Środa, 29 marca 2023 r.

Ruch Chorzów: Czasu na zmianę miejsca rozegrania meczu już nie ma

Chorzowski Ruch szybko uciął dzisiejsze sugestie Premiera Mateusza Morawieckiego, odnośnie możliwości rozegrania meczu ligowego z Wisłą Kraków na Stadionie Śląskim. "Niebiescy" w swoim internetowym oświadczeniu zakomunikowani, że "czasu na zmianę miejsca rozegrania meczu z Wisłą Kraków już nie ma".

Wszystko wskazuje więc na to, że pomimo inicjatywy szefa rządu - chorzowski klub nie podejmie już starań, aby zagrać z "Białą Gwiazdą" na innym obiekcie, niż stadion Piasta Gliwice, gdzie aktualny wicelider I ligi rozgrywa wiosną br. swoje mecze.

Poniżej wpis chorzowskiego klubu na Twitterze:


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


17    Komentarze:

~~~ruszek klamczuszek
widac
widac komu tak naprawde zalezalo gdzie grac - Ruch sie nas boi i chce grac na klepisku w Gliwicach wsztystko inne to gra wyborcza i belkot

161            -19
~~~Paweł
.
Chorzowskim ewidentnie nie na rękę aby Wisłe wspierało dużo kibiców. Również im nie na rękę grać na ładnej i równej murawie na której nasi Hiszpanie mogą ich zmiażdżyć techniką i szybkością. Przeanalizowali że będą mieć więcej szans na zwycięstwo na piach arenie. Szkoda.

163            -15
GrzegorzS
Czyli ucieszyłem się za wcześnie
a miałem nadzieję, ale to tylko dowodzi moich poprzednich racji, że "ktoś" chciał by ta inicjatywa umarła bo tak naprawdę nie była po myśli. Argument, że 25 dni nie wystarczy by zrobić mecz na Ślaskim jest raczej dość wątpliwy. Ale wszyscy mają czysto w papierach. Ot chciano, ale znowu się nie udało. Jak tak się zastanowić to napiszę tak. Ruchu jako klubu i organizatora po prostu szczerze to napiszmy organizacyjnie i finansowo nie stać na to by podjąć się takiej inicjatywy. Trzeba by na prawdę uruchomić i ponieść kosztów uruchomienia dużego stadionu zabezpieczenia imprezy na 40 tysięcy ludzi dróg dojazdowych, ochrony, cateringu, posprzątania po tym. W sumie dość prawdopodobne jest, że mieli by problem z biletowaniem tego meczu utrzymaniem porządku nawet gdyby zwrócili się do kibiców, bo na ten mecz praktycznie mógłby wejść każdy i monitoring był by rzeczą umowną. Z tego co się dowiedziałem Ruch by się przygotować do tego meczu musiałby wyłożyć na stół na dzień dobry 1 milion złotych bo tyle wykłada PZPN na mecz na stadionie Narodowym mając z góry podpisane wszystkie umowy na wszystkie usługi i sprawdzone zasady logistyki przed i po meczy, administracji, cateringu i tysiąca innych spraw. Ruch po prostu nie ma aparatu by to zrobić i na tym zarobić więc lepiej nic nie zrobić co najwyżej minę skrzywdzonego przez los, któremu wiatr ww oczy. Powiedzmy sobie szczerze w Chorzowie sporo spraw dalej leży i się nie podniesie i długo jeszcze poczekają na własny stadion godny swojej historii. To już nawet Snadecja coś buduje. Moim zdaniem Ruch tkwi całym sobą w poprzedniej epoce. I to jest problem Ruchu. Z całym szacunkiem graja ponad stan i działają ponad stan nie tylko klubu ale miasta i środowiska.

61            -20
~~~Paweł
.
Nieważne gdzie. Liczą się 3 punkty dla Wisły. Jazda!

104            -4
~~~ruszek klamczuszek
temat
kiej no mi się kurna scheftoł?

15            -7
~~~Wissaasla aaaa
Chorzowa z Platformy.
Prezydentem Chorzowa jest gość z platformy...Tyle w temacie...Wszystko jasne...

59            -94
~~~Malyja
Mecz
Prezydent z PO nie może ugiąć się premierowi z PIS takie to Polskie wyszło szydło z Worka Miastu ani Ruchowi to nie na rękę

58            -28
~~~ANDYANDY
~~~Wissaaslaaaaa
A co ma wspólnego prezydent Chorzowa z ewentualnym meczem na S. Slaskim?

41            -35
~~~sebaskw
hamulcowy
po tym politycznym ruchu widać czarno na białym komu nie zależało na tym meczu na Stadionie Śląskim...stadion z zarządem się klepali po plecach a wynik negocjacji był znany od początku...co jak co ale Morawiecki pozamiatał temat i otworzył oczy...

72            -46
~~~Daniel190 6
Mecz
Trudno! Klepnieny ich w Gliwicach i mam nadzieję że w tym momencie będziemy już na miejscu bezpośrednim dającym Awans! Wielka Wisła!

65            -3
~~~WISŁA KRAKÓW
Ruch
jak nie w Chorzowie to ogramy ich w Gliwicach .

72            -3
~~~MartinNai l
Impreza masowa
Do politykowania i doszukiwania się spisków jesteście pierwsi, a nikt nie zadał sobie trudu, żeby zgłębić temat. Czasu na zorganizowanie meczu na Śląskim nie ma, bo żeby dostać zgodę na organizacje imprezy masowej należy złożyć wniosek nie później niż 30 dni przed wydarzeniem, ot cała tajemnica.

33            -35
~~~Franz
Nie ! Politykom precz
Pan premier niech się zajmuje państwem ))

49            -42
~~~Kiku78.
Ja! Franz Gut.
Politykom precz.(Nie wątpię że chodzi o wszystkich polityków.)

32            -6
~~~kazo73
Jak zwykle
Było do przewidzenia,że Ruch się wycofa z tego pomysłu. Bo oni jednak wolą grać na kartoflisku, i tutaj upatrują szanse na dobry wynik... Jesli mecz odbył by się na Śląskim, Wisła by ich rozklepała na równej murawie. Więc przemyśleli co dla nich jest korzystniejsze. Z drugiej strony mogli by się zdziwić ile przyjechało by Wiślaków i również nie było by im to na rękę......

31            -4
~~~nm
@MartinNail Impreza masowa
Potrzebne jest 14 dni na zgłoszenie imprezy masowej.

28            -5
antypasiak
@MartinNail Impreza masowa
"Złóż wnioski oraz poinformuj służby na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy (lub 14 dni - w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach)." -z procedur. niestety nie zachodzi przesłanka "wyjątkowy i uzasadniony "

3            -5