Piątek, 3 marca 2023 r.

Sytuacja kadrowa Wisły przed meczem z GKS-em Katowice

W spotkaniu 22. kolejki ligowej sezonu 2022/2023, w którym zmierzymy się na wyjeździe z GKS-em Katowice, trener zespołu Wisły Kraków - Radosław Sobolewski - nie będzie mógł skorzystać z pięciu zawodników.

Niestety kompresyjnego złamania kości strzałkowej w trakcie naszego poprzedniego meczu ligowego, w wyniku uderzenia przez rywala, doznał Igor Sapała i jego przerwa potrwa około 3-4 tygodnie. Wciąż tylko indywidualnie trenuje Kamil Broda, a nieobecni będą też jeszcze rekonwalescenci - Jakub Błaszczykowski i Zdeněk Ondrášek. Dwaj ostatni trenują już z drużyną, ale jeszcze w nie pełnym wymiarze czasowym.

Nieobecny będzie ponadto pauzujący za żółte kartki Mateusz Młyński.

Warto jednocześnie dodać, że z zespołem trenują już Alan Uryga oraz ostatnio pauzujący Vullnet Basha.

- Potrzebny będzie jeszcze czas rehabilitacji oraz dojście do odpowiedniej dyspozycji - powiedział o kłopotach zdrowotnych Igora Sapały trener Sobolewski. - Bardzo mi jest żal Igora, ale wiadomo, że takie rzeczy w piłce się zdarzają. Natomiast mamy takie nieodparte wrażenie, że już od pierwszego meczu jest polowanie na naszych zawodników. Tak mi się przynajmniej wydaje. Choćby statystyki o tym mówią. Luis Fernández jest najczęściej faulowanym zawodnikiem w lidze, a w pierwszej dziesiątce jest jeszcze Kacper Duda. Analizujemy te wejścia przeciwników w naszych zawodników i często mamy wrażenie, że to nie chodzi o odbiór piłki, a bardziej o zrobienie krzywdy, o przewrócenie naszego zawodnika. To nie tak powinno wyglądać. Natomiast bardzo cieszy mnie to, że coraz bardziej zwracają na to uwagę sędziowie i coraz mocniej starają się chronić zawodników, zwłaszcza tych z największymi umiejętnościami indywidualnymi. Wiadomo, że to oni są zagrożeniem dla zespołu przeciwnego, natomiast też dzięki nim jest przyjemność przyjść na stadion, zobaczyć mecz, zobaczyć jak grają w piłkę. Chcę bardzo mocno podkreślić, że cieszy mnie to bardzo, że sędziowie zwracają na to coraz mocniej uwagę - dodał trener.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

~~~mk
kość strzałkowa
co to za bajki z tymi 3-4 tygodniami przerwy? Złamana kość strzałkowa to 2 miesiące przerwy od treningu MINIMUM.

44            -14
Niewierny Tomasz
Czy Ci zawodowi piłkarze...
są ze szkła ?

40            -36
GrzegorzS
w realu złamanie kości strzałkowej
to przerwa 4/6 tygodni plus kolejne minimum 3/4 tygodnie na wzmocnienie nogi. Chyba że to nie złamanie a pęknięcie?. Tak czy inaczej sporo osób krytykowało klub, że sprowadzają kolejnego defensywnego pomocnika a nie bramkarza i wyszło na to, że to klub miał rację. Szkoda Sapały, bo jak zaczął grac regularnie co pozwoliłoby mu złapać wyższa formę to mamy uraz prawdopodobnie zmęczeniowy.

19            -33
~~~Bartek
Uryga
Przecież Uryga nie jest jeszcze brany pod uwagę do składu na ligę więc po co takie mamienie? Gość pewnie potrzebuje miesiąc treningów typowo piłkarskich z drużyną i sparingów a nie mecze o stawkę.

37            -10
~~~Mexes
Szansa dla jamesa
James ma szanse potwierdzić dobrą dyspozycje

62            -8
~~~inek
znów się zaczyna
napisze tylko: k......... znów się zaczyna. Czy zawsze muszą nas prześladowac te kontuzje?

43            -9
~~~WNH
Balta
Był silny jak tur Balta ,skrojony na 1 ligę to wam przeszkadzał że analfabeta piłkarski,lepsi szklanki piłkarze?

43            -35
~~~Realista8 0
liga
Tyle,ze takie rotowanie skladem moze nam utrudnic sprawe,oby ten nigeryjczyk byl odpowiednio przygotowany, bo Basha pewnie polowe meczy bedzie zdolny do gry, teraz kazdy przeciwnik moze byc niebezpieczny jak ma dobry dzien i jescze gra wq domu wystarczy zobaczyc co Kalisz zrobil w PP ze Slaskiem,a tu kilka meczow i nam sie sklad sypie moze ten Tachi na defensywnym pomocniku by sobie poradzil, dobrze broni i ma dobre podanie.

24            -10
~~~Misioł
Spokojnie
Jest James, Tachi i Bartek Talar. Basha też może zagra ze dwa mecze do końca sezonu

38            -5
~~~Kaem1414
Do "znafcow" ortopedi i fizjoterapi
Proponuję przeczytać tekst ze zrozumieniem, a następnie wystawiać diagnozę i jak długo potrwa leczenie. Otóż jest to złamanie kompresyjne. Teraz zapytajcie się doktora Google ile to potrwa.

16            -4