Sobota, 20 sierpnia 2022 r.

Patryk Plewka: - Potrafiliśmy kontrolować mecz

- Zwycięstwo bardzo nas cieszy, ale bardziej to, że potrafiliśmy w końcu zdobyć więcej bramek, niż jedną, bo to był ostatnio nasz duży problem, że po strzeleniu jednego gola cofaliśmy się do tyłu, a dziś potrafiliśmy kontrolować mecz, mieć dłużej piłkę i stworzyć sobie więcej sytuacji i je wykorzystać - mówił po meczu ze Skrą Częstochowa Patryk Plewka.

- Byliśmy dziś bardzo dobrze zorganizowani i to też przyczyniło się do tego, że tak Skra wyglądała. Oni w poprzednich meczach potrafili punktować i jest to przeciwnik, który jeszcze nie jeden raz zapunktuje i będzie zabierał punkty - uważa wiślak.

Dziś środek pomocy Wisły Kraków wyszedł w zupełnie innym składzie personalnym, niż w poprzednich meczach bieżącego sezonu, bo zamiast Ivana Jelicia Balty obok Patryka Plewki grał Kacper Duda.

- Nie był to żaden problem. Kacper dużo biega, cały czas chce piłkę, jest ofensywnym zawodnikiem, więc to ja przejąłem więcej zadań defensywnych, bo Balta był bardziej defensywny - mówił wiślak.

- Najważniejsze jest to, że potrafiliśmy zdobyć trzy punkty - przyznał ponadto Plewka.


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

~~~Kibic20
Patryk
Dzisiejszy mecz w duecie z Kacprem wypadł wam obydwum bardzo dobrze.

71            -10
~~~Lando
TSW1906
Świetny mecz Plewki, dzielił i rządził w środku pola...

79            -11
~~~Jaskółcze gniazdko
Stabilizacja formy
Daj pokaz płaczkom w kolejnych meczach . Nie dobieraj do siebie zjadliwych komentarzy po gorszych meczach . Dziś 8/10. Super tak dalej

49            -8
~~~Jaskółcze gniazdko
Piotrek Starzyński
Jeszcze ze 2-3 tyg i Piotrek odpalisz . Prawdziwi kibice nie mają Ci nic za złe . To był błąd który mogłeś popełnić . Normalni kibice którzy mają jakiekolwiek pojęcie nie cisnęli by Cię tak . Pamiętaj o tym że każdy normalny w Ciebie wierzy . Dziś syn dostał 1-11 w Unii T krytykę trzeba przyjąć i do przodu Wisła awans !

38            -8
~~~Jaskółcze gniazdko
Patryk
Słuchaj tylko trenera nie nagonki z zewnątrz a będzie co raz lepiej . Dziś było juz bdb

39            -7
~~~szczebele k
Błędy były
Dobrze, że Duda był na boisku i naprawiał błędy oraz straty piłki Plewki, a nie na odwrót. Na szczęście to były pojedyncze sytuacje, więc wypadł lepiej niż przypuszczałem, ale jestem daleki od optymizmu.

11            -42
~~~Mark
Brawo
W końcu zacząłeś pomagać drużynie tak dalej

14            -4
~~~Misioł
Wg mnie szóstka, jak wczoraj
Jest dla Plewki odpowiednią pozycją. Właśnie w duecie z kimś bardziej kreatywnym jak Duda. Bo jako bezpi cznik w defensywie Patryk jest bardzo dobry, świetnie się ustawia i zamyka korytarze przeciwnikom Gorzej z braniem odpowiedzialności za kreację gry.

9            -4