Piątek, 25 listopada 2022 r.

Jarosław Królewski prezesem Wisły Kraków SA

25 listopada 2022 roku Rada Nadzorcza TS Wisła Kraków SA podjęła uchwałę o powołaniu na stanowisko Prezesa Zarządu Klubu Jarosława Królewskiego, który na początku tygodnia przejął obowiązki prowadzenia Spółki po Władysławie Nowaku.

Jarosław Królewski jest Prezesem Zarządu i założycielem Synerise - jednej z najbardziej zaawansowanych spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data o wartości ponad 100 mln euro, będącej laureatem licznych prestiżowych nagród międzynarodowych i krajowych, takich jak: tytuł najszybciej rosnącej polskiej spółki technologicznej w Europie wg Financial Times 2022, tytuł najszybciej rosnącej spółki 2021 oraz 2022 wg rankingu Deloitte Fast 50 CE, tytuł partnera roku 2017, 2018, 2019 Microsoft; tytuł jednego z 30 najbardziej perspektywicznych przedsiębiorstw technologicznych na świecie wg EY. To także zwycięzca KDD Cup 2021 - mistrzostw świata w dziedzinie sztucznej inteligencji, zwycięzca Twitter RecSys 2021, zwycięzca Rakuten Data Challenge 2020, zwycięzca Booking.com Data Challenge 2021, laureataplebiscytu New Europe dla najbardziej innowacyjnych spółek w Europie organizowanego przez Google, Res Publica i Financial Times, laureat nagrody specjalnej w konkursie EY Przedsiębiorca Roku 2018 za umiejętne łączenie pracy akademickiej z przedsiębiorczością, Poland AI Person of The Year 2019, Poland Digital Shaper 2018, laureat Paszportu Prezydenta RP.

W przeszłości stypendysta programów naukowych i sportowych na AGH, w młodości laureat m.in stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2010 roku zajmuje stanowisko wykładowcy i pracownika naukowego na AGH w Krakowie (prowadząc zajęcia m.in. na Wydziale Humanistycznym AGH oraz na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej), gdzie w wieku 23 lat współtworzył nagradzane kierunki studiów własnego autorstwa - m.in. Social Informatics, E-Economy (najbardziej innowacyjny kierunek studiów w Polsce w 2012 roku wg MNiSW - 1 mln PLN nagrody) czy Digital Marketing. W 2019 roku za pracę i osiągnięcia wyróżniony został nagrodą "Absolwent AGH" - już jako absolwent AGH. Jest również współpomysłodawcą studiów doktoranckich z dziedziny Data Science na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Mentor sieci Polskiego Funduszu Rozwoju, Członek Rady Fundacji "Platforma Przyszłości Przemysłu". Ukończył dwa kierunki studiów (informatykę i socjologię), obecnie w trakcie interdyscyplinarnego doktoratu. Panelista i uczestnik wielu konferencji branżowych (World Economic Forum w Davos, Impact CEE, IDC Predictions, Futurecom), wykładowca gościnny na polskich i zagranicznych uniwersytetach oraz speaker międzynarodowych konferencji rządowych takich, jak World Government Forum w Dubaju. Autor publikacji, w tym bestsellerowych ukazujących się w ramach Wydawnictwa Naukowego PWN. Pomysłodawca i twórca programu edukacyjnego AI Schools dla szkół i przedszkoli w zakresie sztucznej inteligencji.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


54    Komentarze:

~~~t
No i brawo
Good luck

117            -18
~~~obiektywn y
niestety będzie musiał dopisać w cv
Spektakularny współ-grabarz klubu z ponad 100 letnią historią, ponad 20 tysiącami kibiców na trybunach i budżetem sięgającym 43 miliony.

76            -196
~~~analityk
Pierwsza deyzja: Audyt wszystkich! wynagrodzeń i wszystkich! wydatków w klubie!
Nie wyobrażam sobie sytuacji w której nowy prezes przejmuje stanowisko w zadłużonej spółce bez wykonania szczegółowego audytu finansowego za ostatnie lata. Sytuacja w której w sposób oczywisty do obecnego stanu doprowadziły nadużycia i nieudolność nie ma prawa pozostać bez wyjaśnienia. My kibice mamy prawo żądać przejrzystości finansowej oraz wskazania osób odpowiedzialnych za ten stan! W innym wypadku wyjaśnieniem będzie musiała zająć się prokuratura bo w klub zainwestowały tysiące kibiców. Nie jest to prywatny folwark 3 panów.

123            -19
~~~Rav23
Zupełnie nie potrzebna ta laurka
Dla nas będzie albo zbawca albo grabarzem. Czekam na kolejne pół roku, zobaczymy co się wydarzy. Ave Jaro

112            -14
~~~Maras
Docencie go
Bo wcale nie musiał babrać się w blotko zwane Wisłą. Ma świetne CV i dochodową firmę. Wisłę to jego kotwica a nie order i kolejne zyski. Dajcie mu wsparcie ze nie olał straty swojego wkładu a wciąż chce uratować firmę Wisła! Odwazyl się samodzielnie wziąć stery Mimo marnych perspektyw. Z wyrazami szacunku , Ja Pana wspieram i liczę na odbicie od dna pod Pana rządami.

268            -28
~~~janko
może się nie znam
ale używanie przez Jarka sztucznej inteligencji która myliła się co do spadku Wisły z ekstraklasy chyba nie jest najlepszym prognostykiem na przyszłość... :/

62            -98
~~~WISŁA
POWODZENIA
Życze powodzenia na pewno sie przyda.

122            -7
~~~fabio
Powodzenia
Jaro powodzenia.Chyba gorzej już być nie może.K...wa ale czasy.

114            -16
~~~kazek
a to ma znaczenie to co robił poza Wisłą?
A nie to co robił we Wiśle? nic nie rozumiem z tego artykułu

44            -72
~~~Mati
Mądry gość
Miałem z nim zajęcia na AGH tak z 8 lat temu i zawsze mieliśmy o nim opinie, że żyje w swoim świecie, ale jest naprawdę mądrym i w porządku gościem. Liczę na to, że on jednak wprowadzi tu jakiś porządek :)

152            -11
~~~alakman
Truskawki
Ostatnio to bardziej go krytykowałem i się śmiałem z jego działalności w Wiśle, ale kiedy jest naprawdę jest źle to widać, że jest to gość, który łatwo się nie poddaje i bierze odpowiedzialność za swoje działanie i za to szacunek. Mam też nadzieję, że będzie mniej aktywny na Twitterze, a bardziej w klubie co na pewno będzie korzystniejsze dla Wisły . Zastanawia mnie jednak jaka jest obecnie rola w tym klubie Kuby Błaszczykowskiego i jakie są jego relacje z innymi właścicielami i jaki ma wpływ na działanie klubu. Kibice mają szacunek do Kuby za to co zrobił, ale czy Kuba ma szacunek do nas? Brak jakiegokolwiek komentarza z jego strony jest bardzo dziwny.

117            -16
~~~fanatyk
Profesjonaliści zamiast legend, znajomych i rodzin
Można pisać do znudzenia. Ale oni nie rozumieją. Są faktycznie z marsa... Wisła to naprawdę nie pierwsza firma którą rozwalił nepotyzm. Tu nie trzeba sztucznej inteligencji żeby to zrozumieć...

72            -18
~~~Ludojad
Ostatni gasi światło
Możecie mnie zasypywać minusami. Albo Jarosław (Wisłę zbaw) znajdzie w zimie inwestora i jednocześnie pogoni gang z Truskolasów w siną dal, albo czeka nas kolejna faza upadku (oby nie ostateczna). W życiu nie myślałem, że za te lata sukcesów zapłacimy tak paskudny rachunek. Szkoda tej naszej Wisełki.

84            -20
~~~Bartek
Królewski
Jego nie stać na bycie właścicielem Wisły Kraków. Nie rozumiem po co się pcha. Zaraz usłyszymy że pożyczył milion złotych i jest wielkim panem właścicielem. Wisła Kraków jest poza jego możliwościami finansowymi. To nie jest dobry kierunek

53            -97
~~~Kibic20
Temat wyżej
Wyrazy szacunku panie Jarku. Powodzenia i doprowadzenia naszej Wielki na właściwe tory. Wierzę, że to się Panu uda.

64            -40
~~~Kibic20
@Bartek,@Obiektywny
Zastanawia mnie jedno. Piszecie tak z zazdrości czy z nienawiści.Jeżeli z nienawiści, to tyczy się też to naszego klubu. Można zatem wyciągnąć wniosek, że na pewno nie jesteście kibicami naszej "Wisełki".

43            -49
~~~MarciN
Aaa
aaa a Kubuś to żyje ?

54            -9
~~~Janko Buszewski
Znów muszę się zgodzić z Rav23
bo tez uwazam,ze taka laurka nic nie wnosi.Oczywiscie nie ujmuje w niczym Panu Królewskiemu,bo to nie jest głupi człowiek.Sporo sie z owej laurki dowiedziałem i utwierdziłem w przekonaniu,ze mamy do czynienia z łebskim facetem.Tylko ze nam nie jest potrzebny człowiek, spełniający się jako naukowiec lub zdobywający nagrody pokrewne jego pracy na AGH a prezes z prawdziwego zdarzenia, z merytoryczną wiedzą o sporcie i zarzadzaniu w nim.Mam nadzieję,ze ktos kto tak dobrze radzi sobie w scisłych przedmiotach i nowoczesnych technologiach,podoła zadaniu.Napewno dostanie spory kredyt zaufania od sporej,by nie powiedziec całej, wislackiej społecznosci.Zapracował na ów kredyt.Nie uciekł jak szczur z tonącego statku a wziął ster w swoje ręce i zaczął dobijac do brzegu.Czy mu się uda nie zatopic okrętu, czas pokaże.Owszem,mozna mu wyciągac wszelkie przewinienia i przypominac do czego doprowadził wraz z pozostała dwójką...tylko co to teraz da.Mleko się wszak już rozlało.Wychodza obecnie na jaw coraz to nowe fakty i można z nich wyczytac,ze Królewski miał nieco związane ręce.Teraz wszystkie ręce na pokład i jedziemy.Wykazałbym sie jednak obecnie sporą hipokryzją,gdybym nagle tak bez szemrania, stał się zdecydowanym zwolennikiem JK a miałem jeszcze niedawno sporo obiekcji.Wyjasniam.Uwaza m,ze warto dac JK votum zaufania i wszelaką pomoc w zakresie jego kierowania klubem,ale nam wciaz potrzebne są spore srodki finansowe a na takie wydatki,mam wrazenie Pana Królewskiego zwyczajnie nie jest stać.Dlatego niech nam prezesuje długo i owocnie,ale konkretny i niebiedny inwestor-wspolnik-wspólw łasciciel-partner biznesowy etc potrzebny jest nam jak tlen.I w dodatku im wczesniej,tym lepiej,bo idą naprawdę cięzkie czasy.Nie tylko dla sportu.Tyle ode mnie.

36            -10
Niewierny Tomasz
@Kibic 20
A na którym miejscu Listy Forbesa jest Pan Jarosław Królewski ? Stać go Na Wisłę ?

37            -42
wujek29
ekscytacja i podniecenie!!
Jarosław wraca na białym koniu!! człowiek który na pewno uratuje Wisłę!! Od dziś mamy pewność że będzie lepiej! a teraz na poważnie: w jakim celu były te szopki z oddawaniem akcji?? a później wielki powrót... czy aby po to żeby wywołać wrażenie czegoś nowego, nowego zrywu, nowego wsparcia od kibiców?? To są wszystko brudne gierki i szczerze to nie wiem czy jest sens dociekać kto kogo.... dla mnie jest to bardzo gorzka konkluzja że w Wiśle Kraków S.A. mojej Wiśle która stała się moim życiem, dla której na serio "szło się aż po życia kres", jeździło do Brzeska ale i do Rzymu, brało udział w relacjach osiedlowych, w mojej Wiśle odbywa się farsa, komedia i ja nie dam się na to nabrać aż nie zobaczę wyników, bo takie oszukiwanie nas Wiślaków trwa od 2 lat i musimy przeżywać kolejne upokorzenia i każdy myśli że już gorzej być nie może i się przekonuje że jednak może... a panowie Królewski i Błaszczykowski oczekują że wszyscy zamkniemy oczy i będziemy zbierać po pysku z uśmiechem i czcią dla ich ponadludzkiego zaangażowania! czekam na efekty panowie mędrcy i zero kredytu zaufania który się skończył.

46            -27
stary wiślak
Rozumiem frustrację związaną z wynikami,ale czy krytyka ma być szyderą,podszytą totalną niechęcią?
Wszyscy chcemy lepszej Wisły,wygrywającej Wisły. Ale czy pomożemy klubowi,wyładowując swą złość na zarządzie,trenerach i piłkarzach? Wszyscy jesteśmy zgodni,że w klubie coś nie gra i to coś ma szerszy zasięg i kilka przyczyn.W klubie niezbędny jest audyt,zarówno wśród osób zarządzających,sztabie trenerskim,ale i też w kadrze zawodniczej. Trzeba się zastanowić,czemu pozyskani,doświadczeni piłkarze,nie stanowią siły Wisły? Czemu młodzi,którzy całkiem nieżle radzili sobie w ekstraklasie,dziś na tle przeciętnych,pierwszolig owych rywali wypadają blado?Trzeba bezwzględnie przeanalizować przydatność poszczególnych piłkarzy i z niektórymi się rozstać. I przede wszystkim poprawić politykę transferową,bo większość transfedrów nie wypala.Wiśle dziś potrzebny jest spokój,rzeczowa analiza i sensowne działania naprawcze.

34            -30
~~~Kiku78.
Szacunek kibiców.
Ktoś tu napisal:"Kibice mają szacunek do Kuby"a następny ktoś:"Jednocześnie Pogoni gang z Truskolasów w siną dał". Faktycznie SZACUN.

19            -31
~~~stary zgred
Oby tylko pamiętał.....
....że, w odróżnieniu od branży, w której obraca się na co dzień, tu "leveli" też jest dużo, ale życie ma się jedno.

36            -4
~~~nm
Powodzenia!
Oby się panu udało coś odmienić w naszej Wisełce, bo ostatnio to równia pochyła :(((

34            -8
GrzegorzS
Przede wszystkim powodzenia
w budowie Wisły. Jak się przeczyta ile osiągnął w swoim życiu Pan Królewski to serce rośnie. Miejmy nadzieję, ze teraz jako właściciel większości akcji zdynamizuje rozwój Spółki i a przede wszystkim uspokoi atmosferę wokół niej. Z tego co słyszałem ma pełne poparcie pozostałych właścicieli, ale to on ma głos decydujący i to on będzie podejmował decyzje strategiczne. Zaczął zdecydowanie z tego co słyszałem w cztery dni dwa razy spotkał się z zespołem porozmawiał ze wszystkimi z liderami i sztabem trenerskim. Wyjaśnił pracownikom cele, uspokoił atmosferę, dał gwarancję finansowe, spełnił warunki licencyjne czyli po prostu wyrównał zaległości przygotowano wnioski licencyjne. W sumie w parę dni załatwił problemy z jakimi poprzedni prezes nie potrafił sobie poradzić od sierpnia. Więcej zrobił niż mówi i dobrze. Pchnął do przodu parę spraw i nadał im dynamiki potrzebnej dla zmian. Oby tak dalej. Sportowo potrzebujemy odbudowania skautingu dwóch/ trzech trafionych transferów do chodzących kilku wypożyczeń młodych graczy by rozwijali się grając w innych klubach i odejścia 3/4 zawodników, którzy nie rokują na przyszłość. Ważne, że w Spółce zapanuje mam nadzieję ład i decyzje będą podejmowane szybko i nikt nie będzie się zastanawiał co tez ktoś inny na to powie i jak się odnosi do danego tematu. Potrzebujemy spokoju i konsekwencji w pracy i realizacji określonych celów na kilku poziomach działania Spółki.

29            -39
~~~Janko Buszewski
Cieszy entuzjazm kibiców
i nadzieja na lepsze dla Wisły czasy.No ale ja słusznie wszyscy zauwazamy,potrzeba zmian na kazdej z płaszczyzn funkcjonowania klubu.Jesli faktycznie JK zabrał się za to wszystko w takim tempie jak piszą niektórzy,to naprawde zaczął działac bardzo intensywnie.Bardzo dobrze,bo my na zabawę nie mamy juz czasu.Zmarnowanych zostało parę lat.Liczę,ze szybko zostanie przeprowadzony audyt,który błyskawicznie da odpowiedz na wiele pytań.No a potem trzeba bedzie zacząc podziałac cos z kadrą,bo nie wyobrazam sobie zebysmy pozostali przy tym co mamy.Nawet Grzegorz poszedł po rozum do głowy i nie bredzi już o jakims mitycznym awansie i wyrównanej kadrze a widzi potrzebę sprowadznia kilku konkretnych piłkarzy.Jak przeczytałem jego wpis,ze trzeba ....3/4 piłkarzy pożegnac,opadła mi szczęka.Mówię to szczerze,uczciwie i bez zadnej ironii.Zaimponował mi facet a nie myslałem,ze kiedys to napiszę.Od dawien dawna,nie bylismy tak jednomyslni,bo ja juz od pół roku uwazam i nawiązuje do tego w wielu wpisach,ze KILKUNASTU piłkarzy obecnej kadry,nie zasługuje na to,by w tak wielkim klubie zasiadac w szatni.No ale to nie tylko kwestia pożegnania obecnych grajków,trzeba jeszcze w ich miejsce zmienników sprowadzic.No i myslę,ze tutaj jest pole do popisu dla JK i tych którymi się otoczy.Bo nie moze tak być,ze chcesz grac młodymi chłopakami,płacąc im jakies frytki i wymagając cudów a w kadrze masz jeszcze zarabiających krocie,przepłaconych (teoretycznie starszych i lepszych)słabych piłkarzy z których nawet jak skorzystasz,to pozytek gorszy niż z owych niedoswiadczonych młodziaków.Poza tym skauting,akademia,obecny sztab,takze wymagający konkretnej korekty... Masz co robic Panie Jarku,oj masz... Powodzenia !!

23            -8
~~~WNB
@Grzegorz S
Grzegorz S jaki Ty jestes doinformowany we wszystkich tematach. Poprostu Alpha i Omega

26            -16
~~~ANDYANDY
Brawo.....
......za osiągnięcia. Ma chłopak głowę na karku. W tym jednak przypadku nie chodzi stricte o to co on osiągnął a o to kogo numery telefonu ma w notesie, do kogo ma tzw.dojscie, z kim się spotyka przy okazji robienia interesów, z kim ma kontakty.

16            -11
~~~Borowik
Prezent dla Wisły ADAM NAWAŁKA
Panie Prezesie proszę zatrudnić ADAMA NAWAŁKĘ

18            -28
~~~stary zgred
Grzegorzowi chodziło o ....
Ja zrozumiałem, że Grzegorzowi chodziło o odejście trzech, czterech piłkarzy, a nie o odejście trzech czwartych. Przede wszystkim to musi przyjść trzech, czterech lepszych o tych co są. Są na to pieniądze? Na razie Fernandez pojawił się na internetowych listach odchodzących. No to pięciu będzie trzeba.

14            -6
~~~tom88
GrzegorzS = ??
no, po powyższym wpisie to już nie mam wątpliwości, że GrzegorzS to może sama rzeczniczka Adrianna (róznych nazwisk) albo ktoś z jej działu. Takiego pseudokorporacyjnego bełkotu to ja już dawno nie czytałem. Prawie jak oficjalny komunikat Spółki. "Zdynamizuje rozwój" - co zdynamizuje?! to my mamy jakiś rozwój, bo ja jakoś nie zauważyłem. Przypominam, że miesiąc temu przyjechala do nas Puszcza Niepołomice i nam nakopała... "nadał sprawom dynamiki..." co to za bełkot, te slowa nic nie znaczą. Zawsze się zastanawiałem czym się u nas zajmuje ten dział medialny - a tu goście po prostu klikają na forach i wyzywają wszyskich, co nie kochają aktualnego zarządu od drugostronnobłoniowych, zakompleksionych, nieudaczników... fajna praca. Jak widać Klub nasz rozkwita.

31            -14
~~~Janko Buszewski
Nie wiem czy nie masz racji
stary zgredzie i czy faktycznie Grzegorz nie myślał o 3,4 piłkarzach którzy powinni odejść a nie o 3/4 obecnej kadry? Jeśli Twoja teoria się sprawdza,no to niestety nie zgodzę się z Grzegorzem,bo ja widzę w kadrze 3 czy 4 piłkarzy .....ale takich do grania.Naturalnie ze nie od razu wywala się 15 piłkarzy, bo to by nas całkowicie rozbilo, ale powoli i sukcesywnie trzeba czyścić tę stajnie.Jak dla mnie Plewka, Moltenis, Jaroch,Młynski,Balta Cisse ....od razy out.Potem czas na resztę.No i oczywiście transfery do klubu,ale nie takue jak te obecne bez ładu i składu. Przemyślane i poukładane a przede wszystkim długofalowe. Inne transakcje zwykle się nie sprawdzają,bo nawet jak trafisz na fajnego pilkarza co pomoże w sposob dorazny ale zaraz odchodzi. ..taka dziurę jeszxze trudniej wypełnić niż przed jego przyjściem. Wystarczy popatrzeć jak budował drużynę Raków i....wyciągać właściwe wnioski.

16            -5
stary wiślak
~~~Janko Buszewski!
Do wywalenia nadaje się 80% kadry. Tylko kim ich zastąpić? Nie ma kolejki chetnych piłkarzy,lepszej jakości ,do grania w Wiśle. To już dla wielu nie jest "firma",tylko 1-ligowy przeciętniak. My żyjemy historią i sentymentem. Dla innych ,aktualna Wisła nie jawi się jako klub o świetlanych rokowaniach,w którym granie to zaszczyt i świetny kontrakt.

16            -11
~~~Janko Buszewski
stary wislaku,właśnie
o tym piszemy w naszych postach.Właśnie o to chodzi,by nowy prezes zrobił wszystko co w jego mocy,żebyśmy z przeciętnego 1 ligowca (którym bez wątpienia się stalismy) stali się na powrót firmą.Wisła to jednak wciąż marka z potencjałem kibicowskim jednym największych w kraju, z miasta,najbardziej w świecie rozpoznawalnego jeśli o Polske chodzi.To nie Unia Skierniewice czy Narew Ostrołęka a Wisła Kraków właśnie. W tym upatruje naszej szansy na powrót,tylko trzeba to przeprowadzić w sposób mądry, stabilny i finansowo zbilansowany.Dlatego i kadrę trzeba powoli wymieniac,bo jak napisałes 80 % jej członków,nie nadaje się do reprezentowania naszych barw.Tu masz moją pełna zgodę, bo tez tak właśnie uważam.Dlatego jak wczesniej rzekłem, wzorem np Rakowa,musimy sukcesywnie dokonywać zmian w naszym teamie.Nie ma co psioczyc i wracać do tematu,ze to i tamto zostało wykonane źle a brać się wreszcie do roboty.Dawid Błaszczykowski wraz z Pasiecznym a potem sam Brzęku,przy aprobacie jak mniemam JB, nasciagali nam tutaj wszelakiej maści piłkarskiego beztalencia.Trzeba to czyścić i więcej takich błędów nie popełniać. W mojej ocenie Colley,Fernandez,zdrowy Pereira,obaj bamkarze,Duda,Rodado,Tal ar ,może Wachowiak ...mogą jakaś przyszłość nam dać. Moltenis, Jaroch, Młynski,Cisse czy Basha z Balta już niestety nie.Nie ma też co bawić się w dalsze sentymenty i najwyższa pora,zająć konkretne stanowisko w temacie takiego np Urygi.Facet leczy się już dwa lata,obciąża znacząco budżet a pożytku z niego zero.Mówienie o jakimś tam jego pechu, brzmi co najmniej groteskowo.Pecha to miał nasz klub,kontraktując go.Do tego kwestia wszelakich "legend" i pociotków tychże ,zatrudnionych w naszym klubie.Najwyższą pora iść w jakość a nie romantyzm.Dobrze byłoby wreszcie odbudować rezerwy i mocniej postawić na akademie.Jak większość z nas zauważa, za samą nazwę to my się utrzymywać nie będziemy i trzeba wreszcie na piłkarzach zaczac zarabiać. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć,żebyśmy jakiegoś młodego piłkarza wypromowali, ograli a potem zbyli za konkretny cash.Jak to jest ze jedni takich Kamińskich,Piątkowskich, Skórasiow,Śliszów czy Kozłowskich "wyprodukowac" potrafią a nam się to nie udaje? Cała nasza młodzież do kupy wzięta,to wartość jednej nogi takiego np Marchwinskiego. Chyba wstyd,nie?Do tego dochodzi słaby skauting,słaby marketing,nijaki dział nazwijmy to sprzedaży (coś chyba nie tak z umowami zbycia Aschrafa i Liska skoro jest problem ze ściągnięciem naleznosci) i wiele wiele innych.Leżymy obecnie na obu łopatkach,ale wstać to chyba jeszxze możemy. Tylko ktoś musi wreszcie zacząć ogarniać ten cały, namnozony przez lata bajzel.No i tutaj upatruje właśnie, właściwie wykorzystanej roli nowego prezesa.No i do znudzenia powtarzał tez będę NOWY INWESTOR NOWY INWESTOR NOWY INWESTOR. Finansowo,Królewski tego nie udźwignie i to nie jest też zdaje sie żadna tajemnicą.JK wydaje się być osoba wiarygodną i chyba uczciwą oraz operatywną i tu upatrywalbym atutu w negocjacjach z jakimś potencjalnym "dobroczyncą".Poźywiom uwidim....ale jak na razie,dobrze raczej nie jest.Pozostaje nadzieja,choć ona jest ponoć matką pewnej grupy osób. ...!?

13            -9
~~~Kloszard
Na dziś Wiełce potrzebni są
Nowy prężny i fachowy zarząd, oraz nowy inwestor. Bez tego nie ruszymy, a nawet niżej być gorzej. Ikony klubu bez kasy, nic nie zrobią i będzie tylko jako takie trwanie, ale jak długo ?

22            -2
~~~Franz
Na zarządzaniu cza się znać !
A ten pan raczej dalej się uczy i uczy ....

12            -15
~~~Kibic20
@Franz
A nie jest tak, że my wszyscy całe życie się uczymy? Ważne, żeby chcieć i wierzyć w efekty. I żeby oczywiście one były.

8            -17
stary wiślak
~~~Janko Buszewski!
Każdy,nawet znakomity program naprawczy wymaga czasu na realizację i nie tylko czasu,ale kasy. Obawiam się,że w tym sezonie możemy nie zrealizować nawet baraży o ekstraklasę. Trzeba od razu wygrywać,wygrywać i wygrywać. A to nie będzie łatwe do natychmiastowej realizacji.

10            -10
~~~Klaus
O wywalaniu 3/4 grajków
Koledzy trzeba wreszcie znaleźć jakiegoś trenera i wtedy może okaże się, że chociaż jakaś część z tych, którzy wydają się dnem jednak coś potrafi. Z obecnym to nawet jakby jakimś cudem się znalazła kasa na kilku nowych z jakimś potencjałem to i tak najpewniej się ich zmarnuje jak prawie wszystkie nabytki z czasów trio.

13            -9
~~~Anacharsi s scythae
Super wyliczanka sukcesow
A poki co spadek i 1 liga dolne rejony, do tego 14mln dlugow i sklad ze sie mozna poplakac. Takze AI a real football life ...poki co przeciwlegle bieguny, ale ZYCZE POWODZENIA!

5            -7
stary wiślak
~~~Klaus!
Znasz takiego trenera,który gwarantowałby podniesienie jakości tego zespołu i byłby skłonny pracować teraz z Wisłą? Przecież kadra zawodnicza z sezonu na sezon jest coraz słabsza. Od czasu jak Stolarczykowi osłabiono kadrę,ten proces jest ciągły. A winy łykają kolejni trenerzy. Jest kilka innych przyczyn tego stanu,a nie tylko zły dobór trenerów.

11            -10
~~~Klaus
@stary wiślak
Nie znam, nie podam Ci nazwiska, nikt mi nie płaci za oglądanie extra, 1 czy 2 ligi i ich nie śledzę. Na pewno w PL jest więcej takich Szulczków, Niedźwiedzi itp. Są chyba w klubie ludzie, którym płaci się za to pieniądze, niech się czymś wykażą.

17            -3
stary wiślak
~~~Klaus!
Szulczki i Niedżwiedzie być może niedługo wylecą z klubów,bo skończą się wyniki. Wielu już było trenerów.którymi się zachwycano czasowo i potem na trwałe spadli z "piedestału" i już nigdzie wyników nie zrobili. Wiele nazwisk by można wymienić. Nie wierzę w trenerów cudotwórców i każdy sukces zespołu ma coś więcej w sobie,niż tylko zasługę trenera,choć w pełni podzielam zdanie o ważności obsady trenerskiej w klubie. Przxyczyną słabości Wisły nie są dziś trenerzy.

13            -9
GrzegorzS
Jak widac ja nie piusze, ale żyjecie tym co napiszę fajnie
drużyna Wisły potrzebuje stabilizacji więc nikt nie będzie zwalniał 3/4 drużyny, ale przydało by się zmniejszenie kadry bo z przyległościami to mamy na stanie 33 zarejestrowanych graczy nawet jeśli 3 z nich Uryga, Błaszczykowski Ondraszek będą szukać formy to realne szanse na granie ma 20/26 zawodników, szkoda przynajmniej 3/4 by po prostu nie mieli szansy na grę. Realnie potrzeba 3 bramkarzy, góra 9 obrońców i 14/16 zawodników drugiej linii i ataku. Mamy zagrać 16 bardzo ważnych meczy by awansować plus maksymalnie 2 jeśli będzie trzeba grać w barażach. Młodych chłopaków jak Chmiel, Starzyński, Bartoń, Skrobański szkoda trzymać na trybunach a ich gra w CLJ to już nie ten etap ich rozwoju. Dalej mamy paru zawodników, którzy po prostu nie spełniają pokładanych nadziei jako przede wszystkim skrzydłowi czy wahadłowi. Jeśli na wahadle trener woli wystawić obrońcę niż pomocnika to dobitnie świadczy o tym, że szkoda opłacać taki kontrakt. Jeśli wróci zaś Ondraszek to powiedzmy sobie szczerze taki Cisse nie ma szansy na granie i utknie na trybunach a płacimy mu naprawdę wielkie pieniądze. Kto powinien odejść i jak to zrobić by odszedł to już sprawa sztabu trenerskiego. Co do Fernaandeza to na razie to wymysł niejakiego Janexa ponoć guru w temacie. Ale ten wyskok to domysł i konsekwencja dyskutowanego tematu problemów finansowych, które po interwencji Królewskiego i decyzjach innych właścicieli w tym atakowanego Kuby są tylko tematem medialnym. Fernandeza to Widzew sondował latem, ale po tym jak zorientowali się, że jego kontrakt to dwa razy tyle ile płaca swoim najlepszym piłkarzom to sobie odpuścili. Zresztą z tego co słychach w pierwszej lidze zapowiada się dość słabe okienko transferowe, bo wszyscy mają problemy finansowe a kształt końcówki tabeli gdzie skupiły się zespoły groszem nie śmierdzące i mające problemy ze zdobywanie punktów rokuje że wiele klubów po prostu będzie skupiać się na ruchach kosmetycznych w kadrach a nie wielkich transferach. Zresztą podobnie sytuacja ma się w czubie tabeli i nikt nie zapowiada wielkich wzmocnień bo nie ma kasy w klubach. I to jest szansa dla Wisły, przy naszym potencjale jako klubu i rozsądnym zarządzaniu obecna kadrą można spokojnie wymienić kilka pozycji pod względem skuteczności i poziomu sportowego i to nie koniecznie przekraczać obecny budżet. Wisła w przeciwieństwie do paru innych drużyn powinna nawet przy obecnej pozycji w tabeli budować kadrę pod kontem awansu i skutecznej walki w ekstraklasie. Zresztą tak po prawdzie to jest główna przyczyna odejścia Jażdżyńskiego bo on uznawał już latem, że Wisła powinna dokończyć proces restrukturyzacji finansów a nie stawiąc na inwestowanie w drogi zespół. Druga strona sporu wybrała drogę zbudowania drużyny za dużo większe pieniądze by z nią wracać do ekstraklasy jak najszybciej. To jest praprzyczyna konfliktu w okresie po spadkowym. Zwyciężyła ostatecznie opcja inwestowania w zespół więc należy czekać na efekty. Pierwszy powinno być wyczyszczenie kadry z zawodników nie rokujących zdaniem sztabu trenerskiego w walce o awans dwa zastąpienie ich zawodnikami lepszymi i wypożyczenie kilku młodych rokujących piłkarzy. Mimo trudnego kalendarza Wisła spokojnie może awansować do ekstraklasy dzięki słabości ligi, w której gra. Tu rządzą głównie remisy w takim układzie trzeba złapać szybką serię 5/6 zwycięstw na początku wiosny co pozwoli odrobić straty w tabeli do czołówki a potem walka o awans wejdzie w całkowicie inna sferę gdzie poza umiejętnościami przygotowaniem fizycznym i taktycznym rządzi mental, doświadczenie walki o cel ostateczny i tu trzeba dysponować zespołem zdolnym zmagać się z rosnąca presja walki o wynik z kolejki na kolejkę. Bo o awansie decydować będzie ostatnich 10 kolejek sezonu, w których trzeba wygrywać do tego trzeba mieć drużynę. Te 10 punktów straty do Puszczy spokojnie można odrobić w 4 kolejkach z ŁKS-em Moskala może być większy problem, ale oni tez złapią kryzys a Kazek to fajny trener, ale każdy wie, że ma problem jak wpadnie w konstans remisów to nie potrafi z tego wyjść. Moim zdaniem Sobolewski już wie kim chce grać i na kim może polegać teraz trzeba mu dołożyć do pieca 3/4 elementy które on musi wkomponować w grę i skład by wykonać podstawowe zadanie tego sezonu awansować do ekstraklasy. Baza już jest teraz trzeba dodać do niej przyprawy.

7            -24
~~~Janko Buszewski
No i czar prysł koledzy i koleżanki
a wydawac sie mogło,ze jest juz lepiej.Niestety,stek bzdur i banialuk,jak zawsze zresztą.Straciłem nadzieję :):)

11            -10
~~~Ruu
Ad vocem
Piszecie, że skład do wymiany. No to spójrzmy. Bramkarz Biegański już zdobyte doświadczenie w E-klapie, zbierający dobre noty no i Broda zmiennik. Obrona Colley, Gruszkowski, Szot kolejni z występami na najwyższym poziomie w Polsce. Do tego Lasicki ,Skrobanski nie wspomnę o Szocie grającym ostatnio regularnie w Widzewie, który był ale się go pozbyto. Pomoc Plewka, Basha, Hugi, Starzyński, Duda, Mlynski... No chyba też nie napiszcie że nie umieją grać na poziom fortuny I ligi. Napastnicy Zyro, Fernandez, Rodado. Myślicie że oni wszyscy zapomnieli jak się gra w piłkę i kopią się po czole dla przyjemności. A jeszcze kontuzjowani WUJOVIC, Uryga, Ondrasek. Problemem pewno jest kasa A raczej brak przepływów na konta no i zawirowania w klubie no bo jak nie wiadomo kogo z pracodawców słuchać to nie trzeba słuchać nikogo. Organizacyjnie jak sie poprawi no i jak beda przepływy na konta w ilosci w jakiej sa podpisane umowy to będzie granie zobaczycie. Chyba że kasy nie będzie to równia pochyła w dół.

23            -7
~~~Janko Buszewski
Ruu sporo prawdy w tym
o czym piszesz,ale myslę ze to nie bedzie cudownym panaceum,na naszą nieskutecznośc i mizerię.Oczywiscie,ze zawirowania w klubie,kłotnie właścicieli,beznadziejna forma sportowa a byc moze i zaległosci w wypłatach (chyba nigdzie nie potwierdzone ?)wpłynęły na nasze wyniki jesienią,ale mysle że i personalnie nie jestesmy jakimś mocarzem w tej lidze.Byc moze,jak ogolna sytuacja ulegnie poprawie,to i wyniki nieco sie poprawią i mecze będą wyglądać inaczej,ale cudów to ja bym się nie spodziewał.Mam nadzieję,ze masz trzewe spojrzenie na temat,nie jestes jakims bajtlokiem i nie oczekujesz,ze "musimy złapac serię 5/6 zwycięstw na wiosnę" w sytuacji gdy wygrywac u siebie potrafimy ....raz na trzy miesiące lub że "Wisła spokojnie moze awansowac do ekstraklasy" w momencie,gdy wiekszośc wie,ze musimy zrobic wszystko by raczej nie obsunąć się w tabeli i nie dostąpić zagrozenia spadkiem do ligi 2. To ze wierzysz,ze sytuacja się poprawi gdy piłkarzom bedą regularnie przelewane pieniadze,to nic złego,bo jest w tym jakiś sens,ale proponuję zachowac rozsądek by nie odleciec i nie spaść potem z wysokiego konia.

7            -11
Niewierny Tomasz
GrzegorzS...
zapoznaj się link » i lecz się.

18            -8
~~~Studzielk a Badylaka
Wisła Kraków
A może Marek Kożmiński przejmie Wisłę? już kilka razy się wypowiadadał że zaloży mu na Wiśle

10            -14
~~~Krystyna
No to zobaczymy....
Zobaczymy czy p.Jarek ma jaja, i będzie go stać na niepopularne decyzję odnośnie byłych piłkarzy którzy nie koniecznie nadają się na stanowiska ltóre piastują w klubie.... włącznie z mniejszościowym udziałowcem JB

24            -6
~~~Jaskółcze gniazdko
Jarek ma jaja
Po jego briefingu wylałem trochę krytyki na niego. Czas pokazał jednak że Jarek ma charakter i nie opuścił tonącego okrętu . Mało tego wyłożył duże pieniądze by uratować grę w 1 lidze. Nie będę się pastwił nad wnioskami i przyczynami tego dlaczego tak się stało . Marzy mi się żeby Jaro się dogadał ze wszystkimi i żeby każdy mu pomógł . Żeby wrócili do gry Kuba , Alan i Zdenek i pociągli tę drużynę do awansu . Z drugiej strony jak widzę jednak grę na teraz , formę , umiejętności co poniektórych to wiem że to mało realne . Nie bardzo też rozumiem czemu odstrzeleni zawodnicy w innych klubach błyszczą w podstawowych składach a u nas tak nie było . Mam nadzieję że Królewski będąc w tym wszystkim parę lat zna odp na te pytania i już jako osoba decyzyjna będzie potrafił coś zmienić . Także trzymam kciuki i liczę na cud :)

17            -6
~~~Janko Buszewski
Każdy by tego chciał Jaskółcze gniazdko
bo miejsce takich klubow jak Wisła,jest w ekstraklasie I my powinniśmy walczyć o tytuły i grać mecze z Legią,Pogonią,Lechią, obecnym Rakowem xzy poznańską Amicą a nie męczyć bułę i kompromitowac historie i tradycje w żenujących widowiskach z Puszczą,Chrobrym Głogów, Chojniczanka czy jakimiś Tychami. Porażki z "tuzami" polskiej piłki jak Ostrowiec,Błękitni Stargard czy ostatnio Motor,przez szacunek dla byłych graczy Wisły nie wspomnę.Im szybciej powstaniemy z kolan,tym dla nas lepiej.Jest jakieś swiatełeńko w tunelu,po przejęciu sterow klubu przez Królewskiego. Wydaje się on być, najkorzystmiejsza z mozliwych obecnie opcji.Ale potrzeba nam solidnego audytu na początek, następnie analizy czemu jest tak źle i dlaczego ci,co w Wiśle grali padakę w innych klubach grać potrafią.Potem trzeba zrobić mądre i na naszą kieszeń roszady w kadrze,zainwestowac wreszcie w akademie (drugi Cupial. juz się nam nie trafi a zarabiać trzeba),na dobre przeprowadzić sprawę właścicielską i przekonać do kluby jakiegoś inwestora.Jak widać pracy huk a czasu mało. Jeśli mimo tych wszystkich przeciwnosci i gigantycznej straty do czolowki,uda nam się otrzec chociażby o szanse walki o awans,zacznę wierzyć w świętego Mikołaja. Jesli sprawi że uda nam się zrobić ten awans,sam.osobiście zrobię mu dobrze.Tzn ja jego a nie on mnie, pociągnę na sankach. Ci co pomyśleli o czymś zgoła innym,powinni zaraz i niezwłocznie uderzyć do konfesjonału :):):).Trzymaj się Kolego.

13            0
~~~Studzielk a Badylaka
Marek Koźmiński
Słuchałem wywiadów z Markiem Koźmińskim (jeden z kanału sportowego prowadzony przez Stanowskiego, a drugi z meczyków prowadzony przez Janusza Basałaja) i dało się wyczuć, że chłop zna specyfikę Naszego klubu, zależy mu na Wiśle. Ma też pieniądze, bo od wielu lat z sukcesami "bawi się" w deweloperkę. Chłop ma jaja. Nie owija w bawełnę. Mówi jak jest. Myślę, że Kożmiński w Wiśle to nie byłby głupi pomysł. Nie podoba mi się wylewanie pomyj na Kubę Błaszczykowskiego. Kuba był (JEST!) wybitnym piłkarzem i należy mu się pożegnanie z fanfarami na Narodowym. Nie możecie mu zarzucić, że chłop nie kocha Wisły. Po prostu robi tyle co może. Uratował Nasz klub gdy była taka potrzeba. Teraz pora tak to ogarnąć, aby Wisła nie tylko wegetowała. Już dość wycierpieliśmy. Teraz pora, aby Wisła rosła w siłę! I nie bez powodu piszę o Marku Kożmińskim. Zdobyć zaufanie Kuby to mega sztuka. Ale (nie powinno się zaczynać zdania od ale) Ale może Kuba zaufa Markowi. Razem są z tej samej beczki. Zróbcie to panowie na chwałę Krakowa. I na chwałę Wisły.

4            -16
~~~Studzielk a Badylaka
cenzura
ożesz [...] jego ReYmontowska mać, nie spodziewałem się że obetniecie mi [...] 80 procent komentarza. Czy ja kogoś obraziłem? Aha, cenzurując zniżacie się do poziomu [...] tych wsadów do koszulek. Wisła powinna być Mistrzem Polski co rok!! a mecze z Legią, czy z Lechem powinna się zachwycać cała Europa !!

6            -8