Piątek, 3 marca 2023 r.

Prezes Wisły spotkał się z włodarzami Myślenic

W piątek 3 marca odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki z Prezesem TS Wisła Kraków SA Jarosławem Królewskim. Celem rozmów było omówienie spraw dotyczących przyszłości funkcjonowania klubu w Myślenicach oraz planowanej rozbudowy ORLEN OIL Centrum Treningowego przy ulicy Zdrojowej.

Przed południem w gabinecie Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice toczyły się zaawansowane rozmowy z osobami reprezentującymi Wisłę Kraków, na czele z prezesem Jarosławem Królewskim.

Podczas spotkania poruszone zostały kwestie odnoszące się m.in. do dotychczasowej współpracy pomiędzy Gminą Myślenice a Wisłą Kraków.

Głównym celem było jednak ustalenie szczegółów na temat przyszłości i rozwoju klubu w Myślenicach, a także omówienie koncepcji rozbudowy ORLEN OIL Centrum Treningowego na Zarabiu, gdzie na co dzień trenują zawodnicy pierwszej drużyny oraz młodzieżowe zespoły Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.

Oprócz przedstawicieli Gminy Myślenice oraz kilkuosobowej reprezentacji krakowskiego klubu, w spotkaniu uczestniczył także Prezes Zarządu Spółki Sport Myślenice - Michał Funek.


Źródło: Wisła Kraków SA

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

~~~tylkoWisł a!
Rozbudowa lub wykup Myślenic to działanie na szkodę klubu.
Myślenice to od początku była jedynie tymczasowa lokalizacja. Przenosiny do innego miasta oddalonego aż godzinę drogi od Krakowa to skutek fatalnej sytuacji finansowej w jakim znalazł się lata temu stąd kołem ratunkowym była dzierżawa pozwalająca egzystować w tym trudnym czasie. Nikomu się nawet nie śniło by to miejsce miało charakter stały. Teraz wszelkie próby rozbudowy albo co gorsza wykupu bazy za którymi stoją lobbyści ze spółki Sport Myslenice to jawne działanie na szkodę klubu. Jedynymi beneficjentami topienia środków finansowych w tym miejscu jest wyżej wspomniana spółka oraz Gmina Myślenice która nie znajdzie innego nabywcy na tak fatalnie skomunikowaną bazę. Ta lokalizacja nie daje żadnej perspektywy ani na szkolenie grup młodzieżowych ani na dogodne warunki pracy dla pierwszego zespołu który każdego dnia spędza 2 godziny na dojazd. Ponadto marginalizuje możliwości udziału w treningach kibiców co dla poważnych klubów jest nie do zaakceptowania. Udział kibiców w treningach od czasu do czasu jest wielka wartością dodaną. My już w Wiśle zapomnieliśmy co to znaczy obejrzeć trening piłkarzy... Jedyna rozsądna możliwość na dzień dzisiejszy to przedłużenie dzierżawy Myślenic tylko do czasu budowy dobrze skomunikowanej, oszczędnej ekonomicznie bazy treningowej przy udziale środków ministerstwa sportu oraz sponsorów na terenie gminy Kraków. Konieczne jest zapewnienie doskonałej komunikacji publicznej tak aby zespół, dzieci i młodzież oraz kibice mogli wygodnie dotrzeć do bazy. Ponadto baza taka musi posiadać 1 boisko kryte balonem co podniesie standard treningów pierwszego zespołu w okresie przejściowym. Dość tego dobrego! Jak sobie Pan Królewski chcę wykupić bazę to proszę bardzo, ale za swoje pieniądze a nie za pieniądze które udziela w ramach pożyczki. Królewski sobie odejdzie z klubu za jakiś czas a my zostaniemy z wżodem w postaci drogiej w utrzymaniu i fatalnie skomunikowanej bazy! TYLKO WISŁA!

64            -47
~~~Olek
Nie oszukujmy się, to miejsce nie ma żadnej przyszłości
Ta przerwa zimowa udowodniła że trzeba uciekać z Myślenic do Turcji na aż 3 tygodnie bo tak drogo jest utrzymać bazę zimą, pozbyć się gniota i zbudować coś nowoczesnego pod Krakowem.

69            -18
~~~Jijdjd
Mówisz Kraków - myślisz Wisła.
Mówisz Kraków - myślisz Wisła.

60            -7
~~~kibic
przeż tam w tych myślenicach nic wielkiego nie ma
zarabie szumnie nazwane "bazą treningową" to praktycznie to samo albo niewiele więcej niż to czym dziś dysponuje 3 ligowa KS Wieczysta w środku Krakowa. 2 boiska plus 1 sztuczne. Do tego betonowa buda szumnie zwana zapleczem z odnową. Byle hotel współcześnie ma lepszą odnowę. Jak to możliwe że klub 3 ligowy będzie trenował i szkolił młodzież w środku miasta a najstarszy klub w Polsce będzie gdzieś na opłotkach trenował

81            -12
~~~Ludojad
Popieram przedmówców
Zdecydowane NIE dla bazy w Myślenicach. Ktoś to już rozpracował kto może mieć interes w wykupie tego ośrodka? Jak członkowie Sport Myślenice są powiązani np. z Socios? Wisła TYLKO w Krakowie!

56            -16
~~~jj
a myślicie że czemu tak prą do wykupu
Wybory! Samorząd myślenicki potrzebuje kasy przed wyborami samorządowymi.

44            -9
~~~obiektywn y
odległości między stadionem a bazą.
Wieczysta - 0 km (baza obok stadionu) Hutnik - 0km (baza obok stadionu) Cracovia - 16km 25 minut samochodem Wisła - 35km - 55 minut samochodem no ludzie... Kto w ogóle wpadł na pomysł żeby instalować się w innym mieście...

41            -10
~~~Kkk
Ilekroć pojawia się ten temat źródłem jest zawsze SOCIOS
Jak Nowak był prezesem to też mu nawijali makaron na uszy żeby kupić Myślenice.

36            -12
~~~analityk
mnie się to chyba śni.... "przyszłość i rozwój klubu w Myślenicach"
Klub Wisła !!KRAKÓW!! a na spotkaniu cytuję: "Głównym celem było jednak ustalenie szczegółów na temat przyszłości i rozwoju klubu w !Myślenicach!!" w Myślenicach! Ludzie! Oni chyba powariowali... Petycja do Królewskiego i Sektorówka na C zanim będzie za późno...

34            -13
~~~Mateusz. M.
Baza w Myslenicach
Byla zamysłem jeszcze za Cupiala, który mial na pieńku z władzami Krakowa i zawsze się odgrażał, że tam przeniesie całą Wiśle. I tak się stało. Powstała pseudo baza, czyli barak z boiskiem. Jedyne co tam jest duże, to logo Wisły na ścianie od parkingu. Kicha i tyle. Miasto nigdy nie było skórę do współpracy z nami. Wisla miała grunty, to stoi na nich stadion już miejski, za który trzeba bulić. Szkoda gadać. Wisły nie stać na budowę solidnej drużyny, a ma mieć kasę na zakup gruntów i budowę nowego ośrodka? Ciężko to widze

24            -6
~~~Kiku78.
Narzekacze
Nie bo nie .Puki co to ani na piłkarzy,ani na trenera nie bardzo wypada narzekać...Dobra i baza.

12            -14