Czwartek, 16 lutego 2023 r.

Sytuacja kadrowa Wisły przed meczem z Arką

W spotkaniu 20. kolejki ligowej sezonu 2022/2023, w którym zmierzymy się na wyjeździe z Arką Gdynia, trener zespołu Wisły Kraków - Radosław Sobolewski - nie będzie mógł skorzystać z pięciu zawodników.

Z powodów zdrowotnych wykluczony jest bowiem występ Kamila Brody, Vullneta Bashy oraz Momo Cissé, który powinien wrócić do treningów w przyszłym tygodniu.

Po wielu miesiącach przerwy do zajęć na boisku wrócili już wprawdzie Jakub Błaszczykowski oraz Zdeněk Ondrášek, ale ich ćwiczenia nie odbywają się jeszcze w pełnym wymiarze czasowym.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

~~~inek
Kuba
Coś mi mówi, że Kuba może miec problem z przebiciem się do pierwszego składu. Oczywiście, żart.

30            -22
~~~inek
Szukają pomocnika
Podobno szukają pomocnika za Bashę, jeśli tak, to jego powrót za 2/3 tygodnie jest kłamstwem.

40            -25
~~~Tomasx
Niech ktoś mi powie po co u nas jest Momo?
Skoro ma taki wysoki kontrakt, nie ma jakości, nie robi różnicy i jest wypożyczony tylko? Nie możemy skrócić wypożyczenia i ściągnąć w to miejsce dwóch Hiszpanów z niższych lig ? Albo jakiś młodych Polaków dwóch i ogrywać nawet w sparingach, żeby był z tego pożytek?

68            -10
GrzegorzS
Przy tak licznej kadrze zawodników
walczących o miejsce w składzie nie powinno być problemów z zastąpieniem Bashy. Igor Sapała pokazał w drugiej połowie, że mimo wejścia z ławki potrafił utrzymać poziom gry defensywnej w środku pola. Grał spokojnie dając Dudzie swobdę i asekurując środek pola. Czy pokarze jakość w wyprowadzaniu akcji zobaczymy. W ostateczności zawsze jest trenujący Plewka, ale myślę, że trener raczej sięgnie po Talara, Szywacza. Przy czym patrząc na zapowiedzi Sobola wydaje się, że jeśłi by musiał to po proasu cofnął by do tyłu Fernandeza a Dudę ustawił na pozycji nr. 6. Co do Cisse to ten jego uraz to głównie strata dla niego bo przy za chwilę będzie 6 albo 7 skrzydłowym do grania. Szkoda zaś tego kamila bo naprawdę dawał spokój i dobrze to wyglądalo w lidze i w sparingach, ale Frątczak to nie jest zły bramkarza i ratował Garbarnię w wielu sytuacjach więc też nie ma biedy. Kiedyś Wisła w najlepszym okresie za Kasperczaka z musu musiała postawić na całą rundę na Piekutowskiego i dawał radę. W sumie mamy 15 meczy plus sparingi potrzebujemy trzeciego dorosłego w miarę bramkarza, który zgodzi sie byc zabezpieczeniem dla tej pozycji do czasu gdy Kamil Broda będzie mógł rywalizować z Biegańskim. W sumie więc jak na okresw przygotowawczy to można powiedzieć że przesliśmy to w miare sucha stopą oby tak dalej.

27            -20
~~~Bartek
Absencje
Jak sam Sobolewski powiedział Uryga nie jest jeszcze brany pod uwagę. Więc 6 zawodników. Szkoda że trzymają Cisse zamiast zrezygnować z wypożyczenia i skrócić wypożyczenie. To jest leń i obibok.

15            -3