Poniedziałek, 23 stycznia 2023 r.

Ograniczenia w użytkowaniu stadionu w związku z remontem na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

8 grudnia 2022 roku w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisano umowę z wykonawcą modernizacji Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 - firmą EIFFAGE POLSKA BUDOWNICTWO S.A.

Tego samego dnia przekazano teren budowy, a po niezbędnych pracach przygotowawczych, wraz z nadejściem nowego roku, rozpoczęły się prace remontowe. W związku z zakresem prac prowadzonych na obiekcie występować będą czasowe ograniczenia w dostępie do poszczególnych trybun stadionu podczas meczów domowych "Białej Gwiazdy".

Ograniczona dostępność trybun

W najbliższych tygodniach prace prowadzone na stadionie wpłyną na ograniczenie liczby miejsc podczas meczów domowych "Białej Gwiazdy". Ze względu na działania, które obejmują większość trybun, organizacja dnia meczowego w dotychczasowej formule jest niemożliwa.

TS Wisła Kraków SA w porozumieniu z Zarządem Infrastruktury Sportowej prowadzi rozmowy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo podczas organizacji imprez masowych (Policja, Straż Pożarna, itp.) w celu udostępnienia kibicom jak największej liczby miejsc.

Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sytuacji Wisła Kraków podejmuje wszelkie niezbędne kroki, aby posiadacze karnetów Sezon 2022/2023 oraz Wiosna 2023 mogli uczestniczyć w domowych meczach "Białej Gwiazdy". Niestety będzie wiązać się to ze zmianą dotychczasowego miejsca dla części kibiców.

Szczegółowe informacje w tym zakresie przedstawione zostaną w najbliższym czasie.

W związku z obecną sytuacją Klub zdecydował o natychmiastowym wstrzymaniu sprzedaży karnetów na rundę wiosenną 2023.

Siłą Wisły Kraków są jej kibice, dlatego Klub oraz ZIS dołożą wszelkich starań, by mecze przy Reymonta 22 odbywały się w obecności jak największej liczbie fanów i żywiołowym dopingu, który nie raz niósł drużynę do zwycięstwa. Priorytetem podczas prowadzonych prac musi natomiast być przede wszystkim zdrowie oraz bezpieczeństwo użytkowników obiektu.

Korzyści na wiele lat

Modernizacja Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 obejmuje miedzy innymi modernizację fasady i instalacji HVAC związanych z wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem. W ramach prac dotyczących elewacji planowana jest wymiana okien, drzwi i poprawa ogólnej estetyki, tak by obiekt od zewnątrz prezentował się bardziej efektownie. Zmiany mają też spowodować, że stadion będzie energooszczędny.
Dzięki inwestycji wartej niespełna 100 mln zł (dofinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą prawie 81 mln zł) kolejny sezon ligowy "Biała Gwiazda" rozpocznie na obiekcie dostosowanym do standardów XXI wieku.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


20    Komentarze:

~~~komato
Cóż...
Te całe "Igrzyska" to taki sam "pic na wodę" (w pakiecie z fotomontażem) jak "słynna" na całą Polskę krakowska telewizja miejska. W tym wszystkim szkoda tylko kibiców Wisły, którzy nawet na meczach 1. Ligi nie opuszczają swojej ukochanej Drużyny i tłumnie przychodzą jej kibicować, bijąc przy okazji kolejne rekordy frekwencji. A rekordy mogłyby być bardziej okazałe, gdyby nie ten teatrzyk wokół stadionu Wisły z ograniczeniem pojemności z racji renowacji na szanowne "Igrzyska". Jak mawiał pewien myśliciel narodowy - szkoda strzępić...

65            -26
~~~pepe
Pudrowanie trupa
Rozumiem, że asfaltowa fosa wokół płyty zostanie rozebrana, trybuny przysunięte do placu gry, maszty wzdłuż autostrady zostaną zdemontowane...Luuudzie, 100 milionów, naprawdę bogaty kraj!

42            -39
~~~GrzegorzS
Co było do przewidzenia
ciekawe ile biletów będzie dostępnych na poszczególne mecze.

32            -2
esaper
Trybuny
Wg Gazety Krakowskiej liczba kibiców ma nie przekroczyć 7000. Kto pokryje straty Klubu ?

101            -2
GrzegorzS
Ponoc ograniczenia mogą
spowodować wpuszczanie ok. 7/10 tysięcy na mecze pytanie czy Miasto jakoś zrekompensuje straty, czy dalej będzie chcieć opłat za wynajem rzędu np. 130 tysięcy za mecz?

92            -3
~~~Robert
Runda
Na co komu te śmieszne igrzyska za nasze pieniądze

69            -16
~~~Onomatope jus
Demokracja
Najbardziej irytuje (ekhym;)) mnie to, ze nikt Krakowian nie zapytał, czy chcą tej imprezy, czy nie! I w ogóle Polaków, bo duża część kasy z budżetu centralnego idzie. Oczywiście, w TV pokażą, że ludek tubylczy się strasznie cieszy, powiedzą, że promocja regionu (bo Małopolskę trzeba promować, taa...). O Olimpiadę (prawdziwą) zimową zapytali, kopnęliśmy to w tyłek. Mądrzy po szkodzie, tym razem nie pytali ;)

54            -18
~~~fanatyk
w czym problem? Przecież w Myślenicach też jest stadion!
W pakiecie z bazą treningową będzie nawet taniej. Burmistrz Myslenic już zaciera ręce... #MyśleniceDojąWisłę

7            -64
~~~Babcia wiślacka
zdrowy egoizm...
Nie rozumiem tych narzekań... To prawda, że nikt Krakowian nie zapytał czy chcą tych pseudo-igrzysk, ale prawdą jest też, że kibice Wisły mieli bardzo ograniczony wpływ na to jak ich stadion będzie wyglądał. Mało tego, ciągle ponoszą, oni i ich Wisła koszty związane z (niewydarzonym) projektem i budową ich stadionu, a jego właściciel, czyli miasto, oprócz skrupulatnego ściągania haraczu za wynajem w ogóle o stadion nie dbało. Te mało potrzebne Igrzyska są więc jedyną okazją, że stadion zostanie wyremontowany. My kibice Wisły w końcu powinniśmy wykazać się zdrowym egoizmem i przecierpieć te kilka miesięcy, aby powrót do Ekstraklasy świętować na wyremontowanym stadionie. To JEDYNA OKAZJA, bo inaczej nikt nigdy nie zająknął by się o remoncie...

79            -7
~~~Tw Bokek
Do Babcia Wiślacka
Dokładnie. Co za ludzie, upiększają im stadion a ci narzekają. Szkoda słów.

49            -9
~~~kibic 1968
remont za 100 baniek!!
Skoro już doszło do organizacji tych Igrzysk w Krakowie , i ograniczeń liczby kibiców na stadionie to niech te prace przebiegną szybko , sprawnie i dokładnie. Niech ten stadion z zewnątrz w końcu będzie wyglądał na ukończony. Niech on po tych poprawkach wygląda jeszcze lepiej niż na wizualizacjach! Podobno krzesełka mają pozostać bez zmian!? No na trybunie od Reymonta w jakiś sposób jednak jak nie wymienione, to powinny być odnowione, bo biała gwiazda jest szara i są wyblakłe krzesełka czerwone. Zamiast na kary finansowe za pirotechnikę można by to zrobić samemu, żeby nie wstydzić się nie tylko podczas Igrzysk , ale i meczów ligowych. Do dzieła!

38            -4
~~~kibic 1968
remont za 100 baniek!!
... co do krzesełek, to moim zdaniem cała trybuna C powinna być z krzesełek w kolorze czerwonym z białą gwiazdą jak dotychczas! Po przeciwnej stronie krzesełka niebieska z postacią głowy Henryka Reymana! Może inne propozycje macie?

10            -20
~~~tabaluga
haha
"reanimowanie trupa"? "można grać w Myślenicach"? Jak się czyta niektóre wypociny to woła to pomstę do nieba. Igrzyska będą bo tak chciało miasto i rząd czyli my to sfinansowaliśmy. Czy dobrze, że się tak stało? W dobie kryzysu, inflacji i tego co dzieje się obok nas - decyzja posr*ana. Wywalić tyle siana na coś co przyciągnie kilka tysięcy osób? Bez sens. Z takich wydarzeń to ŚDM miały większy sens, koszt owszem też spory, ale świat nas zobaczył. Co do stadionu? W końcu coś się dzieje - powstał bubel, ale duży bubel na który przychodzi masę ludzi. To, że będzie energooszczędny to dobrze, inwestycja się zwróci za parę lat, może będzie trzeba wyłożyć za wynajem mniejsze pieniądze. Będą jakieś ledowe pasy? No też spoko, nie będzie straszył. Coś się tam dzieje, wykorzystywane są parkingi, jakieś termy są czy co to tam jest, jakieś biura. Skoro dało się przerobić sklep na wielkogabarytowy, elegancki, to i inne przestrzenia można przerobić. Nie wiem wypożyczalnia rowerów, hulajnóg, rolek - w końcu Błonia itd. Cieszę się, że będzie z tym obiektem coś się działo, jak wyjdzie? Pewnie jak zwykle.

19            -3
~~~Zdzis?aw Dyrman, zasadniczo
Te "igrzyska" to kolejna huspa
olkuskiej kliki Majchrowskiego. Potrzebne są wylącznie do wyłudzenia pieniedzy podatników. Kto wogóle to-to bedzie ogladał??

8            -11
~~~Ludojad
Nieporozumienie
Kolejne dymanie Wisły bez słowa sprzeciwu ze strony Wisły. Kolejna kluczowa runda przed nami - tym razem zamiast najważniejszych piłkarzy (jak rok temu), klub pozbył się 12ego zawodnika. A wystarczyło zacząć naciskać na miasto rok temu, żeby do tego nie dopuścić. O awansie w tym roku można zapomnieć - z tak .....wą grą, bez jedynego atutu w postaci kibiców. Zmierzamy drogą naszych znajomych z Chorzowa. Ważne, że zarząd i Socios zadowoleni. DFH chyba też - wnioskuje, że są częścią obecnego układu. Równia pochyła. Od 7 lat staczamy się w dół.

8            -25
~~~fabio
Jedno pytanie
Dlaczego nie można było zacząć tego remontu w połowie listopada ?

13            -7
~~~KibicRepr y
10 tys kibiców to minimum
W Krakowie to mam wrażenie rządzi stara klika urzędników, którzy na wolnym rynku nie zarobili nigdy złotówki - oni zawsze mają czas i nieograniczone pieniądze. O Majchrowskim już nie wspomnę. Plus tej akcji jest taki, że jeśli na etapie realizacji nie zostanie coś popsute(niestety nie można tego wykluczyć bo miasto jakby nie ma gospodarza - nie ma kto przypilnować dokładnie) to stadion będzie w końcu jako tako wyglądał. Przy okazji Wisła nie powinna godzić się na widownię mniejszą niż 10 tys. Niech urzędnicy w końcu ruszą głową i się wykażą kreatywnością jak zrobić remont aby na stadion mogło wejść minimum! 10 tys. Swoją drogą to np otwarta trybuna C + cała trybuna A + B nie przeszkadzają chyba w remoncie trybun D, E i G? Na samo C wchodzi ponad 5 tys więc dobicie do 10 lub nawet 12 tys widzów na meczu nie powinno być problematyczne. Niech robią to etapami - całe stadiony tak się buduje, że piłkarze grają, a remontu się nie da?

16            0
~~~kap
Tutaj jest pies pogrzebany
Z ławek rezerwowych dalej nie będzie widać boiska . Ręce opadają !

2            -6
~~~Miras
Ekstraklasa
W sumie dobrze, akurat wyremontują stadion na ekstraklasę.

18            -2
~~~stary zgred
Czyli znowu mnie pogonią.
Nie wiem co z tego wyniknie. wiem tylko tyle, że znowu, któryś już raz, pogonią mnie po tych trybunach jak kundla. Oby tylko po nich, a nie z nich. Dożyję czasów, że będę mógł spokojnie przyjść na mecz, czy nie dożyję.

6            0