Sobota, 25 lutego 2023 r.

Michał Żyro: - Udało się ponownie odwrócić losy meczu

- Koszmary trochę z poprzedniego roku się odezwały, ale widzimy, że to jest inna drużyna, inna mentalność oraz inna jakość. Tych sytuacji było już sporo i udało się ponownie odwrócić losy meczu - powiedział po spotkaniu Wisły z opolską Odrą Michał Żyro.

- To był taki mecz, że w pierwszych trzydziestu minutach musisz zdobyć pierwszy bramkę i wtedy gra się zdecydowanie lepiej, bo to przeciwnik będzie częściej wychodził do kontrataków i zostawiał więcej miejsca. A tutaj straciliśmy naprawdę przypadkową bramkę, jakiś błąd w komunikacji, pewnie błąd taktyczny, trochę gapiostwa, a później takie walenie głową w mur, bo 11 zawodników było w polu karnym. Tak to wyglądało i wtedy jest naprawdę ciężko zdobyć bramkę, ale udało się i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować - stwierdził Żyro.

- Teraz jest u nas więcej konkretów. Na nich się skupiliśmy, żeby były dośrodkowania, żeby obrońcy przeciwnej drużyny mieli problemy, żeby zawsze coś się w tym polu karnym działo. Widzimy jak ta pierwsza liga wygląda. Z Arką udało się po stałych fragmentach, a teraz po zmieszaniu i również po wrzutkach. To są typowe pierwszoligowe bramki. Może potrzebowaliśmy trochę czasu, żeby się do tego wszystkiego zaadaptować - przyznał zawodnik.

Na zakończenie zapytaliśmy się wiślaka, jakie zwycięstwo bardziej smakuje, czy takie pewniejsze, jak na inaugurację roku z Resovią, czy też może to bardziej "wyszarpane", jak jednak to z Odrą.

- Z Resovią był to dla nas pierwszy mecz i taka niewiadoma, tak jak wtedy, gdy zaczynaliśmy z Sandecją i sami nie wiedzieliśmy jak to będzie wyglądało. Tak samo ciężar na drużynie był duży w pierwszym spotkaniu w nowym roku, ale ważne, że do przodu. Na pewno błędy, które popełniliśmy, będziemy dalej analizować i skupiamy się teraz na GKS-ie Katowice - zakończył Żyro.


 AG, Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~Jaki
Wisła
Czemu Pan nie gra panie Żyro.Ma Pan potencjał a zjazd straszliwy.

14            -18
felo-tsw
Dałbym mu
szansę w ataku od pierwszej minuty. Za bezproduktywnego Rodado

15            -12
~~~kibic 1968
darmozjad
Panu już dziękujemy!

3            -22