Sobota, 20 sierpnia 2022 r.

Michał Żyro: - Wyglądało to tak, jak powinno w każdym meczu

- Na koniec meczu można powiedzieć, że tak, że było łatwo i przyjemnie, chociaż w przerwie mówiliśmy, żebyśmy cały czas byli gotowi, bo Skra tylko i wyłącznie stałymi fragmentami gry mogła nas zaskoczyć - powiedział po spotkaniu ligowym z częstochowską Skrą Michał Żyro.

- Byliśmy gotowi na to, że mają wiele wariantów stałych fragmentów gry i na tym bazują, ale takie słowo klucz tego meczu to "kontrola". I była to kontrola przez całe 93 minuty. Chwała naszej drużynie, bo w defensywie graliśmy bardzo dobrze, szybko odbieraliśmy piłkę po stratach i nie napędzaliśmy ataków rywali. Nie było głupich strat, co zdarzało się w ostatnim meczu. Byliśmy dziś świeżsi w głowie, a także fizycznie. Wyglądało to tak, jak powinno w każdym meczu - uważa wiślak.

Zapytaliśmy ponadto Michała Żyrę, czy cieszy go fakt, że Wisła pozyskała już dawno awizowanego nowego napastnika, co być może pozwoli mu wrócić na pozycję skrzydłowego, o której mówił wcześniej, że woli na niej grać? Czy też po kilku meczach w ataku nie ma to już dla niego różnicy gdzie występuje?

- Nie ma różnicy, ale to trener ma na to pomysł i zobaczymy. Możliwe, że może zmienimy system gry? Mamy uniwersalnych zawodników, czy to "Dudiego", czy Luisa, którzy również mogą grać cofnięci, szczególnie że w tych meczach mamy można powiedzieć, że 70% posiadania piłki do 30%. Często tak to wygląda, więc to zabezpieczenie jest na jednego zawodnika. Dziś Plewka zagrał świetne spotkanie, bo to zadanie, które miał, wykonał perfekcyjnie! Są więc takie spotkania, że pan trener będzie miał dużo możliwości pomieszania. Każdy będzie potrzebny i nie wyobrażam sobie, że zagramy trzydzieści parę kolejek w tym samym składzie. Patrząc na ławkę, to mamy ją bardzo młodą, więc przyda nam się doświadczony zawodnik o pewnych umiejętnościach. Zobaczymy, jeszcze nie znamy się osobiście, zobaczymy jak to będzie wyglądać. Wkomponuje się w drużynę i będzie miejmy nadzieję wartością dodaną - mówił o nowym nabytku klubu Żyro.

Teraz przed Wisłą Kraków wyjazd na mecz do Głogowa.

- Spodziewam się podobnego spotkania do tego dzisiaj. Oczywiście na wyjeździe gra się trochę trudniej ze względu na to, że nawet te stadiony inaczej wyglądają, niż tutaj na Wiśle. Grając tutaj, przy takiej publiczności, mamy dodatkowo w baku trochę więcej tego paliwa, więc ta koncentracja na wyjazdach jest bardzo ważna i jedynie chyba co nam przeszkadza, że jest taka sinusoida tej pierwszej ligi, że pewnie stadion w Głogowie jest zupełnie inny, niż tutaj, ale musimy być na to gotowi i na pewno będziemy - zakończył wiślak.


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~Kibic20
Michal
Masz rację. Jak będziecie wyglądać w każdym meczu jak w dzisiejszym, to będą wygrane. Mam nadzieję, że będzie pewno jeszcze lepiej i na koniec sezonu osiągnięcie wymarzony cel, powrotu do ekstraklasy.

49            -7
~~~Jaskółcze gniazdko
Jesteś nasz Michał
Wydaje mi się że Ty już wiesz gdzie grasz i że warto było tu przyjść . Bez kontuzji :) powodzenia

63            -8
~~~szczebele k
No i bardzo dobrze
I tak to powinno wyglądać w każdym meczu.

31            -4
~~~Kathi Kibice z Bremen
Po meczu
Michal mozesz byc dumny z corki ta czwarta bramka byla najlepsza

14            -3