Piątek, 23 września 2022 r.

Raport medyczny dotyczący kontuzji Michaëla Pereiry

Pierwotna diagnoza dotycząca Michaëla Pereiry - ze względu na specyfikę urazu - okazała się błędna - podała oficjalna strona internetowa naszego klubu. Ponowne badania wykazały zerwanie mięśnia dwugłowego, czego konsekwencją jest wydłużająca się absencja pomocnika "Białej Gwiazdy".

Zawodnik przebywa obecnie w Hiszpanii, gdzie zastosowano leczenie, które po powrocie do Krakowa zostanie kontynuowane pod okiem klubowego sztabu. Postępy w rehabilitacji będą na bieżąco monitorowane, a wdrożenie piłkarza w trening uzależnione jest od ewentualnych dolegliwości bólowych - podaje w dalszej treści komunikatu nasz klub.

Przypomnijmy, że 34-letni Francuz trafił do Wisły latem bieżącego roku na zasadzie "wolnego transferu", grając wcześniej m.in. w rumuńskim klubie CFR Cluj, a także w tureckich zespołach Yeni Malatyaspor Kulübü i Kocaelispor Kulübü. Z "Białą Gwiazdą" parafował kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Dotychczas wystąpił w czterech meczach, w tym tylko w jednym w wyjściowym składzie drużyny Wisły Kraków.


Źródło: Wisła Kraków SA, własne

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


51    Komentarze:

~~~Yyy
O co tutaj chodzi?
Sztabie medyczny Wisły, Leszku Dyjo, Karolu Biedrzycki - idziecie na rekord w wykańczaniu piłkarzy Wisły. Żaden Polski klub nie ma tylu urazów, kontuzji i powracających tak długo do gry piłkarzy (według waszych zapewnień taki Uryga miał wrócić po 3 miesiącach, a nie może od blisko 2 lat). Niech, że ktoś wreszcie zrobi porządek ze sztabem medycznym Wisły z fizjoteprautą Karolem Biedrzyckim na czele, bo o ile, urazy 2/3 piłkarzy można nazwać pechem, tak urazy 12 piłkarzy w przeciągu kilku miesięcy nie może być przypadkiem, a złym przygotowaniem piłkarzy pod kątem fizycznym, a za to odpowiada sztab medyczny.

154            -16
~~~Tam
Hehehe
"Pierwotna diagnoza dotycząca Michaëla Pereiry okazała się błędna" - i już wiem, z jakimi amatorami mamy do czynienia w sztabie medycznym Wisły..

183            -10
~~~naitsabes
misałem to przeczytać kilka razu
diagnoza błędna ........ kilka tygodni przerwy i rehabilkitacji a teraz jednak to nie to .......... sztab medyczny do wymiany - plaga kontuzji, nietrafne diagnozy, zawodnicy nie mają siły na cały mecz WTF

131            -11
~~~Ona
Urban Won
Trzy miesiace go lecza a okazuje sie ze ma zerwanie. Co za matoly. Wszystko w naszym Klubie jest beznadziejne. Oprocz wlascicieli, fstalnego trenera to jescze sztab medyczny. Smieszne to i straszne.

13            -1
~~~Ludojad
Nie ma wyjścia
Teraz kierownikiem sztabu medycznego musi zostać Brzęczek.

178            -12
~~~FanWisły
...
Hahahhahaha to jest błazenada. Nagle po kilku tygodniach skapli się, że mięsień jest zerwany? Ten klub to jest to mem. Naprawdę. Brak słów.

140            -7
~~~Ulaka
Wtf
Jak informuje Gazeta Krakowska Pereira postanowił wyjechać do Hiszpanii do swoich zaufanych lekarzy, a na sztab medyczny Wisły jest mega wk...ny

151            -10
~~~ŁoPanie
Siła Moc Potęga
Klub Emeryta Sportowego i Szkółka Niedzielna (weekendowa - po tak gramy) dla Dzieci w jednym. Wyeksploatowani się rozsypują ( mieli na wypoczynek kontrakt) , młodzi jeszcze nic nie umieją - będzie dobrze jeśli nie spadniemy.

80            -10
~~~komato
To już przekracza granice kabaretu...
Brak mi słów na ten cały "sztab medyczny" Wisły. Dzięki ich skrajnej niekompetencji prędzej zobaczymy śnieg na gwiazdkę, niż Pereirę na murawie. A pamiętajmy, że pod opieką mości "medyków" są również Uryga, Ondrasek, Colley, Łasicki i (teoretycznie) sam Kuba. To, co tu się dzieje, to karygodna sytuacja, która absolutnie nie ma prawa mieć miejsca w profesjonalnym klubie piłkarskim...

93            -8
~~~Kron
@Yyy
Diadnozę stawia Dyja i Biedrzycki, a nie lekarz Urban? Ciekawe masz pojęcie.

58            -7
~~~Kathi Kibice z Bremen
Diagnoza
Co to jest z tymi kontuzjami w Wisle. Stawiaja ja medyki po studiach czy praktykanci.Przy takich stawianych diagnozach przez tych partaczy to za pare tygodni nie bedziemy mieli kim grac

61            -5
~~~Francisco
Deja vu
Ciechocinek vel ZUS Kraków. Brawo sztab medyczny!

55            -6
~~~fabio
Panie prezesie Nowak
Pokaż Pan jaja i zrób z tym burdelem porządek!Lekarz się pomylił.Nie wierzę w to co czytam.Nie wierzę już w żaden awans.Po dwóch miesiącach się kapneli,że jednak mięsień zerwany.Czyli Łasicki wróci na wiosnę.To jest tak żałosne, że aż śmieszne.Łks gra sparing z Wisłą Płock a My jedziemy do Dobczyc na kiełbaskę z grilla.KOMEDIA TRWA.

87            -5
~~~cichyartu r
cała prawda w Krakowskiej
Pereira kontuzję odniósł 5 sierpnia w meczu z Odrą Opole. Pierwsza diagnoza mówiła o naderwaniu mięśnia, a Jerzy Brzęczek na tej podstawie przekazywał mediom, że przerwa w grze piłkarza potrwa około dwóch tygodni. Okazało się jednak, że klubowy lekarz Mariusz Urban się pomylił, postawił złą diagnozę, bo mięsień nie był naderwany, a zerwany. A to powoduje już znacznie dłuższą rehabilitację. Cała sytuacja wywołała z jednej strony burzę w klubie, z drugiej zrozumiałą irytację samego zawodnika. Ostatecznie zdecydował się on wyjechać do Hiszpanii, gdzie leczy się u swojego zaufanego lekarza. Wisła w związku z tym opublikowała w piątek komunikat, w którym wyjaśnia: Pierwotna diagnoza dotycząca Michaela Pereiry - ze względu na specyfikę urazu - okazała się błędna. Ponowne badania wykazały zerwanie mięśnia dwugłowego, czego konsekwencją jest wydłużająca się absencja pomocnika ,,Białej Gwiazdy". Zawodnik przebywa obecnie w Hiszpanii, gdzie zastosowano leczenie, które po powrocie do Krakowa zostanie kontynuowane pod okiem klubowego sztabu. Postępy w rehabilitacji będą na bieżąco monitorowane, a wdrożenie piłkarza w trening uzależnione jest od ewentualnych dolegliwości bólowych. Krakowski klub nie określa terminu powrotu zawodnika na boisko, ale z naszych informacji wynika, że najwcześniej będzie to możliwe w połowie października.

42            -9
~~~jj
żałosne
Czyli już raczej nie zagra w Wiśle do końca sezonu.....ale jest jeszcze dość młody, perspektywiczny, a zarazem z dużym doświadczeniem może się jeszcze dogadają i przedłuży.....żal

46            -8
~~~Kibic20
Kontuzje
Nigdy nie wypowiadalem się na temat kontuzji, ale teraz miarka się przelała. Niesamowite. Mam nadzieję, że zmienimy lekarza i sztab fizjoterapeutów, bo to do niczego dobrego nie doprowadza. Można postawić fałszywą diagnozę, ale po krótkim czasie wypadałoby zawodnika znowu przebadać, żeby czegoś nie przeoczyć. A tu zawodnik jedzie do Hiszpanii i tam dostaje właściwą diagnozę. Co za wstyd. Jak nikt nie wyciągnie z tego konsekwencji, to już szkoda słów.

73            -10
~~~Tom123123
Paranoja
Cały sztab medyczny powinien wylecieć i to natychmiast! W Wisłę od kilku lat szpital! Jak oni badają, jak oni leczą? Testy medyczne przed podpisaniem kontraktów to jakiś kryminał! Paranoja to wszystko jest chore !!

64            -7
~~~FanWisły
...
Tak na marginesie to Błaszczykowski zrobił pośmiewisko z tego klubu. Staliśmy się klubem memem. Dzięki Kuba. Legenda hehe.

87            -21
~~~Kuba
...
Ja bym chyba wolał nie czytać takich komunikatów... błazenada i amatorszczyzna.

63            -7
~~~Ciąg dalszy...... .
Ból glowy
Jak z takim doświadczeniem lekarz klubowy, specjalista popełnia taki błąd.

46            -6
~~~Koper
Do fachowców od leczenia i znachorów
Odejściem z tego klubu pomożecie temu Wiśle bo niedługo pan Kazimierz będzie musiał być zgłoszony do ligi głąby

34            -10
~~~Robert
Zdrowie
Wywalić tych pseudo lekarzy

43            -9
~~~Realista
Kron
Gdzie on napisał kto stawia diagnozy? Wspomniał że za kontuzje odpowiada też przygotowanie i tyle więc nie róbcie sobie jaj razem z tymi plasującymi co się im czytać pewno nie chciało. Dziecinada jak w naszym sztabie!

23            -8
~~~Kibic20
@Fan Wisły
Kolego, ja też skrytykowałem tę sytuację, ale nie mieszaj do tego pana Kuby. On nie zatrudniał lekarza i fizjoterapeutów. Większość z nich jest ok. 10 lat w klubie. Jakim prawem sądzisz, że zrobił pośmiewisko z klubu, tym, że go uratował? Pośmiewisko zrobili bandyci, sharksy, Sarapaty itd. Kuba nie ma się czego wstydzić, a legendą jakoś nie słyszałem, żeby go ktoś już ogłosił. Na to przyjdzie jeszcze czas.

34            -45
GrzegorzS
Fatalnie to się poukładało, szkoda zawodnika, bo
jest potrzebny Wiśle ma umiejętności. Można tylko życzyć szybkiego powrotu do zdrowia i formy. Zas co do lekarzy czy sztabu fizjoterapeutów w Wisle może mi ktoś w wyżej wpisujących wytłumaczy jaki lekarz czy fizjoterapeuta ma wpływ na to, że zawodnik dostaje urazu mięśniowego. Mamy w zespole długotrwale kontuzjowanych Błaszczykowskiego, Urygę, Ondraszka teraz Pereirę wszyscy odnieśli urazy w czasie gry lub treningu. Jaki wpływ na to może mieć lekarz. Druda sprawa mam y tez kontuzję Colleya, który został kopnięty przez rywala w achilesa i wywrócony i upadł nieszczęśliwie na rękę i ma problem z barkiem co w temacie tego urazu może lekarz czy fizjoterapeuta. Łasicki w ostatnim meczu doznał urazu w 30 minucie meczu, kiedy nie ma mowy ani o zmęczeniu przekraczającym możliwości zawodowego gracza ani o braku rozgrzania bo to juz 30 minuta meczu. Po prostu były jakieś mikro urazy i doszło przy walce o piłkę do urazu, z którym zawodnik na własne życzenie grał dalej mimo, że była przygotowana zmiana. Pytam się co mogą jedynie diagnozować i leczyć. Może trochę oleju do głowy i tabletek na uspokojenie. Piłka nożna w wykonaniu seniorów to sport bardzo kontaktowy i urazowy. Po meczu zawodnicy zawsze są jeśli walczą zmęczeniu mają mikro urazy, w każdym meczu z niektórymi grają dłuższy okres czasu i lecza. Biorą zastrzyki na blokady, przylepiają plastry wzmacniające stawy mięśnie, itd. Taka jest piłka. Lekarz jest od diagnozowania i leczenia urazów i kontuzji, fizjoterapeuta od stawiania na nogi rannych. Weź jeden z drugim zastanów się o czym piszesz. Wisła ma w kadrze 34 graczy. Z tego trzech leczy urazy długotrwałe z ubiegłego sezonu Pereira z tego sezonu a Colley i Łasicki z ostatnich trzech tygodni. W międzyczasie na nogi postawiono 6 innych graczy. Tu nie ma nic innego niż konsekwencje uprawiania sportu na wysokim poziomie i to sportu urazowego, to konsekwencje walki o punkty. Nie ma rady i nie ma lekarza czy fizjoterapeuty tak dobrego by spowodował, że urazy znikną, trzeba starać się minimalizować skutki i mieć na tyle mocną kadrę by mimo urazów grac na odpowiednim poziomie wyniku. Co więcej wiek bynajmniej nie chroni przed urazami odniesionymi w grze o punkty i pieniądze. Proponuje przejrzeć składy naszych rywali i składy innych zespołów grających na różnym poziomie i w różnych ligach. Mamy środek rundy i średnio po kilku zawodników leczących kontuzje w każdym zespole niekiedy kontuzje długotrwałe. Proponuję zobaczyć ilu zawodników wypał Michniewiczowi z zawodników powołanych a ilu nawet nie powołał na reprezentacje bo lecza długotrwałe kontuzje wynikające z walki i gry. Tutejsze uniesienia nad problemem kontuzji to temat zastępczy i nic nie wniesie do sytuacji wymienianie lekarzy czy fizjoterapeutów. Zawodnicy muszą walczyć grac wchodzić w twarde kontakty z rywalami. Muszą trenować i grać na progu balansu między urazem i bólem. Niestety taki jest współczesny sport. 20/30 latek ważący np. 70/80 kilogramów jak wpada w pełnym biegu w takiego samego rywala to musi ponosić tego konsekwencje. To nie lekkie i zwinne dzieci, no chyba, ,ze grac będą pijani to częściowo chroni przed urazami.

11            -70
~~~wiesko66
Kontuzje
Perełka:-)

28            -3
~~~Yasheeek
Pan Lekarz
Niestety to tylko potwierdzenie, że Pan Urban czasami popełnia babole A to w takim klubie jak Wisła nie powinno mieć miejsca. W sposobie leczenia Syna było podobnie Cóż to w pewnym sensie skandal

38            -5
~~~Kibic
Legenda
Kuba Błaszczykowski jest legenda Wisły i każdy kibic już zawsze będzie pamiętał, że to właśnie on rozwalił ten klub

34            -21
~~~Art
Dr Urban
Moja córka była przez kilka lat pod opieką dr. Urbana. Dopiero po zakończeniu przygody że sportem powiedziała mi co nieco. Ponieważ pracuje w medycynie to raczej ma rozeznanie. Zobaczcie, że odkąd ten lekarz zajął się tylko pisarzami TS to są takie kłopoty zdrowotne. Póki był dr Zając jakoś zdrowie dopisywało. Może to jest odpowiedzialny nasz zjazd.

45            -7
~~~Kibol z Reymonta
Za coś takiego....
ludzie odpowiedzialni za ten transfer i za leczenie tego typa,powinni mieć dożywotni zakaz wstępu na obiekty Wisły Kraków.

31            -7
~~~FanWisły
Do kibic20
Gościu, Ty jesteś tak oderwany od rzeczywistości, że głowa boli. Tak Kuba wraz z Jarkiem i Tomkiem, ale także z kibicami, z Wisłockim i z pomocą Warszawy uratowali ten klub. Człowieku święta trójca tylko wyłożyła pieniądze które to są pożyczką więc prędzej czy później to odzyskają. Poza tą pożyczka, nie wydarzyło się w tym klubie przez 3 lata nic dobrego. Kompletnie nic. Mamy w tym klubie cyrk i pośmiewisko. Tak dokładnie. Wiesz co za to obiecywali pan Kuba i reszta? Obiecywali, że najpierw potrzebują 5 lat potem, że 10 lat, a doszło do tego, że w trzecim ich roku spuścili klub. Obiecywali sponsorów i to bogatych, za to mamy gołodupców o zrobienie z koszulki i spodenek baneru reklamowego. Mamy też fantastyczne kolesiostwo, nigdzie indziej chyba nie ma takiego cyrku. Najpierw braciszek, teraz wujcio. Oboje beznadziejni, ale Wisłę w CV mają, oczywiście dzięki Kubie. Co do lekarzy, to Dyja ostatnio wrócił, a Biedrzycki też po koleżeńsku jest w tym klubie więc o czym Ty piszesz? A gdyby nawet byli Ci lekarze zatrudnieni przez poprzednie władze to przypinam, że Kuba rządzi już 3 lata, a nie 3 tygodnie. Generalnie odkąd jest Kuba i reszta mamy, tysiące obietnic bez pokrycia, kolesiostwo i rodzina w klubie, żenujących piłkarzy i przede wszystkim 2 ligę zamiast ekstraklasy. Brawo. I tak powtórzę : zrobili z nas pośmiewisko przez te 3 lata.

50            -13
~~~Art
Dr Urban
O fizykoterapeutach nie będę się wypowiadał, bo jednego znam, drugi jest tu mocno krytykowany. Jednak przypomnę, że w Krakowie są fachowcy. A. Bardzo z najlepszych naszych czasów, Dr Szul podobnie. Na AGH pracuje najlepszy fachowiec w koszu p. Biel. A my to samo od 10 lat

28            -6
~~~Anacharsi s scythae
Hejters gonna hejt
Nic sie nie stalo. Na pewno tani zawodnik. 12-15.000 euro/msc. Na marginesie, kolejny przyklad jaka tepota jest sciaganie zagramanicznych gwiazd typu Pereira, Balta, Cisse (Basha?), zamiast kupowac/skautinigowac Polakow, mlodych, dajacych sobie i Wisle perspektywy na kilka lat, a nie pol roku-rok z czego wiekszosc leczenie kontuzji. Jedtesmy mistrzami Polski w sciganiu kontuzjogennych bylych sportowcow.

26            -10
~~~John Wick
Koleś teraz wygrzewa.....
się na plażach Majorki i doi ZUS na maksa.Póżniej będzie doił klub .Ma na wszystko wyj....e i polewa z frajerów.

28            -9
~~~Anacharsi s scythae
@grzegorzS
Pytasz jaki wplyw na odniesione kontuzje ma lekarz klubowy? Jesli lekarz klubowy mowi zawodnikowi, ze ma naderwany miesien i ma go leczyc 2tyg, a potem sie okazuje, ze ma jednak zerwany... No nie ma to faktycznie zadnego znaczenia ani dla zdrowia zawodnika, ani dla sily kadry klubu, a leczenie na pewno sie od tego skraca jesli zawodnik z ciezka kontuzja o miesiac za szybko wraca do treningow. Brawo, odnalazlbys sie w sztabie propagandy putuna :)

32            -4
~~~Arturo
Microurazy
Jak się zwał,tak się zwał. Urazy micro,mictro cykle treningowe i inne micro. No [...]! Wstyd na Całą Polskę. Zabierać bety i wyjazd. Medycy,fizjo coś tam,terapeuci i coś tam. No ręce opadają. Obciachu dość. Plaga kontuzji od lat i co? I nic! Urban? Będę miał minusy,ale wolę Jak Urban był rzecznikiem rządu. Chociaż było wesoło. A tu dramat!!. Piłkarze z różnych krajów do nas przyjeżdżają i co? Kończy się dziwnymi kontuzjami. Mamy 3 miejsce w Polsce, jeśli chodzi o frekwencje, ale z tą komedią jeśli chodzi o urazy jesteśmy daleko w dupie. Taka prawda.No jak można mówić, że dany zawodnik będzie do dyspozycji za tydzień, dwa! A tu miesiące. Kolejny raz zrobiłem się w buca.

1            -1
GrzegorzS
I ps. żeby nie było, ze bronię doktora Urbana
w temacie tej diagnozy, bo ewidentnie się chyba pomylił, może nie było to takie proste do stwierdzenia, bo różnie to bywa. Coś poszło nie tak, robili przecież badania i analizował je nie tylko sam Urban. Tak czy inaczej uważam, że lekarze czy fizjoterapeuci nie są odpowiedzialni za urazy zawodników, są one wpisane w sport i to nie tylko zawodowy, ale też amatorski, są jego częścią. Co więcej zaraz zaczną się czepiać trenerów od przygotowania, a to nie tędy droga, bo trening by przynosił skutek musi być prowadzony na wysokim progu wytrzymałości bo tylko wówczas przynosi dobry skutek. Czasem niestety słabsza kość czy mięsień nie wytrzymuje i tu dopiero wkracza lekarz z diagnozą. Czasem jednak diagnoza bywa z różnych powodów błędna. Powinno się postawić pytanie dlaczego. czy dlatego, że okoliczności były jakie były czy też dany typ tak ma. Ludzie niby sa wszyscy zbudowani z tych samych komórek i mają te same narządy, ale czasem jakby nie takie same.

7            -36
GrzegorzS
Proponowałbym drogi FanieWisły zauważyc, że ja tez włozyłem kasę w akcje Wisły
biorąc udział w jej ratowaniu i w sumie tez mogę idąc Twoim tokiem myślenia zarobić na tym kasę, bo ktoś może je ode mnie odkupić. Trochę szacunku dla ludzi wkładających swoje pieniądze nawet w formie pożyczki czy to wykupienia akcji. Bo tak praktycznie ludzi Ci nie kupili nic materialnego co można by spieniężyć, czy można by na tym zarobić. Wprost przeciwnie trzeba ten interes ze swoich dofinansować, bo przynosi straty i na razie nie można sobie z tego odprowadzić żadnej dywidendy a wręcz trzeba pospłacać jeszcze trochę długów. Więc te swoje socjalne wizje wsadź sobie w kieszeń.

10            -35
~~~fabio
Może w ten sposób?
Cupiał zapytał Smudę - dlaczego nie gra Uche? Ten opadł, że się nie nadaje. - To proszę mi oddać 50 tys dolarów. Uche kosztował 200 tys, a pod jego transferem podpisali się:Kapka,Motyka,Basałaj i Smuda. Może wprowadzić odpowiedzialność finansową za takie transfery jak Pereiry?

27            -9
~~~Kibic20
@Fan Wisly
Jeszcze raz, tu był temat kontuzji, to nie mieszaj w to Pana Kuby. Po drugie lekarzem jest chyba niejaki Urban, piszesz tak, jakby Pan Dyja i Pan Biedrzycki też byli lekarzami.

17            -29
~~~Pabloo
Brak słów
Co jeszcze musi się stać, aby ktoś uderzył pięścią w stół?

25            -7
~~~Misioł
Klub mem
A jak tam Basha? Po podpisaniu kontraktu twierdzili, że jest całkowicie zdrowy :)

31            -5
~~~Onomatope jus
Skandal
Poradzimy sobie bez Pereiry ale nie poradzimy sobie z takim zarządzaniem! Panie Jakubie Błaszczykowski, uprzejmie informuję Pana, że Wisła to nie jest pańska plantacja bawełny w XIX-wiecznym USA, ew. prywatna wioska kresowego szlachetki z XVIII wieku tylko a) przedsiębiorstwo, b) dobro wspólne kilkuset tysięcy ludzi! Nie interesuje mnie zatem, w kontekście zarządzania Wisłą Pana bagaż doświadczeń życiowych (skądinąd trudny), który wpływa na Pana decyzje personalne. Jestem wzburzony tym, że, korzystając z naszej, kibicowskiej wierności, znalazł Pan doskonały sposób na "spłatę długów" osobistej wdzięczności za pomocą w większości nie swoich środków finansowych. Wiem, że pewnie awansujemy do baraży. Ale tylko dlatego, że ta liga to dno (drugie co do głębokości; przy czym wyłączyć należy spod tej surowej oceny kluby amatorskie). Krótko: masz Pan jaja, to się zmień jako człowiek! A Pereiry szkoda. Zdrowiej i wracaj - oby do nieco innej, mniej "folwarcznej" Wisły. Co do prezesa Nowaka, przypominam, że oficjalnie Pan firmuje to swoim nazwiskiem i, na tę chwilę, tylko Pan traci. A życzliwość ludzka i opinia odważnego, solidnego człowieka przydadzą się również w branży budowlanej.

20            -10
~~~widz
zarzad mem
Jesli to prawda ze wisla ma budzet 18mln zlotych to Victoria Pilzno ma 20 a gra w lidze mistrzow, sztab medyczny to tylko wisienka na torcie patologi i burdelu w tym zasluzonym klubie.

35            -6
kazo73
Amatorzy
Do zarządu, kiedy wreszcie wy......licie tych amatorów w sztabie medycznym.!!

11            -7
~~~Zen
Wisla
Amatorka , cały ten sztab medyczny

15            -3
~~~Art
Dr Urban cd
Przepraszam. Piszę w tramwaju bez okularów. Oczywiście miałem na myśli p. Andrzeja Bahra. Ponadto dr Szul i p. Biel z AGH.

8            -3
Wqrwiony
zlot nieudacznikow
ZLOT NIEUDACZNIKOW-Dlaczego akurat w Krakowie?Ok,moze ktos powiedziec,np ze to "MIASTO KROLEWSKIE" wiec dlatego.Ale dlaczego akurat w klubie Wisla Krakow,odbywa sie ten zlot nieudacznikow: wlasciciele-szal tylka nie urywa,sztab szkoleniowy I zespolu-kabareciarze,szt ab medyczny-ludzie z lapanki.I ta grupa NIEUDACZNIOKOW odpowiada za losy naszego klubu.To znaczy za nic nie odpowiada.Po prostu bawi sie -zrobili sobie z powaznego klubu zabawke i sie bawia,jak niedorozwiniete dzieciaki w piasku. A dymisji nieudacznikow ze sztabu szkoleniowego,z glownym "asem"-Brzeczkiem-JAK NIE BYLO,TAK NADAL NIE MA.

7            -4
~~~Arturo
ZUS
Tak po prostu. Zmiana nazwy klubu. Wisła,ZUS Kraków. I można dodać, że jak jest problem to udać się do sztabu medycznego Wisła Kraków. Oni pomagają. Renta? Się zobaczy. Dramat.

1            -3
~~~Luka747
To już druga taka wtopa
I obydwie z ogromnymi konsekwencjami dla zawodników. Rafał Boguski, po brutalnym ataku borysiuka na staw skokowy, będąc w niesamowitym gazie, wspinając się na szczyty swojej kariery, jest błędnie zdiagnozowany (nie zauważono odłamków kostnych w płynie stawowym) i przeznaczony do rehabilitacji, która tylko degraduje jego kostkę. Po miesiącu trafia na stół operacyjny w Niemczech. Nigdy potem nie osiąga już takiego poziomu gry... Teraz Pereira. Jeśli lekarz sportowy nie rozróżnia naderwania od zerwania, to - SZTOS!! Obecnie do dyspozycji jest taka diagnostyka, która pozwala postawić prawidłową diagnozę. Jeśli mimo tego lekarz ma wątpliwości, to może sięgnąć po konsultację... Kto łączy te dwa przypadki? Odpowiedzcie sobie sami...

14            -1
~~~Angol
Noż [...]
Brawo sztab medyczny. Amatorka i tyle w temacie.

4            -2