Sobota, 11 marca 2023 r.

Dominik Nowak: - Postawiliśmy ciężkie warunki przeciwnikowi

- Wypada mi przede wszystkim pogratulować wiadomo przeciwnikowi zwycięstwa 2-1. Ten mecz miał różne oblicza. Były momenty, szczególnie w pierwszej połowie oraz początek drugiej, kiedy zbyt głęboko się cofnęliśmy, nieźle natomiast broniliśmy, co jest bardzo istotne - mówił po meczu Wisły z GKS-em Tychy trener śląskiego zespołu - Dominik Nowak.

- Za słabo wyglądaliśmy, jeśli chodzi o decyzyjność i szybkość tej dokładnej piłki, która otwierałaby nam drogę do bramki, bo były bardzo dobre sytuacje po przejęciu. To było to nad czym pracowaliśmy i taki mieliśmy też plan, żeby zbierać te drugie piłki, przy wysokim pressingu Wisły, bo wiedzieliśmy, że Wisła tak gra. I z tego mieliśmy oczywiście stwarzać sytuacje. Zabrakło nam momentami tej dokładności, natomiast szczególnie po stracie bramki zespół zaczął nieźle funkcjonować i uważam, że od 60. minuty było w miarę dobrze. Bramka po rzucie karnym jeszcze bardziej dodała nam wiary. Były 2-3 sytuacje, po których żałujemy, że ta piłka nie została lepiej dograna, na te parę metrów, ale zabrakło dokładności, precyzji. Kluczowy moment to wydaje mi się, że czerwona kartka, bo grając z takim zespołem, jak Wisła Kraków, to już nie jest łatwy moment, bo wiedzieliśmy, że Wisła ma bardzo jakościowych piłkarzy, a my graliśmy w osłabieniu. Niemniej potrafiliśmy się z tego nieźle wybronić. Wiadomo 92. minuta, ktoś powie kontrowersyjnie, czy niekontrowersyjnie - przegrywamy i musimy w następnym meczu to odrobić. Z taką złością podejść do następnego spotkania. Tyle mogę powiedzieć. Ciekawe widowisko, w trudnych warunkach, ale mimo wszystko postawiliśmy ciężkie warunki przeciwnikowi, który ma potencjał. I z tego jestem zadowolony, jako trener z tych chłopaków, że już potrafią naprawdę w wielu spotkaniach w nich funkcjonować. Dziękuję bardzo - dodał trener Nowak.

Trenera tyszan poproszono o komentarz do zachowania Mateusza Radeckiego, który za niesportowe zachowanie otrzymał w 84. minucie drugą żółtą kartkę.

- Chciałbym to przeanalizować, nie chciałbym o tym mówić na gorąco, bo też rozmawialiśmy. Wersja zawodnika jest jedna, a druga musi być pośrodku. Też pytanie o pierwszą żółtą kartkę? Muszę to ocenić na spokojnie, oglądając wideo, bo piłkarz mówi, że była to na tyle dynamiczna sytuacja, że jakby z jednej strony nie było faulu naszego zawodnika i Mateusz grał piłkę do przodu, od razu tak odruchowo, nie słysząc tego gwizdka i że był to zbyt krótki czas... Nie ma co w tej chwili dywagować, bo musimy to sobie zobaczyć na wideo, żeby nie wyciągać na tych dużych emocjach wniosków, aczkolwiek to - jak powiedziałem - była jedna z kluczowych sytuacji. Uważam, że te zmiany dawały nam jakiś efekt i nieźle zaczynaliśmy funkcjonować, a to nas wytrąciło z tego rytmu - powiedział Nowak.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


11    Komentarze:

~~~Zdzis?aw Dyrman, zasadniczo
28 strzałów Wisły
13 celnych, 11 kornerów, posiadanie piłki 70/30. Mimo wszystko cięzko jest wygrać z drwalami...

66            -3
~~~greg
ciezkie warunki
Ciezkie warunki to byly z powodu pogody,smieszy mnie ktos kto przed meczem mowi o taktyce i grze a pozniej wstawia dwa pekaesy w polu karnym,gdyby nasi lepiej celowali to do przerwy bylo by 3-0, i jeszcze placz ze karny byl nie sluszny,byl bardziej sluszny niz na waszym cieplym pomocniku,wiec w pekaes i wyjazd

88            -2
~~~Bane
Czlowieku
Miglismy Ciecwraz z druzyna rozniesc3 w pierszej polowie jeden blad w drugiej w sytuacji nie istotnej gdzie wasz zawodnik sie machnal dal wam szczyt szczescia.I ty mowisz o trudnychvwarunkach mieliscie fure szczescia ze nie wracacie z bagazem 4 bramek

49            -6
~~~Onomatope jus
Mała różnica
Trener GKS-u zamówił z dowozem farta na pełne 90 minut. Przyjechał koleś z Glovo, wyjął z plecaka, postawił farta w szatni i jakoś szło. Tylko, że trzeba było zamówić na cały mecz :)

37            -4
~~~Niko
Masa słow
A nie powiedział najważniejszego, Bramkarz nie wykonał planu bo wznawiał gre z opóźnieniem 30 sec zamiast 90 min. Sędzia i tak by nie zareagował.

46            -1
~~~Kolor1982
Bramkarz
Bramkarz GKS Tychy dwoił się i troił podobała mi się jego gra taki bramkarz przydał by się w Krakowie

27            -23
~~~TSwiślak
Pan murarz Dominik.
Jako trener murarzy jest świetny ,ale i ładnie zauważył kunsz piłkarzy Białej Gwiazdy,co należy docenić.

39            -1
~~~Zdzis?aw Dyrman, zasadniczo
Panie Nowak!
Cięzki to był autobus, który postawiliście przed bramką. W całym meczy bodajze 2 wasze akcje,które coś tam przypominały.

28            0
~~~Kroolik
Zabawne
Może pan trener widział inny mecz? Ja widziałem rozpaczliwą obronę przez cały mecz, wybijanie piłki na oślep do przodu i ogromne problemy z przejściem połowy. W sumie nie tak często ogląda się mecze, w których rywal kompletnie nic nie jest w stanie nam zrobić. Gdyby nie miękki karny w niegroźnej sytuacji, to Tychy ugrały by okrągłe zero i to nawet w sytuacjach bramkowych, bo jedyne celne strzały, to były raczej podania do Biegańskiego

28            -1
Burczga28
Panie trenerze
Chyba oglądał Pan inny mecz. Karny ewidentny nasz piłkarz został chamsko wycięty od tyłu gdzie tu kontrowersja. Co innych Pana stwierdzeń długimi minutami nie byliście w stanie przekroczyć połowy boiska 2-3 podania i strata. Tylko dzięki szczęściu i nieskuteczności Wisły zawszieczacie to że mecz nie skończył się w pierwszej połowie.

21            -1
~~~proch
trener
jaka wypowiedź, taki trener

18            0