Wtorek, 20 grudnia 2022 r.

Jarosław Królewski większościowym akcjonariuszem Wisły Kraków SA

20 grudnia 2022 roku Jarosław Królewski stał się posiadaczem 53,68% akcji TS Wisła Kraków SA, zostając tym samym większościowym akcjonariuszem Klubu - podała oficjalna strona "Białej Gwiazdy".

Aktualny akcjonariat TS Wisła Kraków SA:

Jarosław Królewski: 53,68%
Jakub Błaszczykowski: 26,84%
Władysław Nowak: 3,75%
Adam Adamczyk: 3,75%
Adam Łanoszka: 3,75%
Pozostali (akcje serii E i F): 8,23%

Dodajmy, że taka sytuacja związana jest z zapowiadanym przed niemal miesiącem odejściem z klubu Tomasza Jażdżyńskiego, którego to udziały przejął Królewski.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


21    Komentarze:

~~~c2
ktoś wie jakie są dzisiaj relacje
pomiędzy pierwszymi dwoma akcjonariuszami ?

47            -8
~~~Zjarany typ
Akcje
Jak wygląda kwestia akcjonariuszy i ewentualnegi przejęcia tego procentu udziałów - czy na sprzedaż musi sie zgodzic kazdy z kilku tysiecy posiadadacy akcji, czy potencjalny kuoiec przejmuje całość 8% jesli zaplaci odpowiednią kwotę? Pytam, bo to spory procent akcjinariatu i moze zablokować kupno klubu w przypadku gdyby ktoś chciał kupić calosc

5            -40
~~~Ona
Dobrze
Bo jeden odpowiedzialny jest potrzebny ale cos czuje zebza chwile jego akcje ktos mocniejszy odkupi.

25            -7
~~~as
prezes
Ja to widze tak ..strategi tego pana nie trzeba uczyć, zaczął dobrze bo bez dobrego funkcjonowania działu sportowego nie ma nic a potem dobry wybór grajków i jeszcze spiąć finanse...będzie ok

76            -5
GrzegorzS
Ta zajarany tos wydumał akcję sprzedaży akcji między dwoma właścicielami
prywatnej może zablokować ktoś trzeci no jeszcze tak daleko neokomuna nie zaszła. Królewski na ten moment jest jedyną władzą w Spółce i to on ma głos decydujący wew wszystkich istotnych kwestiach a pozostałych właścicieli akcji może życzliwie wysłuchać. To jak patrzeć do tyłu na ostatni rok najlepsza sytuacja. Ja akurat widział bym to typie Barcelońskim, ale u nas co pokazuja ostatnie lata trudno o dobrych menagerów sportowych, których Królewski czy każdy inny właściciel mógł by wynając by prowadzili pracę spółki z sukcesami. Doświadczenia naszej piłki pokazuja, że właściciel jak chce sukcesu to musi sam sie w to bawić i ważne wtedy kogo słucha i kto wpływa na jego decyzje. Nasze doświadczenia wskazują, że w czasach Cupiała za często ta grupa dworska się zmieniała i za często zieniano wożniców. Niby dostawali od szefa wolna rękę a szef oczekiwał sukcesów i jak ich nie było to nadprezes słuchając podpowiadaczy wywracał praktycznie co roku stolik. Oby Królewski nie szedł ta droga i potrafił trzymac ciśnienie w perspektywie parsezonowej. Inna sprawa, że raczej on świadomie zmierza w pewnej perspektywie do sprzedania Spółki w ręce większego inwestora co nie jest łatwe. Ale pożyjemy zobaczymy, bo jak by na to nie patrzeć Wisła w oparciu o kibiców i swoja markę potrafi wygenerować wielkie jak na nasz sport środki i tak naprawdę trzeba tym umiejętnie zarządzać bo nas stać na to by na rynku Polski w oparciu o dochody ekstralkasowe na równorzędną rywalizacje z Legią i Lechem i wcale nie trzeba by przejmował Spółkę miliarder może być milioner, który potrafił będzie stworzyć zespół i po przez niego sprawnie zarządzać i rozwijac Spółkę i zespół. Potrzeba spokoju, cierpliwości, planu i odporności na warunki wiecznej nagonki i typoweo Polskiej wojny domowej.

39            -30
~~~Maciek40
Pod koniec roku...
... dobre nowiny bo są transfery i nareszcie jest jedna osoba,która ma większość i zarazem odpowiedzialność.Juz nie będzie na kogo zwalić tylko trzeba podejmować racjonalne decyzje. Życzę powodzenia.

95            -2
~~~t
Hm
Mam nadzieje ze to nie ziomal filipka po fachu

3            -84
~~~GURULI76
Stało sie co zrobić
Młody jest niech działa na chwałe Wisełki, Pierwszy pomysł z Kiko to dobre posuniecie, teraz min 4 transfery mamy już 2 i walczymy o bezpośredni awans bo tak stawiając sprawe mamy szanse awansować, oby

69            -2
~~~Kibic20
Temat wyżej
Powodzenia panie Jarku! Teraz los naszej "Wisełki" w Pana rękach. Wierzę w Pana projekt z Kiko. Będzie jeszcze pięknie.

73            -2
~~~Zjarany typ
Akcje
W moim pytaniu chodzilo o akcje nabyte przez internet przez sporą grupe kibicow. Pytam jak ich akcje będą wykupywane jesli w przyszlosci jakis inwestor chcialby kupić 100% klubu, a tych drobnych posiadaczy akcji jest 8%

13            -27
~~~TS_Maciek
Koledzy z pozycji 2 i dalej, dajcie pracować...
I plis, nie wtrącajcie się kwestie operacyjne. Rządzi Królewski i niech to będzie tylko jego odpowiedzialność. Jedno jest pewne. Albo będzie się o nim pisało w książkach, albo spadnie na samo sportowe dno. Albo zaryzykuje i wygra, albo... nie ma albo. Wytrwałości. Odwagi. Odróżnienia dobrych doradców od tych, którzy zajmują się tylko pieprzeniem głupot. Tego życzę !

62            -2
~~~Wiślanin
Nareszcie
Nareszcie jest szef. Ster musi trzymać jedna osoba.inaczej statek zaczyna się chwiać. Trzymam kciuki za Pana, i wierzę w awans bardziej niż przed startem sezonu.

40            -2
~~~Fan
Odwracając informację.
T. Jażdżyński sprzedał akcję i wycofał się z zarządzania. A czy to dobrze dla klubu? To się okaże. Ja pewności nie mam.

15            -28
Maxi
Gdzie Kucharek sześć tam nie ma co jeść .....
...tak że dobrze że ma większościowy pakiet akcji Wisły bo nie będzie może przez to takiego bur.elu gdzie jest klku właścicieli posiadających taką samą ilość akcji i niewiadomo kto odpowiada za podejmowane decyzje . Teraz to będzie berdziej przejżyste i odpowiedzialnośc nie będzie rozmyta .

36            -2
Mario
Młody ambitny , oby nie pobłądził
Jesteśmy z Tobą Panie Prezesie!

31            -2
kmwtw1906
do @GrzegorzS
Model Barceloński ? jaki model masz na myśli ? przeciez Barcelona sprzedała juz chyba wszystko co mogła sprzedać ( udział we własnym klubie) żeby nie zbankrutować zrobili transfery ktore maja doprowadzic dfo tego że wkońcu coś wygrają LM juz im odpadła jak nie zdobędą LE i Mistrzostwa to ten Klub jebnie bardziej jak Wisłą przeciez , oni tam przeciez wszystko na kredyt zbudowali nie majac wgl kasy :/

19            -4
Niewierny Tomasz
Nie jest to człowiek z mojej bajki
Po prostu nie stać go na taki klub jakim jest Wisła Kraków.

15            -34
~~~szczebele k
W końcu jeden właściciel...
53% akcji klubu to władza w jednych rękach od teraz pozostali akcjonariusze oraz ekspert od nepotyzmu w klubie mają ograniczony wpływ, a w zasadzie mogą co najwyżej doradzać Królewskiemu. Ten pan ma swoje za uszami może nie wpasował się w klimaty kibicowskie, ale to lepszy wybór niż taka ilość w akcji w rękach Kuby lub ich podzielenie na niego i Jażdżyńskiego po połowie.

9            -10
~~~Malyja
Nowy prezes
Jest kasa są wzmocnienia jest dyrektor który może wskoczyć na ławkę jak by Sobol sobie nie poradził i Kuba który myśli o boisku może z tego wyjść coś dobrego

13            -1
luk1964
Panie Jarku
Aby starczyło determinacji i pieniędzy w realizacji celu - awansu do Ekstraklasy . Osobiście czekam na wypowiedź Jakuba Błaszczykowskiego. W Radio Kraków slyszałem ,ze skupia się aby pomóc na boisku w awansie . A jak rozliczy się z czasu gdy razem z prezesem bratem doprowadzili Wisłę do spadku i upadku na łopatki ?

9            -5
~~~stary zgred
Niech się spieszy....
... z robieniem czegokolwiek bo, z tego co piszą, za chwilę Kraków będzie miał trzy kluby w ekstraklasie; sąsiadkę, Wieczystą i Hutnika, więc zapotrzebowanie na kolejną będzie mniejsze i zostaną derby III ligi z Garbarnią. Co to się dzieje!?!? Nic nie rozumiem.

4            -9