Czwartek, 9 lutego 2023 r.

Sytuacja kadrowa Wisły przed meczem z Resovią

W spotkaniu 19. kolejki ligowej sezonu 2022/2023, w którym zmierzymy się na własnym stadionie z Resovią, trener zespołu Wisły Kraków - Radosław Sobolewski - nie będzie mógł skorzystać z aż siedmiu zawodników.

Z powodów zdrowotnych wykluczony jest bowiem wciąż występ Jakuba Błaszczykowskiego, Zdenka Ondráška i Alana Urygi. Dwaj pierwsi z wymienionych trenują już jednak indywidualnie, a Uryga już z drużyną i przewidziany jest do gry w najbliższym meczu sparingowym.

Ponadto urazy stopy eliminują Kacpra Skrobańskiego i Konrada Gruszkowskiego, uraz mięśnia czworogłowego wyklucza na około 2-3 tygodnie Momo Cissé, a nieobecny z powodu obicia kolana będzie ponadto Kamil Broda.

- Alan jest już na 100 procent w treningu. Planujemy, aby zagrał mecz sparingowy w sobotę i zamknął już ten wielomiesięczny etap rehabilitacji - powiedział o wspomnianym powrocie do gry Alana Urygi trener Sobolewski.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


22    Komentarze:

~~~fabio
Brody
Szkoda.A tego Cisse to po kiego trzymają?Nie rozumiem.

71            -9
~~~Jarek
Sytuacja kadrowa
Nareszcie Alan Uryga zagra w sobotę z Garbarnią na stoperze. Pozostali nie mieli by szans na grę a Biegański jest lepszy od Brody, pięciu Hiszpanów w podstawowym składzie pewne.

46            -25
~~~analityk
Jeśli sięga się po pieniądze publiczne, czy to Socios, czy za bilety od kibiców, czy zysków sklepu
To z każdej wydanej złotówki, z każdej inwestycji, z każdego utrzymywanego miejsca pracy, także z utrzymywania zawodników nie zdolnych do gry należy się wytłumaczyć. 50 milionów w minionym spadkowym sezonie naprawdę nie wyparowało. Nie poleciało na Marsa razem z Kasią. Trafiło do konkretnych kieszeni. A z tych pieniędzy nikt nigdy się nie rozliczył. Tymczasem do rozporządzenia majątkiem klubu uprawnienia przyznały sobie osoby które jedynie udzieliły pożyczek. Czy doczekamy się kiedyś uczciwości w naszym klubie? Czy zawsze tą uczciwość musi egzekwować prokuratura?

38            -99
~~~aaa
Momo
znowu kontuzjowany po co go trzymac skrocic wypozyczenie

72            -4
~~~judasprie st
nieobecni
Szpital Wisła Kraków ktoś kiedyś napisał, oby nie w tej rundzie...

48            -9
~~~kuszczak
Tylko pewne zwycięstwo.
Kibiców będzie satysfakcjonować wyłącznie pewne, niewymęczone zwycięstwo. Czas wyjść z marazmu i piąć się w górę tabeli.

61            -1
~~~Misioł
Kontuzja Cisse to akurat wzmocnienie
Więc nie jest źle.

50            -9
~~~Kibol z Reymonta
Czytam ,że Nowak Mosty....
został sponsorem Zagłębia Sosnowiec.Śmiać się czy płakać?

82            -4
~~~Rozpierdu cha2023
Standardowo
Po zimie bez zmian. Nadal lista kolejkowa do lekarza musi być.... wracaj Alan! Zastanawia mnie po co zostawiali tego Cisse... szklany chaotyczny chlopak... no ale załatwił go Kuba to musi zostać. No nie?

46            -22
stary wiślak
~~~Analityk!
Znasz definicję "pieniędzy publicznych"? Wymienione przez ciebie pieniądze nie są publiczne.Publiczne pieniądze to pieniadze budżetowe,pochodzące z podatku.Pieniądze od sponsorów,czy socjos nie są pieniędzmi publicznymi. Pieniędzmi publicznymi dysponuje rząd i samorząd. A ani rząd,ani samorząd Wisły nie dotuje.

87            -12
~~~Tss
Do analityk
Krolewski zapowiedział cykliczne spotkania z kibicami. Jedno się już odbyło. Można mu zadawać pytania. Przygotuj takie do następnego. Na pewno na nie odpowie.

46            -5
~~~analityk
stary wiślak: Dość ukrywania wydatków!
Wisła Kraków to spółka która posiada liczne grono akcjonariuszy, a w związku z tym prawo gwarantuje transparentność wydatkowania środków. Działanie na szkodę spółki poprzez nieprawidłowe dysponowanie kapitałem jest zagrożone dokładnie takimi samymi karami jak defraudacja środków publicznych. Ponadto przypominam że wśród sponsorów jest także m.in. państwowa firma Orlen. A w tym wypadku mamy do czynienia ze stricte pieniędzmi publicznymi wedle prawa którymi dysponował zarząd w ostatnich latach. Zamiast emocjonalnych występów, stukania długopisem po stole i przyznawania się do błędów oczekuje konkretnego raportu finansowego za ostatnie 4 lata który to wykaże błędy od strony merytorycznej. Przepływy finansowe mogą wielu zaskoczyć.

23            -59
~~~Gasmmay
refleksje przed kolejnym sezonem.
pensja profesora belwederskiego (najwyższy stopień kariery naukowej w Polsce) wynosi coś ponad 7tys. zł /miesiąc. Czytam, że pewien piłkarz I-ligowy zarabia 120 tys.zł/miesiąc. Czyli bez mała dwa razy tyle na miesiąc co profesor wyższej uczelni przez rok. To daje obraz tej paranoi jaką jest dziś byznes piłkarski. Obraz tej paranoi uwydatnia fakt, że na trybunach polskich stadionów zasiada zwykle niewiele ponad 10 tys. kibiców / mecz a są też takie ekstraklasowe kluby gdzie frekwencja nie przekracza 5 tys widzów/mecz. To jest tak bezsensowne, że musi kiedyś pęknąć z hukiem jak zbytnio nadmuchany balon. I wtedy może wrócimy do czasów gdy w Wiśle i w innych krakowskich klubach grali w większości chłopaki z Krakowa i okolic. Teraz mamy drużyny najemników zakupionych na całym świecie, więc jeśli nawet zdobyli y oni Mistrza Polski, to i tak będzie to mistrzostwo przecież w dużej mierze kupione. Bywają też profesury kupione (np. metodą okradania asystentów z ich dorobku) ale takich profesorów nie traktuje się w środowisku poważnie. W przeciwieństwie do poważnego traktowania tytułu Mistrza Polsku zdobytego przez doraźnie zakontraktowanych, czasem tylko na jeden sezon - najemników

23            -37
~~~Misioł
@Gassmay
Co Cię właściwie boli? Mieliśmy pięciu młodzieżowców w składzie i między innymi dzięki ich grze spadliśmy z ligi. Ilu z nich reprezentuje chociaż poziom pierwszoligowy? Boli Cię też, że w Pl za dużo się płaci piłkarzom, ale w sumie to że nasz klub próbuje znaleźć tańszych i lepszych piłkarzy w Hiszpanii też Cię boli. Więc właściwie co byśmy nie zrobili i tak będziesz odczuwał ból istnienia. Fatalna sytuacja, chłopie.

59            -7
stary wiślak
~~ąnalityk!
Mnie tylko chodziło,że to nie są pieniądze publiczne. Jeśli nawet państwowa spółka ,daje ze swojego zysku pieniądze ,to one nie są publiczne. Publiczne pieniądze,to są pienądze z budżetu czyli podatków,lub kredytu,na koszt podatnika. Wszelkie inne pieniądze nie są pieniędzmi publicznymi. A transparentność i rozliczanie wydatków to zupełnie inny temat Po raz kolejny przypominam,że nie są to pieniądze publiczne.

29            -9
~~~kibic 1968
znow tylu kontuzjowanych??
nikt wcześniej nie wspominał że znowu mamy kilka nowych kontuzji! A były nadzieje że fatum nas opuściło!!

12            -16
~~~Paweł
Wisła
Dlaczego w tym zespole jest zawsze tylu zawodników kontuzjowanych?

16            -11
~~~Kiku78.
Mam nadzieję
Że zaczniemy grać tak dobrze, że kontuzje będą jedynym tematem dla narzekaczy.

15            -7
~~~Kibic20
@Tss
"Analityk" to jest coś niewiarygodnego. On nie przygotuje pytań do Pana Królewskiego, bo na pewno nie jest naszym kibicem. Gdyby był, nie działał by na szkodę klubu. Interesują go też pieniądze z Socios, do którego na pewno nie należy. Poza tym nie wiem jak to możliwe, że co 2 godz. pisze z innego kraju. I to już jest od dłuższego czasu. Czasem w ciągu kilku godzin pisał z 4-5 krajów, do tego też poza europejskich. On tylko będzie podjudzal na portalu.

17            -8
~~~Gasmmay
nie mój cyrk nie moje małpy
Drogi Misiole, dlaczego uznałeś, że mnie boli sytuacja w futbolowym byznersie? To nie mój cyrk i nie moje małpy, więc mnie to nie boli a co najwyżej nudzi przewidywalnością: o miejscu w tabeli decydują nade wszystko - pieniądze. Wyjątki (np. Piast sprzed 2 sezonów) potwierdzają tę zależność. To kwestia smaku jeśli taką rywalizację zalicza ktoś do kategorii sportowej. Jak Wisła zdobywała za Cupiała seryjnie MP, to z góry było wiadome, że jak Boguś przestanie płacić to zostaną po nim gruzy. I tak się stało. A gdyby Cupiał dawał pieniądze np. Hutnikowi a nie Wiśle, to Żuraw Franek Kosa Szymek Baszczu i inni "przybysze" zdobywaliby MP z Hutnikiem a nie z Wisłą. Żeby było jasne- uważam futbol za świetny sport ale, co pewnie wyda Ci się niepojęte, nie obchodzi mnie miejsce Wisły w tej czy innej tabeli., choć mam z powodów osobistych sentyment do Wisły i nie zmieniło by się to gdyby grała w c-klasie. Cieszą mnie w futbolu inne rzeczy niż jakieś miejsce w tabeli i dlatego może oglądam Wisłę bez bólu jaki mi przypisujesz. Nawiasem mówiąc, zauważyłem, że ci, którzy grali lub grają w piłkę na poziomie, nazwijmy to, klubowym, oglądają mecze bez tego zacietrzewienia jakie ce[...]e gostków oglądających wyłącznie przez pryzmat miejsca w tabeli i lżących piłkarzy i trenera z grubej rury jeśli ci nie spełniają kibolskich oczekiwań

6            -4
~~~SMOK
fabio
Dla pięknego, szerokiego uśmiechu

0            -4
stary wiślak
~~~Gasmmay!
Wszystko by się zgadzało. Niemniej Raków,ma 2,5 krotnie niższy budżet od Lecha czy Legii,a jest głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa. Czyli owszem,kasa wygrywa,ale nie tylko. Trzeba jeszcze do tego kilku innych warunków. A,że piłkarze to najemni pracownicy,często sezonowi,to jest "oczywista oczywistość". Tak jest od zawsze w zawodowym futbolu i nie tylko.

7            -2