Poniedziałek, 27 lutego 2023 r.

Kolejka po kolejce...

Piłkarze Wisły Kraków bardzo udanie rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach I ligi w 2023 roku, bo od trzech zwycięstw, które pozwoliły nam przesunąć się w ligowej tabeli z zajmowanego przez całą zimę miejsca 10., na miejsce 7. Wiślakom udało się też odrobić część strat do czołowych lokat w tabeli, a po to, aby ułatwić wszystkim śledzenie tego jak zmieniała się nasza sytuacja w ligowej stawce przygotowaliśmy nowy dział, tj. "kolejka po kolejce".

Znajdziecie go pod tym oto linkiem: www.wislaportal.pl/kpk/

Jest on także na stałe dostępny w sekcji "piłka" w tradycyjnym menu pod nazwą: "Kolejka po kolejce".

Aktualizacja danych odbywać się będzie po każdej zakończonej serii spotkań.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


4    Komentarze:

~~~kola
świetny pomysł
to teraz może wykresy z tych danych?

10            -3
~~~flapjack
wyniki
dobrze by było na dole umieścić jeszcze wynik meczu Wisły z każdej kolejki

5            -3
~~~Fan
To, w naszej sytuacji, jest teraz najważniejsza tabela.
Bo sytuacja jest na tyle trudna, że nawet po trzech zwycięstwach z rzędu przesunęliśmy się tylko o trzy lokaty. Sytuacja może nie zmienić po połowie rundy, gdy wejdziemy w bezpośrednie pojedynki z górą. Pozostało jeszcze, aż 13 kolejek i ...tylko 13 kolejek do końca.

11            -2
GrzegorzS
Ujęcie faje, ale może warto by dorzucić jeszcze
pozycje 4 i 5 bo to daje pełny obraz tego o co gramy. najważniejsze na teraz nie są lokaty jakie mieliśmy w sezonie bo one są wypadkowa zdobywanych punktów i konsekwencja ilości zwycięstw i remisów. W realu Wisła musi dążyć do wygrania 10 meczy i odebrania punktów głównym rywalom w wale o ten awans czyli Ruchowi, Termalice, Arce, Podbeskidziu oraz liczenie na to, że zespół Moskala tez ogra tych rywali. W takiej sytuacji dopisanie 30 powinno według statystyków dać spokojny awans z drugiej lokaty bez konieczności grania baraży. Bowiem bariera awansu wedle nich w tym sezonie będzie około 61 punktów. To wskazywało by że Wisła ma margines utraty ok. 9 punktów do końca rozgrywek lub nawet 11 jeśli ogra Ruch, Termalikę i Podbeskidzie bo Arkę już ograła, bo to da dodatni bilans pojedynków z tymi rywalami. Oczywiście są to wyliczenia statystyczne pokazujące pewne prawdopodobieństwa przebiegu rozgrywek gdy ŁKS jako ogrywa wszystkich a Ruch poza meczem z Wisła polegnie też w Niecieczy, Gdyni i zremisuje ze dwa trzy inne mecze. Na razie statystycy uważają, że Wisła ma ok. 25% szans na awans bez baraży. Jeśli jednak wygra trzy kolejne mecze a Ruch polegnie meczu z ŁKS-em to szanse Wisły wedle układu meczy wzrosną do ok. 40%. i 60% jeśli ogra Ruch. Wedle założeń Wisła awansuje na pewno bez baraży gdy wygra wszystkie 6 meczy u siebie co pozwoli zdystansować Termalikę i Chrobrego oraz wygra z dwa z czterech meczy z Katowicami, Puszczą, Łęczną i Skrą na wyjazdach to da 60 punktów. Wówczas straty kompletu punktów np. w Łodzi czy Bielsku nie przeszkodzą w awansie. Na ten moment zdobycie przez Wisłę 63 gwarantuje jej awans bez baraży, ale warunkiem jest dodatni bilans meczy z Ruchem, Termaliką i Podbeskidziem. Słowem gramy o kolejne 10 wygranych. W realu to nie przerasta ekipy Sobola. I na koniec wedle wyliczeń statystyków do zagwarantowania sobie baraży w tym roku wystarczą prawdopodobnie 53 punkty a 58 da 3 miejsce w tabeli. Warunek ŁKS utrzyma formę do końca rozgrywek i pokona wszystkie zespoły z miejsc od 2 do 8 a ma sprzyjający układ meczy. Z drugiej strony urwanie mu punktów najlepiej 3 będzie bonusem dla każdej z ekip walczących o 2 miejsce. Moim zdaniem Wisłę stać by taki bonus sobie dopisać.

1            -8