Czwartek, 29 września 2022 r.

Bez oficjalnego komunikatu klubu po spotkaniu właścicieli Wisły Kraków SA

Wczoraj w siedzibie naszego klubu odbyło się spotkanie współwłaścicieli Wisły Kraków SA, jednak po nim klub nie wydał żadnego oficjalnego komunikatu. Powód jest prosty. Z przedstawionymi przez prezesa Władysława Nowaka wnioskami - główni współwłaściciele wiślackich akcji muszą się dokładnie zaznajomić. I podjąć wiążące decyzje.

Prezes Nowak wspomniane spotkanie zapowiadał już przed kilkoma tygodniami i wiadomo było, że po spadku klubu z Ekstraklasy - każdy współwłaściciel będzie zmuszony "dosypać" do spółki nowe środki finansowe.

I co ważne, a co już po spotkaniu przekazał Władysław Nowak, nie ma to być deklaracja doraźna na dziś, ale miałaby ona być w aż trzyletnim planie.

Informacji o decyzjach współwłaścicieli Wisły spodziewać się można w przeciągu najbliższego tygodnia. Możliwe jest też to, że z szóstki głównych udziałowców, czyli Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski (wszyscy po 26,84% akcji) oraz Władysław Nowak, Adam Adamczyk i Adam Łanoszka (po 3,75% akcji) - ktoś może zrezygnować. Wtedy jego udziały przejąć może inny z w/w współwłaścicieli, choć jednocześnie istnieje także opcja, że do tego grona dołączy ktoś zupełnie nowy. Na szczegóły przyjdzie nam jednak co najmniej kilka dni poczekać.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~Franio
Powtórzę,
Wymiana jednego Brzęczek niewiele zmieni. Zauważcie, że przed Brzęczkiem było 4 trenerów w ostatnich latach, a poziom sportowy był w zasadzie identyczny. Dlatego bo cały czas gnijemy w starym układzie. Ja bym odsunął od Wisły cały sztab szkoleniowy (z Kmiecikiem i Sobolem na czele), cały sztab medyczny, całe biuro prasowe klubu, rzeczniczkę klubu, jej męża, który jest fizjoteprautą drużyny, kierownika drużyny Jarka Krzoskę, skautów, dyrektora akademii Wisły, itd. I zastąpił ich nowymi ludźmi. Wisła potrzebuje nowego otwarcia, nowej świeżości, a widać, że większość pracowników w Wiśle są zmęczeni tym wszystkim, że im się nie chce, nie mają zapału, nie mają motywacji, są przymuleni. Ostatni przykład to kamera klubowa Ruchu Chorzów skierowana na rzeczniczkę Wisły Karolinę Biedrzyckę i pozostałe osoby z biura prasowego Wisły i gość z Chorzowa się ich pyta - a co Wy jesteście tacy smutni? - A rzeczniczka Wisły Karolina Biedrzycka z taką krzywą miną odpowiada, że są.. zmęczeni, i siedzieli na jakimś krawężniku, całkowicie zrezygnowani. I taka zgniła atmosfera panuje we wszystkich działach w Wiśle, bo wszyscy pracownicy są już wypaleni i nie mają niczego do zaoferowania naszemu ukochanemu klubowi. My tkwimy w tym zgniłym układzie, który już nic dobrego Wiśle nie przyniesie, dlatego jeżeli ktoś myśli, że wymiana jednego Brzęczka coś zmieni, ten się myli, bo to nie wystarczy. Potrzeba nowego otwarcia, nowych, świeżych ludzi, którzy mają chęci, pomysły i pozytywne nastawienie. Bo czym dłużej będziemy tkwić w tym zgniłym układzie i otaczać się smutnymi i zrezygnowanymi pracownikami, tym trudniej będzie nam wygrzebać się z tego bagna.

96            -66
~~~jajo
no tak. Wszystko transparentnie jako obiecywali...
juz ja widze ten komunikat. jesli bedzie to dwuzdaniowy ogolnik,jak zawsze. podobno sa przecieki o jakims trzyletnim planie naprawczym. Boje sie tych planow. ostatnio mowil o takowym byly prezes Blaszczykowski i zaraz po nim spadlismy

62            -9
~~~Kiku78.
Franio
Oszczędź chociaż sprzątaczki.

72            -13
~~~Night
Ta na bank
Wiadomka, gdzie kucharek sześć tam...

23            -5
~~~WzE
Komunikat
Kolejna zasłona dymna, granie na czas i przykrywanie obecnej sytuacji. To, że jest dziura w budżecie to wiadomo, ale tutaj nic nie zmieni jak tacy ludzie u steru dorzucą się i znowy wyjdą na tych wybawicieli Wisły po czym powiedzą o kolejnych latach naprawczych, które skończą się taką samą porażką. W Wiśle nie funkcjonuje wiele rzeczy jak należy, i bez gruntownych zmian będzie tylko gorzej. Jesteśmy w lidze z drużynami z o wiele gorszym budżetem, potencjałem oraz składem, a mimo to są wyżej w tabeli od Wisły. Jeżeli nie dojdzie do zwolnienia obecnego trenera, nie dojdzie do zmian na różnych stanowiskach i funkcjach, a nie zapowiada się, żeby ktokolwiek został ruszony to nie widzę szans na awans, a nawet gdyby jakimś cudem do niego doszło to będzie szybki spadek. Oni nie są gotowi na powrót do ESA i mają tego świadomość. Lepiej było zacząć od IV ligi swojego czasu niż tkwić w takim maraźmie z takimi ludźmi u władzy.

19            -34
~~~Heje
Wisła Pany !
Wisła Pany !

27            -7
~~~Tom
Nowak powoli bedzie ich zjadał...
I całe szczęscie! Nadszedł czas pokazania kogo stać na Wisłę, a kogo pogonić.

13            -2
~~~Thoren
Spójrzmy prawdzie w oczy...
Zacznijmy od Zukowa. Fajnie grał co nie? Skąd regres wszystkich piłkarzy? Niech sztab szkoleniowy odpowie dlaczego wszyscy zawodnicy marnieją? Nawet Czesi z potencjałem również. Zapomniałbym przecież Rodado z rezerw Barcelony będzie miał się od kogo uczyć. BETON. Nasz sztab szkoleniowy co ma do zaoferowania? Jedyny rozsądny uciekł do Częstochowy. Kraków piękne miasto, z potencjałem.... a taka Częstochowa podbiera im trenera. Buksa też uciekł... teraz się nie dziwię dlaczego. Niech ktoś mi powie czego obecny sztab szkoleniowy może uczyć?

7            -3
~~~widz
zmiany
tu sa potrzebne duze zmiany, wymiana trenera nie bedzie mozliwa bez sprzedazy udzialow kuby, Viktoria Pilzno ma nie wiele wiekszy budzet od nas a gra w Lidze Mistrzow, wiec potencjal do zmian i poprawy jest ogromny tylko skad wziasc odpowiednich ludzi? moze jakis dyrektor sportowy z czeskiej extraklasy z pojeciem o tym zawodzie? ale do tego to pewnie trzeba dosypac min z milion euro, watpie zeby "starzy udziałowcy" chcieli cokolwiek dokładać. To co jest teraz ?to jest przepalanie najwiekszego budzetu w 1 lidze, jest kilku pilkarzy z potencjalem ale brakuje szczegolnie w pomocy walczakow z końskim zdrowiem, z emerytami jak basha cza balta to my awansu nie zrobimy.

2            0