Niedziela, 18 września 2022 r.

Michał Żyro: - Atmosfera i tak będzie gęsta

- Prowadziliśmy, ale też straciliśmy ładną bramkę po fajnym uderzeniu i obyśmy takie bramki tracili, a nie z przypadku, z tych rąk, bo cały czas jakieś rzuty karne. Jest to męczące, że tracimy bramki po głupich błędach, a tutaj był fajny strzał. Przeanalizujemy oczywiście dlaczego to wpadło i co tam było źle, więc no cóż - taka jest piłka - mówił po piątkowym meczu Wisły Kraków z Ruchem Chorzów zawodnik "Białej Gwiazdy" Michał Żyro.

Grający w meczu z Ruchem na skrzydle Żyro został zapytany o zmiany w składzie Wisły, bo po pauzach kartkowych znów zagrali Luis Fernández i Kacper Duda.

- Inny profil zawodników, jakby wszedł, bo Luis, "Dudi" oraz Patryk potrafią rozegrać piłkę i zmienić ciężar gry tak jak chcemy. Stąd pierwsza połowa była bardzo fajna, szczególnie po tych trzech porażkach dobrze mentalnie też podeszliśmy, a było też wielu kibiców i ta atmosfera nikogo nie stłamsiła. Początek był fajny, strzeliliśmy gola, a ja trafiłem też w poprzeczkę - niestety po odbiciu nie chciała wpaść do bramki, więc duży pech, a mecz mógł wtedy inaczej wyglądać, ale szanujemy ten remis - stwierdził zawodnik.

Żyro został ponadto zapytany o ocenę przewagi, którą Ruch osiągnął w drugiej połowie.

- Rozmawialiśmy już w szatni o tym dlaczego była taka dominacja piłkarska, że ich napastnik dobrze utrzymywał się przy piłce. Za każdym razem ją zgrywał i to powodowało, że mieli tę piłkę. A my biegając za nią traciliśmy siły. A gdy już ją mieliśmy, to musieliśmy odetchnąć i szybko ją traciliśmy. Wszystko to, to było takie koło zamachowe, którym jednak nas tłamsili, ale też po zmianach, które były one w dobrym momencie, mieliśmy trzy szybkie sytuacje. I mogliśmy na naszą korzyść to przelać i wygrać ten mecz, ale tak się nie stało - przyznał Żyro.

Kolejne z pytań dotyczyło końcówki meczu i tego, że wtedy to Wisła była bliżej zdobycia bramki.

- Weszli nowi zawodnicy i była świeżość i fizyczna i w głowie, a ja sam w czasie meczu słyszałem, że zawodnicy Ruchu już mówili "dobra, gramy na remis, gramy na remis", więc wiedziałem, że powoli siadają. Dlatego zmiany w dobrym momencie, które dały fajny impuls i szkoda, że nie trafiliśmy w tych sytuacjach - przyznał.

Teraz przed wiślakami przerwa w rozgrywkach, a potem mecz wyjazdowy z Chojniczanką, domowy z ŁKS-em oraz kolejny wyjazd, tym razem do Niecieczy.

- Teraz mamy chwilę oddechu, ale i pracy. Zobaczymy jak sztab szkoleniowy to ułoży i będziemy gotowi, ale nie na trzy mecze, bo liczy się ten pierwszy najważniejsze, a więc Chojnice - stwierdził Żyro.

Na zakończenie zawodnik Wisły został zapytany o to, czy po przerwanej meczem z Ruchem passie porażek atmosfera wokół zespołu będzie mniej "gęsta"?

- Atmosfera i tak będzie gęsta, bo to jest Wisła Kraków i spodziewam się cały czas gęstej atmosfery, dopóki nie będziemy na pierwszym miejscu, to ta atmosfera będzie gęsta i musimy być na to gotowi i też nie możemy zwracać na to uwagi. Mamy swoje plany na mecze, przyjeżdża lider i byliśmy w jakimś tam zmienionym personalnym składzie. Cały czas praktycznie wracają chłopaki po kontuzjach i fizycznie też muszą trochę nadrobić. Próbujemy meczami, aby to podtrzymać, aby jak najszybciej wrócili, więc trochę cierpliwości jeszcze, bo tak jest. Jeszcze praktycznie nie graliśmy w takim składzie, który trener sobie przyśnił na początku tego sezonu, żeby grać, więc spokojnie i czekam aż wszyscy, którzy wrócą będą zdrowi, bo to jest duża jakość tych zawodników, którzy leczą urazy i liczę na nich - zakończył Żyro.


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~Mark
Panie Brzęczek na jakiej pozycji
Gra Zyro bo tego nie wie nikt w Polsce łącznie z trenerem i zawodnikiem

80            -20
~~~OLD KIBIC
Sprawiedliwa ocena Michała
Michał zawsze miał ciekawe wypowiedzi i sprawiedliwie oceniał naszą sytuację. Szkoda, że jego strzał wylądował na poprzeczce. To była by piękna bramka. Moim zdaniem Michał powinien częściej strzelać, bo im więcej strzelasz to zwiększasz szansę, że coś wpadnie.

83            -45
~~~Peperoni
Gra Michała mi się podoba
To inteligentny i doświadczony zawodnik, który potrafi znaleźć miejsce dla siebie, niezależnie od założeń trenera. Jest mocnym punktem naszego zespołu.

81            -50
~~~Jawor
Szału nie ma
Słaby występ,z resztą jak większość zawodników.

56            -68
~~~Borowik
Poza asa
Żyro jest leniwy nie wraca, nie pomaga-asekuruje- wpółpracuje z obroną. Poza asa .

53            -51
~~~Brck
Przeprosiny
Muszę uderzyć się w piers bo gdy usłyszałem o transferze Michała to go po prostu wyśmiałem.. a teraz widzę że to był ogromny błąd bo Zyro zachowuje się jak prawdziwy lider! Daje bardzo dużo tej drużynie,starą się w każdym meczu,pomimo tego że wywodzi się z najbardziej znienawidzonego klubu w pl to wygląda jako jedyny jak zawodnik który wkłada serce w grę u nas..może dla wielu byłoby to zbyt wiele bo "legionista" ale wg mnie zasługuje on nawet na opaskę kapitańska patrząc na skład personalny bo jest facetem który walczy za kilku na boisku..moim zdaniem to był bardzo dobry choć ryzykowny ruch że On u nas wyladowal

75            -45
~~~Prezes
BRAWO - fajne podejście, inteligencja, ambicja!
Michał SZACUN

55            -20
~~~palec1906
Mądre podejście
Za wyjątkiem ostatniego zdania. Tam już bredzi jak Brzęczek.

6            -11
~~~Marek50
Żyro
Jak dla mnie Żyro na się meczy na linii, to zawodnik grający za lub w jednej linii z napastnikiem czyli Rodado. Może zagrajmy układem jak za Kasperczaka. Wiem, piłkarze nie ta klasa ale może to przyniesie pozytywny efekt. Tylko biegać muszą a nie stać i czekać na podanie do nogi

14            -1