Czwartek, 13 października 2022 r.

Komunikat Prezesa TS Wisła Kraków SA

Prezes zarządu TS Wisła Kraków SA - Pan Władysław Nowak - informuje, że w środę 12 października 2022 roku jednogłośnie przez wszystkich Właścicieli Klubu zatwierdzony został protokół ze spotkania, które odbyło się przed dwoma tygodniami - 28 września 2022 roku.

Dokument zawiera pełny przebieg dyskusji wraz ze wszystkimi ustaleniami w niezmienionym kształcie. Poprzednie informacje o braku zgodności wynikały wyłącznie z konieczności doprecyzowania składowych dokumentu, co pozwoliło na wypracowanie formy akceptowalnej przez każdego Współwłaściciela.

W szczególności protokół zawiera jednomyślną deklarację wszystkich uczestników spotkania o woli przekazania akcji Spółki za kwoty równe wyłącznie gotówkowemu zaangażowaniu poszczególnych Akcjonariuszy w przypadku znalezienia inwestora gotowego zagwarantować finansowanie TS Wisła Kraków SA na poziomie wyższym od tego, który są w stanie zapewnić obecni Właściciele.

Dodatkowo ustalony i zatwierdzony został przez wszystkich Akcjonariuszy mechanizm zmiany korelacji udziału w kapitale Klubu w przypadku nieproporcjonalnego w stosunku do obecnych udziałów finansowania w przyszłości. Pozwoli to zwiększyć udział w Spółce Akcjonariuszom przeznaczającym środki większe od pozostałych na dofinansowanie TS Wisła Kraków SA.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


24    Komentarze:

~~~Pbw
.
Czyli jak p Kwiecień znajdzie drugiego z portfelem to bedzie pieknie :)

121            -13
~~~Ona
w końcu zrozumieli
ze bez kasy to ciezko być włascicielem czgokolwiek a tym bardziej tak wielkiego klubu jak Wisła.Oby znalazł sie ktoś bogaty z Wisłą w sercu.

69            -12
~~~LanceT
Kwiecień
Ja bym się tak nie napalał. Raz, że Kwiecień kilkukrotnie twierdizł, że nie stać go samemu na Wisłę, a dwa, że nigdy się z nikim nie dogadał w sprawie współpracy. Teraz przejął Wieczystą i oczywiście - robią co chcą, ale doszli do 3 ligi i pojawiają się pierwsze problemy. Druga sprawa to zaciąg do Wieczystej gości takich jak Smuda, Peszko itd. Oczywiście też można mówić, że to dopiero 3-4 liga, ale patrząc jak ten klub był budowany (kupa kasy wydawana na emerytów, na obozy na drugim końcu świata) itd. to pytanie czy w Wiśle też jakieś miliony nie będą wyrzucane w błoto. Także zachowajmy chłodną głowę, bo mam wrażenie, że niektórzy jarają się podobnie jak przyjeżdzał Vanny Ly z Markiem Citko. Ochłońmy - nie gramy już z Barceloną czy REalnem. Teraz walczymy jak równy z równym z Chojniczanką, Odrą Opolę czy Puszczą N-ce i nawet jak przyjdzie ktoś kto wpompuje miliony złotych to wcale nie oznacza, że wrócimy do ekstraklasy.

127            -60
~~~bodzio
Przekonamy się
No to w końcu przekonamy się czy będą chętni. I czy ewentualnie będzie to z korzyścią dla Wisły.

53            -6
~~~nołnejm
@LanceT ależ pie...lisz
Przecież Wieczysta to zabawka dla Kwietnia i nie może być wykładnikiem tego jakby współzarządzał Wisłą. Bez takich nazwisk jak Peszko czy Smuda nikt by na stadion Wieczystej nie przyszedł, a przecież o to właśnie chodziło - o rozgłos i pokazanie, że z finansami można takie osoby sprowadzać do niższej ligi. Utarło to nosa niektórym i dobrze. Zresztą, jak widać sprowadzanie szrotu hiszpańskiego, wcześniej bałkańskiego, a teraz stawianie na młodych i ponoć zdolnych Polaków nie gwarantuje nawet utrzymania w Ekstraklasie, więc może nie skreślajmy tak szybko "emerytów".

75            -17
~~~Komar
Spokojnie
Bez podniety z tym inwestorem (czy to p. Kwiecień czy inny). W takich ch..ych czasach każdy ogląda rozsądny ogląda złotówkę cztery razy zanim ją wyda.

52            -13
GrzegorzS
Lancet mas sporo racji, ale z drugiej strony
w jaki inny sposób Kwiecień miałby inwestując w klub z poziomu 5 ligi zrobić reklamę swojej firmie i sam wypłynąć marketingowo na Świat i wskoczyć do świadomości ogółu. Tylko ściągając Peszkę, Smudę i innych zawodników historią. Bo o tym się pisze. Kogo by interesowało, że Kwiecień zatrudnia nawet dobrych ale anonimowych graczy i wygrywa okręgówkę czy IV ligę. Wieczysta pewnikiem awansuje do ligi III,ale będzie mieć już pewien potencjał marketingowy i sportowy. Oczywistością jest, że to zabawa na poboczu zawodowego futbolu i Wieczysta ma granicę rozwoju do jakich może dojdzie moim zdaniem to poziom III maksymalnie II ligi zawodowej. Mogła by być świetnym klubem dla wprowadzanie w duży sport zawodowy zawodników nie mieszczących się w naszych rezerwach, które i tak powstaną czy ogrywania juniorów. Wieczysta mogła by być całkiem niezłym rozwiązaniem jako klub satelitarny dla Wisły bo na taką role trudno jest się zdobyć działaczom innych historycznych drużyn z Krakowa.

31            -34
GrzegorzS
I druga sprawa fajnie, ze właściciele osiągnęli porozumienie
bo to zakończy burze w szklance wody wywołana w mediach, którym znowu samograjem wydawała się Wisła i różnej maści Mygi i Janxeksy mogły by dzielić włos na czworo i żyć z Wisły. Oczywiście cała ta tygodniowa aferka będzie nam się odbijać przez kilka miesięcy i powstawać będą kolejne fantastyczne przecieki, opowieści wreszcie mity o podziałach i wojnie na górze. Podpisanie porozumienia czyści sytuację i daje jak rozumiem szanse na wprowadzenie dodatkowego kapitału do Wisły.

30            -38
~~~Tom
Nareszcie Prezes z jajami, a nie wydmuszką!
Konkrety, a nie [...]y w stylu "prowadzone są czynności zmierzające do...etc". Brawo Panie Nowak. Zaczna jednoczyć ludzi z pieniędzmi i wiedzą, a nie dobrymi checiami i tweetami!

57            -15
~~~Bartek
Właściciele
Zauważcie że problem dla obecnych właścicieli zaczął się gdy okazało się że trzeba włożyć konkretne pieniądze. Ich nie stać na utrzymanie Wisły. Szkoda że tak długo to trwało. Szacunek za przejęcie klubu w trudnym momencie. Ale do prowadzenia klubu trzeba mieć pieniądze a nie jak np Pan JK być gołodupcem i gadać bzdury w nieskończoność a jak przyszło na konkretne czyny patrz utrzymanie klubu to zaczął uciekać i się wycofywać. Mam nadzieję że poprostu przyjdą ludzie z pieniędzmi poważni nowi właściciele i Wisła wróci na szczyt (czy to Kwiecień czy ktoś bogatszy nie ważne kto ważne żeby zainwestował poważne pieniądze i było go stać na stworzenie Wielkiej Wisły)

65            -18
wujek29
~~~LanceT
to oczywiste że pieniądze będą wyrzucane w błoto ale kto bogatemu zabroni? to jest taka ogólna tendencja w polskich klubach no może z wyjątkiem Rakowa, swoją drogą jeśli teraz zabierze zabawki z Wieczystej i uwali ten klub z powrotem do X klasy to nie będzie dobrze o nim świadczyć skoro potrafiłby wycofać się z takiego poważnego projektu, to co z takim niepewnym gościem może czekać Wisłę...? Zresztą kasa jest ważna ale ja będę nadal się upierał że gdyby dzisiejsze trio właścicielskie miało strategię dla spółki i miało profesjonalnych wykonawców na poziomie zarządzania, sportowym i organizacyjny to wcale dużej kasy by nie trzeba było żebyśmy dziś byli na prostej i to w ekstraklapie, sam Leśnodorski na początku twierdził że Wisła miała tak niski budżet po przejęciu po rekinach że sama by się utrzymała jako spółka z bieżących wpływów, trio właścicieli przewaliło niestety kasę w piach i nie chcą się do tego przyznać.

28            -39
~~~tom88
Nacisk
Z komunikatu widać, że nacisk opinii publicznej (kibiców) ma sens, że formuła w której rządzą pożyczacze już się wyczerpała. Zobaczymy co będzie dalej...

61            -19
~~~Mateusz. M.
Szczerze?
To tym komunikatem można sobie cztery litery podetrzeć. Nic nie warty bełkot. Prawdziwym komunikatem będzie informacja o zaawansowanych rozmowach z nowymi inwestorami itp. Nowak to szczery i równy gość, jednak raz, że ma mało akcji klubu przez co też niewiele do gadania, a dwa, że jak próbuję szczerze mówiąc co się dzieje w klubie, to reszta pseudo właścicieli naskakuje na niego i tłamsi wszystko w zarodku. Byleby tylko nikt o niczym się nie dowiedział. Ostatnio dużo informacji wypływa z klubu i to lewymi kanałami i nasi cudotwórcy w niczym nie zyskują na opinii. Oby ta farsa się w końcu skończyła i doniesienia prasowe o Kwietniu lub innych inwestorach wreszcie się ziściła.

48            -22
~~~Bobik
Kliment
A Janek strzela gola Bayernowi...., jednak potrafi

62            -12
Niewierny Tomasz
Nasze Trio...
to gołodupcy i zawsze twierdziłem że dla nich odpowiednim klubem do zarządzania jest Tramwaj Kraków i to nie na pewno. TS Wisła to dla nich za duży rozmiar. Oby jak najszybciej to do nich dotarło i z godnością oddali Nasz Klub w lepsze ręce !

40            -35
~~~Chrut
Drugi
Drugi już jest, będzie dobrze?

29            -7
Mario
Dobrze , że się dogadali
Zapewne przejmując klub mieli dobre i intencję, ale prawda jest taka , że bez sianka nie ma granka. A decyzję transferowe i brak kasy za sprzedanych zawodników woła o pomstę do nieba.

25            -6
gamber
Wątpię
Wątpię aby pana Kwietnia było stać na sponsorowanie klubu ekstraklasy. Może I liga, i to tyle. Dawno pisałem tutaj, że właściciele bez kasy to ten numer nie przejdzie. Dzięki za uratowanie klubu ,ale teraz jak najszybciej znajdźcie chętnych na jego kupno.

20            -3
~~~Kiku78.
Nasze Trio to golodupcy.
Był burżuj , ale bidólek dostał zawału w samolocie.Kibice Tramwaju Kraków,do dzisiaj nie mogą go odżałować.

5            -17
~~~tom88
do Kiku
oooo pojawił się Kiku78 - miłosnik genialnych managerów: Dawida Błaszczykowskiego i tego drugiego. Może nam opowiesz dlaczego nie ma kaski z transferów?

12            -9
~~~Tss
Do komar
Kwiecień działa w takiej branży,że dla niego te złe czasy wcale nie muszą oznaczać oszczędzania.

17            -1
GrzegorzS
Jest przełom szanowni urzytkownicy panelu to info z ostatniej chwili
w związku z faktem że nasi właściciele to "gołodupcy" Tomcio postanowił uruchomić własne zasoby i wchodzi na parkiet akcji SA Wisła Kraków, wydaje się więc, że problemy finansowe piłkarskiej spółki akcyjnej są już przeszłością. Dzięki kasie od Tomcia i jego pomysłom na rozwój zespołu i klubu, czeka nas już tylko marsz w górę tabeli zima nowe transfery, wiosną awans a latem za wielkie pieniądze, które inwestuje Tomcio "nie gołodupiec" drużyna zastanie wsparta kolejnym zawodnikami, doświadczonymi trenerami, sztabem medycznym. Za rok o tej porze tytuł dla Wisły już po 13 kolejkach będzie praktycznie przesądzony i witajcie bramy raju. Gratulacje dla Tomcia.

6            -10
~~~Komar
Do Tss
Tak, wiem i obyś miał rację. Ale wiesz jak psychika ludzka działa. Z drugiej strony dla ludzi przy forsie teraz właśnie zaczynają się "promocje".

1            -1
~~~Kibol z Reymonta
Wszystko fajnie...
tylko , że jak Wieczysta wejdzie do II ligi a Wisła spadnie do II ligi( co przecież jest realne) to Kwiecień będzie musiał wybrać.

2            -6