Czwartek, 19 stycznia 2023 r.

Radosław Sobolewski po meczu z juniorami Szachtara

- Ogólnie jestem bardzo zadowolony, że udało się zorganizować taki sparing z naprawdę bardzo mocną młodzieżową drużyną Szachtara Donieck. Można powiedzieć, że z premedytacją chciałem zagrać takie spotkanie, żeby nasza młodzież mogła się porównać z rówieśnikami z innego kraju - powiedział na łamach oficjalnej strony naszego klubu, po spotkaniu sparingowym z młodzieżową ekipą Szachtara, trener zespołu z Krakowa - Radosław Sobolewski.

- Myślę, że dla nich to była wspaniała lekcja. Mają teraz właśnie to porównanie, widzą jak to może wyglądać i ile jeszcze ciężkiej pracy przed nimi - dodał trener.

Opiekuna wiślaków zapytano m.in. o Bartosza Talara, który jest ostatnio ważną postacią w środku pola naszego zespołu.

- Można powiedzieć, że na tej pozycji mamy trzech zawodników, którzy walczą o wyjście w podstawowej jedenastce w meczu ligowym. Mamy naprawdę trzech dobrych graczy, którzy rywalizują o to miejsce w składzie i mam nadzieję, że tylko na tej rywalizacji skorzystają, bo rywalizacja jest największym kołem zamachowym rozwoju. Tego, żeby prezentowali się lepiej. Jeszcze nie będę nikogo indywidualnie oceniał. Chciałbym jeszcze chwilę na to poczekać. Każdy z nich dostaje minuty, dostaje szansę i wszystko zależy od tego jak to wykorzysta. Sparing z młodzieżową drużyną Szachtara pokazał, że każdy, ale to każdy z zawodników, naszych młodych zawodników, jeszcze ma bardzo dużo do poprawiania. To musi być ciągły rozwój. Można powiedzieć, że zderzyli się z taką agresywnością ze strony rywala. Wiedzą, jak to teraz smakuje i mają skalę porównawczą. Mam nadzieję, że z tego skorzystają, że wyciągną z tego wnioski, jak powinno wyglądać podejście do wykonywanego zawodu - mówił Sobolewski.

Trener przyznał także, że po ostatnich odejściach z naszego zespołu chce wzmocnić jeszcze drużynę na pozycji skrzydłowego.

- Po odejściu Michaëla Pereiry, a teraz Dora Hugiego można powiedzieć, że naszym celem jest wzmocnienie tej pozycji. Wiem, że dyrektor sportowy nad tym pracuje i mam nadzieję, że tutaj będziemy w tych działaniach mocno skuteczni - zakończył Radosław Sobolewski.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?