Piątek, 11 listopada 2022 r.

Radosław Sobolewski przed meczem z Sandecją: - Najczarniejszy rok

Do końca ligowej rywalizacji w 2022 roku krakowską Wisłę czeka do rozegrania tylko jeden mecz, w którym już w ramach pierwszego spotkania rewanżowej rywalizacji w I lidze zmierzymy się z nowosądecką Sandecją. Oto co przed tą potyczką na tradycyjnej konferencji prasowej mówił trener wiślaków - Radosław Sobolewski.

Co zrozumiałe, najpierw szkoleniowca poproszono, aby odniósł się jeszcze do środowej potyczki zespołu Wisły, która w fatalnym stylu pożegnała się z Pucharem Polski, przegrywając 0-1 z drugoligowym Motorem Lublin.

- Jest parę kwestii, które chciałbym poruszyć. Pierwszą jest ta, że jednym z założeń taktycznych na ten mecz było - jeśli chodzi o atakowanie - utrzymywanie się przy piłce i zmiana ciężaru gry. Chcieliśmy schować piłkę przeciwnikowi poprzez pewne schematy. Chcieliśmy omijać naprawdę agresywny i dobrze zorganizowany pressing Motoru Lublin. Wyszli wąskim 4-3-3 i tak jak analizowaliśmy ich wcześniej, to sprawiało wielu zespołom dość dużo trudności, natomiast poprzez schematy rozgrywania piłki od tyłu przechodziliśmy w miarę płynnie do 30-40 metra przed bramkę zespołu przeciwnego. Bezapelacyjnie zawiodła ta ostatnia tercja boiska. Tam byliśmy można powiedzieć najdelikatniej nieskuteczni. Proponujemy pewne rozwiązania i wymagamy od zawodników podjęcia ryzyka. Piłkarz nie może obawiać się, że straci piłkę, że coś nie wyjdzie, tylko musi myśleć o następnej piłce i dać coś zespołowi od siebie, czyli prowokować "jeden na jeden", wygrać pojedynek w bocznej strefie, dośrodkować piłkę i tutaj zupełnie to nie działało w tym meczu, ta ostatnia tercja, włącznie z polem karnym przeciwnika. Kolejną rzeczą jest to, że po raz już któryś dajemy przeciwnikowi w prezencie rzut karny. Gdzieś tam nieodpowiednie zachowanie w naszym polu karnym i poprzez to zachowania ułatwiamy sprawę przeciwnikowi i tak naprawdę daliśmy mu bramkę na tacy. To jest kolejna rzecz i tak naprawdę obawiałem się, że może na pomeczowej konferencji użyłem zbyt mocnych słów, nazywając pewne rzeczy "skandalem", ale chyba najgorsze co się wydarzyło, to te 15 minut po stracie bramki. Mieliśmy jeszcze mnóstwo czasu, żeby ten mecz wygrać, a podczas tych 15 minut nie zrobiliśmy nic, aby odwrócić losy tego spotkania. Widziałem apatię i zrezygnowanie u swoich piłkarzy. I to mnie najbardziej zdenerwowało, jeśli chodzi o ten mecz - przyznał Sobolewski.

Trenera Wisły zapytano o skład, który wystawił w środę, odnosząc się do tego, czy dziś wybrałby jednak inny?

- Żeby złapać pewne automatyzmy, musi być powtarzalność i chłopcy wiedzieli, że pójdziemy tym systemem, że zaczniemy to spotkanie w nietypowym składzie, natomiast mieliśmy bardzo mocne zmiany. Jak prześledzę sobie ten skład... Biegański, Jaroch, Szot, Łasicki, Moltenis. W środku Basha z Plewką i Dudą, a na bokach Młyński i Pereira oraz w ataku Żyro - to myślę, że to naprawdę jest niezły skład i myślę, że bym go nie zmienił, jeśli chodzi o to w jakim składzie wystartowałem w tym meczu - powiedział szkoleniowiec.

Kolejne pytanie dotyczyło już niedzieli i meczu z Sandecją oraz tego, czy widzi jakieś przesłanki co do tego, że w ostatnim spotkaniu w tym roku zobaczymy jednak inną Wisłę, niż widzieliśmy w środę.

- Tylko jedną mam nadzieję, że uda mi się wyzwolić u chłopaków oraz że sami w sobie wyzwolą sportową złość, że wystarczy tego przegrywania. Nie wypada nam pewnych rzeczy robić w taki sposób i w tym widzę dużą nadzieję. Jak patrzę na reakcję po tym meczu w szatni, to mam nadzieję, że to się wyzwoli. Na bazie tej czysto sportowej złości, że będziemy mogli pokazać swoją jakość. Wiadomo, że musze wziąć pod uwagę też to w jakim stanie będzie boisko, bo widzieliśmy ostatnie spotkanie pucharowe Sandecji ze Śląskiem Wrocław i boisko jest naprawdę w złym stanie, natomiast mam nadzieję, że pomimo tych przeszkód będziemy w stanie swoją prawdziwą złość pokazać oraz to na co nas stać - odpowiedział Sobolewski.

Sandecja zajmuje w tabeli I ligi ostatnie miejsce, ale kilka poprzednich spotkań w jej wykonaniu wskazuje zwyżkę formy. Jednocześnie piłkarze z Nowego Sącza sami zagrali w środę pucharowe 120 minut, stąd też pytanie do trenera Wisły o to, czy liczy na to, że nadmiar minut może mieć wpływ na postawę Sandecji w niedzielnym spotkaniu z krakowianami.

- Nie liczę na to po cichu, nie chcę żeby to tak zabrzmiało, ale na pewno bierzemy to pod uwagę. Wiemy jak ciężko jest grać 120 minut, a jeszcze było ciężkie boisko podczas tego meczu, więc to na pewno bierzemy pod uwagę i opracowując strategię na ten mecz będziemy zwracać i uczulać na pewne rzeczy piłkarzy - odpowiedział szkoleniowiec.

Sobolewski związany jest z Wisłą Kraków od 2005 roku i następne z pytań dotyczyło tego, czy pamięta on tak fatalny rok dla "Białej Gwiazdy", jak ten 2022?

- Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że jest to najczarniejszy rok odkąd ja pamiętam i to nie tylko jako piłkarz i trener Wisły Kraków, ale i wcześniej śledząc lata, jeśli chodzi o historię Wisły Kraków. I może tak tylko krótko powiem - dzięki Bogu, że ten rok się kończy i następny będzie korzystniejszy, następny będzie bardziej optymistyczny, niż ten - powiedział Sobolewski.

Trenera zapytano także o to, czy w klubie toczą się już rozmowy o przyszłości tej drużyny.

- Dużo rzeczy toczy się obok tych spraw sportowych, pewne rzeczy są ustalane, mamy pewne rzeczy przygotowane, ale to nie jest jeszcze pora i czas, aby przed meczem opowiadać o pewnych kwestiach, ale tak jak powiedziałem - na pewno dużo rzeczy chcielibyśmy zrobić, parę rzeczy zmienić. To tak najbardziej ogólnie mogę na tę chwilę powiedzieć, ale to nie jest tak, że tylko skupiam się na tych sprawach "tu i teraz", ale też staram się dbać o to, aby inne kwestie ruszyć do przodu - zadeklarował trener.

Na zakończenie Sobolewskiego zapytano jeszcze o temat potencjalnych wzmocnień zespołu.

- Już jest pewna lista zawodników, którzy ewentualnie mieliby przyjść, ale jest również lista zawodników, z których ewentualnie będziemy rezygnować. To już jest i można powiedzieć, że nadałem bieg tym wydarzeniom - zakończył trener Sobolewski.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


38    Komentarze:

~~~Krystyna
Zdyscyplinowali?
Wygląda na to że właściciele "dramatyczne trio" zdyscyplinowało trenera i kazało złagodzić retorykę o SKANDALU który oglądamy w tym roku a który zawdzięczamy pożal się Boże właścicielom ,zarządowi,sztabom trenerskim i przede wszystkim tym śmiesznym grajkom mieniącym się piłkarzami...Pewnie przegracie ten ostatni mecz ale to nas kibiców już nie zdziwi przecież to norma w waszym wykonani patałachy.

98            -15
~~~sympatyk
...
ktos obali teze,że klub ma spore zaległości wobec kopaczy i że 3/4 składu zamierza zimą pożegnac sie z klubem? mam nadzieje że to tylko plota chociaz z drugiej strony ich gra wygląda na sabotaż...

95            -8
~~~TSW
Pańskie trenerowanie
najpierw roli asystenta ,a teraz pierwszego trenera do takiej sytuacji się przyczyniło..

56            -53
~~~klaus
mówi jakby po zimie nadal miał być trenerem, ajajaj!:(
czyli ciąg dalszy dziadostwa.

44            -45
~~~Zły
Bilety
Wie ktoś czy są bilety na Sandecje

11            -26
~~~Młody
TSW
Działania klubu nastawione są na powrót ... Kuby na boisko. Właściciel męczył się strasznie w ekstraklasie więc dostosowano poziom rozgrywek do jego formy. Za rok możemy być jeszcze niżej tylko dlatego żeby właściciel mógł dalej bawić się w piłkarza

49            -62
~~~Onomatope jus
Jak poczytać to brzmi rozsądnie
Pewnie Sobol robi co może, próbuje, ale Klub jest tak położony z każdej strony, że nie poradzisz. Co do ploty o zaległościach, jak to czytam, to mi podnosi ciśnienie. Patrząc na wyniki drużyny (absurdalnie słabe jak na ten zestaw ludzki), wieść o dziurze budżetowej, nagłe (stosunkowo) zainteresowanie spyleniem udziałów, ciszę ze strony JB i JK, to coś w tym może być. Z drugiej strony brak takich wieści na twitter.tsw, Królewski przygotowuje się do zapowiadanego oświadczenia ("plakat" już zrobił), JB od konferencji siedzi cicho (więc to nic nowego). Choć osobiście czuję, że może to być prawda, na chłodno wychodzi mi, że plotka taka jest hipotezą zbudowaną na podanych wyżej przesłankach, próbą racjonalizacji tego absurdu jaki widzimy na boisku. Skąd moje przeczucie? Otóż, oni już tak wiele z....li [oficjalny wulgaryzm roku 2022], tak bardzo są oderwani i mało transparentni, że byłaby to symboliczna truskawka na tym torcie z szaleństwa i symboliczno-dosłowny powrót do stanu przed ratowaniem. PS. Jednym z dwóch inwestorów zagranicznych jest bogaty przemysłowiec powiązany z rodziną królewską Tajlandii, pewne info ;D

25            -31
~~~Micz
Sorry
Ale nie da się tego czytać! Pressing drugoligowego motoru sprawial sam problem. Wam to ostatnio wszystko sprawa problem. Chcecie ale nie możecie itd itd

73            -10
~~~WNH
Powodzenia
Trenerze w meczu z Sandecją,chodź trudno mieć wiarę w drużynę która sama tej wiary w zwycięstwo nie ma,a natto jej piłkarze robią z gęby cholewe w wywiadach.Tylko silna ręka ,dyscyplina oraz konsekwencją mogą ten trend obrucic.Ave Wisła

41            -6
~~~graff
Kto odchodzi?
Ciekawe z kogo ewentualnie będziemy rezygnować? Na dobrą sprawę 2/3 kadry jest do odstrzału. Najlepsze jest to, że jedynym promykiem nadziej na dobrą grę tej drużyny jest kopacz z niższych lig hiszpańskich czy francuskim i to pokazuje gdzie i na jakiem etapie piłkarskiego rzemiosła jest na rodzima młodzież. Jedyny plus jaki ja widzę to ogrywanie rzeczonej młodzież, ale obawiam się że z pożytkiem dla lepszy klubów z eklapy lub w przypadku najlepszych egzemplarzy słabych klubów z Włoch lub inne II Bundesligi.

32            -5
~~~Kralovec
Kibice wpłacają na SOCIOS realne pieniądze
Często ostatni grosz kibice wyciągają ze swoich portfeli żeby wpłacić na SOCIOS. Często oszczędzają aby kupić bilety na mecz. Pomimo że często mają kredyty na głowie, rodziny na utrzymaniu... dają realne pieniądze na klub. DAJĄ! W tym samym momencie wy tylko POŻYCZACIE.... Nie wstyd wam? Błaszczykowski? Królewski? Jazdzynski? Tak po prostu wam nie wstyd? Zakontrakowaliscie sponsora Volvo który zamiast dolać pieniądze do budżetu dostarczył samochody którymi się wozicie... Nie wstyd wam?

82            -8
Mario
Ja już się nie będę nad Wami znęcał
Wygrajcie wreszcie. I zacznijcie trenować podstawy , bo to co oczywiste dla Was jest ciężkie do zrealizowania

41            -2
~~~pierro1
Gramy
Zawsze trzeba myśleć o następnym meczu a więc traktować go profesjonalnie nie lekceważyć zespołów niżej notowanych bo to nie profesjonalne. Można mecze przegrywać ale po walce a my z Motorem graliśmy jak z Liverpoolem zdominowali nas w pierwszej połowie nie tylko pressingiem ale i w ataku pozycyjnym wyglądali lepiej. Kur... Jak przyjdzie w przerwie zimowej Lewy Ronaldo Messi to i tak za 5 miesięcy będą grać padakę wszyscy solidni zawodnicy w ostatnich 5 latach jak do nas przyszli to zjazd formy ale jak już odeszli to w krótkim czasie zaczęli grać solidnie. Tu chodzi o coś jak presją klubu nie wiem może jakiegoś członka sztabu trenerskiego albo kogoś nawet w na recepcji ale ktoś coś złego w tym klubie robi że zawodnicy nie grają z pasją z takim luzem oni grają tak podpinania jak by ktoś kołki przed meczem w du.py im powkładał . Pozdro dla normalnych

45            -2
~~~Alfer_77
Sobolewski
Trzeba mieć piłkarzy, żeby mówić o schematach i trzeba mieć trenera, żeby myśleć o taktyce... Do tego ,,klub ma przygotowane pewne rzeczy" hahaha. Szczerze, to już nawet ciekawy nie jestem. Czekam na odejście Blaszczykowskiego a co za tym idzie Sobolewskiego i wielu innych szkodników. Po co jadą do Nowego Sączą to nie wiem. Ja tego oglądać nie zamierzam. Mam nadzieję, że zostaną upokorzeni i następnego dnia rozognieni. Punktów nam jakoś szczególnie nie trzeba bo sezon już jest stracony No chyba że spadek zajrzy w oczy to zaczną się emocje czego wykluczyć nie można.

24            -32
radmat
Moja opinia
Na dzień dzisiejszy Wisełki nie da się oglądać. Noty za każdy mecz to totalne zero. Co myślicie o kominach płacowych w drużynie Luis, Rodado, Hugi plus nieco mniejsze inni. Piłkarze zarabiają mega pieniądze okolice 100tys na miesiąc a ogrywa nas motor co ich całą jedenastu tyle zarabia co u nas jeden zawodnik ( a ogólnie motor był lepszy). Czemu sponsor typu Pan Kwiecień nie chce wejść? Widzi kontrakty zawodników i widzi grę Wisły. Po co mu wchodzić w to, żeby opłacać darmozjadów? Kolejna rzecz na pewno w zespole nie ma chemii skoro zagraniczni tyle zarabiają a przypuszczam Polacy może nieco słabsi sporo mniej. Moim pomysłem całkowicie przebudowa zespołu. Zostawić trzech czterech typu Biegański Uryga Duda może Młyński i budować od nowa. Bo tak mi się wydaje, że z takimi płacami plus obecnymi długami plus kolejne pseudo wzmocnienia Wisła w razie braku awansu...mega ryzykuje. Brak awansu będzie równoznaczne z ogłoszeniem upadłości. Może zaszli już za daleko i nie wiedzą jak z tego wybrnąć właściciele a o awans będzie ciężko. Więc ciężko o konkretne decyzje. Oby się udało i zacznijmy wygrywać... Chyba nikt z nas nie ma gotowej recepty na to wszystko, ale i tak dla mnie wielki szacun dla Sobola, że się podjął takiego wyzwania. Pozdrawiam

35            -10
~~~Rafx
Chłop bez godności!!
Chłopie jesteś bez jakiejkolwiek godności!! Przyczyniłeś się do spadku z ekstraklasy i nie rezygnowałeś wraz z Brzęczkiem tylko jakby nigdy nic , przejąłeś zespół w którym nic nie zmieniłeś bo byłeś Super Walczakiem piłkarzem a trenerem jesteś poprostu prze słabym !! I najważniejsze!! Obyś czasem Kochanej Wisły nie budował i nie przygotowywał na wiosnę !! Mniej godność i WON z Wisły dziadu !!

19            -64
~~~Kibic20
@Rafx@Jarek?
Nikt nie broni krytykować, ale nie podoba mi się jako starszej, statecznej osobie nazywanie naszego trenera "dziadem" i pisaniem "won z Wisły". Trochę szacunku i godności by Ci nie zaszkodziło. Szanuj drugiego, jakbyś sam chciał być szanowanym.

77            -17
~~~Loża Szyderców alias Ciemny Śreniowiecz
Dziękuje, dobranoc
Przegrajcie już ten ostatni mecz, na stojaka, bez ambicji i charakteru, poczłapcie sobie po niepołomickiej murawie, i precz mi z oczu na zimę bo mam dość tego, co robicie z moją ukochaną Wisłą. Aha, w pomeczowym wywiadzie niech któryś piłkarzyk powie, że chcieliście wygrać. Nara!

50            -4
stary wiślak
Przeważa tu stara kibicowska śpiewka,czyli nagonka na trenera.
A ja się zapytam ,jaki dobry trener, dający jakieś gwarancje wyników, jest dziś skłonny podjąć pracę w Wiśle?Proszę wskazać nazwisko. Po raz kolejny przypominam wszystkim,że zawodzą też inne ważne kwestie w klubie i problem nie leży głównie w doborze trenera czy całego sztabu. Jest to splot ogólnej padaki klubowej. Od organizacji po finanse.

49            -11
~~~Eustachy
Radzio
Nieważne czy mecz skończy się wygraną czy porażką panie Radosławie jest Pan trenerem beznadziejnym, proszę spojrzeć na wyniki Wisły Płock, tam wystarczlo zatrudnić przyzwoitego trenera

15            -16
~~~Testowy
Klub 25
Proszę wejść w zakładkę kadra na njniejszej stronie, ilu piłkarzy mamy podpisanych do 2025 roku... Ilu z nich można sprzedać? Albo przewrotnie spytam ilu z nich ktoś chciałby kupić? Zapowiedź wielu odejść nie brzmi dobrze. Sprzedamy Fernandeza i Hugiego? A reszta to za darmo rozwiązanie kontraktu czy jak? Bardzo mało konkretów a poważna zapowiedź.

15            -6
~~~l
Na miejsce pierwsze lub drugie
to juz sa male szanse ,sa szanse na zajecie miejsca premiowanego gra w barazach o ekstraklase,przed zimowa przerwa Wisla nie bedzie na miejscu premiowanym udzialem w barazach.

10            -5
~~~Tom123123
Na co komu
Ta konferencja. Nawet nie czytam

17            -3
~~~sympatyk
do testowy
jeśli klub ma zaległości to odejdą za darmo,przecież już to było przerabiane czas jakiś

18            -1
~~~Spartiata
Piłkarz Wisly
Jeszcze tylko oklep od wielkiej Sandecji i zasłużone wakacje. Trzy miesięczne.?

24            -5
~~~Brck
Uczen
Jednak praca z p.Brzeczkiem zrobiła swoje haha zauważyłem stały i oklepany tekst który padał na każdej konferencji przed i po meczu.."widzę ta sportowa złość,widzę jak zawodnicy pracują na treningach i jak bardzo chcą wygrywac"..jak to się skończyło to wszyscy wiemy haha czuje się jakbym miał deja vu teraz..ostatnio wyczytałem że to najgorszy wynik jaki mamy teraz w całej 116-letnirj historii klubu!!nigdy nie było tak źle nawet w latach spadku..gratulacje po prostu bo chłopaki,trener i zarząd biją rekordy..nawet jak nie było pieniędzy,zawodników i kibiców nie było tak źle.. trzeba być mistrzem żeby zepsuc taki potencjał więc po prostu gratulacje

27            -3
Maxi
Za ten najczarniejszy rok jesteś współodpowiedzialny
I możecie mnie minusować ale taka jest bolesna prawda . Ten gość spuścił razem z Brzęczkiem nasz klub do 1 ligi a obecne wyniki to też jego zasługa

27            -14
~~~Britney
Robienie w h@j@
Ile to już piłkarzy a co za tym idzie trenerów przewinęło się w ostatnich latach ? Ile kapiszonów piłkarskich mieliśmy ze statusem gwiazd lub co najmniej ratowników klubu ? Ta polityka odbija się czkawką i kosztowała nas spadek. Dlatego jak słyszę że w nowym roku będzie lepiej to płakać mi się chce... taki motor strzela bramkę a nasi grają jak obrażone paniusie ? słabe to wszystko bo każde słowo i tłumaczenia działają znodwotnym skutkiem. Na boisku ma być wynik a nie na konferencjach czy tweterach

19            -2
~~~Japycz
Dziura budżetowa...
to wzięła się zapewne stąd że sprzedaliśmy trzech naszych najlepszych zawodników Lisa,El Mahdiouiego i Yeboaha i nie zobaczyliśmy za nich pieniędzy, ręce opadają czy jest jeszcze gdzieś taki drugi klub który daje się tak ładować w rogi...

37            -3
~~~Mark
Panie TRENERZE Sobolewski
Trzeba się uderzyć we własne piersi:obrona nigdy nie zagra dobrego meczu jak każdy mecz gra w innym ustawieniu.Jest doskonały rozwojowy obrońca Skrobanski a pan z uporem maniaka foruje beznadziejnego Moltenisa i dobrego ale słabego psychicznie Colleya.W pomocy oprócz Fernandeza sami przeciętni piłkarze.A już tacy piłkarze jak Plewka Balta i Młyński na grę w Wiśle nie zasługują.Duda będzie b.dobrym zawodnikiem za około trzy lata jeżeli genialne posunięcie zarządu nie wyśle go na wypożyczenie..W ten sposób wypchnięto z klubu Chelmeckiego Sobola i Huyo Kowalskiego a ściągnięto Bashe i Cisse.Zastanawia mnie że od kilku m-cy nie potrafi pan znalesc pozycji dla Michała Zyry podpowiem panu to był i jest od zawsze środkowy pomocnik lub napastnik a nie platajacy się nie wiadomo gdzie gracz.Co stało się z Rodado jak zaczął trenować i grać pod pana ręką?Zapomniał jak się gra w piłkę czy przyczyna leży gdzie indziej.Dlaczego nie korzysta pan z Szywacza czy Bartonia ma pan awersję do młodzieży warto spróbować .Mimo tego my kibice Wisły ufamy panu i mamy nadzieję tak nadzieję że wprowadzi pan Wiśle do ekstraklasy z piłkarskim pozdrowieniem jazda jazda jazda Biała Gwiazdau

16            -10
~~~Charlie
Panienki do domu
Trenerze, zwołaj wszystkich piłkarzy do szatni przed meczem i zakomunikuj: ci, którzy chcą dzisiaj zbijać bąki na murawie, niech wyjdą i więcej nie wracają. Interesuje mnie tylko zwycięstwo!

19            -4
~~~GrzegorzS
Jutro kończymy ten prawie 6 miesięczny okres budowania nowego zespołu
w tym okresie zanotowaliśmy 6 porażek ligowych i odpadnięcie z pucharu polski po trzecim meczu w tych rozgrywkach w tej edycji. Rodzą się pytania na jakim jesteśmy obecnie etapie tej budowy. Na pewno wymieniono sporo elementów. Zespół miał sporo ciekawych momentów dobry start, ale cały czas nie potrafi grać skutecznie i szybkozamykać spotkań. Pozytywem na dzis jest to, że mamy dodatni bilans bramkowy, czego nie było od dawna. Oczywiście przed nami jeszcze jeden mecz i trzeba poczekać jak to jutro będzie, le na ten moment mimo, że tracimy te bramki czasem dośc łatwo czasem dośc przypadkowo to nie doznaliśmy jakiejś klęski, przegrywamy przeważnie jednym golem przy dużym szczęściu i skuteczności rywali. Tak naprawdę w ciągu pięciu miesięcy zagraliśmy dwa mecze fatalne ze Stalą i ten ostatni pucharowy. W paru przy normalnych decyzjach sędziowskich (statystyka punktów oczekiwanych w przypadku Wisły pokazuje, że powinniśmy ich miec nawet 8 więcej) powinniśmy zdobyć więcej punktówi nastroje były by na ten moment inne a nie takie dramatyzowanie. Jutro kolejny mecz i szansa na poprawienie punktowego dorobku i zmienszenie ligowej straty punktowej do 8 punktów do lidera a to przy 16 kolejkach do zagrania jest duże pole do popisu by odrobić straty z tej rundy. Wypowiedzi trenera dają nadzieję na dokonanie w okresie przerwy w rozgrywkach korekt w składzie drużyny. Zresztą Sobol juz dwa razy to zapowiadał teraz dodał, że podjął już konkretne decyzje więc on i sztab oraz właściciele i działacze juz wiedzą z kim się pożegnamy i kto odejdzie. Ważne by drużynę po tych odejściach wzmocniono na pozycjach skrzydłowych, bo tu mamy duży problem a to przy praktykowanej taktyce jest jeden z warunków by ta piłka była dostarczana w pole karne i były kolejne szanse na zdobywanie bramek. Mimo widocznego na forum zawodu wynikami moim zdaniem jesteśmy na przyzwoitej pozycji wyjściowej by w tej lidze powalczyć o bezpośredni awans a przynajmniej jedno z miejsc barażowych. To nie jest tak, że nasi ligowi przeciwnicy teraz rzucą kasę i dokonają wielkich transferó to raczej Wisła powinna wyciągnąc wnioski i zangażować to zreszta jest zapowiadane konkretne środki na konkretne ruchy transferowe. Przed startem rundy latem klub poprzez Brzęczka zapowiadał, że zadawalający byłby scenariusz skończenuia rundy z niewielkimi stratami punktowymi do miejsc dających szanse na awans. Jak bhy się nie potoczył jutrzejszy mecz i jak by nie była kończona ta kolejka to warunek ten jest w sumie spełniony trzeba tylko dokonać korekt dobrze przygotować się do rundy wiosennej i grać o swoje. Pamiętajmy z każdym z rywali zagramy jeszcze co najmniej raz i to juz będa mecze decydujące o pozycji w lidze i szansie na realizację celu głównego jakim jest powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Może uda się juto wykonać pierwszy krok w tej rozgrywce. Mocno za tym trzymam kciuki. Jutro będzie cięzki mentalnie mecz do rozegrania będzie dośc ciężkie nierówne trochę poryte boisko nadmiernie eksploatowane od paru szeonów przez dwa zespoły. Rywal będzie zdeterminowany i będzie jak wszyscy się po prostu bronił i grał na kontrę będzie siłowo chciał przetrwać ten mecz. Trzeba wreszcie zagrać skutecznie i wykorzystywać swoje okazje.

5            -15
~~~fabio
Mark
Pełna zgoda z tym co piszesz ja także nie rozumiem dlaczego nie stawia się na Skrobańskiego.Tylko na Moltenisa i Józka.A o Hoyo -Kowalskim nie wspomnę.I jeszcze zarobki mają jak z ESA.Ale dopóki nie zmieni się wszystko na samej górze lepiej nie będzie.Już w nic nie wierzę.Obecni właściciele poprostu nie znają się na zarządzaniu taką firmą jak Wisła Kraków.

8            -3
~~~Bernal
Trener
Jeżeli nie wygramy jutro z Sandecją to mam nadzieję, że trener poda się do dymisji. Jest to ostatnia drużyna pierwszej ligi - to mówi samo za siebie. Nie widzę innej opcji. Masakra jak nisko sportowo upadliśmy.

9            -4
~~~piotrek
że co?!
że nie ma nikogo odważnego, kto zawalczyłby o drybling i dośrodkowanie?! mam nadzieję, że to kwestia tego, że jak ktoś sugerował - nie płacą...

5            -4
~~~TSwiślak
Do it!
Wygrajcie, zróbcie to dla barw Wisły Kraków i ogromnej liczby fanów,przez całą rundę tak licznie Wam kibicującym.Żeby jeszcze były emocje na wiosnę.Zróbcie to,nie bójcie się New Sącza.Jazda po zwycięstwo,jazda! Do boju Wisełka!

3            -2
~~~Gracz
Do Radka
Radek współczuję.Wsadzili Cię na totalną minę jako trenera.

8            0
wiselkaop
chyba sie uda..
z tego, co widze kusy u bukow na naszych spadaja. teraz 2.45 na Wisełke w superbet, to najwiecej. jestesmy wiec faworytem. przynajmniej na papierze. to jeszcze nie oznacza, ze wygramy. no ale wypadaloby. mam nadzieje, ze siegniemy po komplet punktow.

1            0