Środa, 31 sierpnia 2022 r.

Hubert Sobol wypożyczony do Górnika Łęczna

Napastnik krakowskiej Wisły Hubert Sobol przenosi się na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2022/2023 do Górnika Łęczna. Umowa zawiera opcję jej skrócenia.

Sobol trafił do Wisły przed rokiem, będąc wcześniej piłkarzem Lecha Poznań. Swój debiut w barwach pierwszej drużyny "Białej Gwiazdy" zaliczył 31 lipca 2021 roku w spotkaniu ligowym z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (2-2). Wiosną bieżącego roku przebywał na zasadzie wypożyczenia w Stomilu Olsztyn, dla którego wystąpił w 14 spotkaniach, zdobywając jedną bramkę.

Jak na razie dla Wisły Kraków Sobol zagrał w dziewięciu meczach, w tym siedmiu w Ekstraklasie oraz po jednym w I lidze oraz w Pucharze Polski.


Źródło: Wisła Kraków SA, własne

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~Francisco Scaramanga
I git
Jeszcze wypożyczyć Cisse i Starzyńskiego. Może coś z nich jeszcze będzie, po powrocie, bo na dziś to słabizna.

48            -49
~~~Kibic20
Hubert
No i super, niech się chłopak ogrywa i zobaczymy po sezonie.

20            -29
~~~komato
O wypożyczeniu Huberta słów kilka
Sobol z wozu, Wiśle lżej. Hubert niestety nie sprawdził się w Wiśle i wypożyczenie go za wszelką cenę było "złem koniecznym". Ciekawi mnie, jak ostatniego dnia okienka rozwiąże się sprawa Dora Hugiego, który póki co baluje w Klubie Kokosa. Pensję pobiera niemałą, a dalsze trzymanie go w zespole mija się z celem. Cóż, zobaczymy. Pierwszy września będzie ciekawy nie tylko dla uczniów ;)

45            0
~~~Stary kibic
Hugi
Jesli Hugi do końca okna transferowego nie zostanie sprzedany lub wypożyczony, wówczas należy go bezwzględnie przywrócić do grania. Słabszy niz Cisse lub Starzyński nie będzie

35            -3
~~~Paweł
do Francisco Scaramanga
nie wiem czy da się wypożyczyć wypożyczonego gracza:D

11            0
GrzegorzS
Wydaje się więc, że to wypożyczenie
oraz transfer stopera zamknął ten cykl budowania kadry drużyny na ten moment. Kolejne zmiany dopiero w okienku zimowym w styczniu i lutym. Czas więc podsumować pierwsze efekty. Asumpt do tego daje pierwszych 9 meczy o punkty i pucharowy awans oraz przed sezonowe sparingi. Wniosek pierwszy mamy zupełnie nowy zespół. Z poprzedniego zostało raptem kilku zawodników. Praktycznie poza kontuzjowanymi Błaszczykowskim ze starej drużyny zostali tylko Plewka oraz cały zaciąg młodych zawodników z poprzedniego sezonu. Reszta to piłkarze, który przyszli do Wisły w ostatnich 4 miesiącach. To niesamowita wymiana kadry to całkowita rewolucja. Wisła patrząc po starcie możliwościach indywidualnych i dokonanych wzmocnieniach to teraz rywalizacja młodych z młodymi. Bo tak realnie to w kadrze na palcach jednej ręki można policzyć zawodników mających 30 lat: Błaszczykowski, Pereira, Ondraszek, Basha. Do starszych wiekiem piłkarzy można tez zaliczyć 29 letnich Żyro i Baltę, 28 letnich Urygę i Fernandeza oraz 27 letnich Jaroch i Łasickiego. Reszta naszej kadry to zawodnicy mający piłkarze między 18 a 22 rokiem życia z paroma zawodnikami między 23 a 25 rokiem życia. 21 Polaków i tylko 9 obcokrajowców i to takich, którzy jak będą zdrowi mieszczą się w składzie wyjściowym a nie zapełniają trybuny. jak to ocenić moim zdaniem naprawdę wartościowa zmiana w porównaniu z okresem gdy budował zespół Gulla i Piaseczny. To jest moim zdaniem baza na następne trzy sezony do której trzeba dodawać kolejne oby jeszcze wartościowsze piłkarsko klocki. To zespół do nauki i powinien być pazerny na wynik i pokazanie się , ale wsparty na dostatecznym poziomie doświadczeniem kilku graczy. Nie będzie kwasów, kręcenia nosem i gwiazdorzenia a to podstawa dobrej atmosfery. Proces budowania personalnego drużyny wydaje się, ze został pozytywnie zakończony teraz będzie etap weryfikacji w ligowej walce o punkty. Tej jesieni mamy jeszcze do zagrania 10 meczy ligowych i maksymalnie dwa pucharowe to powinna być solidna weryfikacja możliwości tej kadry i pomysłu sztabu trenerskiego na jej grę, weryfikowaną przez wyniki.

8            -3