Środa, 1 lutego 2023 r.

Wisła jednak nie zagra z Wieczystą

W piątek 3 lutego krakowska Wisła rozegrać miała spotkanie sparingowe z III-ligową Wieczystą Kraków, ale do tej potyczki ostatecznie nie dojdzie. Dla wiślaków miała to być próba generalna, przed wznowieniem rywalizacji na pierwszoligowych boiskach, co czeka nas za tydzień.

Przed startem ligi Wisła rozegrać ma jeszcze spotkanie sparingowe z II-ligową Siarką Tarnobrzeg. Mecz ten odbyć się ma w najbliższą sobotę w Myślenicach.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


13    Komentarze:

~~~Alfer_77
Całe szczęście
Ewentualny brak wygranej w tym meczu bardzo by obniżył nasze morale. Niestety Wisła dzisiaj może przegrać z każdym nawet z Siarką Tarnobrzeg - takie czasy. Jedyna optymistyczna rzecz przed startem rundy to Hiszpanie - piłkarze i Kiko Ramirez. Tylko oni mogą uratować sezon o co mimo wszystko będzie bardzo trudno bo to co zrobił Sobolewski wraz ze swoimi wybrańcami w poprzedniej rundzie to był kryminał i żenada nawet na nasze standardy...

52            -90
Mario
Why? Czy my się obawiamy takiego rywala ? Czy był inny powód
Uważam , że to źle wpłynie na nasz wizerunek. Niby taka Wieczysta , ale każdy ją zna .

23            -64
~~~Pshepyor
Hm
Wisła zrezygnowała. prawdopodobnie ze względu na zbyt wysokie koszty wynajmu stadionu na ten mecz. Tylko dlaczego dopiero w środę, na 2 dni przed meczem się ocknęli? Wiadomo przecież od dawna, że rozgrywanie meczów na tym stadionie to finansowe harakiri. Chyba, że kierownictwo myślało, że Kwiecień pokryje część kosztów :)

30            -35
~~~Jarek
Dobre info
Bardzo dobrze, że Wisła zrezygnowała ze sparingu a generalny sprawdzian jest z Siarką ta tydzień temu wygrała na Wieczystej 4-1. Po drugie do Myślenic wybierze się kilkaset kibiców by zobaczyć sparing na żywo.

55            -9
~~~Tss
Do Alfer_77
To nie byli wybrańcy Sobolewskiego tylko wuja. Poczekaj z krytyka do końca sezonu. Choć wydaje mi się że nie będziesz miał ku temu powodu.

55            -22
~~~Fan
Polityka informacja pozostaję beż zmian.
Ani słowa o tym, dlaczego się nie odbędzie.

25            -25
~~~Sektor X
Co to za chlop
Co to za chlopa tam wkleili pod tekstem ?

6            -7
~~~Kaem1414
Do ~~~Fan
Wieczysta o 4 rano wylatuje, z Katowic do Turcji na zgrupowanie. Rozgrywanie sparingu kilka godzin wcześniej, byłoby głupie.

27            -6
stary wiślak
Po co dyskutować ten temat?
Byłby to kolejny sparring i tyle. Po co płacić za wynajem stadionu? Biletami by się to zwróciło? Nie rozumiem też absolutnie ,tak poważnego zainteresowania wynikami sparringów .

18            -18
~~~Fan
Do~~~Kaem1414
Dzięki za informację. Ja jednak twierdzę, że jeżeli trener mówi, że tak bardzo mu zależy, aby rozegrać sparing równo tydzień przed pierwszym meczem, a potem to nie wychodzi, to powinno się podać powód, dlaczego się to wysypało. Bo inaczej, to wygląda mało profesjonalnie. Tak, jakby to co było bardzo ważne, nagle przestało to być ważne.

17            -8
GrzegorzS
Wedle moich informacji chodzi przede wszystkim o murawę boiska
w sobotę niedziele i poniedziałek jest zapowiadany spadek temperatury do paru stopni poniżej zera w dzień i nawet 10/12 w nocy czy nad ranem. Jeśli mecz z Wieczysta został by zagrany to trzeba by zacząć grzanie murawy tak by utrzymywała temperaturę w okolicach 0/1miał i już tak trzymać do ligi bez względu na to jaka będzie temperatura otoczenia. Co więcej mecz zniszczy boisko i wobec zapowiadanych na parę dni mrozów nie można by przeprowadzić zabiegów wymaganych po meczu. W efekcie zniszczono by dla jednego sparingu murawę. Od Wtorku temperatura ma zacząć wzrastać i według prognoz w następny weekend będzie w okolicach góra w nocy -2 do 6 w ciągu dnia tak jest według prognoz. Wiśle zależy na tym by boisko było równe i nadawało się do preferowanej przez nas gry piłką a nie było jedna wielka ruina, która da się rekultywować najwcześniej w kwietniu czy maju. Nie bez znaczenia są też koszty uruchomienia grzania, które i tak nic nie da przy tak niskich temperaturach, co najwyżej zniszczy trawnik. Wegetacja ma swoje prawa. Ot i cała tajemnica. W Myślenicach boisko i tak jest utrzymywane by trenować więc nie ma sensu mnożyć kosztów. Jako, że planowany jest na sobotę mecz z Siarka to mecz się odbędzie. Wieczysta nie mogła spotkania przełożyć na sobotę bo o 4 rano leci do Turcji.

12            -15
~~~rafek
mecz
Mogli poczekać tym odwołaniem , bo pogoda by im mecz odwołała . Idą mega opady sniegu więc i tak by się grac nie dało

7            -7
~~~Misioł
@Grzegorz_S
O, i to jest rzeczowa i profesjonalna wypowiedź. I wiele wyjasniająca, dzięki!

7            -6