Poniedziałek, 19 grudnia 2022 r.

Jan Nowicki czyta wiślackie wspomnienia

Jana Nowickiego nie ma już wśród nas. Na zawsze pozostaną jednak z nami jego genialne kreacje aktorskie i niezwykłe książki (wydał ich dziesięć). Kibicom Wisły Kraków zostanie też w pamięci obraz pana w kapeluszu, który - by dopingować swoich ulubieńców - często odwiedzał stadion "Białej Gwiazdy".

I zostanie jego głos uwieczniony na nośnikach pamięci. Nieco ponad rok temu Jan Nowicki wcielił się bowiem w rolę Stanisława Kowalskiego (piłkarza Wisły z pierwszych lat funkcjonowania naszego klubu), który we wspomnieniach pt. "Karny za wybicie głową" opisał te romantyczne czasy futbolu. Posłuchajcie zatem, jak grało się w piłkę ponad sto lat temu, jakie emocje towarzyszyły tym pierwszym piłkarskim bojom, jaka była otoczka tych zawodów. Mistrzu, oddajemy Ci głos.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~Janko Buszewski
Jan (Wielki Szu) Nowicki
niestety odszedł przed kilkoma dniami,ale zapamiętamy Go jako kapitalnego aktora,genialnego artystę,pisarza i przede wszystkim kibica Białej Gwiazdy.Przez wiele lat,mieszkając na al Focha nieopodal stadionu Wisełki,przemierzał Błonia by na żywo oglądać swoich ulubienców.Nie są to tylko moje gładkie słówka,spowodowane smiercią Pana Jana,bo naprawdę był On wielkim kibicem.Znał osobiscie piłkarzy a los naszego klubu,lezał naprawdę na sercu.Szczególnie mocno przezywał wszelkie spotkania derbowe,choc w wywiadach często podkreślał,ze nie jest jakims zagorzałym antagonistą i przeciwnikiem naszej niezbyt lubianej sąsiadki.Potrafił jednak wybitnie cieszyc sie z wygranych derbów a Jego "pociski" w kierunku Pilcha,po zwycięstwach Wisełki przeszły już nawet do legendy. W jednym z wywiadów powiedział raz bardzo znamienne słowa.A propos wszelkiego zezwierzęcenia i chuligaństwa pod przykrywką klubową stwierdził,ze Wisła i Cracovia są jak stuletnie dęby,pod którymi odlewa się banda gówniarzy.Mądre słowa.Spoczywaj w pokoju Panie Janie !!

54            -2
~~~wilkrober t132
Niech mu się tam wiedzie w lepszym wiślackim swiecie!
Gdzie Wisła mistrzem co roku zostaje a piwo leje się strumieniami.

38            0
~~~GURULI76
Do JankoBuszewski
Nic dodać nic ując ... Spoczywaj w pokoju Panie Janie.

14            0