Czwartek, 15 grudnia 2022 r.

Wisła Kraków uzupełniła sztab szkoleniowy

Do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Wisły Kraków dołączają Daniel Michalczyk i Kazimierz Piechnik. Pierwszy z nich będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zawodników po przebytych kontuzjach, z kolei drugi obejmie funkcję trenera przygotowania fizycznego.

Daniel Michalczyk wraca do pracy z pierwszą drużyną "Białej Gwiazdy", z którą związany był w latach 2010-2021. Jego głównym zadaniem była dbałość o jak najszybszy powrót piłkarzy do pełni sprawności po kontuzjach. W klubie z R22 będzie pełnił funkcję łącznika pomiędzy sztabem medycznym, a trenerem przygotowania fizycznego.

Kazimierz Piechnik - który będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne pierwszej drużyny - współpracę z Wisłą Kraków rozpoczął w sezonie 2016/2017, kiedy to zasilił szeregi Akademii, gdzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne młodych wiślaków. W poprzednich edycjach rozgrywek współtworzył sztaby wicemistrzów Polski juniorów oraz wicemistrzów Polski juniorów młodszych.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

~~~Misioł
Gość od juniorów?
Ryzykowne, nie czuje się uspokojony tą informacją

12            -47
~~~Robert
Misiol
To nie znaczy ze może być gorszy od poprzedników

30            -21
GrzegorzS
Spokojnie juniorzy sa zawsze dobrze fizycznie przygotowani
do sezonu. Ale proponuję pamiętać, że nad nimi stoi Sobolewski a on naprawdę zna się na pracy nad przygotowaniem fizycznym i Wisła Płock mająca bardzo młodych trenerów bardzo dobrze biegała i tym zdobywała przewagę nad rywalami. Druga sprawa większość zawodników wystartuje w nowym roku z mniej więcej podobnej bazy przygotowania fizycznego i motorycznego (chyba, że któryś się zapuści w okresie urlopowym) i ona jest względnie wysoka, bo Wisła może poza jednym dwoma meczami dobrze wyglądał fizycznie. Nie będzie jak przez pół jesieni wyrównywania poziomu przygotowania poszczególnych zawodników co najwyżej problem uzyskania porównywalnych parametrów będzie dotyczył nowych lub wracających po urazach piłkarzy. To zupełnie inny obraz całości drużyny w porównaniu z okresem letnim gdy zespół powstał od nowa i większość zawodników to była czysta tablica do zapisania. Teraz sztab wie jak pracować z poszczególnymi piłkarzami. To sporo zmienia w procesie budowania formy startowej zawodników i zespołu. Chcąc awansować trzeba wejść mocniej w sezon niż paru rywali do awansu utrzymać formę jak najdłużej się da przejść prawdopodobny kryzys i dobrze finiszować i przede wszystkim mieć mocną wyrównana kadrę bo to będzie siła Wisły w walce o awans.

8            -30
~~~Misioł
@GrzegorzS
Obyś miał rację. Pocieszające jest to, że w klubie jest wyraźne dązenie do skompletowania kadry jeszcze przed obozem. To na duży plus

13            -17
~~~SMOK
bez kontuzji
Oby Michalczyk był bez roboty

3            -14