Czwartek, 8 września 2022 r.

Jakub Krzyżanowski w kadrze Wisły Kraków

16-letni obrońca Jakub Krzyżanowski został zgłoszony do rozgrywek Fortuna I ligi w barwach Wisły Kraków. Dotychczas występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

Krzyżanowski jest aktualnym reprezentantem Polski U-17, a wcześniej powoływany był już do kadry U-15 oraz U-16.

Z Wisłą ma podpisany profesjonalny kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, a w poprzednim sezonie wywalczył z naszym klubem wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych.


Źródło: 90minut.pl, własne

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

GrzegorzS
Brawo dobra informacja
trzeba młodych chłopaków nagradzać i promować to zachęci ich kolegów do lepszej pracy.

26            -29
~~~sympatyk
...
z dziećmi do ekstraklasy...nie wiem czy to zachłannośc czy hurra optymizm że młody kopnie 2x prosto piłke i pójdzie za miliony...teraz potrzeba drwali,rzemieślników co to wyszarpią punkty,na promowanie młodych jest czas

53            -23
~~~Janko Buszewski
Nie wiem,czy nie jestem w błędzie
ale ten news odbieram jako oznakę naszej aktualnej sytuacji kadrowej oraz objaw słabości i bezradności personalnej !?

66            -22
Niewierny Tomasz
Włodzimierz Lubański
zawojował naszą ówczesną I Ligę w wieku szesnastu lat. Życzę Jakubowi tego samego.

47            -13
~~~Zdzisiu
Brawo. Oby więcej dzieci w zespole!
Dzieci i rodzice mają radochę a i budżet klubu na tym nie cierpi bo im nawet nie trzeba płacić.

23            -35
~~~Antoni
Jankobuszewski.
Człowieku litości. Przemyśl swoją wypowiedź! Tak. Jesteśmy słabi, ale to nie oznacza, że nie powinniśmy szukać młodych zawodników. Bogate kluby szukają jeszcze młodszych.

17            -13
~~~Janko Buszewski
Oczywiscie Antoni,ze przemyślałem
swes słowa.Mało tego.Czuję te subtelną różnicę,pomiędzy szukaniem zawodników(jak to określiłeś) a zasilaniem młodzieżą kadry pierwszej druzyny. Mamy już w kadrze kilku dzieciaków i jak dobrze pamiętam, żaden nas nie zbawił,ani nie robi jakiejś szczególnej rróznicy. Oczywiscie,ze na młodych należy stawiac,ale muszą oni rosnąć w zespole pod opieką starszych i doswiadczonych piłkarzy.Tu mamy chyba inny rodzaj sytuacji.Wstawiamy chłopaka do kadry,moze uda się nim zapełnić dziurę i jesli w jakimś niewielkim chocby stopniu wypali,mamy z głowy pozycję i oszczędności w kasie a potem.....jakoś to będzie.Oczywiscie masz prawo miec inne zdanie ode mnie i trzyamc się go.Ja jednak pozwól,pozostane przy swoim a jesli chłopak okaże się talentem i wartością dodaną w druzynie,zacznie w niej robic różnicę i mozna będzie na nim opierac skład meczowy w najbliższym czasie,bede pierwszym który przeprosi za swoją chwilę zwatpienia.Tymczasem....

13            -5
~~~Lukas
Jakub
Jakub dla jego dobra przed wstąpieniem do szatni pierwszego zespołu Wisły powinien nabrać doświadczenia z dorosłą piłką w rezerwach lub na wypożyczeniu (patrz Duda, Szywacz )

13            -1
~~~Janko Buszewski
Ale zeby nie było
żem taki pesymista,to powiem,ze nie skreslam chłopaka.M aszanse zaistniec.Przykładem moze byc np Duda.Chłopak ledwie co stał sie pełnoletni i wkroczył do dorosłej i w miarę poważnej piłki,a juz staje się kołem zamachowym zespołu.walczy za dwóch i biega za trzech. Owszem,ma słabiutkie warfunki fizyczne,ale jak widac,te nie przeszkadzaja mu w tym,zeby na placu robic różnicę i grać naprawdę przyzwoicie.Na dwoje babka wrózyła,bo mielismy często dobrze rokujących,którzy potem gasnęli jak płomyk i vice versa.Pamietacie zapewne casus Handzlika czy Darka Zawadzkiego a w drugą stronę np Surmy czy Błaszczykowskiego.Dajmy chłopakowi czas,niech treneuje z pierwszą druzyną,niech wchodzi w sparingach,niech gra w clj-ce,ale na Boga nie rzucajmy go na głęboką wodę bez koła ratunkowego już teraz.Tak na marginesie,to po pierwszych kllku grach Gruszkowskiego,myslałem ze wkrótce stanie się on,objawieniam ligi i jednym z kluczowych jej obronców,tymczasem chłopak stał się mocno bezbarwny i nijaki.Nawet na poziomie 1 ligi. Jest młody,jeszcze sporo przed nim,ale jesli teraz nie zabłysnie i w krótkim okresie czasu,nie pokaże wartości,przepadnie jak tysiące innych przed nim.

6            -3