Niedziela, 5 marca 2023 r.

Siedem bramek w wiślackim sparingu

W towarzyskim meczu rozegranym w Myślenicach pierwszy zespół Wisły Kraków, ale złożony z zawodników, którzy w większości nie zagrali we wczorajszym spotkaniu ligowym w Katowicach, zmierzył się z drużyną juniorów "Białej Gwiazdy". Potyczka zakończyła się wygraną starszej ekipy 4-3.

Wisła testowała w tym meczu hiszpańskiego bramkarza - Javiego Beníteza.


Niedziela, 05.03.2023 r. 10:30:

4 Wisła Kraków

3 Wisła Kraków (U-19)

1-0 Michał Żyro (4.)
2-0 Sergio Benito (13.)
2-1 Marcin Bartoń (47.)
3-1 Michał Żyro (51. k)
3-2 Marcin Bartoń (73.)
3-3 Karol Tokarczyk (77.)
4-3 Dawid Szot (87.)

Wisła Kraków:
Javi Benítez
(46. Dorian Frątczak)
Konrad Gruszkowski
Alan Uryga
Joseph Colley
Jakub Krzyżanowski
Michał Żyro
Vullnet Basha
Bartosz Talar
Wiktor Szywacz
Mateusz Młyński
Sergio Benito

Grali także:
Kacper Duda
Jakub Niewiadomski
Patryk Plewka
Dawid Szot
Wisła Kraków (U-19):
Patryk Letkiewicz
(46. Javi Benítez)
Karol Sałamaj
Marcin Górkiewicz
Kacper Skrobański
Kacper Przybyłko
Mariusz Kutwa
Michał Głogowski
Wojciech Urbański
Jehor Chromych
Piotr Starzyński
Marcin Bartoń

Grali także:
Dawid Gruszecki
Feliks Grzybowski
Shane Kaemerle
Adam Klimczyk
Bartłomiej Sowa
Karol Tokarczyk
Kuba Wiśniewski
Spotkanie towarzyskie.
ORLEN OIL Centrum Treningowe, Myślenice.
Sędzia: Bogdan Zając.
Pogoda: 1°.

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


6    Komentarze:

~~~komato
Wesoły futbol
Sympatyczny sparing dla obydwu ofensyw. Po raz kolejny zabłysnął Marcin Bartoń, którego mam nadzieję doczekać się w pierwszej drużynie, bo chłopak pokazuje niebywały talent strzelecki. Ogółem - brawo dla juniorów Wisły, że w starciu ze starszyzną zagrali na pełnym zaangażowaniu i swoje w tym sparingu ugrali :)

86            -5
~~~gamber
Ledwo ledwo
Parę minut brakło i byłby remis. Nie wiem czy cieszyć się z juniorów czy niepokoić rezerwami.

39            -21
GrzegorzS
Patrząc na skład wyjściowy pierwszej drużyny
w tym sparingu widac jak Wisła jest teraz mocna i o ile silniejsza w porównaniu z zespołem zaczynającym ten sezon. Bo w sumie jeśli za Urygę wprowadzić Łasickiego, za Krzyżanowskego Jarocha, do bramkmik wstawić Biegańskiego lub Brodę, Fernandeza wprowadzić na plac zamiast Szywacza i Dudę zamiast Talara, Benito zastąpić Rodado to już mamy skład wyjściowy Brzęczka na jakiś mecz ligowy. I to jest różnica jaką widzimy na boisku. Wczoraj pierwsza jedenastka to był zespół złożony z doświadczonych hiszpanów nigreryjczyka i doświadczonych polakówplus junior w bramce. I to pozwoliło grać dojżle dominować kultura gry nad rywalem. Jeśli do tego docać ławkę popatrzyć jakich zawodników dziś mógł wykorzystać Sobolw sparingu a jacy mieli rozbieganie to widać jakiej pracy dokonano i jakiej się dokonuje w klubie by zbudowac drużynę, która ma wywalczyć awans i nie dać plamy w Ekstraklasie bo tak rozumiem wypowiedzi Królewskiego. Jakościowo Wisła ma najsilniejszą w lidze wyjściową jedenstkę najsilniejszą meczową 20 i największą i najsilniejszą kadrę. W Wiśle na ławie siedzą zawodnucy, ktorzy mieli by pewne miejsca w wyjściowych jedenastkach rywali na 20 nie łapią się zawodnicy, ktorzy u wszystkich rywali byli by rozpatrywanie do meczowych 20 dziestek jeśli nie wyjściowych 11-stek. To jest jakość, która znajduje potwierdzenie na boiskuto zaowocowało czterema zwycięstwami, które nie podleagły dyskusji. Co więcej zespół jest przygotowany fizycznie i rośnie mentalnie z treningu na trenig rośnie zgranie i udoskonalana jest taktyka i zgranie co widac w coraz lepszej grze w polu. Nasi rywale przed sezonem przeważnie nie dokonali wzmocnień bazują na tym co było jesienią więc będą grali na poziomie jesieni, będa wygrywać i tracić punkty na przemian. To trzeba wykorzystać i po prostu awansować.

37            -28
~~~Rozpuerdu cha2023
Spostrzeżenia weekendowe
Wisełka 3 pkt. Porażka ŁKSu, ruch tylko remis w bogdance... zaczyna się układać. Wczoraj u nas 3 Polaków? Oceńcie skład Rakowa teraz który się tak chwali.... zobaczymy co pokażą nasze wislackie gwiazdy Arsenic i Silva. Obejrzałem mecz Ruchu... no dupy nie urywa Bogdanka mogła wygrać Ruch tez... szału nie ma. REMEK pomógł Wiśle ? jak nieraz Sadlok. Awans do ekstraklasy musi być... patrząc co tam gra miedź itd to Jawna kpina względem nas. Jaga powinna była wygrać ale nie wygrala. Wróćmy tam gdzie nasze miejsce... do 2 miejsca juz tylko 6 pkt! I 9 do lidera...

42            -9
~~~Rozpierdu cha2023
Poprawka
Oczywiście do lidera mamy 8 pkt straty. A w Rakowie 1 Polak a zarazem młodzieżowiec w składzie- Ben Lederman urodzony w Los Angeles zawodnik pochodzenia zydowsko-amerykanskiego! Mający nasze obywatelstwo ? niech że ten PZPN wprowadzi wymóg minimum chociaż 4 Polaków na murawie bo to istna szopka.

12            -46
~~~Z za oceanu
Qr2 - jednak nie rozumiem
Jednak nie rozumiem tego. Jaro teraz prawie jesteś właścielem - rusz qr2 łbem. Nowy bramkarz ?! Owujał ktoś ?! Po to jest Dorian - solidny bramkarz o parametrach lepszych iż Biegana lub porównywalny ! OK Broda złapał kontuzję ( wg. Sobola już w Turcji) po jakiego grzyba ściągać kogokolwiek ? Nawet gdyby Biegan się wysypał ( przecież gra po kontuzji) jest przepis ze można ściągnąć zawodnika! Ja rozumiem że na wychowanku i zakontraktowanym NIKT ( czytaj menager / dyrektor) nie zarabia, ale ja prd !! Po to jest SZEF by harce Dyrektora ukrócić ! Straciliśmy 20 baniek bo osoby odpowiedzialne dały ciała za sprowadzenie zawodników na poziomie umożliwiającym wygrywanie - nieśmiało przypomnę kto stał na bramce :) - ale to jest gruba przesada ! Nawet jak awansujemy. Ktoś kontroluje tą jazdę na oklep ? ! - nie tylko wśród bramkarzy. Czy jeśli nie będzie awansu - to i tak mamy to w doopie bo trzeba ogłosić upadłość ?. Dla kilku z nas Wisła to nie jest tylko drużyna z ekstraklasy ! Poza ekstraklasą też jest KLUB. Widać to na trybunach !

3            -38