Piątek, 18 listopada 2022 r.

Przed nami kolejny briefing właściciela Wisły

Drugi z większościowych właścicieli TS Wisła Kraków SA - Tomasz Jażdżyński - zapowiedział wzorem Jarosława Królewskiego zorganizowanie spotkania, na którym przedstawić ma swoją ocenę sytuacji i perspektyw klubu oraz odnieść ma się do wydarzeń ostatnich miesięcy.

Informację o planowanym spotkaniu, którego dokładny termin nie jest jeszcze znany, Jażdżyński podał na łamach mediów społecznościowych.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


33    Komentarze:

~~~tabaluga
Tylko
Co to zmienia w tej chwili? Te spotkania po przejęciu Wisły i wykupieniu akcji przez nas Akcjonariuszy powinny się odbywać raz do roku a nie jak pozostało do zamknięcia wieko do trumny. Z resztą powinien wypowiedzieć się najważniejszy z akcjonariuszy - Pan Jakub, który stoi za zwolnieniem jedynego kumatego Obidzinskiego, za zatrudnianiem połowy rodziny czy to na stanowiskach dyrektorskich czy gastronomicznych, który jest najbardziej winny spadku. Grając tyle lat w Niemczech, mając jakąś markę na rynku tak trudno przez cztery lata było znaleźć inwestora z tamtych rejonów? Fajnych piłkarzy na wypożyczenie, może poszukać ludzi, którzy się znają na tym. A teraz będę wielkie wypowiedzi a wiadomym jest, że nikt poważny do tego bagna nie dołączy.

186            -23
~~~Ludojad
Kolejna gorąca zima - czas start
Niestety ta przerwa zimowa jest bardzo długa, a wątpliwe żeby przed nadciągającą recesją ktoś zainwestował w klub piłkarski. Smutne ale prawdziwe - marzenia o awansie i Wielkiej Wiśle trzeba odłożyć na 2024.

73            -44
~~~Franky
Pora już ten czas
Czas Panowie dla lepszych - miernoty już dość było !

93            -31
GrzegorzS
I bardzo dobrze, bo ludzie chcą otwartości
na pewno spotkanie mediów ze wszystkimi właścicielami nie zaszkodzi. Wisła to zbiorowa odpowiedzialność i każdy kto ewentualnie będzie właścicielem musi zdawać sobie z tego sprawę. Zawsze uważałem, że Wisła powinna iść droga Barcelony, bo ma środowisko mogące ja wspierać i o niej otwarcie mówić. Mimo problemów myślę, że powinniśmy właśnie iść ta drogą. Tyle tylko, ze to środowisko powinno jak w Barcelonie wybrać swojego lidera i proponowana przez niego drogę rozwoju zaplanowana na przynajmniej 3 lata a potem rozliczać w wyborach wyciągać wnioski i czasem stawiać na stare a czasem na nowe konie. Druga droga to zebranie wszystkiego w jedną rękę, ale czy ktoś naprawdę zgodzi się na drugiego Cupiała i czy znajdzie się drugi Cupiał gotowy przyjąć na klatę wieczne nie zadowolenie, ataki, troling, hejt i zawiść mas. Bo w dniu przejęcia Wisły spotka się z hejtem i będzie on mu towarzyszył do końca świata i o jeden dzień dłużej nawet jak jego przygoda z klubem usłana będzie tytułami i wielkimi meczami to dowie się szybko, że remis ligowy czy porażka pucharowa lub zwycięstwo po żałosnej grze nie nie godne i nie honorowe. Ot takie klimaty "Jańców" i "Tomciów" wszelkiej maści.

39            -98
~~~ŁoPanie
Równia pochyła
No właściciele większościowi zaczynają rozmawiać ze sobą i o sobie za pośrednictwem mediów :) :) :). Ta budowla już nawet tynku na fasadzie nie trzyma. Jak tak dalej będzie szło - to pozwijają swoje grabki, wiaderka, taczki i pójdą do domów. Jedyny model biznesowy gdzie Trójca trzyma władzę i się sprawdza - to w Niebie ( ale nikt osobiście tego nie potwierdził - że był na stażu i widział). Szef ma być tylko JEDEN. Odpowiedzialność - tylko JEDEN. Złoto i Księżniczki - JEDEN. Ale gdy wtopa i woltyżerka to - też TYLKO JEDEN. Przy braku sukcesów - to musi się rozsypać ( zwłaszcza że niejasne są kompetencje doboru pracowników i zawodników). System Ty płać ( dawaj forsę) a Ja będę wydawał bo się znam - nie zadziałał. Bo okazuje się że jednak nie za bardzo się znam. A miało być tak pięknie ...

113            -10
GrzegorzS
Proponowałbym zwrócić uwagę, że
na razie chcą się wyspowiadać współwłaściciele, którzy mieli najmniej do powiedzenia w tematach sportowych a dostają w tyłek w związku z brakiem sportowych osiągnięć. Myślę, że takie wypowiedzi wszystkich głównych udziałowców wręcz po zakończonym etapie powinny być wręcz obowiązkowe. Czego się spodziewam prawdopodobnie deklaracji, że Pan Jażdżyński nie jest w stanie pociągnąć spółki jako lider i jeśli znajdzie się chętny to tez odstąpi akcje za złotówkę. Byle był ktoś, kto by je chciał przejąć. W efekcie naprawdę nie zdziwi mnie jeśli okaże się, że w styczniu/lutym Panowie że układ właścicielski się nie zmieni a Pan Kwiecień dalej będzie się zastanawiał, czy to już ten czas, gdy.... . Może by dla zmiany nastroju jakieś info o jutrzejszym sparingu. Będzie jakaś transmisja.

24            -81
~~~Gruz
I ok
A ja wolę, jak oni gadają z osobna, niż jak zbierają się w 4-5 osób i gadają bez ładu i składu. Samemu to jakoś inaczej idzie rozmowa.. więcej konkretów, bardziej od serca, bardziej szczerzej. PS. Transmisja wideo prawdopodobnie na wiślackim YouTube: www.youtube.com/wislakra kowsa

24            -48
~~~Antoni
To wygląda powoli
Na farsę.

96            -14
~~~Janko Buszewski
Odpuszczę sobie słuchanie
z braku chęci i ochoty,ale przeczytam wieczorem sprawozdanie niejakiego GrzegorzaS.Znajdę tam zapewne wszystkie szczegóły briefingu, polane tak słodko-pierdzącym sosem,doprawione szczyptą głupoty i klaki a to wszystko uduszone w oparach błazenady i absurdu,ze odechce mi sie całosciowego studiowania.Mysle,ze trudno bedzie przebic głupotą ten jego tekst,jakoby to kibice Cupiała z klubu wygnali.ale znając autora ...kto wie...?!Dodam tylko,ze gdyby bajtlok zadał sobie minimum trudu i pomyslał,ze Cupiał to z 4/5 swojej druzyny nawet nie rozmawiał a na "audiencję" u niego mogła liczyc tylko rada druzyny, gdzie mogła wydelegowac do Myslenic ok 3 osób (wyłacznie zasłużona starszyzna ),to unikałby takich wyssanych z palca bzdetów.Facet który był na pierwszych miejscach listy Forbesa, majacy nieograniczoną władze w klubie i wszelakie mozliwosci miałby sie dac pogonic jakims chłystkom i małolatom... Jakby bajtlok był w temacie,to wiedziałby ze klub został sprzedany nie przez BC a jego sukcesorkę w zarządzaniu firmą TF Kable w tym wypadku córkę Monikę.To ze bajtlok wyczytał w jednej ksiązce sensacyjny news,jakoby to część bandyterki próbowała zastraszyc Cupiała,nie uprawnia go do kolportowania dalej takich bzdur.Gdyby BC czuł się zagrozony,to w jeden wieczór zrobiłby porzadek z tymi co próbuja mu przeszkadzac a zapewniam bajtloka,ze tacy ludzie jak BC mieli do tego nieskrępowane srodki,finanse i wykonawców.W wielu klubach "kibice" próbowali sterowac włascicielami,ale tak Mioduskiemu,Kucharowi,Fi lipiakowi,Cupiałowi czy Rutkowskiemu ta zbieranina moze co najwyzej na pukiel skoczyc. Poza tym,gdyby bajtlok troszke wysilił głowę,zdałby sobie sprawe ze na razie nie ma chetnych (sensownych)na nabycie klubu sportowego Wisła Kraków i bredzenie o "nowym Cupiale" który wykładałby setki milionów na ten projekt,to nawet nie mrzonka czy marzenie a w dzisiejszych czasach recesji i zastojów we wszystkich sektorach swiatowej gospodarki,zwyczajne powielanie kolejnych glupot i plotek.

74            -16
~~~Misioł
No to zaczyna się kolejny cyrk
Nie mam słów

78            -9
~~~Janko Buszewski
Tak tytułem konca napiszę
ze te wszystkie briefingi,wywiady, konferencje i prywatne wojenki,na których to zostaje ujawniana coraz to większa ilośc błota,absurdu, braku kompetencji i pomysłu na prowadzenie klubu,utwierdzają nas w przekonaniu w jak czarnej d..ie znajdujemy sie obecnie.Pozostaje tylko czekac,ze po ewentualnym briefingu (cóz za piękne i nowomodne słowo) Jażdżyunskiego następny będzie Kuba.Z doświadczenia wiem,ze jak dochodzi do kłotni na gorze i za łby biorą się wspolnicy,interes zazwyczaj albo zle przędzie albo po prostu upada.Coś mi mówi,ze w naszym przypadku nie ma odtępstwa od tej reguły.Tyle ode mnie,resztą zajmie się...etatowy tutaj bajtlok.:):)

66            -9
Tss
Do tabaluga
Dowiedz się wcześniej jak ten twój jedyny kumaty Obidzinski rozmawiał z zawodnikami o nowych kontraktach. Co do reszty masz dużo racji.

15            -70
~~~analityk
Cała wina za problemy z komunikacją spada na rzecznika prasowego.
Od lat niezmiennie pełni tą funkcję Karolina Biedrzycka która jest pod płaszczykiem obecnych właścicieli. W normalnej firmie bez nepotyzmu przez to stanowisko przewinęłyby się już pewnie ze 3 osoby... Tutaj jedynie wszyscy powtarzają że "pojawiają się nieprawdziwe informacje" a nie rozwiązują przyczyny. Sami jesteście sobie winni.

79            -12
~~~Janko Buszewski
analityk,to ze Kawula
(już nie Biedrzycka-po rozwodzie na powrót Kawula) jest jak to napisałeś "pod płaszczykiem" włascicieli,to najnormalniejsza sprawa na swiecie.Zaden rzecznik,nie bedzie nic mówił przeciw swoim chlebodawcom,bo...zaraz przestanie byc rzecznikiem.Rzecznik naszego klubu wywodzi się z podkrakowskich Węgrzc Wielkich,więc ma bliski kontakt z jednym z ludzi z aktualnego sztabu,co chyba niekoniecznie ma jej pomagac lub cos ułatwiac.Poza tym,nie ma co chwytac się plotek a oceniac sprawy nalzezy wyłacznie merytorycznie.Te zas mają się nikekoniecznie dobrze po stronie pani Kawuli.Poza tym,ze jest wnuczką genialnego byłego piłkarza naszego klubu,po stronie jej atutów widnieje w mojej ocenie,zupelny nul.Zero medialności,zero zaangażowania,zero usmiechu,zero mowy ciała.Nie mam zamiaru oceniac jej kompetencji zawodowych,ale jak na rzecznika prasowego,przedstawia sie ona wizualnie bardzo słabo.Wiecznie zblazowana,niezadowolona ,bez cienia radosci na twarzy,mam wrazenie, ze wykonuje swoją pracę jakby za karę i chocby juz z takich to powodów,ktos diametralnie od niej inny, powinien zająć jej stanowisko.Rzecznik prasowy klubu to jego okno na świat i tu chyba takze sparwdza się przysłowie,ze jaki klub takie....okno :)

86            -12
~~~kibic62
czuję ,że 3 miesiące
przerwy to za mało na naprawę całego tego bałaganu jaki powstał w Wiśle! Szkoda ,ale chyba Panowie tego nie ogarną,a jest szansa i czas aby coś zmienić pozytywnie! obym się mylił!

53            -16
~~~kordian5
To ten pan co prowadzi drugi sklep Wisły tylko po to żeby tworzyć miejsca pracy dla swoich?
Ktoś jest w stanie uzasadnić istnienie 2 sklepów Wisły równocześnie w takiej sytuacji w jakiej jest klub? Zamiast oszczędzać to oni rozpasają wydatki. No ale znajomi muszą gdzieś pracować, nie?

88            -10
~~~Maxu
Kolejny opuszczający Titanica?
Najpierw wycofał się nasz prezes Nowak z zakupu akcji, teraz ucieka JK. Czas na Jażdżyńskiego. Zostanie tylko Kuba i to tylko dlatego że nie umie obsługiwać twittera

31            -49
~~~maxim44So cios
Myśleli że Wisła to zabawka...
Pożyczyli Wiśle po 1,5 mln zł w sytuacji gdy klub obracał 30 mln złotych rocznie. Zrzucili klub do 1 ligi przez co obroty spadły do 15mln, a oni chcą odzyskać nadal swoje 1,5mln. Żarty na bok. Skoro obroty spadły o 50% to i więcej niż 50% nikt wam teraz nie zwróci. Wisła to nie zabawka którą można się za darmo pobawić.

79            -12
~~~Robert
Sezon
Obudził się po pół roku woń z Wisły

64            -17
~~~tom88
śmieszność
powoli docieramy do granicy śmieszności, że ilość briefingów/konferencji przekracza liczbę punktów zdobytą w tym roku...

73            -8
~~~Inek
Bojkot
Informuję, że nie wytrzymuje już tego dxudostwa w Wiśle. Szykuje się kolejna wojna w Wiśle. Zaglądam tu codziennie. Ale od jutra do końca roku robię sobie przerwę. Nie mam nic do portalu, ale nie mogę tego czytać. Aha. Mam zakupione karnety, dla całej rodziny na cały rok. I proponuję zrobić to wszystkim. Odpoczne i wrócę na trybuny. Uważam że nic innego nie mogę zrobić. A czas pokaże co będzie w nowym roku.

64            -8
~~~fabio
Piaskownica
Na marginesie Wisła szuka dyrektora sportowego ale nikt nawet nie chce rozmowy podejmować.

22            -44
~~~WNH
Moja Wiełka
Prawdziwych facetów poznaje się nie po tym jak zaczynają ale jak kończą,to co wyprawia się w Wiśle aktualnie to jest żenujący spektakl który nie daje nam odpowiedzi co dalej z klubem tylko kto jest winny pośrednio spadku z eklapy.to pranie brudów na forum publicznym jest nie do przyjęcia dla nas kibiców,wiemy już że Wisła przy takich zarządzających nie miała szans się utrzymać w ekstraklasie.Dajcie sobie po mordach A nie [...]jcie i znajdźcie kogoś kompetentnego na swoje miejsce.

53            -7
wujek29
kolejny miś
planuje odstawić szopkę.... o ile po Królewskim sporo sobie obiecywałem to w tym wypadku już nic, ten gość jawi się jak kompletny figurant, inna sprawa że na meczu w Niepołomicach widać było jak siedział razem z Jarosławem więc można oczekiwać że także złoży broń, wcześniej wypłakując się na przemian z opisywaniem swoich zasług a także poświęceń jakie musiał ponieść żeby jego ukochany klub mógł istnieć, jeśli odda swoje akcje to pożegnam bez żalu a nawet z ulgą, generalnie panowie właściciele powinni dziękować Bogu że spuścili Wisłę w czasach kiedy kibice nie odreagowują tego typu sytuacji w sposób jak to niegdyś bywało..... na koniec zapraszam wszystkich fanatyków żeby nadal całowali Jakuba w du...ę i czcili także zbawcę trenera Kazimierza, twórcę sukcesów który wychował przez te wszystkie lata jako trener taką ilość talentów że nie można ich zliczyć i na pewno nie jest winien tego że Wisła spadła z ekstraklasy, wszyscy tak ale on na pewno nie!!

74            -12
~~~Anacharsi s scythae
Jazdzu, jedziesz z koksem!
Problem w tym, ze nie ma komu w Wisle powiedziec wprost jak wyglada sytuacja. Moze obsmarowywany wczesniej Jazdzu bedzie mial jaja? Blaszczykowski prowadzi klub mętnie, nie ma zadnej transparentnosci, sciema na sciemie. Jazdzu sie z tym nie godzil od dluzszego czasu i zostal odsuniety - jego akurat pislucham z ciekawoscia, bo JK to wodolej.

19            -34
~~~Franek
:(
God save The Wisła :(

34            -4
~~~Nostradam us
Tragikomedia trwa
Proszę bardzo, macie swój stabilny strukturalnie klub. Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Widzę, że niektórzy nie są świadomi jak to wszystko odczytywać. Pozwólcie, że wyjaśnię. Właściciele nigdy nie pałali do siebie miłością. Natomiast takie pójście "na noże" i publiczne pranie brudów oznacza jedno: sytuacja finansowa jest dramatyczna. Briefingi mają na celu wybielenie swojej postaci w kontekście doprowadzenia klubu na skraj bankructwa. Jarek to już zrobił - delikatnie, uronił łezkę bo inaczej nie mógł zrobić. Jest biernym winowajcą zaistniałej sytuacji, ponieważ "klepał" wszystkie decyzje Kuby bez żadnej refleksji. Tomek prawdopodobnie już taki delikatny nie będzie, ponieważ doskonale wiemy, że on akurat posiadał szczyptę racjonalności i z wieloma decyzjami Kuby się nie zgadzał. Dlaczego to wszystko teraz ? Proste: budżet na papierze 18 mln, realnie 8 mln. Brak zaangażowania u piłkarzy świadczy o tym, że klub zalega z pensjami, czyli skończyło lub kończą się właśnie fundusze. Zbawienna byłaby kasa za transfery ale nawet wtedy brakuje 1 mln, więc trio liczyło, że dziurę zasypie Pan Kwiecień. Taki był "biznes plan" naszego trio.... Obym się mylił w tym co pisze.. Pomyśleć, że z klubu zwolniony został taki człowiek jak Obidziński.....

49            -6
~~~Onomatope jus
Trzy pytania
1.Jaka jest dziura budżetowa? 2. Czy zamierzacie ją załatać? 3. Jak zamierzacie ją załatać? Odpowiedź na te pytania zajmie TJ do pięciu minut. Reszta jest nieistotna. Już teraz powinniśmy się zastanowić, co będzie, gdy odpowiedzi: a) zajmą więcej niż 5 minut, b) będą w istocie sprowadzały się do: 1. Nie mogę podać konkretnej sumy, bo ..., 2. Nie mogę mówić za wszystkich, ale ja mogę powiedzieć, że zrobię wszystko, by klub miał płynność finansową pozwalającą na spełnienie rozsądnych oczekiwań wierzycieli, 3. Przy optymalizacji kosztów i dobrej woli kibiców oraz sponsorów wypracujemy rozwiązania, które dadzą podstawy do umiarkowanego optymizmu.

27            -4
Mario
Niech się lepiej wezmą do roboty
Fajnie , że się zaangażowali, super , że udało się Wisłe uratować , ale to co potem zrobili woła o pomstę do nieba.

29            -2
~~~stary zgred
kryzys
W tej całej przepychance słownej przeradzającej się w kłótnię, której się szanowni dyskutanci oddajecie, najważniejszą rzecz powiedział "Janko". Nawet nie widzę, czy tu, czy w którymś równoległym wątku. Jest to problem, przy którym inne gorąco wałkowane do detale. Otóż napisał on, że nadciąga wielki kryzys gospodarczy. Też uważam, że na ... 90% tak będzie. Jeżeli dojdzie do tego kryzysu, to sport ucierpi w pierwszej kolejności. Największe szanse przetrwania tego kryzysu, przynajmniej jako tako, będą miały te kluby, które już teraz mają solidnych sponsorów, bo nadzieja na to, że w kryzysie ktoś nowy przyjdzie do podupadłego klubu piłkarskiego, są więcej niż nikłe. Dlatego ważne jest, aby te zmiany właścicielskie nastąpiły jak najszybciej.

19            -8
~~~Janko Buszewski
No niestety stary zgredzie
ale idą ciężkie czasy.Dla sportu także.Dlatego tez,nasza obecna sytuacja staje się jeszcze gorsza,niż byłaby np 2.3 lata temu.Zaś co do kłótni .... Ja generalnie nie lubię sprzeczek i próbuje zawsze polubownych działań. Czasem jednak się nie da. Jak ci ktoś w żywe oczy wciska kit a jest to jeszcze etatowy tutaj wodolejca....Nie dasz rady.Pisze jakieś brednie,ze kibice przegnali Cupiala,gdy ten miał na to wszystko wyj...ne i kibice i ich reakcje,tak naprawdę latały mu kolo tyłka,podczas gdy za jego rządów,nikt na Bogusława złego słowa nie powiedzial.Tak naprawdę to Bogus dał nam największe emocje i sukcesy.Gdyby nie on,Barcę, Real,inter czy Schalke to byśmy sobie mogli zobaczyć ale w tv a nie na R22.Następna brednie to taka,ze po jakimś tam remisie czy porażce,nowy ewentualnie boss,zaraz spotka się z hejtem czy złością. Przecież to istna prowokacja,bo żaden normalny kibic nawet po serii porażek ,nie będzie miał żadnego ale,gdy będą one wynikały z konkretnych,sportowych okoliczności. Zdażają się kontuzje,dołki formy,pechowa mecze czy etapy budowy drużyny,gdzie o wynik pozytywny nieraz trudno.Tymczasem my od lat nic nie budujemy a burzymy a klub popada w coraz to większy zastój i marazm.I tutaj taki bajok nie potrafi przyznać temu racji,tylko nadal.idzie w zaparte. Przed sezonem. bredzi ze będziemy trzęsli tą ligą a po zakonczeniu rundy z mentalnością i humorem klauna pisze,ze przecież mamy tylko 10 punktów straty (sic!) do czuba tabeli,wiec o co larum !? Bez sztycha dostajemy w leb od jakiegos Chrobrego czy Tychow a koles ci pisze, ze zagraliśmy dobry mecz i spisek sędziów,co się na Wisłę zapięli,zabrał. nam punkty.Nim jeszxze wszedł na plac i ktokolwiek go widział ,pisze bzdury o Moltenisie ze będzie mega kocurem a potem jak się facet porusza jak dziecko we mgle, uczciwie przyznać ze to transfer pomyłka, facet tworzy jakies pokrecone tlumaczenia i robi ze zlomu drugiego Pique czy Aleksandra -Arnolda.Potrafisz znieść zgredzie takie bzdety...bo ja przyznam się szczerze ze nie i czasem musze dać temu wyraz.Zwłaszcza gdy tworzacy je,probuje mnie personalnie atakować. Niewierny Tomasz,TW Bolek,Ja,Anty Królewski i dziesiątki innych ...wszyscy jesteśmy be,bo nie popieramy bredni jednego mitomana i ignoranta w temacie wislackiej piłki.Coś tu chyba jest nie hallo....?!Prawda..?

20            -5
~~~Esaper
Briefing
To już nawet spotkania nie potrafią wspólnie zorganizować ?

21            -2
~~~Bartek
Jażdżyński
Jażdżyński na Twitterze 21.11: "Zapowiadane spotkanie prasowe odbędzie się w środę o godz. 16:00 i będzie transmitowane na żywo. Link do relacji zostanie podany najpóźniej 30 minut przed jej rozpoczęciem. Jestem otwarty na propozycje pytań i tematów do omówienia. Można je zostawić pod tym wpisem." -> -> -> Odpowiedź Obidzińskiego: "Ile pieniędzy w sumie zarobił Trener Jerzy Brzęczek w WK SA i jedn. powiązanych?"

3            0