Sobota, 4 marca 2023 r.

Radosław Sobolewski: - Realizujemy plan

- Przyjechaliśmy tu rozegrać dobre spotkanie i celem naszym były trzy punkty. Cieszę się, że osiągnęliśmy te tak naprawdę dwa cele. Chciałbym pogratulować zespołowi, że zagrał bardzo dojrzale. To jest taki dojrzały futbol i to mi się podobało - mówił po zwycięstwie w Katowicach trener zespołu Wisły Kraków - Radosław Sobolewski.

- Chcieliśmy od początku kontrolować ten mecz, poprzez posiadanie piłki i naprawdę momentami wyglądało to nawet bardzo dobrze. Bardzo cenne trzy punkty, na bardzo trudnym terenie i na pewno to trzeba docenić. Wiadomo - my musimy robić swoje. Zrobiliśmy kolejny krok. Kolejny krok za nami, ale co tydzień kolejny przed nami - dodał trener zespołu z Krakowa.

Pierwsze z pytań do trenera Wisły dotyczyło sytuacji z 18. minuty meczu, kiedy to mocno poturbowany został Luis Fernández.

- Widziałem tę sytuację, oceniłbym ją w inny sposób. Niestety. Uważam, że trzeba chronić takich piłkarzy, jak Luis. Tacy piłkarze są w każdym zespole i to tak naprawdę oni przyciągają kibiców przed telewizory, również na trybuny. W ostatnim czasie przepisy gry w piłkę nożną idą w tym kierunku, żeby jednak uważać na takich zawodników, żeby ich chronić. Mam nadzieję, że po prostu tak będzie - powiedział trener.

Sobolewskiego poproszono także o ocenę gry Jamesa Igbekeme, który zagrał dziś po raz pierwszy w wyjściowym składzie Wisły Kraków.

- Zagrał naprawdę poprawne zawody. To jest pierwszy mecz w zespole. Wiadomo, że pierwszy jest zawsze bardzo trudny, bo nie zna się jeszcze do końca zespołu, natomiast to się odnosi do wszystkich zawodników. Zagrał naprawdę dojrzale, bardzo odpowiedzialnie i to mi się podobało - ocenił szkoleniowiec.

Wygrana z GKS-em sprawia, że Wisła po tej kolejce zajmować będzie miejsce premiowane grą w barażach o promocję do Ekstraklasy. Sobolewskiego zapytano, czy odetchnął po tym awansie w tabeli?

- Odetchnę trochę później, a mnie cieszy to, że realizujemy plan. Mówiliśmy o tym, że chcemy włączyć się do walki i widać, że po tych czterech meczach zespół to zaakcentował, bo pokazuje, że jednak chce powalczyć o tę Ekstraklasę. I to nie tylko jest mówienie, ale również czyny na boisku. I to mnie bardzo cieszy. Powtarzam, że jesteśmy dopiero po czterech meczach, jeszcze bardzo dużo ciężkich meczów przed nami i będziemy musieli co tydzień to udowadniać. Skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu i to jest dla nas najważniejsze. Cała energia idzie w kolejny mecz. Jak się tabela ułoży, wiadomo - nie wszystko zależy od nas. Musimy robić swoje, oczywiście chwilę się pocieszymy po tych czterech meczach, też po tym ostatnim, ale już od poniedziałku przygotowania do kolejnego spotkania. A co przyszłość pokaże, to zobaczymy - stwierdził Sobolewski.

- Byliśmy przygotowani na to, że w pewnych momentach meczu GKS z premedytacją odda nam piłkę, ale od początku chcieliśmy się przy niej utrzymywać. Nie do końca jednak to GKS nie chciał założyć wysokiego pressingu, tylko poprzez pewne rozwiązania dość umiejętnie uciekaliśmy spod niego. I to stwarzało przeciwnikowi problem, że tylko dlatego gdzieś w początkowej fazie odbijaliśmy ten wysoki pressing i zmuszaliśmy GKS Katowice do gry coraz niżej. Straciliśmy też bramkę i mogło nas to wytrącić z normalnej naszej dyspozycji, ale ten zespół po raz kolejny pokazuje, że pomimo straconej bramki gra bardzo dojrzale, gra bardzo odpowiedzialnie i z dużą pewnością siebie. Oczywiście jeszcze dużo rzeczy nam nie wychodzi, ale myślę, że będziemy podążać w tym kierunku, jak to było dzisiaj - zakończył trener wiślaków.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

~~~greg
Witam
Panie trenerze jest dobrze,zostaly dwa mecze do przerwy i bez ponizania nikogo trzeba to wygrac,pozniej leczyc i dac luz chlopakom,mam nadzieje ze juz tylko w gore pozdrawiam WISLACZKI I WISLAKOW!

72            -3
~~~Tss
Brawo Sobol
To co widać w Twojej drużynie to to, że przeciwnicy podchodzą do nas z respektem. Nie widzę już sytuacji, że gramy z dużo słabszym przeciwnikiem, a on podchodzi do nas jakby grał z pierwszą lepszą drużyną. Chciałbym zobaczyć jeszcze, że drużyny z pierwszej dziesiątki mają kupę w majtach jak grają na r22. Tak jak to miało miejsce kiedyś. A nie, że za przeproszeniem jakieś leszcze się panoszą na naszym stadionie jakby grali u siebie. Piszę to bez pychy bo uważam że kibicowsko i piłkarsko nie mamy w tel lidze przesadnie dużo konkurentów. Krok po kroku do ekstrasklasy z pierwszego miejsca. Tego Ci życzę i to jesteście wstanie osiągnąć.

109            -6
~~~TSwiślak
Trener RadoSŁAWNY.
Chłopaki zaczynają grać charakternie ,jak Ty kiedyś w Wisełce, Panie Radosławie!

72            -1
~~~JJJBG
Wybór środka pola strzałem w dziesiątkę SOBOLA !!
Sobol dokonał korekt w środku pola które moim zdaniem wyszły na plus "trochę z przymusu" kontuzja Sapały i powrót po kontuzji Bashy oraz odpoczynek Kacpra Dudy. Dziś po prostu było dużo więcej kontroli w środku pola o czym mówi nawet nasze posiadanie piłki szczególnie w pierwszej połowie. Tachi i Igbekeme dali radę tym bardziej że grali w pierwszym składzie Wisły pierwszy raz nie mówiąc już o tym że ten pierwszy to nominalny środkowy obrońca. A wracając do Igbekeme bardzo mi się podobał jego spokój w rozgrywaniu piłki. Kto wie może dziś wyklarował się nam nowy środek pola ? Brawo panowie jedziemy dalej !

75            -1
~~~Kiku78.
Pan Trener.
dziękuję!!

52            -1
~~~Britney
Zaczynamy grać
Trzeba przyznać ze w dzisiejszym meczu widać było to czego brakowało wcześniej czyli lepszego wyjścia spod presingu i spokoju przy rozegraniu. Lepiej tez skrzydła w zasadzie to jedno Muli. Jak zawsze są lepsi i gorsi i tu nie będę się pisał bo cała drużyna wygrała. Tym razem trzeba się cieszyć myśle z 3 pkt na trudnym terenie. Z arka mimo takiego samego wyniku gra była tragiczna i wynik nie świadczył o jakości tak w meczu z GKS wynik był już adekwatny do naszej gry. No o widać ze coś się ruszyło oby to niednorazowy strzał.

27            -1
~~~Charlie
Widać poprawę.
Coraz lepszy bilans: z 1,20 w roku ubiegłym do 1,83 obecnie. Pozostało 12 spotkań. Na koniec rundy 2,91?

13            -2
~~~kibic 1968
brutal!!
ciekawe jak zakończy się sprawa brutalnego, z premedytacją! faulu na Fernandezie! Nie można obojętnie przejsć obok tego. Musi to być zgłoszone do centralnych władz PZPN!

33            -2
~~~fabio
Apel
Apeluje o zdecydowaną reakcje klubu na poniewieranie Fernandeza oraz brak reakcji sędziów.Marciniak sobie poradził w meczu z Arką.

31            -3
~~~krakus07
I co eksperci internetowi?
Brakuje mi tu słowa "przepraszam" od tych co od 5 miesięcy w każdym tygodniu domagali się zmiany trenera. Ja widzę progres w naszej grze i to dzięki trenerowi i nowym transferom piłkarzy, na naszą grę znowu można patrzeć z przyjemnością. Tak trzymać Panowie.

33            -2