Wtorek, 4 października 2022 r.

Sztab szkoleniowy Wisły Kraków

Radosław Sobolewski podał skład sztabu szkoleniowego, z którym będzie współpracować.

Pierwszemu szkoleniowcowi w roli asystenta pomagać będzie Kazimierz Kmiecik, a trenerem bramkarzy pozostanie Artur Łaciak. Przygotowaniem fizycznym zajmie się Leszek Dyja, z kolei działem analiz Michał Siwierski przy wsparciu Krzysztofa Siłki. W sztabie znajdzie się miejsce również dla kierownika drużyny Jarosława Krzoski oraz kitmana - Jana Batko.

W skład pionu medycznego wejdą doktor Mariusz Urban, fizjoterapeuta Marcin Bisztyga, a także masażysta Karol Biedrzycki.

Aktualny kształt sztabu wzmocniony zostanie przez dodatkowego asystenta głównego trenera.

Z klubem żegnają się natomiast dotychczasowy asystent Tomasz Mazurkiewicz oraz psycholog Damian Salwin.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


63    Komentarze:

~~~Britney
Czyli w zasadzie sciema
nie zmiana. Kaziu Kmiecik tak trenuje napastników ze od krótkiego epizodu z Alonem nie wypromował nikogo.. a o fizjoterapii nie wspomne

127            -42
~~~Tom
Ho ho ho, ależ zmiany!!
drzyjcie Niepołomice, Chojnice i inne Głogowy... Kaziu Kmiecik Was jeszcze zaskoczy! Jego trenerska kariera dopiero się zaczyna!

136            -42
~~~FanWisły
...
I wszystko zostaje po staremu. Każdy w klubie zadowolony, a Ty kibicu siedź cicho i płać nam pieniądze. Generalnie nie oczekuje niczego poza utrzymaniem. Błaszczykowski i spółka sportowo zrobili z nas dno. Wstyd to powiedzieć, ale troglodyci przed nimi w tym aspekcie bili ich na głowę. To jest tak niedorzeczne, że aż śmieszne. Oddajcie komuś ten klub. Jak najszybciej póki całkiem go nie zniszczycie.

90            -30
~~~Psotnick
Nic się nie zmieniło
Stary układ zostaje. Kmiecik - trener napastników, spod ręki, którego nigdy nie wyszedł żaden napastnik. A jest zatrudniony w klubie za zasługi piłkarskie sprzed 40 lat. Mariusz Urban, Karol Biedrzycki, Marcin Bisztyga oraz Leszek Dyja - lekarz, fizjoterapeuta oraz dietetyk, za ich kadencji mamy rekordową liczbę urazów, kontuzji, a taki Pereira wolał wyjechać do Hiszpanii na leczenie, niż zostać pod opieką tychże panów ze sztabu medycznego Wisły. Siwierski oraz Siłka - współpracownicy Brzęczka zajmujący się analizą rywali.. widzieliśmy rozpracowywanie rywali w Ekstraklasie i teraz w 1. lidze. Czyli nie doszło do żadnych zmian. Współpracownicy Jerzego Brzęczka zostają, stary układ ma się dobrze.

96            -28
~~~M1sti
Salwin
Wyrzucenie Salwina to bardzo dobra informacja, podobno niesłychanie toksyczny człowiek. Szkoda, że została w sztabie funkcja LEGENDY, bo nie wierzę, że Kmiecik merytorycznie wnosi coś jako asystent trenera.

103            -10
~~~Ona
czy nie ma innych lekarzy
po tym jak konował zdiagnozował Pereire nie powinno byc Urbama w Wisle.Towarzystwo wzajemniej adoracji.Nic sie nie zmienia.

90            -10
~~~Wiślak z NH
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...
Z całą sympatią dla Kazimierza Kmiecika ale chyba już wystarczy jego obecności na ławce trenerskiej. Facet nie wnosi absolutnie nic do jakości gry wiślackich napastników. Więc po co on tam? O naszym pionie medycznym nie wspomnę, bo już napisano na tym forum wiele prawdy o tym. Może jednak napiszę tylko jedno ... Pereira ... Jedynym który obok Sobola zasługuje aby w tym składzie pozostać to nasz kitman Jan Batko. Reszta out jeśli z tej mąki ma być chleb.

82            -17
Niewierny Tomasz
Modlitwa
Boże miej w opiece naszą Wisłę.

75            -11
~~~Mr. Kibic
Wierzę w Sobola i mu kibicuję
Na ogół nie lubię się czepiać ponieważ szkoleniowiec sam dobiera sobie ludzi którzy pracują także na jego reputację, tutaj w tym doborze w zasadzie się nic nie zmieniło i jak mawiał klasyk: "kto ma miękkie serce ten ma twardą d.pę" więc myślę że pan Radosław ma tego świadomość. Jedna moja uwaga dotyczy trenera bramkarzy ... zdaje się że mamy i będziemy mieć z tym problem, dużo lepiej to wyglądało przy poprzedniku.... może chociaż tutaj warto byłby wykazać się stanowczością dla dobra rozwoju tych naszych bramkarskich młodzieżowców... a kandydata mogę podpowiedzieć.

45            -5
GrzegorzS
Najważniejsze to porzadek w szeregach.
za duży sztab niewiele wnosi. Moim zdaniem mieliśmy przerost formy nad treścią. Wszystko wymaga umiaru. Warto mieć jednego dobrego analityka o szerokich kompetencjach niż pięciu nawet dobrych, którzy patrzą za wąsko. Moim zdaniem ten sztab Brzęczka był za duży i byt rozbudowany, za wiele opinii to czasem duży problem wyboru i w sumie szum informacyjny. W piłce i sportach zespołowych sprawdzają się zawsze proste zasady i zależności. Wisła musi się skupić na spokojniej pracy a nie myśleć o celu nadrzędnym, bo to wprowadza za dużo obaw i za dużą nerwowość. Nie można się cały czas bać, że się popełni błąd. i asekurować się w czasie ataku. Problemem zespołu Brzeczka było właśnie to że atakując za wiele poświęcano czasu na to jak eliminować problem gry rywala. W sumie zawodnicy cały czas grając do przodu myślą jak nie popełnić błędów i jak bronic będąc w ataku. Zespół trzeba ustawić ofensywnie, bo w tym nasza siła w tej lidze. Trzeba uprościć strzelanie bramek i tworzenie bramkowych okazji. Prostota gry jest w cenie a jak jest oparta o umiejętności to przynosi korzyść.

22            -56
~~~ja
salwin
to że salwin odchodzi to dobra wiadomość... wyraźnie widać tam gdzie salwin tam zła atmosfera... a co do reszty.. tak krawiec kraje jak mu materiału staje...

59            -2
~~~ćwir
Tam nie zmienia się nic mimo lat :-)
Wypijmy za błędy na górze Tam nie zmienia się nic mimo lat Znasz prawdę o głowie i murze Daj spokój za piękny świat

40            -9
~~~sympatyk
...
Kaziu Kmiecik wampir energetyczny...strasznie Pan uparty Panie Kazimierzu

69            -19
~~~Tych
Skandal
Niewiele się zmieniło, a szkoda. Ale największym skandalem jest pozostawienie sztabu medycznego (Biedrzycki, Urban, Bisztyga oraz Dyja). Włodarze klubowi chyba pasuje taki stan rzeczy jak obecnie, bo inaczej tego nie można wytłumaczyć. Kmiecik oczywiście pozostaje "trenerem" napastników, bo 40 lat temu zdobył tytuł króla strzelców jako piłkarz. 0 wyciągania wniosków..

57            -13
~~~twuj nik
szkoda gadać...
z Kmiecika to chyba specjalnie robią pośmiewisko, bo przecież chłop sam by się nie pchał przypuszczam...

58            -18
~~~UUojk
Kmiecik
Proszę grzecznie od[...]ić się od Pana Kazimierza.

52            -86
~~~Bishoop
Dopisek
Przecież my tym składem wyżej spadliśmy z hukiem z Ekstraklasy, a teraz mamy problem z utrzymaniem się środku tabeli 1. ligi.

43            -14
~~~Kibic20
Nevsy
Już się zaczyna, trener jeszcze nie rozpoczął na dobre pracy, a już krytyka. Ile razy jeszcze trzeba pisać, że Pan Kmiecik nie jest trenerem napastników! Pan Sobolewski wybrał sztab i proszę może dać spokój!! Chyba to jego sprawa, a nie nasza!!

37            -65
~~~Niee
Co to ma być?
Ze źle wymienionego auta wymieniono kierownicę (Brzęczek), ale silnik pozostał ten sam (Kmiecik, Urban, Biedrzycki, Dyja, Siwierski).

52            -15
~~~Misioł
Tak samo jak za każdym razem
Niczego więcej nie można się spodziewać po tym zarządzie.

47            -14
~~~Kibic20
Psycholog
Dla mnie najważniejsze, że Pan psycholog odchodzi, bo jak do tej pory drużyna mentalnie leży.

58            -5
~~~Kibol z Reymonta
Istny kabaret
Obawiam się,że ten chory układ w Wiśle jest tak zakorzeniony,że nawet spadek do II Ligi na nikim w klubie nie zrobi większego wrażenia.Ręka rękę myje.

59            -16
~~~Leszek
Nowi ludzie
Fajnie ze mamy nowych świeżych ludzi w sztabie, którzy zmienia filozofię i sposób trenowania. Nowe metody, podejście do zawodników. Super....

54            -7
~~~padreco
Wiatr odnowy wiał...
Sami nowi ludzie...

42            -7
~~~EmigranTS
koniec rundy
Do konca rundy pozostalo kilka ciezkich meczow istnieje szansa , ze bedziemy nad kreska . Niestety , ale zmiana trenera nic tutaj nie pomoze obym sie mylil , ale na dzisiaj kopacze Wisly wygladaja na amatorow

19            -19
~~~Bartek
Sztab
Sztab szkoleniowy ten sam co był. Zero zmian. Czy to są te zmiany w sztabie ten powiew świeżości? Świeże spojrzenie? Ileż można ponosić porażek z tym sztabem? Może czas na zmiany? Czy dalej tkwimy w bagnie czy celem jest rozwój chyba każdy może sobie odpowiedzieć. Właściciele nie mają żadnych ambicji

30            -13
~~~Fan
Matematyczny algortym.
Urban + Dyja = Colley + Uryga + Pereira.

38            -8
~~~Kibic
To już nawet nie jest śmieszne.
Ten skład można uzasadnić tylko toksycznymi uzależniającymi relacjami. Tu jest potrzebny PSYCHIATRA.

45            -10
~~~Tss
Pan Kmiecik
Osobiście nie uważam żeby piłkarze tracili na jakości przez jego obecność. Ci którzy sądzą że on trenuje napastnikow jest niespełna rozumu. Niestety uważam, że też tej jakości zawodnicy przy nim niezyskują. Myślę że Hybala mógł mieć trochę racji mówiąc o nim - zabija energię na treningach. Według mnie jego czas jest już na loży honorowej. Powinien ustąpić miejsca młodszym, głodnym sukcesu. Trzeba powoli odcinać sie od przeszłości i zacząć nowy rozdział nowa historie. A nie ciągle gadać o wislackim DNA.

67            -3
~~~Hehe
Tragedia
Sobol trener, Kmiecik asystentem trenera, sztab medyczny który źle diagnozuje piłkarzy i pseudo analitycy. Co może pójść nie tak?

57            -11
~~~Smuga
Wszystko zostaje po staremu...
Czyli trzeba było zmienić wiele, żeby było jak było. W sztabie dalej krewni i znajomi królika, zwłaszcza Łaciak, pod którego okiem bramkarze zanotowali widoczny gołym okiem regres względem tego, co prezentowali w czasach trenera Kowala. Najważniejsze jednak, aby sztab był rodzinny, wiślacki, bo kogo tam obchodzą kompetencje. Najwyżej na koniec sezonu właściciele powiedzą, że "Zaj***li", ciemny kibicowski lud to kupi, a cyrk będzie kręcił się dalej. Rzygać i płakać się chce, co oni zrobili z Wisłą...

44            -16
~~~fabio
Szczerze
Liczyłem na Kondaka z Rakowa z którym Sobol już współpracował.

28            -7
~~~Kibic
Będziemy walczyć o utrzymanie.
Wspomnicie moje słowa.

46            -20
~~~John Wick
Spoko
Teraz ŁKS,potem Słonie i Podbeskidzie. Bardzo prawdopodobne trzy porażki i nie tylko Sobol ale i cały układ wyjedzie z Wisły na taczkach.

47            -16
~~~Kibic20
Nevsy
Którzy bramkarze zanotowali regres? Przecież Mikołaj jest zawsze wychwalany, Broda w Pucharze nic nie zawalił, to o czym pisze niejaki"smuga". Jeszcze jedno, nie umiecie czytać, przecież ma przyjść asystent głównego trenera. Może by dać szansę Sobolowi, a nie takie rzeczy wypisywać. Ryba psuje się od głowy, a ta głową są niektórzy z nas. I jak ma być dobrze? Sobol jeszcze nie zadebiutował, a tyle żółci, co tu już wylane na tym forum, to po prostu tragedia!!

32            -41
~~~Mark
Żadnej rewolucji
Beznadziejny sztab medyczny bez zmian czekają nas kolejne kontuzje?Oby nie,,!

33            -11
Niewierny Tomasz
Nasz forumowy Ezop...
wcześniej nie widział defektów pracy sztabu Brzęczka. Naraz je zaczął zauważać ponieważ czas zacząć pisać bajki na temat nowego - starego trenera Sobolewskiego. Strzeż nas Panie Boże przed fałszywymi prorokami !

31            -8
~~~Luka747
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?
Jak to mówił Dudała w tym filmie: "Zmiany, zmiany, zmiany, zmiany...." ??

18            -3
~~~Kibol z Reymonta
~~~Kibic20
Człowieku na jakim ty świecie żyjesz? Cały czas uprawiasz propagandę sukcesu tak jakby się nic nie stało.I to od wielu miesięcy a w miedzy czasie Wisła w kompromitujacy sposób spadła z Ekstraklasy a teraz grając koszmarnie spada coraz niżej w I Ligowej tabeli.Spadnie do II Ligi i dalej będziesz pier....lił swoją gadkę bez sensu.Ogarnij się bo robisz się śmieszny .

45            -13
~~~Kibic20
@Kibol z Reymonta
Nie wiem o co ci chodzi, napisałem o bramkarzach tak jak jest. A co do sztabu, trener zostawił tych co uważał za stosowne. To może trzeba mu dać trochę zaufania i pozwolić przynajmniej zadebiutować ze spokojną głową? Jest to za wysokie wymaganie?

19            -30
~~~Młody
TSW
Sobol trenuje; Kuba ustala skład a Kmiecik za gońca robi. Ciekawe czy Kuba będzie konsultował się z Wujem hahhah

32            -26
~~~Herti
Cóż
Skojarzenie z tą sytuacją mam tylko jedno...Mam dla mieszkańców Alternatywy 4 dobrą nowinę. Zjazd burmistrzów świata postanowił wziąć wasz dom pod specjalną opiekę. Wiążą się z tym poważne fundusze. Ich rozdziałem zajmie się nowy kierownik osiedla. Oto on!

17            -14
~~~kibic 1968
Ale zmiany!!
Po co to było tak ogłaszać jakby miało się coś zmienić! Kolejny raz daliście POLICZEK tysiącom kibiców Wisełki taką informacją. Skoro to ma tak wyglądać dalej to ja muszę się z tym pogodzić. Więc kolejnego karnetu już nie będzie, i była ostatnia wpłata na Socios. Można pomagać tym co pomocy potrzebują ,a nie tym co cwaniakują. Dziękuję za uwagę.

34            -13
~~~Zen
Wisla
WOW ale zmiany,teraz to już będzie tylko lepiej

19            -5
~~~jasnowidz _Bartek
Kmiecik, Łaciak, Urban... grupa nie do zdarcia
czyli wciaż wersja budżetowa, kolejne rozdawanie punktów, kierunek druga liga, dobrze że wyłączyłem emocje jeszcze dwa lata temu

19            -8
~~~jasnowidz Bartek
refleksja post scriptum
ręka ręke myje czy nie ma kasy na totalną wymianę sztabu szkoleniowego? chyba to pierwsze

16            -7
~~~Kiku78.
NARZEKACZE.
Pamiętacie jak przychodził Żyro?... Lament.A jak Łasicki został kapitanem?......Potraficie coś innego?

22            -15
~~~Nickname
Bez zmian
Jeśli dojdzie jakiś sensowny asystent("Aktualny kształt sztabu wzmocniony zostanie przez dodatkowego asystenta głównego trenera") to akurat Kaziu Kmienik to najmniejszy problem - może nawet jakieś nowe fukcje dla niego można by wynaleźć i myślę, że by się przydał. Natomiast pozostawienie współpracowników Jurka + ludzi ze sztabu medycznego to już niestety żart i zapowiedź kontynuacji obecnych problemów. Czyli w zasadzie bez (prawie) zmian.

11            -6
~~~Jaskółcze gniazdko
Co do K. Kmiecika
To mam identyczne zdanie co Tss. To mi się wydaje że trafia w sedno . Co do reszty to moim zdaniem coś jest nie tak z problemami zdrowotnymi . Wydaje mi się że za dużo jest blokad i faszerowania żeby tylko grali oraz za szybkie powroty. To chyba zostaje już naprawiane po ostatnich wypowiedziach Brzęczka o Żyro ( niezaleczona kontuzja granie na blokach i teraz dostał przerwę) . Ale kontuzja Pereiry jednak jakiś zły cień pozostawia . Co do analityków to ciężko się wypowiedzieć bo tak po prawdzie nasi kopacze robią tak proste błędy i ich ilość jest tak duża że tu może nie pomoc żaden analityk . Może to wina psychy (jest rezygnacja z psychologa ) . No bo tak uczciwie patrząc to czemu oni grają bardzo niedokładnie , podania są nie w tempo itp . Nie wierzę że na takim poziomie podstawowym tego nie umieją. Największy problem to ja widzę że młodych graczach którzy zagrali kilka fajnych meczów i obniżali swoje loty. Rozumiem wahania formy ale nie ma u nikogo młodego progresu długotrwałego (teraz błyszczy Duda) ale tu też błyszczeć powinna inna część młodych np Gruszkowski , Młyński , Wachowiak czy Starzyński. Nie wspomnę o Hoyo Kowalskim . Tu coś nie gra . Jeśli błysnęli w ekstraklasie i jest równia pochyła w 1 lidze ...No nic wierzę w Sobolewskiego że ma na to pomysł . Może proste środki i prosta taktyka na początek ? . Nie znam przyczyn od środka ale może presja jest za duża i brak np jednego zawodnika który tym zarządzi na boisku z jajami ? Bo tego mi brakuje . Wierzę że ta zmiana trenera to dobry początek .

12            -3
~~~Smuga
Do Kibic20
Wystarczy spojrzeć na sposób obrony karnych przez Mikołaja. Jeżeli Biegański rzuca się w róg już w momencie wzięcia rozbiegu przez wykonującego rzut karny, to winny jest trener bramkarzy, który nie potrafi mu wytłumaczyć takich podstaw bramkarskiego rzemiosła. Poza tym wznowienie od bramki w wykonaniu Mikołaja woła o pomstę do nieba. Czy taki Broda się rozwinął przy Łaciaku? Wolne żarty, bo chyba nie bierzemy pod uwagę tego meczu z paralitykami rezerwowej drużyny Legii, w którym Kamil nie miał nic do roboty. Kogo w ogóle Łaciak przez tyle lat pracy w Wiśle wypromował? Nie kojarzę żadnego nazwiska, a przy Kowalu przynajmniej jedno - Lisa. Za Kowala rozwinął się niesamowicie, Biegański przy tym też całkiem płynnie wszedł do ekstraklasowej wtedy Wisły z II ligi. Kieszek to trochę inny temat, bo to był już golkiper z pewnymi przyzwyczajeniami i wiekowy, lecz i nawet on załapał się kilka razy do 11 kolejki, gdy trenował z Kowalem. Takie są fakty. Faktem jest również, że Łaciak pracuje tu po znajomości. Z Wisły Płock go pogonili, w Garbarni też nikt po nim nie płacze. Jeśli w świetle powyższych argumentów nie jest kompromitacją trzymanie takiego gościa w sztabie, to co nią jest?

23            -6
~~~Smuga
Ad vocem
Urban w sztabie to też niezły śmiech na sali. Facet już w czasach Skorży kompromitował się w najlepsze, a przypomnę tylko Niedzielana, który u nas skończył grę, gdy tylko sztab medyczny z Urbanem wziął się za leczenie jego kontuzji. Karierę uratował mu śp. Wielkoszyński. To samo p. Kmiecik. Rozumiem, że jest legendą, byłym znakomitym snajperem, ale jakie on ma kompetencje, żeby trenować w XXI wieku napastników? Jakiego strzelca przez te wszystkie lata pracy tutaj wypromował? Szanuję p. Kazia, ale to jest niestety człowiek z wiedzą na poziomie Smudy, czyli lata 90., a piłka od tego czasu bardzo, ale to bardzo się zmieniła. Tylko nie wyjeżdżać mi tu z Brychczym, bo on jest w sztabie Legii, ale nikt mu nie daje trenować napastników i nie robi się z niego głównego asystenta. To są fakty i tylko fakty, a teraz możecie mnie minusować, trudno.

23            -5
~~~Jaskółcze gniazdko
Do JankoB
Widzimy tylko część i wiemy część tego co tam się dzieje. Ja wierzę w charakter Sobola i jego inteligencję . Gdybym był na jego miejscu i widział że jest tragicznie w zarządzaniu tym wszystkim i że nie mam na nic wpływu to bym się tego nie podjął. Popatrz ile Sobol ma do stracenia widząc ile stracił Brzęczek . Jego cała kariera trenerska zależy od tego co się teraz stanie . Sobol bądź co bądź ma doświadczenie już nie małe . Nie da sobie w kaszę dmuchać . Liczę na efekt nowej miotły i chociaż jedno solidne wzmocnienie w przerwie . Brakuje też drużynie takiego właśnie Sobola jakim był jako piłkarz i czuję że on albo kogoś takiego sprowadzi albo stworzy z tego co jest. O sferę mentalna się dziwnie nie boje zwlaszcza że już nie ma psychologa (a tu na pewno był problem ) . Jeśli profesjonalni piłkarze mają problemy jak na poziom 4-5 ligowy z prostymi sprawami to jest coś nie tak . Przykład z Wisły Płock - Dominik Furman . To miał Sobol w Płocku i stracił . Wisła nie ma nic podobnego od ..dobre pytanie. To miał być chyba Brlek. To był strzał w stopę tu widzę różnicę między Sobolem a Brzeczkiem . Brzęczek miał hopla na punkcie napastnika i go dostał ale nie chciał serca i płuc . No jest fajna nerka . Sama nerka nic nie działa ona funkcjonuje prawidłowo (zdobywa bramki , walczy jest zdrowa ) . Niestety to tak nie działa . Musi ktoś doświadczony to ciągnąć w środku mentalnie i umiejętnościami bo nawet Kliment strzela na wysokim poziomie jak inne organy funkcjonują prawidłowo. Słowo klucz to ktoś taki jak "Furman " u Sobola kiedyś . Na to liczę że to Sobol ogarnie

10            -5
~~~Alfer_77
Ale zmiany
Śmiechu warte... Towarzystwo wzajemnej adoracji. Kolejne sezony w I lidze chyba ze z niej spadniemy. Prezes Nowak niczym jego poprzednik brat Kuby. Słyszałem o nim w dniu zaprzysiężenia i tyle go widzieli. Kolesiostwo, nepotyzm i dziadostwo. Kuba na prawdę kompromituje siebie i ten klub. Wisienką na torcie będzie jak za kilka dni przeczytamy ze Brzęczek zostaje w strukturach klubu jako dyrektor sportowy. Jako trener jest już skończony. Trudno w to wszystko uwierzyć.

13            -5
~~~Jaskółcze gniazdko
Pomyłka z wpisem wyżej
Miał być w innym miejscu . Ale tak dla ogółu dopiszę że bez doświadczonego środka pola , def pomocnika + kogoś kto reguluje tempo gry to my nawet nic z Mbape nie osiągniemy . Zresztą co ja Wam mam tłumaczyć przykład Klimenta który miał Brleka m.in . To są jaja . Tu proste sprawy regulacji gry nie ma . My nawet nie wiemy że prowadzimy 1-0 i nagle przegrywamy bo nikt na boisku nami nie zarządza . To są jaja . Od dawna waliłem o kapitana na boisku z jajami i o środek boiska . Wolna amatorka taktyczna no ale jest Rodado. Rodado kurde robi swoje i jest dobrym transferem ale problem jest gdzie indziej co Kliment uświadamia . Nie trzeba byc osoba z nazwiskiem żeby wiedzieć co trzeba zrobić . Bo jak proawdzisz 1-0 i notorycznie w dupę masz tzn że brak regulatora i zarządu na boisku . Tak wiem że dostaliśmy Rodado ale kurde no nie ma mózgu , płuc . I wiem że Sobol o tym wie . Będzie się działo . Wspomnicie moje słowa po przerwie

4            -4
~~~Arturo
No tak
To szykuje się nam kolejny odcinek :Szpital na perypetiach. W roli głównej Urban. Mam nadzieję, że Cisse sprowadził z Afryki jakiegoś szamana,może on ogarnie to medyczne zamieszanie. Ten sztab to poprostu obciach.Takie zmiany,że każdy zaczyna się nas bać. Nawet Sandecja czy inna Resovia.Ustawia się kolejka.......Kto następny do Urbana. Wkrótce się dowiemy.Niestety.

8            -2
~~~nWNB
objawienie
O prosze.... widze,ze wreszcie nam sie objawili ze swoimi wywodami GrzegorzS i kibic 20 ??

9            -2
Mario
Za dawnych czasów nie było psychologów i drużyny grały
Teraz są psychologowie , a nasi grają jak makowe panienki. Szybko się obrażają , stresują itp. dla mnie Trener ma być dobrym psychologiem

4            -1
~~~~ja
~~Smuga
W końcu ktoś zauważył, że nie jest tak kolorowo z bramkarzem jak podają cotygodniowe głosowania kibiców na zawodnika meczu. Biegański ma dramatyczne braki jeżeli chodzi o rzemiosło typowo bramkarskie. Przy słabym trenerze i braku rywalizacji nie rozwinie się a jego wybujałe ego nie pozwoli stać się lepszym. Tutaj potrzeba dwóch równorzędnych bramkarzy i dobrego trenera- gdzie będzie grał faktycznie lepszy a nie promowany. Wiele ludzi pisze tutaj o panu "trenerze napastników". Osobiście nie mam nic do Pana Kmiecika- ALE całkowicie zmieniłem pogląd po geście wykonanym przez kubusia za trenera Hyballi. Może faktycznie był to świr, może pił, coś wciągał ale jednego nie można mu odmówić- jeżeli to co podają jest prawdą- że kazał zapierniczać tym primadonnom- to już pokazuje, że był spoza układu i niemile przyjęty. Tutaj trening ma być przyjemnością, pokopać piłeczkę, popykać w dziadka, parę sprintów i do galerii na zakupy. Wielu pisze też, że Sobolewski tak płakał jak odchodził, że zawodnicy murem stoją za trenerem Brzęczkiem, wpatrzeni w niego jak w obraz, że Sobolewski ma za dużo do stracenia. Weźcie popatrzcie na to z szerszej perspektywy- to wszystko gra pod publiczkę, dla ugłaskania plebsu. Karuzela trenerska kręci się w śmiesznych polskich ligach od lat a wy myślicie, że takiemu jednemu czy drugiemu zależy na trenowaniu Wisły Kraków? Co więcej, że kalkuluje ile ma do stracenia? Ma do zarobienia przede wszystkim miesięczną wypłatę. Nie tu, to tam. Może przegrać nawet 14 meczy z rzędu i założę się, że za chwile brzdęczek wypłynie jako trener jakiegoś Ruchu czy innego Podbeskidzia, jak tylko kurz troszkę opadnie. Myślicie, że skaut Brożek przejmuje się, że klub jest w pierwszej lidze? Jak głowacki podpisywał bashę i ondraska, to nie miał skrupułów. Wtedy trzeba było się popłakać. O Urydze i sztabie medycznym nie wspomnę. Ten klub zawsze, od czasów Cupiała był zarządzany dramatycznie- ale dzięki dolewaniu pieniążków jakoś to było. Czasy towarzysza Kapki czy teraz, ja nie widzę zbytniej różnicy. Też zatrudniali studentów z chorwacji czy innych bałkanów ale do troszkę lepszych wówczas zawodników i nikt bardzo tego nie zauważał. Było z czego dołożyć to jakoś się to wszystko bilansowało. Teraz nie dość, że zarządzanie dramatyczne, sztab dno, piłkarze słabi, bez ambicji to jeszcze nie bardzo jest z czego dokładać. Ciężko to widzę, ale chciałbym się mylić.

4            0
~~~Realista
Kibic 20
Jak śmiesz człowieku! Przeprosiłeś za poprzednie wpisy żeby móc się ponownie udzielać? Nie masz ani kszty honoru! Ludzie mieli rację a ty na nich napadałeś i co teraz!

9            -2
~~~Smuga
Do @ja
Dzięki za uzupełnienie mojego tekstu. Mi Mikołaja jest naprawdę szkoda, bo chłopak ma talent, jest młody, a musi de facto sam naprawiać swoje błędy, bo nie ma trenera, który by mu podpowiedział, jak się ustawiać, jak wyskakiwać do dośrodkowań, z którym poprawiłby grę nogami etc. Kto zna Łaciaka, ten wie, że mówię prawdę. Ten gość to kompletny amator, który jest tu dzięki tzw. plecom i układom. Wystarczy trochę popytać w klubie, jak wyglądały treningi bramkarzy w czasach Kowala, a jak teraz. Niebo i ziemia to za mało powiedziane. Jakby tego było mało, to jeszcze ściągnął nam z Garbarni niby doświadczonego bramkarza, który siedzi na trybunach i przegrywa rywalizację z Brodą. Jeśli tak głupio palimy kasę w piecu, to nie dziwmy się, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Jeszcze słowo na temat Kapki. Fakt, to był SB-ek, podejrzana persona, ale nie można mu było odmówić jako takich kompetencji. Owszem, w czasach Cupiała zarządzanie klubem to też była amatorka, ale w dziale sportowym mieliśmy ludzi typu Kuźba czy wspomniany Kapka, którzy mieli co prawda wtopy transferowe, ale na ileś tam transferów trafili z konkretnym kozakiem. Nawet w czasach TS-u i Sharksów Kiko z Junco potrafili wyłowić w morzu słabeuszy prawdziwe perełki, a teraz nie ma nic. Ściągamy albo szklanych piłkarzy w wieku przedemerytalnym, albo kompletnych ogórków z rezerw Lecha, Legii czy Rakowa, a potem liczymy na cud. To się nie ma prawa udać.

4            -2
GrzegorzS
Asystentem Sobola będzie
prawdopodobnie Bogdan Zając a dobrym duchem i konsultanten Adam Nawałka.

4            -3
~~~Kibic20
@Realista
Dalej pytam, kogo i za co mam przepraszać! To ja powinienem oczekiwać za te wulgarne wpisy pod moim adresem od was! Ale właściwie wcale tego nie chce. I tak wam się to w życiu z nawiązką odda. "Smuga" też odpisał na mój post i z pełną kulturą, za co mu jestem wdzięczny. Mam teraz trochę inne spojrzenie co do trenera bramkarzy. Ale ty nie możesz tak, możesz tylko gnoic innych, zamiast z kulturą napisać. Nie myślę, że zasługuje na takie poniżanie od co poniektórych.

2            -2
gamber
Rodzinnie
Rozumiem,że chcemy stworzyć rodzinną atmosferę w klubie, tzw sami swoi. Tylko nie na ławkę trenerską, może sklep prowadzić albo logistykę ogarniać (koszenie trawy, pranie spodenek itp). Soból, Zając, przecież to nawet nie są trenerzy. Źle się dzieje, coraz gorzej.

2            -2