Środa, 23 listopada 2022 r.

Jarosław Królewski: - Nie mogę pozwolić tej sprawie mieć taki koniec...

Mocno dynamiczne są ostatnie dni w wiślackiej spółce, ale wszystko zmierza do tego, że pełną odpowiedzialność za najbliższe losy krakowskiej Wisły przejmuje właśnie Jarosław Królewski. Potwierdził on zresztą na łamach mediów społecznościowych, że zostanie większościowym udziałowcem wiślackiej spółki, której los dzięki jego dofinansowaniu nie jest zagrożony licencyjnie.

Oto co przed chwilą Królewski napisał na Twitterze:


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


22    Komentarze:

~~~Ona
z całym szacunkiem
ale sam jestes człowieku z ten bałgan odpowiedzialny i jak bedziesz ratował tak jak zarzadzałesto Boze chron Wisłe,

78            -109
~~~analityk
bierz się za czystki
Rozpasanie, nieproporcjonalne wynagrodzenia i nepotyzm to przyczyny obecnego stanu. Wszyscy się boją ruszyć tych układów które sprowadziły klub na dno. Ostatnia szansa teraz.

187            -9
~~~Onomatope jus
Dziękuję
Szacunek się należy. Proszę się nie bać i wprowadzać, na miarę środków, merytokrację. Legendy się opowiada nie zatrudnia.

189            -6
Niewierny Tomasz
Jarku...
życzę Ci powodzenia ale czy Cię na to stać ?

129            -11
GrzegorzS
Zaskakujący obrót spraw
tydzień temu Królewski żegnał się z Wisłą teraz ma głos decydujący we wszystkich tematach. Myślę, że w kluczowym momencie ma wszystko w rękach i w sumie ułożoną sytuację. Moim zdaniem kończy się pat co jest najgorsze w każdej korporacji czy firmie. Z deklaracji mamy zapewniony spokój w kwestii licencyjnej. Klub ma zdolnośc wypracowania kolejnego zysku. Gość ma otwartą głowę ma kilka planów na najbliższą i dalszą przyszłośc i za sobą rozmowy w temacie przekazania klubu w mocniejsze ręce co więcej ma moc decyzji bo ma większośc akcji w ręku. Z wypowiedzi Jażdżyńskiego po prostu wynika, że Pan Jarosław latem poparł wizję budowy zespołu Kuby Błaszczykowskiego. Ze spotkania sierpniowego z socios co było znamienne obaj Panowie brali na siebie komunikację z kibicami i firmowali działania w działce sportowej trzeciego współudziałowca Kuby Błaszczykowskiego, który od pamiętnego wystąpieniana stadionie milczy i unika oficjalnych wypowiedzi. Zresztą dziejszy Brifing znowu potwierdził, że tak Jażdżyński jak i Królewski od roku robią za tarczeę strzelniczą mając w sumie jako właściciele niewielki wpływ na bieżąca pracę klubu. Gdyby to nie zakończyło się spadkiem i problemammi ze zdobywaniem jesienia punktów to pewnikiem nie było by problemów między właścicielami, ale brak sportowego sukcesu odbił się na wszystkim. Jak rozumiem Królewski uznał, że jedyną drogą wyjścia z pata jest przejęcie udziałów i ułożenie spraw po swojemu. Mam nadzieję, że pozwoli to ułożyc sprawy w Wiśle i start z dużo wyższego poziomu w nowy etap rozwoju niż to miało miejsce 4 lata temu. Dziś problemem nie jest funkcjonowanie klubu, ale przygotowanie warunków do awansu i rozwoju. Czy to przez nowego udziałowca czy to przez zwrócenie się do kibica sponsorów i środowiska wokół klubu skupionego. Przeilenie właścicielskie zostało zakończone i klub zostanie na nowo ułożony to powinno pozwolić na uspokojenie sytuacji i stworzenie warunków do walki o awans. Jest też podstawą do przeprowadzenia akcji ewentualnego wejścia nowego silnego właściciela. Moim zdaniem dziś skonczył się etap przejściowy po kryzysie jaki został wywołany w styczniu ubiegłego roku niepotrzebnym zwolnieniem Guli. Tak czy inaczej wyłonił się zaskakuący lider o czym mówił sam Królewski. Ważne są teraz szybkie decyzje by umiejętnie wykorzystać potencjał klubu.

52            -88
~~~Anna
Jarosław
To już drugi czlowuek o imieniu Jarosław do którego mam ogromny Szacunek i ktorego bardzo lubię. :)

98            -114
~~~mad_orc
Powodzenia!
Ode mnie 1906% w oczyszczaniu klubu. Tu trzeba naprawdę rewolucji. I nie patrzeć na 'legendy'. Tu w końcu musi zapanować profesjonalizm. Jeszcze raz powodzenia!

115            -7
radziu
Ludzie kochani...
Mieliśmy Kubę, Jarka, który zawsze zgadza się z Kubą (w sumie circa 2/3 akcji) i Tomka, który nie zgadzał się z nikim (i moim zdaniem jest najlepszym fachowcem ze wszystkich, ale w ogóle nie miał głosu). Teraz będziemy mieć Jarka, który zawsze zgadza się z Kubą (circa 2/3 akcji) i Kubę. Jaka "pełna odpowiedzialność"? Czy ktokolwiek wierzy w to, że cokolwiek się zmieni? Nie mamy zarządu, pionu sportowego, atmosfery, pieniędzy ani planu. Mamy za to właścicieli biedaków, słabych i przepłaconych piłkarzy, nepotyzm i sztab, który spuścił nas z ekstraklasy, a teraz nie daje rady w 1 lidze. Przez prawie 4 lata nie zostało zbudowane NIC. Jeśli kilka dni temu byliśmy na dnie to dzisiaj jesteśmy jeszcze niżej. Dramat totalny.

39            -112
~~~Gucio
Wisła
Ile było szydery !Gołodupiec cwaniak A gdzie jest Kubuś ? Może na zjeżdzie rodzinnym ?.Daj Boże że dogada się z Kwietniem i wyjebią resztę tego towarzystwa wzajemnej adoracji(trenera napastników fizjoterapeutów).

111            -9
~~~Janko Buszewski
Zgadzam się z przedmówcami
konczymy z nepotyzmem,zamykamy temat "legend" w naszym klubie,eliminujemy tych,co kasują szmal za nic nierobienie,stawiamy na odbudowę i rozwój klubu,szukamy bezustannie i do skutku nowego własciciela.Oczywiscie hasła ostatniego przedmówcy o jakimś mitycznym bliskim awansie czy wypracowywaniu "kolejnego zysku",wkładam między bajki.Poza tym,zaden przejsciowy kryzys dzis się nie zakonczył,gdyz skonczyło sie to tylko na słowach i deklaracjach.Nic poza tym.Uwierzę,jak zobaczę konkrety.Co do reszty,pełna zgoda.

80            -5
~~~Janko Buszewski
radziu,z pierwszą częscią
Twojej wypowiedzi solidaryzuję się w sposób sredn (przy dobrym i szczęsliwym nowym rozdaniu i zmianach,moze być efekt nowej miotły) natomiast od momentu "Nie mamy zarządu,pionu.." idę z Tobą ręka w rękę.

68            -14
~~~Ona
nie rozumiem
tych co w Królewski upatruj zbawcy.Ludzie on tez sie przyłozył do syfu który mamy!!

84            -38
~~~tylko WISŁA
poparcir
Na dzien dzisiejszy zaden mocarz finansowy nie jest zainteresowany Wisła ,Szanujmy tych którzy w jakikolwiek sposób chcą pomóc Wisle.

69            -11
~~~Tomasz
Niech mi ktoś powie ..
Niech mi ktoś powie co tu się odjebu......je bo nie nadążam. Goście, co kilka dni temu mówią, że odchodzą po chwili ratują klub.

59            -16
kazo73
Właściciele
Królewski, przynajmniej ma jaja i próbuję cokolwiek ratować, a tak z ciekawości zapytam gdzie się podział drugi współwłaściciel Kubuś ? Gdzieś się zakopał ?

107            -4
radziu
Strasznie dużo minusów dostałem...
Wszystkim minusującym polecam Briefing TJ, może Wam się oczy otworzą. Sytuacja wygląda tak, że właśnie odeszła jedyna osoba, która znała się na zarządzaniu firmą i na restrukturyzacji (tak jak Obidziński - cóż za przypadek), a zostało 2 gości, którzy się na tym nie znają. Jarek jest tylko nerdem i programistą, który przypadkowo założył firmę z kolegami, a o Kubie przez szacunek dla jego osiągnięć sportowych nie napiszę nic - to nie są właściciele z doświadczeniem biznesowym, a jak pokazała historia nie znają się nawet na zarządzaniu ludźmi. Brakuje nam 14 baniek na ten sezon - właściciele tego nie dołożą, bo już dawno był taki plan i nie dołożyli, a znalezienie nowego sponsora to jest wielomiesięczny proces. Zimą musimy (!) pozbyć się 10-15 najlepiej opłacanych zawodników (tak, będziemy grać juniorami albo tanim szrotem), a jak nie to ryzykujemy utratą płynności finansowej. Skąd w Was ten optymizm?! Trzymajcie się mocno, będzie bujało.

46            -74
Mario
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze
Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć J.K. powodzenia i wytrwałości

82            -3
~~~szczebele k
Co tu się odwala?
Ostatni raz wszedłem na stronę po meczu naszej repry z Chile oraz tym, że ktoś przejmie udziały Jarka... Wchodzę kilka dni później i czytam, że Nowak nie jest już prezesem, aJażdżyński odchodzi natomiast Jarek zostaje. Marsjańskie rewolucje xd

60            -13
~~~KRKPL
Do optymistów
A ja zgadzam się z TJ, który jak sam o sobie powiedział jest realistą, a nie jak JK optymistą. Trzymam oczywiście kciuki za JK jeżeli ma to poprowadzić, on i jego firma mogą być w przyszłości mocnym filarem bezpieczeństwa finansowego w Wiśle, ale wolałbym u sterów (jako prezesa) właśnie TJ, który do prowadzenia spółki takiej jak Wisła ma największe kompetencje oraz doświadczenie.

23            -59
~~~tom
J.K
Po wczorajszym wywiadzie Pana Tomka jeszcze więcej się dowiedzieliśmy. Moim zdaniem wszystko zaczęło się psuć jak zwolnili prezesa Piotra Obidzińskiego On Wisłe prowadził jak firmę brak ryzyka i na jego miejsce wsadzili Dawida Błaszczykowskiego. Można się domyślić że Kuba to wymyślił pozostała dwójka się zgodziła. Wszyscy wiemy i widzieliśmy co się działo za czasów panowania Prezesa Błaszczykowskiego - zostawił na s w I lidze i odszedł bo nie dało się już go utrzymać na stołku bo po spadku ale nie niestety został na stanowisku do końca okresu transferowego przed startem I ligi i on z Brzeczkiem stworzyli nam ta drożynę która mamy teraz. Pan Tomasz powiedział ze mozna było jeszcze cos zrobic w tym okienku i mi się wydaje że chodziło o sprzedaż Gruszkowskiego Fernandeza i Plewki. Dawid z Brzeczkiem nic nie zrobili. Pan Tomasz powiedział w wywiadzie że widać było jaka będzie strata finansowa i o tym głaśno mówił . Jak wczoraj się dowiedzieliśmy Prezesem miał zostać pan Tomasz bo ma doświadczenie ale on miał zawsze odmienne zdanie niż Kuba i tu niestety Pan Jarosław popełnia duży błąd i dalej wierzy Kubie i popiera niespodziewaną kandydaturę Pana Nowaka na Prezesa jak wiemy bardzo dobrze związanego z Kubą. Pan Nowak pokazuje swoja strategie wyjścia z kryzysu ale odsuwa dwójkę właścicieli od mieszanie się w klub. I to widać Królewski nagle nie udziela się na Twitterze Jażdżyński tez nigdzei sie nie udziela. Pan Nowak realizuje swój plan ale po jego niezatrudnieniu nagle drożyna zaczyna grac coraz gorzej coś zaczyna się w klubie złego dziać Pan Nowak w wywiadach rzuca różne informacje które nie powinien publicznie mówić co jecszcze bardziej za oszcza konflikt miedzy właścicielami. Pracę wreszcie traci Brzeczek pod naporem kibiców. Dalej gramy padakę a Prezes Nowak wrzuca w swoich wypowiedziach dalsze bomby i atak na Pana Jażdżyńskiego. Miedzy trójką właścicieli sa odmienne zdania i teraz nie dziwie sie że chcą oddac akcje i sie wycofać bo nie mogą się dogadać. Zaczyna sie szukanie nowego właściciela na własną ręke. Królewski ma dośc i robi konferencje że odda swoje udziały. W klubie jest PAT. Pan Królewski jak i Jażżyńskie popełnili duzo błędów ale na konferencjach trochę sie wybielają ale nie można odmówić im że nie chcą dobra dla Wisły. Pan Nowak po informacji że Króewski przejmie władze szybko ucieka może sie wydawać że zostawia nas w najgorszym momęcie bo do końca listopada trzeba załatwić wiele spraw licencyjnych ale uważam że całe szczęście że ucieka. Kuba się nie odzywa bo on wszystko co mógł zrobić to juz s[...]ił i całe szczęście juz nie będzie decydował. Królewski mam nadzieje zaraz znajdzie Prezesa i mam nadzieje że zatrudni fachowca jak Obidzińskiego. Królewski jak wiemy rozmawał z Kwietniem i miał wrócić do rozmów może sie dogadają. Trzeba skąńczyć z sentymentami nie zatrudniać kolegów byłych zasłużonych piłkarzy tylko menadżerów i fachowców. Jezeli nie dojdzie nowy inwestor a tylko szansa jest na Pana Kwietnia to w zimie trzeba będzie się pozbyć wielu piłkarzy na pewno tych z dużymi kontraktami. Trzeba również zrobić porządek wogóle z pracownikami klubu. Pomimo błędów trzeba jednak podziękować panu Jarkowi za kolejna próbę ratowania Wisły oby z lepszym skutkiem. A o Kubie lepiej zapomnieć i się nie wypowiadać jak sugerował w wywiadzie pan Tomasz.

30            -53
~~~anacharsi ss scythae
Coz, chcialbym sie ludzic, ale nie ma podstaw
Caly tercet probowal tym zarzadac, ratowac, resuscytowac, restrukturyzowac, ale Jazdzynski oddal sedno problemu - rozpasane place, nieproporcjonalne do umiejetnosci, horredalne koszty, nietrafione transfery, gdzie chlopaki za 10k miesiecznie graja tak samo jak obcokrajowcy za 40.000. Po prostu tragiczne transfery znawcy 1 ligi JerzegoB z JB16, gdzie sciaga sie jakiegos Pereire i daje sie mu 42.000, a dlug sobie spokojnie co miesiac rosnie do 14 mln...

53            -4
~~~Wiślak-Kr akus
Kuba odejdź!
Czy ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, jaką rolę odgrywa Kubuś? Im szybciej odejdzie, tym lepiej dla Wisły.

50            -10