Wtorek, 31 stycznia 2023 r.

Nowa formuła rozgrywek PZU Amp Futbol Ekstraklasy

W sezonie ligowym w 2023 roku czeka nas zmiana formuły rywalizacji w PZU Amp Futbol Ekstraklasie, w której zmierzy się nie jak poprzednio sześć zespołów, a aż siedem. Do walki o mistrzostwo Polski dołącza bowiem zespół Śląska Wrocław.

Zmiana w grze o tytuł mistrzowski polegać będzie na tym, że po dwóch pierwszych turniejach, w których każdy zespół zagra łącznie sześć spotkań - po jednym z każdym rywalem - dojdzie do podziału tabeli na dwie grupy. Czołowa trójka w dalszej części rywalizowała będzie o mistrzostwo Polski, a pozostałe cztery zespoły powalczą o miejsca 4-7.

Oto terminarz PZU Amp Futbol Ekstraklasy w 2023 roku:

17-18 marca - Poznań
22-23 kwietnia - Warszawa
13-14 maja - Rzeszów
1-2 lipca - Wrocław
2-3 września - Kraków
14-15 października - Bielsko-Biała

W sezonie 2023 w PZU Amp Futbol Ekstraklasy uczestniczyć będą: Wisła Kraków, TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała, Legia Warszawa, Nowe Technologie Różyca, Warta Poznań, Stal Rzeszów oraz debiutujący Śląsk Wrocław.


Źródło: AMP Futbol

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


1    Komentarze:

~~~GURULI 76
Powodzenia
Panowie ogladam wasze mecze powiem szacunek za walke, determinacje i radosc z gry. Pilkarze Wisly Krakow powinni zobaczyc jak powinni walczyc w kazdym meczu wtedy awans do Ekstraklasy bylbym spokojny Powodzenia

7            0