Niedziela, 15 stycznia 2023 r.

Radosław Sobolewski po meczu z Wisłą Płock

- Na pewno cieszy to, jak zaprezentowaliśmy się w tym sparingu. Cieszy wynik, ale jeszcze bardziej na tym etapie przygotowań cieszy styl. Można powiedzieć, że to było takie podsumowanie całego trudnego tygodnia - powiedział na łamach oficjalnej strony naszego klubu, po wygranym aż 5-1 spotkaniu sparingowym z Wisłą Płock, trener zespołu z Krakowa - Radosław Sobolewski.

- Jestem zadowolony, że udało się utrzymać entuzjazm, radość z piłki. Mam nadzieję, że właśnie poprzez takie sparingi wiara w zespole urośnie - we własne możliwości i że chłopcy jeszcze mocniej pokochają ciężką pracę. Pierwsza połowa była naprawdę dobra i z niej również jestem zadowolony. Widać było, że chłopcy udźwignęli ten mecz po ciężkim tygodniu, a druga połowa była już bardzo dobra i to jest to, co chcielibyśmy prezentować podczas nadchodzącej rundy. Taką właśnie grę, ofensywną i co najważniejsze w naszym przypadku, skuteczną. Na pewno też trzeba zaznaczyć, że w przerwie wymieniliśmy większość jedenastki, a Wisła Płock utrzymała skład wyjściowy i mogło to być dla nas delikatne ułatwienie. Cieszy jednak skuteczność, cieszy polot w grze. To jest dla nas najważniejsze, ta radość z gry mimo wyczerpania, gdy całe ciało boli, a Ty musisz znaleźć entuzjazm. To nam w tym meczu się udało - mówił Sobolewski.

W potyczce z "Nafciarzami" nie zagrali Kacper Skrobański, Bartosz Jaroch, Dor Hugi, Ivan Jelić Balta i Momo Cissé.

- Powiem bardziej ogólnie, bo nie będę może mówił o każdym przypadku indywidualnie. Jak to bywa na tego typu obozach - przy ciężkiej pracy - pojawiają się drobne urazy i pojawia się również osłabienie organizmu. Zawodnicy przez to czasami łapią infekcje i tak jest w tym przypadku - zdradził szkoleniowiec, który wypowiedział się również o terminie możliwego powrotu rekonwalescentów. - Najbliżej jest Alan. On już w części trenuje z zespołem, zwiększamy obciążenia. Staramy się jak najmocniej wdrażać Alana do ćwiczeń z zespołem, żeby był coraz bliżej wejścia w pełen trening. Co do dokładnej daty, kiedy to nastąpi, nie chcę jeszcze przewidywać, bo ciężko to określić jednoznacznie.

- Jesteśmy już w trakcie tych największych obciążeń. Kolejny tydzień będzie równie ciężki. Jeszcze chłopcy trochę pocierpią, ale to im się przyda w przyszłych tygodniach. Później już pójdziemy takimi mikrocyklami meczowymi, będziemy już przygotowywać się pod pierwsze spotkanie w lidze - zakończył Sobolewski.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

~~~micz
Treningi
Jak dla mnie to wczoraj nasi wygladali dosc swiezo i szczerze mowiac troche mnie to niepokoi.

20            -19
~~~Obserwato r
Wynik świetny
Gra nienajgorsza. Wiadomo, że sparingi rządzą się swoimi prawami ale warto budować na takich meczach mentalność zwycięzców bo takiej właśnie nam potrzeba do awansu. Cieszy, że straciliśmy bramkę pierwsi ale mimo to "odkuliśmy się"

24            -2
~~~Aleosocho zi
Luis
Luis świetny jako kapitan. Może hiszpański zaciąg, to jakiś sposób na zatrzymanie go u nas? Bo radość z gry była niekłamana

61            -3
~~~Kiku78.
SOBOL
Mocno w Ciebie wierzę! Życzę sukcesów.

47            -10
~~~Kathi Kibice z Bremen
Mecz
Wygrany mecz cieszy .Ta druga polowa byla dobra wygladala jakby ktos podmienil Wislakow po pierwszej polowie.Dlugi czas nie widzielismy tak walczacych Pilkarzy

40            -4
wilkrobert13 2
Brawo!
Mam wiarę że będzietylko lepiej!i nic na siłę ale z głowA!

43            -3
~~~palec1906
Sobol!
Mocno w Ciebie nie wierzę, ale jeszcze mocniej chciałbym się mylić!

6            -6
~~~Wisła
Jaki
Niech wygrają pierwszych kilka meczy wtedy Trenerze będziemy się cieszyć,to tylko sparing.Zobaczymy w lutym efekty zgrupowania oby pozytywne,nie ma się czym podniecać na razie. Mam nadzieję,że tak będzie bo gorzej jak jesienią grac się raczej nie da.

6            -1