Sobota, 28 stycznia 2023 r.

Tureckie zgrupowanie wiślaków w liczbach

Trzytygodniowe zgrupowanie piłkarzy Wisły w tureckiej Antalyi dobiegło końca, stąd też czas na jego podsumowanie, bo też podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego zagrali w tym czasie aż sześć spotkań sparingowych.

Wiślacy trzy mecze wygrali (5-1 z Wisłą Płock, 1-0 z juniorami Szachtara Donieck, 1-0 z Chebyrem Pazardżik), dwa zremisowali (0-0 z Neftchi Fargʻona, 1-1 z FK Atyrau) oraz jeden przegrali (1-3 z Linzer ASK). Bilans bramkowy tych gier to 9-5.

Najlepszym strzelcem zespołu "Białej Gwiazdy" w tureckich sparingach był Luis Fernández, który zdobył trzy bramki. Po dwie dołożyli jego rodacy - Ángel Rododo oraz nasz nowy nabytek - Álex Mula. Z kolei po jednym trafieniu zapisali na swoim koncie Wiktor Szywacz i Dawid Szot.

Ten ostatni obejrzał w trakcie sparingów najwięcej żółtych kartek, bo dwie - i to w jednym meczu. Tyle samo, ale przez wszystkie występy, zobaczył Ángel Rodado, a upomnienia od sędziów zaliczyli też Wiktor Szywacz, Luis Fernández oraz nasz kolejny nowy zawodnik - David Juncà.

Co ciekawe - trener Sobolewski najwięcej okazji do gry dawał w tureckich sparingach młodym zawodnikom. Najwięcej minut uzbierali bowiem Wiktor Szywacz, Kacper Duda i Bartosz Talar, bo obok Borisa Moltenisa oraz Igora Łasickiego to jedyni zawodnicy Wisły, którzy mają "w nogach" powyżej 300 minut. Całe zestawienie, ustawione właśnie wg liczby rozegranych minut, znajdziecie poniżej. Ponadto pięciu zawodników, którzy rozpoczęli z Wisłą obóz w Turcji, nie zagrało w żadnym ze spotkań. Jest to naszych trzech rekonwalescentów: Alan Uryga, Jakub Błaszczykowski i Zdeněk Ondrášek, a także bramkarz zespołów juniorskich Wisły - Jakub Stępak. Przypomnijmy ponadto, że już w trakcie zgrupowania opuścił je Dor Hugi, który przeszedł na zasadzie wypożyczenia do izraelskiego klubu Ihud Bnei Sakhnin.

bramki kartki minuty
Wiktor Szywacz 1 1 355
Kacper Duda 348
Bartosz Talar 339
Boris Moltenis 336
Igor Łasicki 309
Ángel Rodado Jareño 2 2 292
Dawid Szot 1 2 287
Piotr Starzyński 286
Bartosz Jaroch 282
Luis Fernández Teijeiro 3 1 275
Michał Żyro 265
Vullnet Basha 264
David Juncà Reñé 1 250
Mikołaj Biegański 241
Kamil Broda 230
Jakub Krzyżanowski 225
Konrad Gruszkowski 209
Igor Sapała 199
Momo Cissé 175
Mateusz Młyński 163
Kacper Skrobański 151
Álex Mula 2 151
Joseph Colley 142
Dorian Frątczak 69
Tachi 52
Ivan Borna Jelić Balta 45


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

Paco
optymistycznie zdezorientowany...
... bez wątpienia na plus okres przygotowawczy, pod kątem przygotowania kondycyjnego, który był na bakier w ostatnich sezonach i nie ma co do tego wątpliwości, że trener Sobolewski w raz z współpracownikami w tym kontekście zrobił swoją robotę. Martwi mnie jedynie fakt, że w ostatnich dwóch może trzech sparingach wciąż była rotacja w pierwszej jedenastce, gdzie według mnie (a mogę się mylić) podstawowy trzon zespołu powinien być zachowany w celu zgrywania się się przed sezonem, aby wejść płynnie w rundę wiosenną. Mam tylko nadzieję, że w pierwszej jedenastce w przyszłej rundzie zobaczymy Mikołaja w bramce, który nie zasługuje na ławkę. Jego słabszy okres (w jego młodym wieku) nie powinien nikogo dziwić, ale udowadniał, że może być mocnym punktem zespołu niejednokrotnie ratując zespół, ewidentnie chłopak potrzebuje wsparcia mentalnego ze strony sztabu, żeby znów nabrał pewności siebie. Paradoksalnie patrząc dużo więcej zyskał Szot, do którego nic nie mam ale Kuba Bartosz (wracaj do zdrowia!) wciągał by go nosem przy jego umiejętnościach i brakach taktycznych. Na koniec chapeau bas Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków za wsparcie finansowe obozu przygotowawczego, między innymi dzięki wam wciąż wierzę w tą drużynę i lepsze jutro. AVE WISŁA

43            -5
~~~SMOK
Paco
"ewidentnie chłopak potrzebuje wsparcia mentalnego ze strony sztabu, żeby znów nabrał pewności siebie" - i przede wszystkim wsparcia od kibiców wszak to dla nich tez gra.

12            -4