Niedziela, 4 września 2022 r.

Mikołaj Biegański piłkarzem sierpnia

Sierpień był dla piłkarzy krakowskiej Wisły bardzo intensywnym miesiącem, bo nasz zespół zagrał w nim aż sześć spotkań. Po każdym z nich wystawialiście wiślakom oceny, a z ich średnich wskazać możemy najlepszego zawodnika miesiąca. W sierpniu z notą 5.38 był nim Mikołaj Biegański.

Dla Biegańskiego jest to drugie takie wyróżnienie w bieżącym roku, bo wcześniej trafiło ono do niego w lutym. I można powiedzieć, że gdy wygrywa bramkarz - niezbyt dobrze to świadczy o reszcie ekipy. A ta niestety wpadła ostatnio w "dołek", czego pierwszym symptomem była porażka w Tychach, zresztą w sierpniu mieliśmy też kolejną, a mianowicie w Głogowie. Tam właśnie szansę na tytuł piłkarza miesiąca zmarnował dla siebie Luis Fernández, który zarobił czerwoną kartkę i notę 1.51 - co zrzuciło go z wcześniejszego w sierpniu liderowania. A na taką pozycję Fernándeza wyniósł choćby występ przeciwko GKS-owi Katowice, bo z notą aż 8.12.

Pod tym względem najmniejsze wahania ocen miał właśnie Biegański, który zagrał w sierpniu w pięciu meczach, z czego w trzech otrzymał notę powyżej wyjściowej. A to jak się okazało - wystarczyło.

Dodajmy, że aby zostać sklasyfikowanym należało otrzymać ocenę w co najmniej 50% rozegranych spotkań, a więc w minimum trzech meczach.

Oto komplet sierpniowych ocen:

meczów średnia
Mikołaj Biegański 5 5.38
Igor Łasicki 6 5.37
Mateusz Młyński 5 5.24
Krystian Wachowiak 5 5.22
Kacper Duda 6 5.21
Adi Mehremić 4 5.17
Luis Fernández Teijeiro 5 4.89
Michał Żyro 6 4.77
Bartosz Jaroch 5 4.76
Patryk Plewka 6 4.51
Wiktor Szywacz 3 4.24
Piotr Starzyński 4 4.16
Ivan Jelić Balta 5 4.06
Konrad Gruszkowski 6 4.06
Momo Cissé 4 3.18
Zawodnicy niesklasyfikowani: Ángel Rodado (6.38 - w dwóch meczach), Kacper Skrobański (5.88 - w meczu z Legią II), Kamil Broda (5.53 - w meczu z Legią II), Vullnet Basha (5.29 - w meczu z Legią II), Bartosz Talar (4,53 - w dwóch meczach), Dawid Szot (3,78 - w dwóch meczach), Joseph Colley (3,76 - w meczu z Chrobrym), Jakub Niewiadomski (3.59 - w dwóch meczach).

W lipcu piłkarzem miesiąca był Joseph Colley (średnia nota - 6.31).


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


12    Komentarze:

~~~Kibic20
Piłkarz sierpnia
Myślałem, że zostanie Młynski, bo akurat w sierpniu na to zasłużył.

25            -6
Niewierny Tomasz
Mam nadzieję...
że piłkarzem września już nie będzie bo Wuja wreszcie posadzi go na ławie rezerwowych.

35            -12
~~~Marek
W czym najlepszy ?
Absolutnie nie zasługuje. Szansę powinien dostać Broda.

39            -8
hobiz
mecze Biegańskiego
Nie wiem , czy ta ocena jest odpowiednia do umiejętności Biegańskiego . Na linii bramkowej jest dobry , bardzo dobry , natomiast jego gra na przedpolu pozostawia dużo do życzenia . Patrząc na poprzedni i obecny sezon , odnoszę wrażenie , że zatrzymał się w rozwoju . A skoro jestem przy głosie , to przyznam , że z taką grą , jaką prezentujemy obecnie , nie wrócimy tak szybko do ES , a jeżeli jakoś by się to udało , to będziemy pierwszym kandydatem do spadku . Nonszalancja , brak koncentracji , proste błędy , podania do nikogo , słabe rozegranie piłki , gra w jednostajnym , monotonnym tempie . Niestety , nie wszyscy piłkarze nadają się nawet na 1 ligę . Można by jeszcze , ale nie będę się pastwił . Sprawa obsady stanowiska trenera , to inna bajka.

33            -7
~~~komato
Piłkarz miesiąca
Mikołaj został chyba ostatnim piłkarzem miesiąca przed erą Rodado. Angel wyrasta znacznie ponad zespół i daje bardzo pozytywną energię. Jeśli utrzyma taką formę w następnych miesiącach sezonu, to może będziemy świadkami plebiscytu na "Rodado miesiąca" :)

28            -5
~~~Kokad
Haha
Gość zagrał pierwsze złe spotkanie od dawna, tyle razy nam wybronił mecze, oczywiście, kibice po jednym spotkaniu już chcą go sadzać na ławce. Tylko Polacy potrafią tak myśleć. Bycie piłkarzem miesiące to za słaby argument na was ;)

12            -17
~~~Onomatope jus
Czas na Brodę to jedno
ale żeby nam Rodado nie zgasł. Szanse na awans są duże, jeśli Kmiecik i Sobol pokażą jaja i wytłumaczą trenerowi pewne oczywistości. Bo jeśli oni nie widzą tego co my, to nie wiem...

21            -5
~~~MST
oceny
Odnoszę wrażenie, że te oceny są coraz mniej realne. Któryś już raz Biegański jest piłkarzem miesiąca, a nie jestem przekonany dlaczego. Swoje robił, ale w zeszłym miesiącu tych straconych bramek było zdecydowanie za dużo.

22            -3
~~~Kai
Niestety
Stałe fragmenty gry to jego duży problem... w grze 1 na 1 jest ok, dobry refleks na linii, ale wszystko co lata w polu karnym jest bez jego interwencji, zarówno przy wrzutkach jak i rzutach rożnych jest kiepski. I to już od pół roku... żadnego postępu w tym zakresie.

22            -4
~~~brynio
Przy ktorej bramce z Puszcza niby Bieganski miał wyjść do piłki?
Wszystkie bramki to wina beznadziejnej obrony przy stałych fragmentach gry, a wina na to spada na zawodników broniących i Brzeczka. Jestem ciekawy co trenejro poza uczuleniem naszych zawodników że puszcza ma dobre dośrodkowania ze sfg zrobił? Ciekawi mnie też czemu najlepszy młodzieżowiec i jeden z najlepszych zawodników zeszłego sezonu Gruszkowski dziś nie umie grać w piłkę? Powoli zbliżamy się do średniej 1,5 punktu na mecz, a co najmniej 8 punktów zdobyliśmy dzięki dużej dawce szczęścia i właśnie Bieganskiemu, jak to dalej będzie tak wyglądać nie załapiemy się nawet na baraże.

16            -10
~~~Zdzisiu
Koszmar powraca
Kiedy bramkarze zaczynali wygrywać rankingi miesiąca to sezon skończył się spadkiem...

17            -2
~~~Fan
Znów zasłużenie wygrał bramkarz.
Wracają koszmary z poprzedniego sezonu. Czyli, brak zwycięstw, brak skutecznych ataków, pogubiona obrona. A przede wszystkim, brak determinacji i walki o zwycięstwo że strony piłkarzy, a tego już wybaczyć nie można.

8            -7