Środa, 29 marca 2023 r.

Luis Fernández piłkarzem marca

Można powiedzieć, że jak nie wygrywał, to gdy tylko zaczął - udało mu się to od razu powtórzyć! Mowa oczywiście o Luisie Fernándezie, który w lutym bieżącego roku po raz pierwszy - od kiedy występuje w krakowskiej Wiśle - został przez Was wybrany "piłkarzem miesiąca", a w marcu został nim ponownie. To oczywiście wynik Waszych głosowań po poszczególnych meczach ligowych naszych piłkarzy. W nich to Hiszpan był oceniany najwyżej.

Marzec to kolejny jakże udany miesiąc w wykonaniu wiślaków. Trzy mecze, trzy zwycięstwa, a sam Fernández miał w tym niemały udział. Z GKS-em Katowice zdobył dwie bramki, z GKS-em Tychy kolejną, a przeciwko Skrze zaliczył wprawdzie "tylko" asystę, ale możemy się domyślać, że sprawiła mu ona podobnie dużo satysfakcji. Luis to w ostatnich miesiącach zdecydowany lider naszej drużyny, który "ciągnie" ją do przodu. I walnie przyczynia się do kolejnych sukcesów "Białej Gwiazdy", stąd też końcowa nota 7.24 nie może nikogo dziwić.

Tuż za plecami Luisa uplasował się niewątpliwie mocno naciskający na czołowe lokaty w głosowaniach James Igbekeme, który był bardzo blisko średniej noty na poziomie "siódemki", bo otrzymał ocenę 6.99. Miejsce na podium zamyka Álex Mula z notą 6.64, ale warto zwrocić w poniższej tabeli uwagę na to, że jeszcze aż sześciu kolejnych wiślaków kończy marzec ze średnią notą zaczynającą się od "szóstki".

A oto komplet wyników za miesiąc marzec:

meczów średnia
Luis Fernández 3 7.24
James Igbekeme 3 6.99
Álex Mula 3 6.64
Bartosz Jaroch 3 6.36
Ángel Rodado 3 6.33
Boris Moltenis 3 6.20
David Juncà 3 6.18
Igor Łasicki 3 6.05
Miki Villar 3 6.05
Mikołaj Biegański 3 5.68
Vullnet Basha 2 5.59
Tachi 3 5.43
Kacper Duda 2 5.17
Michał Żyro 2 4.99
Sergio Benito 2 4.98
Zawodnicy niesklasyfikowani (oceniani mniej razy, niż w 50% rozegranych meczów): Mateusz Młyński (5.14 w meczu z GKS-em Tychy), Konrad Gruszkowski (5.05 w meczu z GKS-em Katowice).

W poprzednich miesiącach bieżącego sezonu wygrywali:

lipiec - Joseph Colley (6.31)
sierpień - Mikołaj Biegański (5.38)
wrzesień - Dor Hugi (4.63)
październik - Kamil Broda (5.97)
listopad - Kamil Broda (3.25)
luty - Luis Fernández (6.90).


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


5    Komentarze:

~~~Kloszard
Wyróżnie zasłużone.
Pierwsza trójka także. Moltenis powinien by co tuż za nimi.

23            -4
~~~Janko Buszewski
Ekip na pudle
zapracowała godnie na swoje lokaty.Pamietac jednak należy,ze nie sam Fernandez wygrywa nam mecze.Spory w nim udział wszystkich chlópaków grających w pierwszej druzynie.Napewno zrobił postęp Moltenis,duzo daje Junca i mimo wszystko Rodado.Brak mu skutecznosci i tego ostatniego dotknięcia ,ale mocno pracuje dla druzyny.Mula wchodzi do zespołu w duzych butach a o Jamesie już kiedys pisałem.W mojej ocenie kawał piłkarza i oby na dłuzej pozostał z nami.JJJBG !

40            -4
~~~Kroolik
Wreszcie nie bramkarz
Jak mi się podoba, że Biegański jest dopiero na 10 miejscu. I to nie dlatego, że gra źle, ale że za bardzo nie ma w meczach co robić. Pięknie! Oby po przerwie reprezentacyjnej forma pozostała bez zmian

28            -1
~~~inek
brawo
Zasłużony wybór. Czekamy na trzy punkty z Chrobrym.

16            0
~~~Angol
Zwycięzca do przewidzenia
Fernandez jest dla nas niczym De Bruyne dla City, tylko bardziej bramkostrzelny. Świetnie rozprowadza akcje i w końcu ma z kim pograć. Brawo dla niego i całej drużyny.

17            -1