Piątek, 23 września 2022 r.

Jerzy Brzęczek po meczu w Dobczycach

- Tydzień zaczęliśmy od badań wydolnościowych i szybkościowych, żeby zobaczyć jak to wygląda pod względem fizycznym, po tym okresie pierwszych spotkań i wykorzystując tę obecną przerwę - powiedział po spotkaniu towarzyskim z Rabą Dobczyce, a pytany o ostatnie dni pracy zespołu, trener Jerzy Brzęczek.

- Oczywiście nie wszyscy brali w tych badaniach udział, bo czterech zawodników jest na zgrupowaniach reprezentacyjnych, a część jest kontuzjowanych, ale mamy obraz zawodników oraz materiał do porównania. I wiemy na czym powinniśmy się koncentrować w najbliższych dniach. I to w tym tygodniu robiliśmy. Tydzień zakończyliśmy spotkaniem z Rabą. To drużyna z niższej ligi i w takim spotkaniu powinniśmy w pierwszej połowie strzelić co najmniej dwie, trzy bramki i wykorzystać swoje sytuacje, ale ok - to był jakby sparing dla tych zawodników, którzy ostatnio grali mniej - dodał.

Opiekuna wiślaków zapytano o kilka absencji w jego zespole w Dobczycach.

- Poza czwórką, która jest na reprezentacji, Ángel Rodado musiał polecieć do Hiszpanii, bo miał jeszcze do załatwienia kwestie formalne, dlatego dziś ma to zrobić i w niedzielę wraca. Niestety Konrad Gruszkowski i Ivan Jelić Balta są chorzy, więc nie byli do naszej dyspozycji. Michał Żyro dostał trochę odpoczynku po w tych ostatnich spotkaniach, w których grał dość dużo. Vullnet Basha po meczu w Rzeszowie miał problemy z łydką i chcemy, aby porządnie popracował w dłuższym okresie czasu. Chcemy go tak przygotować, by nie dochodziło u niego do kontuzji - mówił Brzęczek.

Trener zespołu Wisły Kraków został także zapytany o absencje kadrowiczów oraz fakt, że po przerwie "Białą Gwiazdę" mecz ligowy czeka bardzo szybko, bo już w piątek.

- Nie jest to dla nas optymalne. Z jednej strony cieszymy się, że mamy reprezentantów kraju i to jest trójka młodych zawodników, młodzieżowców, co jest dla nas super rzeczą, że nasi młodzi zawodnicy są powoływani do reprezentacji młodzieżowych. Ponadto Momo Cissé jest powołany do kadry Gwinei. Oczywiście wrócą na ostatni dzwonek, przed wyjazdem do Chojnic, a z Kacprem Dudą zrobimy zapewne tak, że skoro gra swoje mecze na Pomorzu, ten ostatni z reprezentacją Włoch, więc będziemy chcieli tak to zorganizować, żeby tam został. My z Krakowa będziemy wyjeżdżać w czwartek i chcemy żeby czekał już na nas w hotelu. Chcemy oszczędzić mu podróży i zmęczenia - przyznał szkoleniowiec.

Na zakończenie trener Brzęczek został poproszony o komentarz do komunikatu klubu, który dotyczył kontuzji Michaëla Pereiry.

- Tak jest niestety z kontuzjami mięśniowymi. Na pewno ta pierwsza diagnoza i przedstawienie jego kontuzji zapowiadało, że to będzie krótsza przerwa, bo dwu-trzytygodniowa. Niestety w jakiś sposób to się przeciągnęło, dlatego też Michaël pojechał do Hiszpanii, aby terapię przechodzić u lekarzy, z którymi współpracował przed laty. Michaël w trakcie swojej kariery miał bardzo mało kontuzji. Dołączył do nas w trakcie sezonu, nie był w okresie przygotowawczym i w jakiś sposób odniósł tę kontuzję, co jest dla nas bardzo dużą stratą, ale na dziś musimy zrobić wszystko, żeby w jakiś sposób już będąc po tej rehabilitacji był w pełni gotowy do tego, żeby po powrocie do treningu, po powrocie na boisko, ta kontuzja mu się nie odnowiła, bo to jest dla nas priorytet - zakończył Brzęczek.


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


14    Komentarze:

~~~FanWisły
...
Bla, bla, bla, bla. Nie mogę gościa słuchać naprawdę. Halo panie pilocie ten samolot pikuje w dół, czas się obudzić!

101            -20
~~~Franio
Hm
Kiedy wymiana sztabu medycznego? Pereira był tak poirytowany ich "pracą", że postanowił wylecieć do Hiszpanii, żeby tam się podleczyć.

92            -27
~~~Kiku78.
Bla,bla,bla,bla .
Nie mogę gościa czytać naprawdę.

40            -35
~~~Pabloo
Michale miał w karierze bardzo mało kontuzji...
...ale trafił na prawdziwych "dochtoróf", podobnie Alan...

49            -26
~~~TS
Jurek stworzyłeś potwora
w meczu z Rabą Dobczyce !

45            -15
~~~Anacharsi s scythae
Brawo wujaszku
...przelamales po 62minutach gry zespol z siodmego poziomu rozgrywkowego : ) Chlopakom z Raby zabraklo juz w koncowce tchu, bo wyszli na mecz z pracy/szkoly. Widac sile taktyki, gry ofensywnej. No ale to pewnie przez brak Pereiry... Gdyby on gral...

56            -11
Wqrwiony
ha ha ha
Ten gosc jest nie do podrobienia.Kabareciarz pelna geba.Obawiam sie,ze niedlugo pan Daniec przejdzie na "kuroniowke"-nie ma szans z Jureczkiem z domu Brzeczek vel Wuja.Wuja,brawo za zwyciestwo.Ktory to juz kolejny, "WIELKI" Twoj sukces w tym dziesiecioleciu?Starczy mi palcow i dwoch rak by je zliczyc?

42            -9
~~~Anna
Uff
Michał Żyro dostał wolne. Całe szczęście bo myślałam, że kontuzja.

44            -2
~~~Loża Szyderców alias Ciemny Średniowiecz
Czterech kadrowiczów. Łoł!
No to już jest wytłumaczenie w razie wtopy w Chojnicach. Sytuacja z kadrowiczami nie była optymalna. Po za tym Angel na pewno będzie zmęczony podróżą. Grucha i Ivan byli chorzy. Natomiast Vullnet ma problemy z łydką, ale broń Boże nie nazywajmy tego kontuzją.

42            -5
~~~palec1906
"w jakiś sposób to...
w jakiś sposób tamto". Chciałbym panie Brzęczek, aby pan "w jakiś sposób" przestał już nas trenować!

47            -5
~~~Beniuus
Wszystko magicznie
,,W jakiś sposób"

26            -2
~~~Jack London
Brzęczek
Wielu z nas przeszkadza to jak trener się wypowiada, bo plecie farmazony, aż zęby bolą. Ale najważniejsze, że bronią go świetne wyniki! ...eeeeee, a, nie.

17            -3
~~~Arturo
Hotel
Fajny pomysł z tym hotelem. Może niech wszyscy odpoczywają po męczących podróżach. Na czele z Wujkiem. Bla,bla i tyle.

1            0
~~~Arturo
Kadra
Nie No.......Mamy się czym szczycić!! Cisse powołany do kadry!! Tylko po co? Duda również!!. No gratulacje p.Trenerze. Z Chojniczanką zagrają i będzie super. Cisse 2 bramki. Szaman ponoć tam pomógł. Powodzenia.

1            0