Piątek, 2 grudnia 2022 r.

Mikołaj Biegański najlepszym wiślakiem jesienią 2022 roku

Jesienią 2022 roku piłkarze krakowskiej Wisły rozegrali łącznie 18 spotkań ligowych oraz 3 w Pucharze Polski. Po każdym z nich mogliście na naszych łamach oceniać ich postawę, a my po poszczególnych meczach publikowaliśmy wyniki Waszych wyborów, a także te same w zestawieniu miesięcznym. Najwyższy czas, aby podać wyniki z całej rundy i w niej najlepsze oceny otrzymywał nasz bramkarz - Mikołaj Biegański.

Na pewno wartym podkreślenia jest fakt, że zwycięzca tego rankingu zalicza w nim "klasyczny hat-trick", bo wygrywa go po raz trzeci z rzędu! Biegański w głosowaniu kibiców był bowiem najlepszy także jesienią i wiosną poprzedniego sezonu. I to pierwsza taka sytuacja, od kiedy prowadzimy na naszych łamach głosowanie. Biegański staje się też liderem pod względem liczby takich wyróżnień, bo ma ich na koncie trzy, wyprzedzając dwukrotnie przez Was nagradzanych - Arkadiusza Głowackiego (wygrywał jesienią 2013 i jesienią 2014) oraz Jakuba Błaszczykowskiego (jesień 2019, wiosna 2020).

Na tym jednak laurki się kończą...

Co bowiem i niestety jest faktem - wszystkie średnie oceny za rundę jesienną sezonu 2022/2023 są notami poniżej wyjściowej "piątki"! Zresztą spośród sklasyfikowanych zawodników jedynie sześciu otrzymało je powyżej "czwórki"... I to także pierwszy taki przypadek w historii naszych głosowań, bo też nigdy nie zdarzyło się, aby żaden z "piłkarzy rundy" nie otrzymał choćby noty "pięć"!

Za nami fatalny i mocno rozczarowujący rok, tak jak i fatalna była ta runda, więc poniższe oceny są tylko i wyłącznie tego obrazem. I choć samo głosowanie traktować należy często jako tylko "zabawę", to nieczęsto okazuje się, że gdy dochodzi do podsumowań, to ta "zabawa" ma jednak swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Bo tak jak czasami "przypadkiem" i "szczęśliwie" można zostać "piłkarzem meczu", a nawet "piłkarzem miesiąca" - tak gdy dochodzi do rankingów rundy lub roku - trzeba w miarę dobre oceny otrzymywać regularnie. A tego mimo wszystko w zakończonej niedawno rywalizacji sportowej wielu wiślakom zdecydowanie zabrakło.

A oto komplet wyników w naszym rankingu piłkarz rundy jesiennej sezonu 2022/2023:

meczów średnia
Mikołaj Biegański 15 4.85
Luis Fernández Teijeiro 16 4.49
Igor Łasicki 19 4.37
Kacper Duda 19 4.31
Michał Żyro 14 4.16
Bartosz Jaroch 19 4.08
Ángel Rodado Jareño 14 3.92
Krystian Wachowiak 15 3.91
Mateusz Młyński 16 3.84
Konrad Gruszkowski 14 3.77
Vullnet Basha 14 3.70
Patryk Plewka 14 3.67
Bartosz Talar 13 3.64
Ivan Jelić Balta 19 3.41
Zawodnicy niesklasyfikowani (byli oceniani w mniej niż 50% rozegranych spotkań, czyli noty dostali od Was mniej niż 11 razy): Kamil Broda (6 ocenianych meczów, średnia nota 4.99), Adi Mehremić (6 / 4.60), Kacper Skrobański (5 / 4.43), Michaël Pereira (4 / 4.17), Joseph Colley (10 / 4.04), Dor Hugi (9 / 4.01), Wiktor Szywacz (5 / 3.78), Dawid Szot (7 / 3.49), Momo Cissé (10 / 3.46), Piotr Starzyński (9 / 3.42), Boris Moltenis (8 / 2.91), Jakub Niewiadomski (3 / 2.87), Enis Fazlagić (1 / 2.12).

Oto zwycięzcy rankingów "piłkarz rundy" na przestrzeni ostatnich lat:

wiosna 2022 - Mikołaj Biegański (5.02),
jesień 2021 - Mikołaj Biegański (5.70),
wiosna 2021 - Patryk Plewka (5.89),
jesień 2020 - Michal Frydrych (6.14),
wiosna 2020 - Jakub Błaszczykowski (6.13),
jesień 2019 - Jakub Błaszczykowski (5.43),
wiosna 2019 - Vukan Savićević (6.47),
jesień 2018 - Vullnet Basha (5.97),
wiosna 2018 - Pol Llonch (6.44),
jesień 2017 - Carlos López (6.18),
wiosna 2017 - Petar Brlek (6.05),
jesień 2016 - Boban Jović (5.50),
wiosna 2016 - Zdeněk Ondrášek (6.08),
jesień 2015 - Radosław Cierzniak (6.36),
wiosna 2015 - Wilde-Donald Guerrier (5.49),
jesień 2014 - Arkadiusz Głowacki (6.12),
wiosna 2014 - Semir Štilić (5.50),
jesień 2013 - Arkadiusz Głowacki (6.63),
wiosna 2013 - Radosław Sobolewski (5.46).


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

GrzegorzS
Ciekwae zestawienie wygrywa bramkarz, który
zarazem ma słabszy wynik niż jego przez większość sezonu kolega z klatki. Drugi jest najlepszy zawodnik ofensywny drużyny potem podstawowy stoper, ciekawy młody pomocnik na dorobku, wyprzedzający doświadczonego napastnika a za nim obrońca i napastnik. Co pokazuje tabela ciekawą mieszankę tej drużyny w budowie. Na 14 ocenionych zawodników 9 to osoby w drużynie całkiem nowe, wygrywają bramkarz i napastnik, który są tu ciut dłużej a za ich plecami 5 kolejnych pozycji zajmują piłkarze, którzy są w zespole 6 miesięcy. To jest całkowicie nowy zespół i w tym kontekście 24 zdobyte bramki i punkty oraz lokata w środku tabeli moim zdaniem jest dobrym punktem wyjścia do rozwoju tego zespołu. Zarazem pozycje i nity jakie mają kolejno Pereira, Colley, Hugi, Cisse, Starzyński, Molientes, Niewiadomski pokazują, że nie spełniają się na razie nadzieje wiązane z ich grą dla Wisły. Czy już z nich rezygnować, w sumie są za każdym z nich argumenty by jeszcze im dać szansę, ale Starzyński i Niewiadomski powinni dostać chyba szanse na wypożyczeniach by grać. Pozostali powinni zaś potwierdzić trenerowi w okresie przygotowawczym czy warto w nich nadal inwestować, ale jeśli by ktoś chciał ich z Wisły wykupić to w sumie bym się nie sprzeciwiał.

9            -33
~~~Janko Buszewski
Każdy może miec inne zdanie
i opinie,na temat tego,co dokonała nasza druzyna w rundzie jesiennej.Większośc jednak (na szczęście) ma trzezwe spojrzenie na temat i zauwaza w jak czarnej kadrowo d...ie musi byc zespól,skoro zawodnikiem rundy zostaje wybrany bramkarz.Baa,to ze bramkarz to jeszcze nic.Bramkarz mający braki w kazdym praktycznie elemencie sztuki, którą na boisku wykonuje.Bo tak po prawdzie,to Biegański poza atutem w postaci wrodzonego refleksu,nie posiada zadnych powazniejszych atutów.Słabo się ustawia,słabo czyta grę,słabo gra na linii a o jego wyprowadzaniu piłki nogami, nie będę wspominał,bo nawet juniorzy grający w zespole mojego młodszego syna,robią to czasem o niebo lepiej.Biegan jest oczywiscie młodym kiperem i moze duzo nadrobic w swoim fachu.Moze stac się naprawdę niezłym kiperem i dac nam jeszcze sporo radości.Na ten moment jednak,jest to jednak przeciętny bramkarz i to,ze wygrywa taki plebiscyt utwierdza mnie tylko w przekonaniu,ze mamy po prostu słabą i przepłaconą drużynę (czasem jest to zwykła zbieranina ludzi kopiących piłkę) a to z kolei,daje odpowiedz na pytanie czemu mamy az kilkanascie punktów straty do lidera i za sobą mecze przegrane w żenującym po prostu stylu.Stylu,który takiemu klubowi jak Wisła i ogromnej rzeszy jego kibiców,przynosi zwyczajny wstyd ! Tyle o tym.

30            -10
~~~analityk
jeśli najlepszym zawodnikiem jest bramkarz który podaje do napastnika drużyny przeciwnej
To chyba nawet klakierzy zarządu zachowają twarz milcząc. Bo tylko to im pozostało.

22            -7
~~~Robert
Sezon
A karne to ja bym lepiej bronił niż on

14            -8
~~~Janko Buszewski
Pozycja bramkarza Koledzy
to dosyc specyficzna pozycja na boisku a na ocenę bramkarza, wpływa zazwyczaj wiele czynników. Nawet taki tuz bramkarskiego fachu jak Neuer,potrafił wczoraj wpuscic dwa kompromitujące go farfocle w meczu z Kostaryką.W kolejnym meczu reprezentacji,pewnie wyciągnie zas dwie setki i odkupi swoje winy.Tak to już miedzy słupkami bywa.Wisła miała odkąd pamietam kiperów i dobrych i słabych.Przez 40 lat mojego kibicowania,przewinęło się ich sporo.Był niezły" Ciapek" Adamczyk i cienki Gaszyński.Był bardzo dobry Bobrowicz i słaby Maśnik.Był niezły Lisek ale i słaby Hugues choć kadrę mieliśmy wtedy chyba najlepszą w historii?Był i Dolha,który jak już wstał z ławki,zagrał w Wiśle chyba sezon zycia,ale i Trabalik,co nigdy nie powinien trafic na Reymonta. Najczęsciej trafiają się nam bramkarze przecietni.Piekutowski,M iśkiewicz,Sarnat,Cuesta, Cieżniak,Buchalik i wielu wielu innych.Nie ma u nas niestety od lat dobrego szkoleniowca dla golkiperów,więc pewnie niejeden talent zmarnowaliśmy.Brak nam kogos takiego jak Downhań w Warszawie,który w Legii oszlifował wielu swietnych zawodników.Legia zarobiła na nich spore pieniądze a i w bramce zawsze stał fachowiec a nie wisiał tam ręcznik.Szamo,Stanew,Maj ecki,Boruc,Robakiewicz,S zczęsny,Fabian,Mucha,Kuc iak czy obecnie Tobiasz.Sam Dowhan wielkim piłkarzem nie był,ale ma wspaniałą rękę do szkolenia.Dlaetgo Legia na bramkarzach zarabia.My raczej nie.My zazwyczaj zatrudnaimy trenera,który był tak samo słabym bramkarzem jak i potem szkoleniowcem.Mielismy ostatnio wyjątek od reguły i za bramkarzy zabrał sie dobry fachman.Co z tego,jak widząc co się tutaj dzieje,zaraz przyjął ofertę Rakowa i dziś to Papszun a nie Sobolewski, zbiera efekty jego pracy.Mamy dzis dwóch przecietnych obecnie bramkarzy,ale tak i Broda jak i Mikołaj mają papiery na to,by stac się lepszymi i ciekawymi piłkarzami.Są młodzi a mają już trochę doświadczenia.Bieganski przecież grał już w ekstraklasie i łapał (raz lepiej,raz gorzej) strzały Paixao,Tiby,Amarala,Zaho vicia czy Starzyńskiego a nie tylko gluty posyłane przez jakichs tam Toporkiewiczów,Tomalskic h,Rozwandowiczów czy innych Machajów.Pracy jednak przed Brodą czy Bieganem naprawde sporo.,bo są to na razie tylko przyzwoite "materiały" na niezłych bramkarzy a nie dobrzy bramkarze w rzeczy samej.Dlatego jesli taki Bieganski w tym momencie swej przygody z piłką i z takimi umiejętnościami,wygrywa ranking na piłkarza jesieni,to swiadczy to o koszmarnie słabej reszcie jego kolegów z szatni.Moze się oczywiscie ktoś nie zgadzac z tokiem mojego rozumowanie,ale niech wtedy wyobrazi sobie, jak wyglądałaby personalnie Legia, gdyby to Misztal został tam piłkarzem rundy,jak Amica gdyby to miejsce zajął Bednarek albo Raków ,gdyby sportowcem rundy,został u nich Kacper Trelowski.Jak ocenialibyśmy wtedy kadry tych zespołów i jakie dawali im szanse na przyszłośc !?

14            -4
~~~Misioł
w sumie
nawet zabawne.

10            -3
~~~Rav23
niestety klakierzy nie mają twarzy
Dla mnie osobiście...sprzedać za bardzo dobrą kwotę, ogrywać Brodę . Wstawić młodego na zmiennika i następny do golenia. Jak można zarobić to czemu nie.

10            -7
~~~Kosiarz
nazwa zabawy w głosowanie
Może zmienić na NAJMNIEJ SŁABEGO WIŚLAKA dopóki ci tzw. piłkarze nie będą prezentować choćby przyzwoitego poziomu... 4,85 I WSZYSTKO JASNE

12            -4
~~~Fan
Po pierwsze - to bramkarz, po drugie - ...
... to jeszcze młodzieżowiec, po trzecie - wygrywa trzeci raz z rzędu. To świadczy źle o dużynie, ale jeszcze gorzej o zarządzających tym klubem.

13            -1
~~~GURULI76
I WSZYSTKO JASNE
Jęzeli wygrywa bramkarz to bardzo zle swiadczy to o drużynie, wole Brode w bramce bo ma warunki natomiast Biegański boi sie wychodzić do górnych piłek najlepiej go sprzedac jak jest taka możliwość i ogrywac drugiego bramkarzaz a z Brody może coś być w przyszłości niech zbiera doświadczenie.

8            -3
~~~ŁoPanie
Droga do awansu ..
Wisła kolejną drużyną gdzie bramkarz zostaje zawodnikiem pierwszej części sezonu. Również w Chojnicach bramkarz na czele. Przypadek ?

5            -2