostać piłkę. Zresztą tego automatyzmu brakuje całej drużynie co widoczne jest przy wychodzeniu z kontrą. Gdy kolega przejmie piłkę w obronie to w meczu z Katowicami zawodnicy czekali co z nią zrobi nie było wyjścia zawodników ofensywnych w ciemno do przodu. Gdy bronimy wszyscy są bardzo głęboko we własnym polu karnym i tym zamykamy sobie drogę do kontry. W efekcie piłki wychodzące z naszej strefy obrony za często padają łupem rywala. Brzęczek powinien nad tymi schematami wyjścia z piłka po obronie w polu karnym przepracować, by ograniczyć oddawanie piłki rywalowi. Jeśli już to powinien być to wykop w wolna strefę za linię obrony rywala lub w aut.

11            -4
~~~Misioł
Piłka nożna to nie tylko bramki i asysty
Choć Plewka akurat asystę chyba nawet zaliczył. W grze defensywnego pomocnika ważne są też te niby puste kilometry, o ktore się tak czepiacie.a tak na prawdę to bardzo ważna praca bez której zespół ma klopoty: podwajanie, skracanie gry, pressing, zamykanie korytarzy, asekuracja. I w tej roli Plewka jest na prawdę dobry, a kto tego nie potrafi docenić to zna piłkę chyba tylko z telewizji i nigdy nie grał w żadnym zespole, choćby b-klasowym gdzie jakiekolwiek podstawy piłkarskiej taktyki przeciez się pojawiają.

18            -5
~~~mats
oceny
Jelić Balta powinien być za ten mecz bliżej Fernandeza. Plewka za nisko. Jeżeli Biegański popełnia spory i głupi błąd przy golu, słabo gra nogami a poza tym, broni tylko 1 celny strzał (bardzo lekki, prosto w niego), a i tak ma ocenę lepszą od połowy zespołu, to nie dziwię się że prawie zawsze jest graczem spotkania. Masakra.

18            -11